Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krema za obraz – suha koža

krema za obraz – suha koža

Vsake toliko časa uporabim marelično olje, kadar sem pod stresom in
se mi koža totalno izsuši. Drugače pa trenutno testiram Niveo cellular. Še prehitro za presojo, ampak občutek je zaenkrat dober.

Pri meni je problem koža na bradi, ki postane rdeča in se začne luščiti.

Potem pa ne moreš razumet o čem govorim in zakaj sem pripravljena kupitidobre izdelke.

Pa še nekaj: Antiaging krema stane toliko. Navadna krema za normalen tip kože stane ca. 60€…..
Naslednjič najprej preberi preden kar nekaj napišeš…..

Iskrena hvala vsem, ki ste se oglasile v tej temi.
Predlogov imam zdaj kolikor hočem, tako da grem lahko v akcijo.

Po pravici pa povem, da kljub težavam s kožo ne morem dati 200 eur za kremo, sploh ker ne vem, če bi mi sploh ustrezala.
Kokosovo olje sem recimo nekoč že preizkusila in mi ni odgovarjalo.

Ampak zdaj ko vse to berem, se mi vedno bolj zdi, da imam bolj specifičen problem kot zgolj suho kožo. Koščki kože štrlijo stran in se hkrati še držijo kože na enem koncu. In to izgleda kot neke pike po obrazu, dejansko pika pri piki, koščki kože, ki štrlijo iz obraza. Ker imam zelo občutljivo kožo, si nekega dobrega pilinga ne upam narediti in pač stavim na dobro kremo.

Hvala še enkrat vsem za ideje in nasvete!

Potem pa ne moreš razumet o čem govorim in zakaj sem pripravljena kupitidobre izdelke.

Pa še nekaj: Antiaging krema stane toliko. Navadna krema za normalen tip kože stane ca. 60€…..
Naslednjič najprej preberi preden kar nekaj napišeš…..[/quote]

Popolnoma brez potrebe si pokroviteljska. Nisem napisala kar nekaj in tudi prebrala sem najprej. In šla na spletno stran, ki si jo linkala, kliknila na kremo, ki bi zame (ki sem 50+), edina prišla v poštev.. in, evo, cena čez 200 €.
S čim, poleg problematične kože, imaš še probleme?


Če imaš težave s kožo pa sploh moraš začeti brati sestavine, da boš lahko ugotovila kaj ti odgovarja, ker drugače kupuješ kar nekaj na pamet in upaš da bo v redu.

Je bilo že večkrat objavljeno, pa vseeno, poišči Planet lepote in Cosdna.

Če se ti koža lušči, najprej naredi piling, da odstraniš odmrle delce kože, nanesi si kakšno masko, npr. v Milerju kupi primerno za suho kožo.
Jaz imam normalno kožo in uporabljam kremo iz lidla. Poskusi.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Piling si lahko narediš sama – žlica meda, žlica olivnega olja in majhna žlička soli (zelo dobra je solni cvet). Zmešaš, si daš na obraz, rahlo vmasiraš, pustiš cca. 15 minut in nato spereš.
To kar opisuješ ti je suha koža (povrhnjica). Jaz sem tako izgledala če sem si na obraz dala puder. Bilo je grozno.

Prvič slišim, da olja kožo izsušijo. Povsod jih propagirajo. Kaj pa naše babice, ki krem sploh niso praktično poznale? Še v stara leta imajo fantastično kožo nekatere. Meni osebno je dobra ognjičeva krema in kozmetika Kahne.

Piling si lahko narediš sama – žlica meda, žlica olivnega olja in majhna žlička soli (zelo dobra je solni cvet). Zmešaš, si daš na obraz, rahlo vmasiraš, pustiš cca. 15 minut in nato spereš.
To kar opisuješ ti je suha koža (povrhnjica). Jaz sem tako izgledala če sem si na obraz dala puder. Bilo je grozno.[/quote]
Upam da ne delate tega, to je čisto pregrobo z obraz, naredi mikro poškodbe na koži.

Za obraz naredi popolnoma dovolj pilinga cognac gobica, če pa hočete več je bolje uporabiti AHA/BHA kisline.

Še glede pilinga: a potem je tudi tisti piling iz drogerije, ki vsebuje neke drobne trde delce, pregrob?
Kaj pa t.i. radirka pilingi?

Kislin se pa malo bojim, najbrž tudi zato, ker o njih nimam pojma, sliši se pa kar resno. Kje se to nabavi, kako sploh veš, kaj kupit in kako uporabit za svoj obraz?

New Report

Close