Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kot peška se ne počutim več varno zaradi sebičnih voznikov

Kot peška se ne počutim več varno zaradi sebičnih voznikov

kako si ti težka oseba, oprosti, ampak si res karakterno – na podlagi zapisov sodeč. Prav nič se ne zapletam – samo ti površno bereš.
O križišču in situaciji na njem govorim iz svoje izkušnje v enem od zgornjih postov.

O otrocih in dvignjenih rokah je bil pa moj argument tebi na tvoje žalitve nas na naše po tvoje kriljenje v križiščih…
in sem te vprašala, če se tako posmehuješ tudi otrokom, ki jih vidiš pri prehodih z dvignjeno roko – torej otrokom, ki jih ti vidiš z dvignjeno roko pri križiščih. ker otroci se povsod tako učijo hoditi čez cesto. Tudi kadar sko v skupinah z učiteljicami, vzgojiteljicami. In glede na to,d a se posmehuješ meni, če moram dvigniti roko na omenjenem križišču, sem te vprašala če se ti posmehuješ tudi otrokom, ki jih srečaš pri prečkanju kateregakoli prehoda z dvignjeno roko. Tudi njega (oz. njih, če jih je več) zmerjaš da krili/jo? Ti bo šlo zdaj razumeti?
Zdaj pa mi oprosti, ampak se mi ne da več s teboj pisariti.
[/quote]

prijetno odpletanje sami s seboj :)))

https://www.youtube.com/watch?v=fV4DiAyExN0

Egoizem sem vse bolj zajeda v naš vsakdan in to se pozna tudi na cestah. Ljudje, posamezniki, se moramo zavedati tega sicer žalostnega dejstva, da bo vsak za svojo rito moral poskrbeti sam. Tudi na prehodih za pešce, ker kdo pa je človek, da bi tekmoval z avtom, kateri je močnejši. Nobena kazen in odškodnine ne popravijo, ko gre narobe.
Me pa zanima, ker mi je pred časom nekdo povedal, da se tudi v Sloveniji uveljavlja v tujini že poznana praksa. Kjer je samo zebra, kjer ni s semaforjem ustavljen promet za vozila, da imajo avtomobili prednost, saj označuje le prostor, kjer pešec lahko varno prečka cesto. V državi, kjer živim, to v praksi pomeni, da šele, ko pešec stopi na prehod, šele takrat mora avto tudi ustaviti. Dokler stoji ob vozišču ali še na pločniku in če je avto že v takšni bližini zebre, da ne more varno ustaviti, mora pešec počakati, da avto odpelje mimo. Če slučajno že imamo to prakso in se je morda celo že učijo v šolah vožnje, potem me ne bi presenetilo, da pešci enostavno ne poznajo tega, da nimajo več absolutne prednosti kot nekdaj, saj v vseh letih nisem zasledila tudi nikakršne kampanije, ki bi to sporočala. Tudi sicer pohvala DARSovim obvestilom, kako ravnati na avtocestah v določenih situacijah. Takšna obvestila bi sploh na nacionalki pričakovala bolj pogosto in razširjeno za vse udeležence v prometu, ne samo za avtocestni režim.

Ti samo odgovarjam za svoj primer z začetka teme, v obeh situacijah sem bila že na zebri. Če bi vztrajala pri svojem “prav”, bi končala pod kolesi.
V tem je problem, stopiš na zebro, potem pa nekdo od nekod pripelje in se dela, kot da se mu ti moraš umakniti, čeprav imaš prednost.

Drugo je, če bi stala ob prehodu in brskala po torbici. Tako si pa že na prehodu in folk pelje tikoma mimo tebe.

Kolikor vem, uradno pri nas se vedno velja absolutna prednost pesca.

Saj je prav, da se v prometu ne počutiš varno, ker promet ni varen.

Večinoma sem v avtu, ne peš, ampak takrat ves čas (zdaj že podzavestno) pričakujem tuje napake in imam pripravljeno reakcijo nanje. Opažam, da veliko ostalih udeležencev počne enako.

