Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kovida je največ po bolnicah in domovih za starejše

Kovida je največ po bolnicah in domovih za starejše

Pravijo pa, da so viri okužb privat druženja….mi lahko kdo to pojasni? A hodijo starejši ljudje zvečer na skrivaj na žurke al kako?

Pa v domovih in bolnicah gotovi vsi spoštujejo ukrepe (maske, razkuževanje rok….)

Kaj ti ni jasno? V DSO se testirajo kar naprej. Moja sestra dela v DSO, ko je bil brat prehlajen, je moral iti brat in sestra na testiranje, čeprav sestri ni bilo nič. Ena njena kolegica je poznala nekoga, ki je bil v stiku z okuženim za kovidom in je tudi ona morala ostati v karanteni, čeprav z okuženim sploh ni bila v stiku. Tam je režim zelo hud. Isto v bolnicah.

Seveda NI KOVIDA NAJVEČ PO BOLNICAH in DSO, štos je v tem, da tam najbolj testirajo, zato ga tam najdejo. Največ kovida je po šolah! Ker se tam zbira največ ljudi, ki pa ima najbolj blage simptome, ki jih potem trosi okoli. Na testiranja ne hodijo, razen če starš dela v zdravstvu ali če so simptomi res hudi tudi pri otroku. Kaj vam ni jasno? Nič se ne bo zajezilo dokler bodo šole odprte.:)

Virusi so vedno bili in bodo. Izogniti se jim ne moremo. Moramo se soočiti z vsemi virusi, bakterijami, ki obstajajo in sobivati z njimi. Noben virus ne bo čudežno izginil. Tako, da vsi ukrepi so totalno brezvezno sranje. Februarja je bilo 700 ljudi v bolnici zaradi res.obolenj, gripe, pljučnic pa niso ničesar zapirali, sedaj se bo pa kar vse počasi zapiralo. Za debile, ki verjamejo v ta nateg ja.

nova
Uredništvo priporoča


Eh…vsi učitelji in učiteljice na teh šolah kjer je tega polno kot praviš pa najbrž niso tako mladi da bi prebolevali kar brez vseh znakov. Torej? Koliko učiteljev je na bolniški v teh dneh?

Od kje vam pa podatek da je tega virusa največ v šolah?


Eh…vsi učitelji in učiteljice na teh šolah kjer je tega polno kot praviš pa najbrž niso tako mladi da bi prebolevali kar brez vseh znakov. Torej? Koliko učiteljev je na bolniški v teh dneh?
[/quote]

Ogromno! So hude težave z nadomeščanji, na kar opozarja sindikat, ker ministrstvo ne zagotavlja dodatnih zaposlitev. Kaj šele bo!

Zdrava pamet ti pove. Ugotovljeno je že bilo, da so otroci prenašalci, oni sami imajo pa blage ali nikakršne znake. Starši pošiljajo prehlajene otroke v šole, kjer se družijo po jedilnicah, na hodnikih, pri skupnih urah brez mask…. a vam to ne pove, kako se tam najbolj širi virus? Otrok do 3. razreda ne testirajo, starejše testirajo samo če so huje bolni, pa še to dlje kot en teden ali če se kaj zakomplicira. A vam je treba narisat, da se okužbe širijo točno iz šol?

Virusi so vedno bili in bodo. Izogniti se jim ne moremo. Moramo se soočiti z vsemi virusi, bakterijami, ki obstajajo in sobivati z njimi. Noben virus ne bo čudežno izginil. Tako, da vsi ukrepi so totalno brezvezno sranje. Februarja je bilo 700 ljudi v bolnici zaradi res.obolenj, gripe, pljučnic pa niso ničesar zapirali, sedaj se bo pa kar vse počasi zapiralo. Za debile, ki verjamejo v ta nateg ja.
[/quote]

A sem kje negiral, to kar si ti napisala? Ja, virus je in bo. Ampak EU od nas zahteva štetje in stroge varnostne ukrepe ob rokovanju z okuženimi v bolnicah.

