Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Korona CEPLJENJE RAZMIKI

Korona CEPLJENJE RAZMIKI

Zanima me zakaj ene države določajo neživljenjske pogoje, da moraš bit dvakrat cepljen, če hočeš npr tja na dopust.

A ne bi bilo bolje, da se čim več ljudi vsaj enkrat precepi, najprej seveda rizične skupine potem ostale,  pa se šele nato začne z drugim odmerkom. Po prvem odmerku je zaščita 70% in se ustvari  dovolj protites, da človek ob okužbi ne zboli hudo.

 

Tako pa po 3 tednih že kličejo na drugo cepljenje in to tudi tiste, ki so preboleli virus, vendar neuradno. Pa tudi če ga niso, je eno cepljenje ogromno več kot nič. Drugo cepljenje poveča zaščito iz 70 na 90% in je kot češnja na torti.

 

Bral sem članek da bi idealno bilo da se drugič cepi po 12 tednih, da se takrat ustvari največ protiteles in da če je prehitro drugo cepljenje ni tako učinkovito.

Pa še prednost je v tem, da če so dve dozi bolj narazen ima človek potem dlje časa soliden titer protiteles. Mu kasneje padejo. Npr: Če bo nekdo cepljen danes, drugo dozo bo dobil avgusta, bo brez skrbi preživel še jesen in zimo. Da bo nekdo dva odmerka dobil v maju v roku 3 tednov, bo februarja 2021 verjetno manj zaščiten kot tisti ki je drugo dozo prejel avgusta?

Ob pomanjkanju cepiva bi se mogoče lahko to upoštevalo in bi se malo večji razmiki med cepljenjem delali, ker to ni tako kot cepljenje proti steklini, kjer je nujno takoj in po programu… Lp

Torej moj predlog je da se že ob prvem cepljenju katerega proizvajal, da se da potrdilo za prehajanje iz države v državo. Pa tudi iz psihološkega vidika bo lažje. Vsak ko sliši dvakrat se moram cepiti, ima malo odpora. Če se reče enkrat se morete cepiti, se bo vsak cepil. Potem ko se človeka npr namesto čez 3 ali 4  tedne pokliče čez 2 ali 3 meseca pokliče, bo človek tudi imel manj odpora… Pa še cepivo bo prvi odmerek prejelo na ta račun hitreje veliko več ljudi. Bolje da jih takoj 10 dobi en odmerek kot pa 5 dva odmerka, 5 pa nič…

Torej moj predlog je da se že ob prvem cepljenju kateregakoli proizvajalca* da potrdilo za prehajanje iz države v državo ipd… 

nova
Uredništvo priporoča

Da bo nekdo dva odmerka dobil v maju v roku 3 tednov, bo februarja 2022* verjetno manj zaščiten kot tisti, ki je drugo dozo prejel avgusta.

Res je. Marsikaj se bo na tem področju še spremenilo, se še učijo. Tudi cepiva se bodo še spreminjala, če bodo sploh obstala v množični uporabi. Kdo ve…..

Sprehajam se širom interneta povsem gola, brez spodnjih hlačk in modrčka. Nimam možganov, imam krasne zobe. Če pijem vodo, potem tudi lulam vodo.

Odgovor na objavo uporabnika
sex lutka, 17.05.2021 ob 23:19

Sprehajam se širom interneta povsem gola, brez spodnjih hlačk in modrčka. Nimam možganov, imam krasne zobe. Če pijem vodo, potem tudi lulam vodo.

Ja vsiljivi podganji fris zapohani Čater, ne pomaga ti. Pojdi ven sedet do jutra na zemljo in se neprekinjeno dotikaj tal z rokami.

Čaterjev zapohan socialkarski podganji fris mora trolat čisto v vsaki temi. Kako je sploh smrad ničvreden preživelo dva dni brez mona?