Tisti “ne levo, ne desno, jaz imam prav” pa se najdejo povsod. Tako med avtomobilisti kot med pešci in vse vmes. Meni osebno se zdijo tudi precej nevarnejši od tistih, ki slučajno naredijo napako.

ma kaj ste zblazneli?

indijski tulipan samo želi povedat, da v prometu ni vse po pravilih, zato je treba imet malo zdrave pameti in previdnosti, da če kdo stori napako, pač preboliš da moraš en korak počakat in se s tem ne ubiješ. norci ki ne upoštevajo pravil bojo itak prej ali slej kaznovani, naredili nesrečo..
fokusirajte se nase, na svojo varnost in na to da sami upoštevate pravila. na druge se ne ozirajte in se ne ukvarjajte z njiovo karmo, če vas je enkrat izsilil ko greste čez cesto, prebolite, ga itak verjetno nikoli več ne boste srečali.

Avtorici teme bo zagotovo na nagrobniku pisalo “Imela sem prednost”.

Meni je ta del objave avtorice dovolj zgovoren:
“Primer od včeraj: stojim pri prehodu, čakam na zeleno in ko se prižge, stopim na zebro.”

Kje je pogled pešca v levo/desno? Aja, nima veze, ima zeleno luč na semaforju.
Takih pešcev dnevno vidim ohoho veliko.


sele takšnih voznikov, ki zavijajo desno pri zeleni, brez da bi pogledali in se prepričali, če lahko to varno storijo. Prav enaka logika velja zanje. Ampak to te pa ne moti očitno in se ti ne zdi problematično, čeprav oni dejansko s tem kršijo predpise. In so pri zavijanju v desno dolžni biti pozorni na pešce in kolesarje.

Pa te naj vprašam se ti pri zeleni v avtu ustavljaš tik pred križiščem predno zapelješ vanj in preverjaš, če vsi ostali spoštujejo predpise in semaforje, da lahko varno prepelješ križišče? Ker če drugemu to nalagaš ob tem, ko ima prednost, zagovarjaš to,da bi morali vsi udeleženci to početi? Si predstavljaš, kaj bi nastalo v križiščih. Z veliko gotovostjo si upam trditi,da ne delaš tega. IN je prav da ne, ker je tako, da ne počneš tega, čisto po pravilih – razen če so tebe učili v avtošoli drugače, potem pa povej katera je to – da, te je učila, ko si recimo stala v vrsti avtomobilov v križišču pri rdeči za naravnost in ko se je prižgala zelena si peljala lepo do križišča in se potlej tam pri zeleni še vedno ustavila in ogledovala ostale iz vseh strani, če slučajno ni kje kakšen bedak, ki ne bo upošteval tvoje zelene in šele nato prepeljala križišče, ko si ugotovila,d a so se ostali udeleženci vsi ustavili pri svojih rdečih. če so te tako učili povej v kateri avtošoli je to, ker namreč ti to nalagaš zdaj drugim udeležencem v prometu, da morajo to početi, ko gredo naravnost čez cesto pri zeleni.

Prometna pravila so tudi z razlogom in to kar vi sedaj zagovarjate, da je nekdo odgovoren, ker ni po vaše bil dovolj previden, čeprav je imel prednost, oni, ki pa je ni imel in tudi ni bil previden in ni predvideval in se niti ni prepričal, da ni kolesarjev in pešcev, ali jih pa je celo videl in ignoriral – to vse vam je pa začuda neproblematično. Ne more človek verjeti kaj od nekaterih vas lahko prebere – seveda ne vseh, k sreči…
in ja tema je o tem,da se ne spoštuje pravil s strani nekaterih voznikov.


sele takšnih voznikov, ki zavijajo desno pri zeleni, brez da bi pogledali in se prepričali, če lahko to varno storijo. Prav enaka logika velja zanje. Ampak to te pa ne moti očitno in se ti ne zdi problematično, čeprav oni dejansko s tem kršijo predpise. In so pri zavijanju v desno dolžni biti pozorni na pešce in kolesarje.

Pa te naj vprašam se ti pri zeleni v avtu ustavljaš tik pred križiščem predno zapelješ vanj in preverjaš, če vsi ostali spoštujejo predpise in semaforje, da lahko varno prepelješ križišče? Ker če drugemu to nalagaš ob tem, ko ima prednost, zagovarjaš to,da bi morali vsi udeleženci to početi? Si predstavljaš, kaj bi nastalo v križiščih. Z veliko gotovostjo si upam trditi,da ne delaš tega. IN je prav da ne, ker je tako, da ne počneš tega, čisto po pravilih – razen če so tebe učili v avtošoli drugače, potem pa povej katera je to – da, te je učila, ko si recimo stala v vrsti avtomobilov v križišču pri rdeči za naravnost in ko se je prižgala zelena si peljala lepo do križišča in se potlej tam pri zeleni še vedno ustavila in ogledovala ostale iz vseh strani, če slučajno ni kje kakšen bedak, ki ne bo upošteval tvoje zelene in šele nato prepeljala križišče, ko si ugotovila,d a so se ostali udeleženci vsi ustavili pri svojih rdečih. če so te tako učili povej v kateri avtošoli je to, ker namreč ti to nalagaš zdaj drugim udeležencem v prometu, da morajo to početi, ko gredo naravnost čez cesto pri zeleni.