Zato nikakor ne moreš primerjat tistih 700 gripoznih, saj se z njimi ni rokovalo v skafandrih! Ni se vsak, ki je prišel do njih, do temelja preoblekel in porabil eno uro preden je prišel do njih in eno uro, ko je odšel od njih samo za pripravo, razkuževanje, lepljenje rokavov itd. itd. Takrat so si nataknili maske gor za rokovanje z gripoznimi, zdaj so skafandri z vsem, kar pride zraven… A DOJAMETE TO RAZLIKO??? V tem je ves keč! In to ni nekaj, kar bi ena vlada zahtevala, to zahteva EU, zahteva svetovna zdravstvena organizacija, drugače sledijo za državo kazni, sankcije, odtegnitve denarja…… ČESA DEJANSKO NE RAZUMETE? Gre za veliko več kot je zgolj vaš egotrip! “bueeee , jaz ne maram maske, zato je ne bom nosil, grda grda vlada, ki nam je to odredila… ueueueeeeeee” Tudi meni se tale kovid zdi en navaden virus, stvari so prenapihnjene, pretiravajo na celi črti. Ampak! Stvari so kompleksnejše, prej ko to dojamete, bolje bo za vse vpletene.

A sem kje negiral, to kar si ti napisala? Ja, virus je in bo. Ampak EU od nas zahteva štetje in stroge varnostne ukrepe ob rokovanju z okuženimi v bolnicah.

Zato nikakor ne moreš primerjat tistih 700 gripoznih, saj se z njimi ni rokovalo v skafandrih! Ni se vsak, ki je prišel do njih, do temelja preoblekel in porabil eno uro preden je prišel do njih in eno uro, ko je odšel od njih samo za pripravo, razkuževanje, lepljenje rokavov itd. itd. Takrat so si nataknili maske gor za rokovanje z gripoznimi, zdaj so skafandri z vsem, kar pride zraven… A DOJAMETE TO RAZLIKO??? V tem je ves keč! In to ni nekaj, kar bi ena vlada zahtevala, to zahteva EU, zahteva svetovna zdravstvena organizacija, drugače sledijo za državo kazni, sankcije, odtegnitve denarja…… ČESA DEJANSKO NE RAZUMETE? Gre za veliko več kot je zgolj vaš egotrip! “bueeee , jaz ne maram maske, zato je ne bom nosil, grda grda vlada, ki nam je to odredila… ueueueeeeeee” Tudi meni se tale kovid zdi en navaden virus, stvari so prenapihnjene, pretiravajo na celi črti. Ampak! Stvari so kompleksnejše, prej ko to dojamete, bolje bo za vse vpletene.
[/quote]
In kaj naj dojamemo, razen tvojega meketanja ?

Ne, ne starejši ljudje v DSO-jih in bolniki po bolnicah ne hodijo na žurke, vnosi prihajajo od zunaj, preko osebja, zaposlenih.

Odkrivate toplo vodo. Ja, kje pa če bit, če ne u DSO-jih pa bolncah? Kje pa mislte, da ga je blo največ u Španiji, pa Italiji??? Halooooo…

Hmmmm…potem so možne tri opcije:

1. vse sestre in zdravniki hodijo množično na iste žurke
2. v službi ne uporabljajo zaščitne opreme
ali
3. zaščitna oprema ne pomaga?

Hmmmm…potem so možne tri opcije:

1. vse sestre in zdravniki hodijo množično na iste žurke
2. v službi ne uporabljajo zaščitne opreme
ali
3. zaščitna oprema ne pomaga?
[/quote]

Kaj pa če vključiš mozak in ugotoviš:
1. zdravstvene delavce testirajo tudi če je njihov družinski član prehlajen- ne nujno pozitiven, izvedejo jim dvakratno testriranje, do takrat pa morajo biti v karanteni;
2. ker je toliko testiranj pri zdr. delavcih in zaposlenih v DSO, seveda tudi najdejo največ okužb točno tam
3. drugje okužb navidezno ni, ker se otrok ne testira oz. samo ob hujših znakih bolezni, drugače bi ugotovili, da so največja gojišča virusa prav šole

Težko malo pomislit?

