Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style kOZMETIKA L’OCCITANE

kOZMETIKA L’OCCITANE

Uporabljate?
Kaksna se vam zdi? Je res naravna kozmetika ali ne? Je vredna denarja?

Pred časom sem bila redna uporabnica, sedaj pa se mi ne zdi vredno tega denarja. Dobim kvalitetnejše izdelke za to ceno.

Lahko imenuješ, prosim, znamko.
Kaj pa tiste najcenejše v Milerju in DMu? Alverde, Terra Naturi, …?

Jaz uporabljam njihovo kremo za roke s karitejevim maslom, ker boljše še nisem našla, in pa nuit reset, pa kremo immortelle. Kozmetika mi ustreza in vsebuje manj kemije. Draga je pa res, tako da si naredim zalogo, ko so popusti.

Nisem uporabnik te kozmetike, zato težko rečem kakšna je, edino kar imam od njih je toaletna voda, kupila sem jo poleti ker mi je zelo disala (zavohala pri prijateljici ) in sem si jo kupila se isti dan. Se pa hitro razdisi. Je pa vonj men super, tak res svež za čez dan -za vsak poletni dan 🙂

Jaz jo uporabljam že leta, od božanske kreme za obraz, do karitejeve kreme za roke, tuš gela, šampona in balzama za lase, … skratka vso kozmetiko kupujem izključno L’OCCITANE in je ne menjam za nobeno drugo. Zame je vredna svojega denarja.

Oprosti, ampak v tej kremi je pa toliko kancerogenih spojin, da bode v oči. Polihalogenirane spojine, polimere na bazi neftnih derivatov (ki sicer niso tako zelo škodljivi, a vsekakor niso “eko”, kot se predstavljajo), silikone, mikroplastične polimere, parafine na bazi mineralnih olj, skrb vzbujajoče tenzide, kopico alergenov… Vsekakor ni vredno svojega denarja (čeprav ne pravim, da je najslabši izdelek na trgu) in je daleč od “eko kozmetike in nege”.

Vztrajaj! .

Lahko imenuješ, prosim, znamko.
Kaj pa tiste najcenejše v Milerju in DMu? Alverde, Terra Naturi, …?
[/quote]
Težko, ker se ne držim le enega proizvajalca. Določene stvari kupujem tudi komercialne nizkocenovce, kakšne kreme pa npr. le v lekarnah.

Nekaj izdelkov mi ustreza in jih kupujem. Trenutno uporabljam dva – kremo za telo in dišavo.

Njihova kozmetika sicer temelji na naravnih sestavinah, a kemični dodatki so seveda pridodani. Se ne slepim, da niso.

Oprosti, ampak v tej kremi je pa toliko kancerogenih spojin, da bode v oči. Polihalogenirane spojine, polimere na bazi neftnih derivatov (ki sicer niso tako zelo škodljivi, a vsekakor niso “eko”, kot se predstavljajo), silikone, mikroplastične polimere, parafine na bazi mineralnih olj, skrb vzbujajoče tenzide, kopico alergenov… Vsekakor ni vredno svojega denarja (čeprav ne pravim, da je najslabši izdelek na trgu) in je daleč od “eko kozmetike in nege”.
[/quote]

Ne oglašujejo se kot eko kozmetika, ampak kot naravna. Njihovi izdelki vsebujejo okrog 98% naravnih sestavin. Seveda vsebujejo tudi kemične spojine, zato te lahko za skrbi, koliko le-teh vsebujejo šele kreme, ki niso naravne. Vsekakor je l’occitane ena izmed najkvalitetnejših znamk na tržišču.

No ja… Lidlov Cien jih na “Waren Stiftung Test” zanesljivo preseze. Pa se ne hvali z “naravnimi osestavinami”. Brez heca. Tale ima oceno 3,0 (kar je cisto povprecno).

[attachment=0]2020-10-04_20h11_53.png[/attachment]

Diese Handcreme ist mit Abstand die teuerste im Test. Trotzdem erhalten ihre Inhaltsstoffe die Note „ungenügend“, denn das Testlabor weist Paraffine/Silikone und halogenorganische Verbindungen nach. Letztere gelten mitunter als allergieauslösend, krebsverursachend und umweltschädlich. Außerdem enthält die Handcreme umweltbelastende Kunststoffverbindungen und PEG/PEG-Derivate, die die Haut durchlässiger machen können.

Kot receno. Ne gre za slab izdelek. Gre za povprecen izdelek, ki pa ima izredno visoko ceno (v primerjavi s kakovostno enakovrednimi izdelki).

Vztrajaj! .

No ja… Lidlov Cien jih na “Waren Stiftung Test” zanesljivo preseze. Pa se ne hvali z “naravnimi osestavinami”. Brez heca. Tale ima oceno 3,0 (kar je cisto povprecno).