Prometna pravila so tudi z razlogom in to kar vi sedaj zagovarjate, da je nekdo odgovoren, ker ni po vaše bil dovolj previden, čeprav je imel prednost, oni, ki pa je ni imel in tudi ni bil previden in ni predvideval in se niti ni prepričal, da ni kolesarjev in pešcev, ali jih pa je celo videl in ignoriral – to vse vam je pa začuda neproblematično. Ne more človek verjeti kaj od nekaterih vas lahko prebere – seveda ne vseh, k sreči…
in ja tema je o tem,da se ne spoštuje pravil s strani nekaterih voznikov.
[/quote]

Ti nisi normalna. To je vse.

Ti nisi normalna. To je vse.
[/quote]
Tvoje besede žalitve povedo več o tebi kot o meni.

Ti nisi normalna. To je vse.
[/quote]

kdo je pa normalen? vsak z volanom v roki, ki misli da je kralj cest? nekdo, ki po čudežu naredi izpit, ker so takim cpp španska vas?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


sele takšnih voznikov, ki zavijajo desno pri zeleni, brez da bi pogledali in se prepričali, če lahko to varno storijo. Prav enaka logika velja zanje. Ampak to te pa ne moti očitno in se ti ne zdi problematično, čeprav oni dejansko s tem kršijo predpise. In so pri zavijanju v desno dolžni biti pozorni na pešce in kolesarje.

Pa te naj vprašam se ti pri zeleni v avtu ustavljaš tik pred križiščem predno zapelješ vanj in preverjaš, če vsi ostali spoštujejo predpise in semaforje, da lahko varno prepelješ križišče? Ker če drugemu to nalagaš ob tem, ko ima prednost, zagovarjaš to,da bi morali vsi udeleženci to početi? Si predstavljaš, kaj bi nastalo v križiščih. Z veliko gotovostjo si upam trditi,da ne delaš tega. IN je prav da ne, ker je tako, da ne počneš tega, čisto po pravilih – razen če so tebe učili v avtošoli drugače, potem pa povej katera je to – da, te je učila, ko si recimo stala v vrsti avtomobilov v križišču pri rdeči za naravnost in ko se je prižgala zelena si peljala lepo do križišča in se potlej tam pri zeleni še vedno ustavila in ogledovala ostale iz vseh strani, če slučajno ni kje kakšen bedak, ki ne bo upošteval tvoje zelene in šele nato prepeljala križišče, ko si ugotovila,d a so se ostali udeleženci vsi ustavili pri svojih rdečih. če so te tako učili povej v kateri avtošoli je to, ker namreč ti to nalagaš zdaj drugim udeležencem v prometu, da morajo to početi, ko gredo naravnost čez cesto pri zeleni.

Prometna pravila so tudi z razlogom in to kar vi sedaj zagovarjate, da je nekdo odgovoren, ker ni po vaše bil dovolj previden, čeprav je imel prednost, oni, ki pa je ni imel in tudi ni bil previden in ni predvideval in se niti ni prepričal, da ni kolesarjev in pešcev, ali jih pa je celo videl in ignoriral – to vse vam je pa začuda neproblematično. Ne more človek verjeti kaj od nekaterih vas lahko prebere – seveda ne vseh, k sreči…
in ja tema je o tem,da se ne spoštuje pravil s strani nekaterih voznikov.
[/quote]

Dejstvo je, da se mora voznik prepričati, da lahko (varno) zapelje skozi prehod, dejstvo je pa tudi, da se mora na drugi strani prepričati tudi pešec/kolesar, da gre lahko varno čez prehod. Nič ne rečem, imaš budale v avtih, ki se požvižgajo na pešce. Imaš pa tudi obratno, o čemer sem pisal v prejšnji objavi.

