Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kradem temo – 3 nasveti strokovnjakinje za ločitve

Kradem temo – 3 nasveti strokovnjakinje za ločitve

Nasvete je sicer dala odvetnica za ločitve, a jih razumem kot nasvete za dobro zvezo. Odvetnica je najbrž dolgo spremljala in ugotavljala, kaj so najpogostejši razlogi za ločitve (in tudi, da si v postopku ločitve marsikdo premisli, a škoda je že narejena) in je iz tega potegnila neke sklepe glede dobrih in slabih strani v zvezi. Meni se zdijo ti nasveti dobri.

Tema pa nima zveze z mojo aktualno ljubezensko situacijo (morda s preteklostjo). Nič bati, ne razmišljam o ločitvi. Itak je moj dragec priklenjen na radiator, ključa pa najbrž ne bi najdla. 😉
[/quote]Tara se opravičujem, nisem mislila osebno nate z zapisom, ampak nasplošno.
🙂

So ok nasveti, ne pa njuno najpomembnejši. Pomembni predvsem za tiste pare, kjer glavne težave izvirajo iz teh točk.

K3:Čak, kaj nič prošenj in vzklikov, da brez mene ne bi preživel? Nič puzanja po kolenih, prepričevanj in hvalospevov?! Niti ene solzice?!!? Čist brez veze! 😉😉

nova
Uredništvo priporoča

A bejž no, mal ti že na otročje seka.😁 Vsak odvetnik tudi svetuje naj ženska obvezno lažno prijavi vsaj nasilje v postopku ločitve, če že ne kaj hujšega, ker lažnih ovadb, ki jih podajo ženske, sodišča nikoli ne sankcionirajo, ima pa ženska takoj prednost v postopku, ker je senca krivde vržena na očeta . Ena odvetnica, ki se tega ni šla, ker je bila še zelena in naivna je celo sms drugega odvetnika dala v medije, ta ji je očital, kako je nemuna, da to ja vsi počno. To je tudi ok?

A bejž no, mal ti že na otročje seka.😁 Vsak odvetnik tudi svetuje naj ženska obvezno lažno prijavi vsaj nasilje v postopku ločitve, če že ne kaj hujšega, ker lažnih ovadb, ki jih podajo ženske, sodišča nikoli ne sankcionirajo, ima pa ženska takoj prednost v postopku, ker je senca krivde vržena na očeta . Ena odvetnica, ki se tega ni šla, ker je bila še zelena in naivna je celo sms drugega odvetnika dala v medije, ta ji je očital, kako je nemuna, da to ja vsi počno. To je tudi ok?
[/quote]

Aaaaa sva midva na isti valovni? Jaz temo razumem, vsaj glede na to kako jo je Tara S zastavila, kot nasvete za uspešno zvezo, ne za uspešno ločitev. Je pa res, da ko grem brat članek, sem rahlo v dvomih. Kakorkoli, članek me ni posebej impresioniral.

Tara se opravičujem, nisem mislila osebno nate z zapisom, ampak nasplošno.
🙂
[/quote]

Ni problema. Sem razmišljala, kako in kaj odgovoriti in sem se odločila za vsakega malo (malo splošnega in malo osebnega). Tebi si upam odgovoriti; ker pri multinikih nikoli ne veš, kdaj jih po odgovoru dobiš po glavi in še v pleksus zraven. :-))

Vidiš, pri točkah 1, 2 so ti nasveti odlični in bi tudi tebi koristili. Bi si moral k tej ženski po nasvet, ker moški sami niste sposobni razmišljat.
[/quote]
To samo kaže da so ženske precej bolj pragmatične in da spremljajo situacijo, kaj lahko potegnejo iz veze. Dedci smo sanjači- dokler ni prepozno, idealni material za izkoriščanje.
Odnos, kot ga ima moški z žensko, ima ženska z čevlji.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

K3:Čak, kaj nič prošenj in vzklikov, da brez mene ne bi preživel? Nič puzanja po kolenih, prepričevanj in hvalospevov?! Niti ene solzice?!!? Čist brez veze! 😉😉
[/quote]

Vidiš misst… lahko si ne samo srečna, ampak presrečna, da si me v življenju zamudila. Ker potem ne bi več imela več takšne lepe slike v glavi.
Sicer pa… ženska, ki se na začetku zveze strinja z temi tremi nasveti odvetnice ima probleme s samopodobo, samozaupanjem in zaupanjem do partnerja. Če se strinja z njimi ko je že v vezi… pa naj neha sanjati, da je v srečni zvezi.

No mogoče se kdaj zgodi, da me katera dobi kot nagrado… ker do sedaj so me še vse dobile za kazen. :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=UY-R-WOJ26I

Vidiš misst… lahko si ne samo srečna, ampak presrečna, da si me v življenju zamudila. Ker potem ne bi več imela več takšne lepe slike v glavi.
Sicer pa… ženska, ki se na začetku zveze strinja z temi tremi nasveti odvetnice ima probleme s samopodobo, samozaupanjem in zaupanjem do partnerja. Če se strinja z njimi ko je že v vezi… pa naj neha sanjati, da je v srečni zvezi.

No mogoče se kdaj zgodi, da me katera dobi kot nagrado... ker do sedaj so me še vse dobile za kazen. :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=UY-R-WOJ26I
[/quote]
Mogoče boš pa ti njena kazen:-)?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Mogoče boš pa ti njena kazen:-)?
[/quote]

Saj ima prav, baba je falila. To niso nikakršni nasveti za dobro zvezo. Danes je baba prej nora, kot ne, tako da je ni treba še dodatno vzpodbujat, kar to skropucalo od odvetnice in babjega šusa počne, pa še misli povrh, da je nekaj blazno pametnega ven spravila.

Vidiš misst… lahko si ne samo srečna, ampak presrečna, da si me v življenju zamudila. Ker potem ne bi več imela več takšne lepe slike v glavi.
Sicer pa… ženska, ki se na začetku zveze strinja z temi tremi nasveti odvetnice ima probleme s samopodobo, samozaupanjem in zaupanjem do partnerja. Če se strinja z njimi ko je že v vezi… pa naj neha sanjati, da je v srečni zvezi.

No mogoče se kdaj zgodi, da me katera dobi kot nagrado… ker do sedaj so me še vse dobile za kazen. :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=UY-R-WOJ26I
[/quote]

Ti si čist fejst (kar zihr tud sam veš). Mene pa ne prevec resno jemat. Še posebej, kadar žmigam (😉).

Kar se tiče teh navodil, čist verjamem, da komu tudi koristijo, ljudje smo različni. Nekaj kar enim spontano steče, drugim ne gre in se jim zatika.
Če povem zase, sem prvi dve točki čist falila (brez resnih posledic🙂), do tretje pa sploh še prišla nisem 🤷‍♀️.

Ti lahko stvari preizkusiš, tudi razsuješ, bistvo je, da jih ZNAŠ pošlihtati, ne pa da ostanejo razsute (ali celi razsuvaš nove) , ti pa drugim pamet soliš.
[/quote]

Za pošlihtati stvari morata biti oba pripravljena sodelovati in biti sposobna.
Eden sam jih ne more,če je govora o partnerstvu.


Nelogični nasveti. In sicer zato, ker bi nasveti morali biti namenjeni bolj moškim, kot pa ženskam.
Ker je običajno moški tisti, ki ne premisli in se podreja ženskim čustvenim izsiljevanjem.
In ker ne premisli, v primeru ločitve potegne krajšo.

New Report

Close