Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kralj ulice se mi je pritožil!

Kralj ulice se mi je pritožil!

Nobenega klošarja ne vidim v moji bližini, ki bi prodajal to revijo. “Naši” klošarji lepo sedijo na klopci v parku, od daleč te pozdravijo in v hecu navržejo o prostovoljnih prispevkih za nov liter. ALi pred trgovino rečejo, da mi bodo čuvali bicikel, ker dondones je tok enih barab po cesti, jaz pa če sem tok prijazna da dam kakšen cent.
To so povsem drugačni ljudje. Ne govorim o njih. Govorim o novem sloju, o džankijih, z vročičnimi očmi, vsi shirani, hitrih energičnih gibov, ki ti vsiljivo pride na pol metra.

To počnejo džankiji oz. narkomani! Ker oni večinoma potrebujejo vsaj 50-100 eur dnevno za svoje potrebe.

Jaz džankijem ne dam nič – ker pozanm njihovo predrznost. Rečejo, da so lačni – ok, rečem, da mu kupim kaj za pod zob, naj gre z mano, da si bo zbral. ne, ne, to pa ne – on bi šel na burek, pa kebap – ja dej se nehi norca iz mene delat, no. Rabi čisti keš za fiks, to je to.

Pravi brezdomci pa so zelo veseli, če jim prineseš kakšno odejo, oblačila, čevlje, pa kakšno litrco za pogret. ne težijo toliko za denar.

Se strinjam s tabo.[/quote]

Mene klošarji (in revni, bolni, brezposelni) ne motijo in ne slikam si popolnega sveta. Zavedam se, da je meja med prestopom v katerokoli skupino tanka in da ta možnost obstaja tudi zame, zato pomagam po svojih močeh.
Toda – če bi me klošar nadrl, ker mu ne dam evra, ali pa ker še ničesar tisti dan ni dobil, bi me pa precej zmotilo. Tako kot bi me zmotilo, če bi me brez razloga nadrl kak “naduvani direktorček” ali prodajalka ali upokojenec ali navsezadnje član moje družine. A ker je klošar in ni iz “popolnega sveta” si pa lahko privošči karkoli?[/quote]

Možgani klošarja ali narkomana so ponavadi okvarjeni zaradi delovanja alkohola, psihotropnih substanc, antidepresivov, psihotikov, drugih travm iz življenja in zato ne razmišljajo tako, kot tvoji, ker nimajo več tistega občutka, kaj je prav in kaj ne. Ko nastopi alkoholna ali narkomanska kriza, nema vljudnosti – samo namen, kako čimhitreje priti do ponovne doze.

meni gredo s tem agresivnim pristopom ornk na živce in jim nikoli nič ne dam. večina teh ljudi je sposobnih za delo, pa nočejo delat. ravno pred kratkim je klošarju ena stara gospa kupila kifeljček in pingo sok, ker je zunaj fehtal za denar, da bo šel jest. od nje ni hotel vzet, češ, da naj mu da kar denar in potem mu je povedala par sočnih besed 🙂 ne nasedajte jim, da so lačni, ker niso! vsak dan imajo zastonj hrano, za pijačo in mamila pa nafehtajo na mesec več denarja kot dobi navaden delavec na mesec in ki seveda dela kot živina.

kaj pa pravzaprav prebirate v (smet)K(raljih) ulice, tisti, ki to kupite?

Enkrat sem prebrala prispevek enega klošarja, ki dela. Prav zanimivo. Obljavljeno v rubiriki moje zgodbe ali nekaj takega. En klošar za nekaj ur hodi delat na železnice, in potem na poti že kupi nekaj alkota, cigaret, gre k svoji mali družbici, in je z njimi do konca dneva. Prespi tudi kar nekje. Skratka, netipičen klošar.
Objavljajo tudi neke pesniške stvaritve. Pa risbice.

Tko, bom rekla, iz revije predvsem veje veliko entuzijazma uredništva.

