Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kontrola v lokalih, busih…

Kontrola v lokalih, busih…

Vsak bi moral sam zase odgovarjat za pct.   Ce te v lokalu, na busu, banki dobijo brez placaj kazen.   Zakaj bi gostinec za enga , ki nima pct placal ?

Tako bi bilo edino posteno.   Kaznuje naj se neposredno tistega, ki hodi naokoli brez pct-ja.

Povej mi kako me naj kaznujejo, ce sem pa socialni problem.

your best friend

Se je zacelo. Danes v Lj, v manjsi tehnicni trgovini en butelj ni imel pct. Lastnik ga ni postregel , anticepilec pa naredil celo sceno. Zgleda, da bomo klicali policijo parkrat dnevno, zaradi takih izpadov.

Ocitno res samo socialci se niste cepljeni. Od vas ni nobene koristi, ste bolj za zgago.

In se tudi ne bomo.

Če pravilno razumem delovanje sistema mora tisti, ki je cepljen vedno imeti pri sebi potrdilo o cepljenju. Tudi, če gre samo na avtobus. Potrdilo naj bi veljalo šest mesecev.

Odgovor na objavo uporabnika
Arbeitslos, 13.09.2021 ob 08:28

Povej mi kako me naj kaznujejo, ce sem pa socialni problem.

Se najde rešitev, žal pa Janša nima dovolj jajc, da bi se zanjo odločil.

 

A je ze v RS zakonsko obvezno pelcovanje? Ne vem, ker sem ravno pripotoval in drugega planeta.

Katera ti menis, da bi bila izvedljiva?

Provokatorji, na nekaj pozabljate. NIHCE, NIHCE na tem svetu me ne more prepricat, da podpisem nekaj za kar menim, da bi mi lahko skodovalo. Enako velja za pelcovanje. NIHCE me nima pravice prepricevat, da se cepim.

Tako bi bilo prav. Kontrolira naj inšpekcija, vsak odgovarja zase, kazni temu primerno visoke. Tudi izpit za avto pokažeš samo ob kontroli prometa.

Res pa je da je tu bolj balkan in ljudje raje najdejo 1001 način za izzigravanje zakonov, kot da bi naredili pravo stvar.

Odgovor na objavo uporabnika
REBEL, 13.09.2021 ob 09:28

Provokatorji, na nekaj pozabljate. NIHCE, NIHCE na tem svetu me ne more prepricat, da podpisem nekaj za kar menim, da bi mi lahko skodovalo. Enako velja za pelcovanje. NIHCE me nima pravice prepricevat, da se cepim.

Pred vsako operacijo podpišeš papir. Raje ne greš na operacijo, če je nujno potrebna?

Najbolj me zanima kaj naj storijo tisti, ki so bili cepljeni pred več kot šestimi meseci, torej v začetku marca ali prej.

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 13.09.2021 ob 09:43

Najbolj me zanima kaj naj storijo tisti, ki so bili cepljeni pred več kot šestimi meseci, torej v začetku marca ali prej.

In kaj ima veze kdaj so bili cepljeni?

Odgovor na objavo uporabnika
Kakšno vezo ima, 13.09.2021 ob 09:45

In kaj ima veze kdaj so bili cepljeni?

Potrdilo o cepljenju naj bi veljalo šest mesecev.

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je811, 13.09.2021 ob 09:30

Tako bi bilo prav. Kontrolira naj inšpekcija, vsak odgovarja zase, kazni temu primerno visoke. Tudi izpit za avto pokažeš samo ob kontroli prometa.

Res pa je da je tu bolj balkan in ljudje raje najdejo 1001 način za izzigravanje zakonov, kot da bi naredili pravo stvar.

 

Edino inšpekcija sme preverjati. Naj bi imela ( morala?) tudi sodni nalog. A je kak pravnik tukaj?

 

Kje to piše?

Odgovor na objavo uporabnika
Kakšno vezo ima, 13.09.2021 ob 09:50

Kje to piše?

Na potrdilu o cepljenju ne piše, da je to potrdilo trajno veljavno.

Kje piše da velja potrdilo o cepljenosti samo 6 mesecev?

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 13.09.2021 ob 09:48

Potrdilo o cepljenju naj bi veljalo šest mesecev.

Potrdilo o prebolevnosti velja 6 mesecev. Cepivo zaenkrat nima končnega datuma.

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je811, 13.09.2021 ob 09:55

Potrdilo o prebolevnosti velja 6 mesecev. Cepivo zaenkrat nima končnega datuma.

Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 13.09.2021 ob 10:03

Hvala.

Hudič je ta pismenost, ja.

Odgovor na objavo uporabnika
Kakšno vezo ima, 13.09.2021 ob 09:54

Kje piše da velja potrdilo o cepljenosti samo 6 mesecev?

Čas je relativen. Zakonodajalec ima v rokah škarje in platno.

New Report

Close