Hmmmm…potem so možne tri opcije:

1. vse sestre in zdravniki hodijo množično na iste žurke
2. v službi ne uporabljajo zaščitne opreme
ali
3. zaščitna oprema ne pomaga?
[/quote]

Ne, ne hodijo na iste žurke, je dovolj da gre samo en ali dva vsak na svojo “žurko” kakor ti praviš temu in se okuži ter virus prinese v dom ali bolnico. Na delovnih mestih pa vemo, kje je problem – čikci in kofetki, pa še kaj drugega, brez mask. Glede na to, da se pri nas zdravstveno osebje ne cepi niti proti sezonski gripi, je jasno, na kakšnem nivoju je.
Vsi primeri v DSO-jih in bolnišnicah so se začeli z vnosom zaposlenih, ki niso spoštovali navodil.

Ne, ne hodijo na iste žurke, je dovolj da gre samo en ali dva vsak na svojo “žurko” kakor ti praviš temu in se okuži ter virus prinese v dom ali bolnico. Na delovnih mestih pa vemo, kje je problem – čikci in kofetki, pa še kaj drugega, brez mask. Glede na to, da se pri nas zdravstveno osebje ne cepi niti proti sezonski gripi, je jasno, na kakšnem nivoju je.
Vsi primeri v DSO-jih in bolnišnicah so se začeli z vnosom zaposlenih, ki niso spoštovali navodil.
[/quote]

Delam v enem domu upokojencev. Imamo stroge ukrepe, veliko osebja je v karanteni, komaj sfolgamo, pa še zelo omejeni so obiski, od petka jih spet ne bo več.

Če je družinski član ali kdo, s katerim smo v 7 dneh imeli stike, z znaki respiratornega obolenja, moramo iti tudi mi na testiranje, poleg tega pa še družinski član. Sama sem bila zdrava, mož rahel prehlad. Sva morala oba na testiranje. Vsak dan moramo znova zapisati in podpisati, da nihče v družini oz. od oseb, s katerimi smo bili v stiku, ni bil prehlajen. Testiramo se kar naprej, ni sodelavke, ki ne bi bila testirana vsaj enkrat, večina nas je bilo večkrat. Seveda se posledično najde več okužb. Potem pa javnost meni, da so okužbe samo v domovih in bolnicah in da smo mi neodgovorni.

Daleč od tega! kot je nekdo že povedal, dam roko v ogenj, da je v šolah ogromno okuženih. Če bi danes testirali samo eno šolo, bi našli veliko okužb. Ampak tu sploh ni nobenih ukrepov. Učiteljem ni potrebno testiranje niti če so sami prehlajeni, kaj šele če je kdo v družini prehlajen. Otroci pa tako in tako skoraj nihče ne gre na testiranje razen otrok zdravstvenih delavcev. In ko otrok zdr. delavca zboli, mora na testiranje, ni tu hočeš-nočeš. Veliko teh otrok, ki jim odkrijejo kovid, so ravno otroci teh delavcev- ker jih pač testirajo, jim kovid odkrijejo. Vsi ostali otroci pa so lahko prenašalci (in ja, so veliki prenašalci bolezni, tudi če so samo prehlajeni), pa nikome ništa. Ker jih niti ne testirajo.

In potem se obrekuje zdravstvene delavce, kako smo neodgovorni, ker prenašamo okužbe, čeprav smo daleč najbolj odgovorni od vseh. Prosim, imejte to v mislih, ko drugič na glas poveste, da smo okužb krivi mi! Če se pri nas ne bi testiralo kar naprej, tudi tukaj ne bi imeli nobenih okužb.:))

Začetni vnosi so bili izključno od zaposlenih, zanašate se na teste, namesto da bi pazili na stike. Samo en krog okoli KATEREKOLI bolnice ali DSO-ja je potrebno narediti, pa se pri stranskih vratih takoj vidi skupinico kofetarjev in čikarjev – brez mask. Kar nehaj.

in na pokopališčih.