Tukaj so vse številke!

http://www.kraljiulice.org/knjiznica/kralji-ulice

ja, kr rinejo v ljudi, pa da ti bo on pokazal kako se listek prov obrne……. jebemu če je tok pameten naj gre v službo

sam računice pa ni – v povprečju nafehtajo 600€ in več in namesto, da bi jim kdo na prste stopu to tolerirajo. zakaj bi šou pa delat in vstajat zjutri, pa bog ve kok ma pufov iz naslova neplačanih preživnin in ostalega

tko da jim hudičevo paše na cesti gnjavit folk ki dela[/quote]

matr si ti brihtna!!! cela jebena jasnovidka
Jaz bi take malomeščanske kmetici,kot si ti poslala malo na ulico pa bi vidla,kolk je to “luštno”

Se strinjam s tabo.[/quote]

Revni bolni klošarji niso do nikogar vsiljivi. Prosijo, če kaj daš in takim ponavadi dam, se lepo vljudno zahvalijo, me vikajo in nazivajo z gospa. Če jim ne daš nič, se umaknejo. Narkomančki so tisti, ki so vsiljivi in ti prerečejo vse po spisku, ker nočeš bit financ minister njihovi naslednji dozi in včasih tako popi*dijo, da se kar mal ustrašiš, da jih boš dobil po glavi. Jaz razumem revne, ki nimajo za preživetje in se mi smilijo, zadetim jebivetrom pa ne bom odpirala denarnice. In vedve očitno pojma nimata, ker živita daleč proč od teh vsakodnevnih prizorov, ker drugače bi videli razliko. Tako pa je najlepše moralizirat z varne razdalje in je edina predstava o klošarju, ki jo imata, še iz filma Erazem in potepuh. Ko bosta vedve filali narkiče z denarjem, potem se pa oglasita in pametujta, kam bi bilo lepo da gre naš denar.[/quote]

Si popolnoma zadela point!!!! Narkomani so tisti , ki so predrzni , ker kokain gre hitro in je še zmeraj drag , ker ga nonstop kuriš in , ker je namiksan z raznimi speede itd.. so potem še agresivni in živčni.

Ne diskriminiram med ljudmi. Ne dajem nobenim fehtarjem, pa naj bodo klošarji ali narkomani ali neka ciganka z nagim otrokom v naročju.

Revni bolni klošarji niso do nikogar vsiljivi. Prosijo, če kaj daš in takim ponavadi dam, se lepo vljudno zahvalijo, me vikajo in nazivajo z gospa. Če jim ne daš nič, se umaknejo. Narkomančki so tisti, ki so vsiljivi in ti prerečejo vse po spisku, ker nočeš bit financ minister njihovi naslednji dozi in včasih tako popi*dijo, da se kar mal ustrašiš, da jih boš dobil po glavi. Jaz razumem revne, ki nimajo za preživetje in se mi smilijo, zadetim jebivetrom pa ne bom odpirala denarnice. In vedve očitno pojma nimata, ker živita daleč proč od teh vsakodnevnih prizorov, ker drugače bi videli razliko. Tako pa je najlepše moralizirat z varne razdalje in je edina predstava o klošarju, ki jo imata, še iz filma Erazem in potepuh. Ko bosta vedve filali narkiče z denarjem, potem se pa oglasita in pametujta, kam bi bilo lepo da gre naš denar.[/quote]

če še nisi opazila govorimo tukaj v glavnem o pijanih in zadetih jebivetrih, ki psujejo ko ne dobijo željenega.[/quote]

Vem, o kom se govori, saj zato sem dala repliko tisti cvetki, ki je zmetala vse v isti koš. In povedala svojo izkušnjo.

Jaz jim dam vsak dan 5€. Ljubljana je lepo mesto in ljudje so prijazni!

Sem parkirala pri železniški postaji in šla po opravkih. Na poti proti avtomobilu me je ustavil mladenič in “fehtal” denar. Sem rekla, da ne dam. Je kar mencal okoli mene in takoj, ko sem plačala parkirnino in vzela listek, me je podrl in rekel, da si bo pa sam vzel. Tako mi je vzel nekje 15 eur drobiža. K sreči, je vzel le to in nič drugega. Sedaj tam parkiram samo še skupaj s fantom.

Jaz imam z đankiji (torej ne klošarji) izredno slabe izkušnje, enkrat me je en napadel in sam srečo sem imela, da je bilo sredi belega dne, sredi mesta in na drugi strani policija, ker drugač ne vem kako bi se končalo. Zase vem, da sem bila takrat tako prestrašena, da sem sebe videla že v krsti.

jst vsakemu recem, da sm jo glih vceri kupila in da z dvema izvodoma pa res nimam kej delat, ker se prvega nisem uspela prebrat…. odgovor je vedno… aha

Na prodajalce te revije ne naletim pogosto,so pa nekateri “fehtarji” tako zagnani pri svojem početju,da jim moraš groziti s policijo,da se umaknejo. Hvala bogu s takimi,ki bi me celo okradli,nimam izkušenj.

New Report

Close