2020-10-04_20h11_53.png

Diese Handcreme ist mit Abstand die teuerste im Test. Trotzdem erhalten ihre Inhaltsstoffe die Note „ungenügend“, denn das Testlabor weist Paraffine/Silikone und halogenorganische Verbindungen nach. Letztere gelten mitunter als allergieauslösend, krebsverursachend und umweltschädlich. Außerdem enthält die Handcreme umweltbelastende Kunststoffverbindungen und PEG/PEG-Derivate, die die Haut durchlässiger machen können.

Kot receno. Ne gre za slab izdelek. Gre za povprecen izdelek, ki pa ima izredno visoko ceno (v primerjavi s kakovostno enakovrednimi izdelki).
[/quote]

Še za tiste, ki ne znajo nemško: Ta krema za roke je daleč najdražja med vsemi na testu. Kljub temu so njene sestavine ocenjene z “nezadostno”, saj je testni laboratorij zaznal parafine, silikone in organohalogene spojine. Slednje veljajo za alergene, rakotvorne in škodljive za okolje. Krema za roke vsebuje tudi okolju škodljive mikroplastične delce in derivate PEG/PEG, ki povzročijo tanjšanje kože.

Vztrajaj! .

No ja… Lidlov Cien jih na “Waren Stiftung Test” zanesljivo preseze. Pa se ne hvali z “naravnimi osestavinami”. Brez heca. Tale ima oceno 3,0 (kar je cisto povprecno).

2020-10-04_20h11_53.png

Diese Handcreme ist mit Abstand die teuerste im Test. Trotzdem erhalten ihre Inhaltsstoffe die Note „ungenügend“, denn das Testlabor weist Paraffine/Silikone und halogenorganische Verbindungen nach. Letztere gelten mitunter als allergieauslösend, krebsverursachend und umweltschädlich. Außerdem enthält die Handcreme umweltbelastende Kunststoffverbindungen und PEG/PEG-Derivate, die die Haut durchlässiger machen können.

Kot receno. Ne gre za slab izdelek. Gre za povprecen izdelek, ki pa ima izredno visoko ceno (v primerjavi s kakovostno enakovrednimi izdelki).
[/quote]

Joj, sam ne mi s temi Lidlovimi zadevami. Tega na svojo kožo ne bi dala, pa če mi plačajo.
Ti testi pa tudi testirajo, kar želijo. Ne upoštevajo parametrov, ki so pomembni meni. Kot so enkrat pred leti označili lidlovo kremo za sončenje za najboljšo, ker je polna umetnih filtrov, ki učinkovito ščitijo pred uv žarki. Čeprav vsi vemo, da ti filtri na dolgi rok povzročajo raka in da ozaveščeni že dolgo uporabljajo zaščito z naravnimi filtri. Kot sem že rekla, testi imajo neke postavke, ki jih odkljukajo, ki pa ne pomeniji nujno kvalitete v pravem pomenu besede. Poleg tega l’occitane niti približno ne sodi v isti rang kozmetike kot cien in bi ju lahko v istem testu testirali samo glede mazljivosti, konsistence in morda vsebnosti kakšne učinkovine, drugače bi pa primerjali neprimerljivo.

Še za tiste, ki ne znajo nemško: Ta krema za roke je daleč najdražja med vsemi na testu. Kljub temu so njene sestavine ocenjene z “nezadostno”, saj je testni laboratorij zaznal parafine, silikone in organohalogene spojine. Slednje veljajo za alergene, rakotvorne in škodljive za okolje. Krema za roke vsebuje tudi okolju škodljive mikroplastične delce in derivate PEG/PEG, ki povzročijo tanjšanje kože.
[/quote]
Zanimivo. Hala za prevod 🙂
Ne bi si mislila, je pa res da te kozmetike ne poznam dobro

Hja, žal gre za približno isti rang. Sorry. Do not kill the messenger. 🙂

Vztrajaj! .

Vsaka pač uporablja to, kar ji odgovarja in kar si lahko privošči. Ne razumem, zakaj je treba vedno udrihati po tistem, česar si nekateri ne morete privoščiti? Pustite ljudem živeti!