Zadnje čase dosti vozičkam.
Velikokrat čakam na prehodu za pešce in to pred krožiščem. Ja včasih tudi 5 avtov penzičev pelje mimo, zdaj ne vem ali ne vidijo dobro ali pa…. Največkrat mi ustavijo mlade mamice/očki in pa poklicni vozniki…

Sem imela pa tudi že primer izpred let, ko mi je en avto ustavil, drug ga je pa prehitel po desni in me skoraj zbil na prehodu za pešce (osvetljenem) in potem se je name še drel, da bi mogla imeti kresničke.
Bilo je v mestu!!! Na osvetlenem prehodu za pešce!! Sem kar nekaj časa porabila da sem dojela!


Ampak ne v primeru, da stopi na zebro, ko je avto tik pred njem…to je izsiljevanje …
Mene moti obratno…ko grem na šiht ali iz šihta čez cesto z zebro, med čakanjem na pločniku pogosto voznik kar ustavi, sam od sebe…in pol moram čez cesto v tistem trenutku samo zato, ker je ustavil in mi ponudil prednost…kaj zaboga ustavljate pešcem, če nimajo namena it čez cesto v tistem trenutku ko se peljete mimo?

A ni zanimivo…ko se pripeljete do križišča po prednostni cesti, vas je večina vsaj malo pozorna na neprednostne ceste, ker pač obstaja možnost da je kdo spregledal znak….ko pa gori zelen semafor, vas pa boli kuurac…samo ravno, ko fijakarski konj…

Velik pešcov je čudnih k sam grejo čez.

Meni ne vem kdaj se mi je zadnjic zgodilo, da mi na prehodu za pesce ne bi ustavili. Samo jaz pogledam voznika v oci in dam vedeti, da bom sla cez cesto, ce imam zeleno luc za pesca, ce ni semaforja pa mi tudi ustavijo in takrat se z gesto zahvalim. Ce ti mencas in ne ves ali bi sla cez ali ne pa seveda peljejo, predense ti odlocis kaj bi.

In ena pravi, da jo je nekdo nedru, da rabi kresnicko. In njej se zdi to kriminal. Se sploh zavedate kako slabo se vas vidi, v temi brez kakrsne koli kresnicke ali dela na oblacilih ali cevljih, ki vas osvetijo? Najboljse v sivi jakni v megli in po moznosti se po napacnem robu ceste.

Še enkrat preberi!!!! Očitno si funkcionalno nepismena!!!

Ti nepismena vešča boš o pismenosti, tvojga se ne da niti razbrati! A drel se je nate? Drel???

Še enkrat preberi!!!! Očitno si funkcionalno nepismena!!!
[/quote]

Ne, sam ti si zivcna kot se te bere.


Ampak ne v primeru, da stopi na zebro, ko je avto tik pred njem…to je izsiljevanje …
Mene moti obratno…ko grem na šiht ali iz šihta čez cesto z zebro, med čakanjem na pločniku pogosto voznik kar ustavi, sam od sebe…in pol moram čez cesto v tistem trenutku samo zato, ker je ustavil in mi ponudil prednost…kaj zaboga ustavljate pešcem, če nimajo namena it čez cesto v tistem trenutku ko se peljete mimo?
[/quote]
Enostavno. Voznik pescu ne vidi v glavo. Ce stoji pri zebri, MORAS ustavit. Ker ce bi pa pesec v naslednji desetinki stopil s plocnika, pa bi bilo izsiljevanje. 🙂

Resitev je enostavna. Kadar ne nameravas cez cesto, ampak npr nekoga cakas, se pac postavis par metrov od zebre stran. Tam pa nisi vec “na prednostni” in se ne bo nikomur zdelo, da mora ustaviti.


Enostavno. Voznik pescu ne vidi v glavo. Ce stoji pri zebri, MORAS ustavit. Ker ce bi pa pesec v naslednji desetinki stopil s plocnika, pa bi bilo izsiljevanje. 🙂

Resitev je enostavna. Kadar ne nameravas cez cesto, ampak npr nekoga cakas, se pac postavis par metrov od zebre stran. Tam pa nisi vec “na prednostni” in se ne bo nikomur zdelo, da mora ustaviti.
[/quote]
Če pešec ni vsaj z eno nogo že na zebri, , vozniku NI TREBA ustavljat…poleg tega MORA pešec nakazat da misli it čez cesto, to pa pomeni da vsaj pogleda prihajoče vozilo…

Ne, sam ti si zivcna kot se te bere.
[/quote]

Očitno si res funkcionalno nepismena!

Res ratam živčna ob takih trapastih komentarjih…

New Report

Close