Daj glupakinja, ne lapaj. Danes sem bil z masko v šoli od mojega sina. Sem nekaj prinesel v tajništvo. Zraven je zbornica. Nobeden od učiteljev z masko, vsi sedijo drug ob drugem v zbornici, hodijo ven in not, zunaj na hodniku masa učencev, seveda nihče nima maske, nihče ne drži razdalje… in zdaj so ti krivi tisti trije, ki kofe pijejo skupaj v domu upokojencev… pa saj ste ubrisani. A ti pa paziš na stike? A svojega prehlajenega mulca pošiljaš v šolo ali ne? Mu rečeš, naj ima masko na ksihtu ali si med tistimi, ki tulijo proti maskam? Kako fajn si je zatiskat oči in tiščat bučo v pesek, s prstom pa kazat na edine ki dejansko upoštevajo ukrepe.

Govori zase! Pazim na stike in kolikor vidim pri nas, pazijo tudi vsi ostali, saj je direktorica izredno stroga glede tega. Jaz niti kave ne pijem niti ne kadim, tako da o tem lahko koga drugega gnjaviš. Sodelavke pijejo kavo v za to namenjenem prostoru, držijo razdaljo. O kadilcih ne vem nič, okoli doma jih ne vidim. Morda bi bilo lepo, če bi vsak pobrisal pred svojim pragom in kot so že omenili, ne bi pošiljal bolnih otrok v šolo. Pa tudi če so “samo” prehlajeni.

eni ste pa res za luno. pa a ti prvič slišiš, da je testiranja ogromno samo med zdravstvenimi delavci? Saj drugi se praktično ne testiramo, razen če skoraj dušo spustimo. Jaz sem bila prehlajena sredi septembra, niti na pamet mi ni padlo, da bi se testirala. Hči je bila prehlajena in kašljala, dva dni doma, potem šola. Nisem jo dala testirat. In kaj zdaj? Torej po tvoje zagotovo nisem imela kovida? Lahko da sem, ampak menim da ta virus ni nič hujšega. Zdravstvene delavce pa dejansko zaj..glede tega. Oni se ne morejo sami odločat testirat ne testirat. Če nalašč zamolčijo prehlajen stik, lahko zgubijo službo. Direktorji DSO se bojijo okužb tudi zato, ker bi morali sami plačevati vso drago opremo, če pride do okužbe, razdeljevati dom na dele z okuženimi in neokuženimi in še marsikaj. Zato so izredno picajzlasti. Če kje, je realno najmanj okužb ravno v DSO in bolnicah. To je samo vrh ledene gore, vse ostalo, kritično okuženo je seveda po šolah in doma.


Zaposleni v domovih za starejše in v bolnišnicah se najpogosteje testirajo.
Nekdo, ki sploh ne hodi v službo in ga malo draži grlo, verjetno sploh ne gre k zdravniku. Morda tudi kdo, ki dela v službi, kjer ni veliko v stiku z ljudmi.
Zdravstveni delavci pa se zavedamo, da lahko kadarkoli prenesemo virus na paciente, stanovalce v domovih starejših, zato gremo na testiranje ob vsakem, najmanjšem sumu.
Zato je veliko zdravstvenih delavcev že bilo testiranih, prepričana sem, da je precej višji odstotek testiranih med zdravstvenimi delavci, kot med ostalo populacijo!
Tako je tudi odkritih več pozitivnih med njimi.

Problem je, ker npr. v domovih za starejše vsi upoštevamo pravila. Maske, razkuževanje itd.. Ampak se zgodi, da pride zaposlen v neko okolje, recimo v trgovino ali gre na pogreb bližnje osebe, kjer ostali nimajo mask in se celo želijo rokovati.
Doživeto!
In potem začudeno gledajo, kaj se grem.