Definitivno se strinjam s teboj. Jaz sem jo tudi naravnost oboževal, dokler ni nekoč naenkrat za kaki dve leti EBENOL (Hidrokortizonska krema) postala moj vsakdanji spremljevalec. Razšla sva se šele, ko sem izločil L’OCCITANE-ove zdelke iz rabe. Takrat sem tudi postal pozoren na sestavo (bila je to ena zadnjih stvari, na katero sem sploh pomislil
). Očitno so vmes spremenili sestavo nekega izdelka, kar je pri meni izzvalo alergijsko reakcijo. Sploh ni nujno, da bo pri vseh. Ne šimfam kar počez. Lahko sem morda eden od tisoč. Ampak, ker sem takrat pač malce podrobneje iskal izkušnje drugih, sem postal pozoren tudi na teste in ugotovil, da je moja priljubljena znamka v bistvu (cenovno) nateg in še zdaleč ni tako zelo “naravna”, kot se želi predstaviti. Zato ponavljam: ne pljuvam po izdelku, le podajam informacije, da pa vendar ni tako zelo naraven.

Vztrajaj! .

Odsvetujem te izdelke. Njihova sestava (prisotnost škodljivih snovi) ne ustreza “naravni kozmetiki”.

Kolega, dermatolog, mi je rekel, da največ alergij v kremah povzročajo naravne snovi. Sem dobesedno občutila na svoji koži, s kozmetiko dr. Hauscha, ki se oglašuje kot naravna. Po dveh dneh jemanja claritina sem šla spet lahko med ljudi.
Imam pa jaz svoj pogled na naravno kozmetiko… ali so zobne paste naravne?? Pa mila, šamponi, sredstva za nego las, ne nazadnje zdravila, prehranski dodatki, ki so v teh časih že skoraj obvezni. Danes je videz zelo zelo pomemben, ni potrebno it v ekstreme, plastične operacije, botoks in polnila (sicer pa seveda kakor komu paše), ampak verjamem, da dobra krema, tudi z dobrimi kemičnimi substancami rahlo upočasni nastajanje gub in izboljšuje tonus. No, pa kaj bi to tebi pravila, nekaj mesecev nazaj si se pustil sprovocirat in si fotografiral Lepookino poličko v kopalnici. Ohohohoooo…)) Do tja moj buđet ne nese, mi je pa Korejska kozmetika najboljša za to ceno. Neka huda narava ni not, mi pa lepo sede.
Pa itak zgledam 15 let mlajša.. vsaj… hecam se!

Ne uporabljam (več). Zdi se mi zelo precenjena.

Meni je ta kozmetika fantastična, uporabljam praktično vse od Occitane, kreme, šampone, kreme za telo, roke, noge, dezodorant…še nikoli se nisem tako dobro počutila, še zlasti na obrazu je občutek res božanski.

Nisem freak na naravo, ker mi je ves ta pomp okoli ‘naravnih stvari’ smešen. Naravne zadeve znajo biti bistveno bolj strupene in škodljive kot marsikaj drugega. Folk si je v glavi narisal neko pravljico o “blaženi materi naravi, ki nas neguje”, in zdaj misli, da je vse, kar je ‘naravno’, kao ful dobro in zdravo. medtem ko je resnica ravno obratna in znajo biti ravno ‘naravne’ zadeve izjemno dražeče, celo strupene. Cel kup ‘naravnih’ stvari bi človeka prej ubilo, kot mu pomagalo. Tako da ne pripadam temu kultu ‘naravnega’ in ne odskakujem kot preplašena kura pred ‘kemijo’. Itak je vse ‘kemija’, narava ravno tako.

ravnam se po tem, kar mi ustreza, Occitane mi vsekakor, zame je vreden te cene. Krem se porabi izjemno malo, traja vse dolgo in ja, tudi vonji igrajo pri meni vlogo, ker imam rada, da kozmetika lepo diši – pa četudi to ni ‘naravno’:)

Moja koža je zadovoljna, jaz pa tudi. Zelo.

Loccitane NIKOLI ni bil smatran za naravne izdelke. Naravni so istega cenovnega ranga MELVITA. Saj se niti ne reklamirajo kot naravno. Pa vsak bumbar si lahko malo deklaracijo prebere in vidi sestavo. Večini žensk je pač fency in ker ima ceno,si nabijajo ego s tem,da zapolnijo svoje komplekse
Malo preglejte teste izdelkov
Priporočam revijo zveze potrošnikov Slovenije,imate v vsaki teste. Pa ne samo za kozmetiko. Ene ženske so res kure!

Meni se zdi precenjen.

Precej časa sem uporabljala njihov t.i. “Žlahtni serum za obraz” zaradi hialuronske kisline, ampak sem ga zamenjala, ker je bil preveč lepljiv. Imela sem vedno občutek kot da imam sloj folije na obrazu. Sedaj uporabljam izključno lux factor hialuronsko kremo, ker mi ne daje tega občutka in je tudi precej cenejša glede na količino, ki jo dobiš v pakiranju.

Jap čeprav sta v ceni tam tam, njihov žlahtni serum niti pribljižno ni primerljiv z luxfactorjevo 4d kremo

New Report

Close