Odgovor na objavo uporabnika
Cepljenje, 17.05.2021 ob 22:54

Torej moj predlog je da se že ob prvem cepljenju katerega proizvajal, da se da potrdilo za prehajanje iz države v državo. Pa tudi iz psihološkega vidika bo lažje. Vsak ko sliši dvakrat se moram cepiti, ima malo odpora. Če se reče enkrat se morete cepiti, se bo vsak cepil. Potem ko se človeka npr namesto čez 3 ali 4  tedne pokliče čez 2 ali 3 meseca pokliče, bo človek tudi imel manj odpora… Pa še cepivo bo prvi odmerek prejelo na ta račun hitreje veliko več ljudi. Bolje da jih takoj 10 dobi en odmerek kot pa 5 dva odmerka, 5 pa nič…

Takšne fašistične predloge imate samo psihopati.
Za vse ostale normalne ljudi je to nesprejemljivo. Tudi zato, ker cepljenje nima nobene veze z nekim prehladnim virusom, ki menja svojo obliko vsaka dva meseca.

Pri vsakem cepivu je drugače. Tudi vsak teden je drugače. To samo pove, da se o cepivih ve zelo malo.

Odgovor na objavo uporabnika
Robi…, 18.05.2021 ob 06:57

Takšne fašistične predloge imate samo psihopati.
Za vse ostale normalne ljudi je to nesprejemljivo. Tudi zato, ker cepljenje nima nobene veze z nekim prehladnim virusom, ki menja svojo obliko vsaka dva meseca.

Robi… Ni vsako nasprotje željam “malega” človeka, podvrženo ideologiji fašizema. V to, kar se dogaja, je zajeto gostejše in bolj prodorno zlo. Deluješ mi zelo razgledan, verjetno si že srečal pojem HREMATIZEM? Gržan se je o tem zelo razpisal.

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG, 18.05.2021 ob 07:41

Robi… Ni vsako nasprotje željam “malega” človeka, podvrženo ideologiji fašizema. V to, kar se dogaja, je zajeto gostejše in bolj prodorno zlo. Deluješ mi zelo razgledan, verjetno si že srečal pojem HREMATIZEM? Gržan se je o tem zelo razpisal.

Vsako nasprotje res ne.
Fašizem se kaže v obliki korporativnega fašizma ter v obliki politične diktature.
Saj vsi vemo, da brez denarnih sredstev ter koronskih podkupnin, ne bi sploh poznali Covida in ne vsega cirkusa ter cepljenja.

Kako dolgo ste pa eni čakali?  Moj ata je bil cepljen  v enem tednu odkar sem ga prijavila za cepljenje, moj dragi  tudi ,moja prijateljica se je tudi pred enim tednom prijavila in je bila danes bila cepljenja. Jaz še pa čakam, sem se prijavila pred 1 tednom.

 

Robi: “Takšne fašistične predloge imate samo psihopati.
Za vse ostale normalne ljudi je to nesprejemljivo. Tudi zato, ker cepljenje nima nobene veze z nekim prehladnim virusom, ki menja svojo obliko vsaka dva meseca.”

Tudi če virusi mutira, bo cepivo ščitilo. Ne bo s tako veliko učinkovitostjo, bo pa še vedno z zelo veliko učinkovitostjo. Po domače povedano, nekdo ki je cepljen in se bo okužil z nekim novim sevom, bo sicer lahko zbolel, vendar bodo simptomi veliko veliko manjši kot nekdo, ki se ni cepil oziroma nekdo ki ni hudo zbolel, saj blažja prebolevnost ne da toliko protiteles kot cepljenje. Torej po domače povedano, tudi če virus mutira, cepivo krepko  obrne potek ob morebitni okužbi z mutirano varianto, saj cepljeni bo mogoče imel manjše težave, necepljeni bo pa lahko pristal na intenzivi in življensko odvisen od ventilatorja.

So pa na srečo naši strokovnjaki upoštevali mnenje raziskave, da se podaljša čas cepljenja med prvim in drugim odmerkom in upajmo. da mnenje še upošteva politika, ker mislim da bo človek z daljšim razmikom imel tudi dlje časa dovolj veliko koncentracijo protiteles, kar na dolgi rok pomeni manjši strošek z boljšo učinkovitostjo. Tukaj je novica:
Beović: Strokovna priporočila o cepljenju naj se vključi v vladne odloke – RTVSLO.si

Verjetno za tiste rizične skupine ja pa še vedno bolje, da se drugič cepi prej kot v 3 mesecih, kar mislim da je tudi omenjeno v članku.

New Report

Close