Daj glupakinja, ne lapaj. Danes sem bil z masko v šoli od mojega sina. Sem nekaj prinesel v tajništvo. Zraven je zbornica. Nobeden od učiteljev z masko, vsi sedijo drug ob drugem v zbornici, hodijo ven in not, zunaj na hodniku masa učencev, seveda nihče nima maske, nihče ne drži razdalje… in zdaj so ti krivi tisti trije, ki kofe pijejo skupaj v domu upokojencev… pa saj ste ubrisani. A ti pa paziš na stike? A svojega prehlajenega mulca pošiljaš v šolo ali ne? Mu rečeš, naj ima masko na ksihtu ali si med tistimi, ki tulijo proti maskam? Kako fajn si je zatiskat oči in tiščat bučo v pesek, s prstom pa kazat na edine ki dejansko upoštevajo ukrepe.
[/quote]

Sem mogoče kje napisala, da se po šolah držijo ukrepov? Se jih ne.
Največji idiotizem je, da so otroci na hodnikih morali nositi maske, v razredih pa je veljalo, da gre za “varni mehurček” in so bili brez. Tudi zaposleni na šolah se ukrepov niso držali, to ni nič novega in nepredstavljivega. Nekatere učiteljice so celo razlagale podobne neumnosti kot nekaj anticepilcev tu gor.

Jaz se ukrepov držim, enako moja družina. Ker pazimo na starejše sorodnike, pa tudi vse ostale ogrožene skupine.

Točno tako. Za vnos virusa med ogrožene skupine so krivi tisti, ki so virus prinesli in nihče drug. Zaposleni.

In še nekaj – če vidiš ob OI ali katerikoli drugi bolnici ali DSO-ju skupino zaposlenih, ki skupinsko čika in malica na sončku, ni za to nobenega opravičila. Ljudje so enostavno gnoji, za sočloveka niso pripravljeni storiti nič, niti za nekaj tednov ne. Samo na svojo rit gledajo. Zato pa smo tam, kjer smo.

Sem mogoče kje napisala, da se po šolah držijo ukrepov? Se jih ne.
Največji idiotizem je, da so otroci na hodnikih morali nositi maske, v razredih pa je veljalo, da gre za “varni mehurček” in so bili brez. Tudi zaposleni na šolah se ukrepov niso držali, to ni nič novega in nepredstavljivega. Nekatere učiteljice so celo razlagale podobne neumnosti kot nekaj anticepilcev tu gor.

Jaz se ukrepov držim, enako moja družina. Ker pazimo na starejše sorodnike, pa tudi vse ostale ogrožene skupine.

Točno tako. Za vnos virusa med ogrožene skupine so krivi tisti, ki so virus prinesli in nihče drug. Zaposleni.

In še nekaj – če vidiš ob OI ali katerikoli drugi bolnici ali DSO-ju skupino zaposlenih, ki skupinsko čika in malica na sončku, ni za to nobenega opravičila. Ljudje so enostavno gnoji, za sočloveka niso pripravljeni storiti nič, niti za nekaj tednov ne. Samo na svojo rit gledajo. Zato pa smo tam, kjer smo.
[/quote]

In kakšne veze imajo tisti trije zdravi ljudje, ki na sončku malicajo? V čem je štos? Malica prenaša kovid? Ali sonček morda? od kdaj ljudje ne smejo zunaj jesti? Pred gostilnami se zbirajo gruče ljudi in malicajo, kadijo, pijejo… od kdaj je to prepovedano?
kriza so prehlajeni otroci v šolah, to je dejansko tisto, kar širi okužbo v višave.

Ne, prinesejo jih zaposleni od zunaj, pol se pa širi med ostale, žal je tako.

Ce je toliko virusa v solah kot pravite, kje so potem starsi teh okuzenih otrok. Ce bi bilo takio, bi bilo pozitivnih vsaj 40.000, ne 400. Vsi najbrz ne prebolevajo brez znakov ali samo s kasljem in smrkavi….

New Report

Close