Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krema za sončenje

Krema za sončenje

A mi lahko prosim en razloži, zakaj je potreben tako debel nanos kreme za sončenje, če te učinkoviti zaščiti že precej tanjši.

Jaz tu ne vidim nobene logike, razen, da proizvajalci krem mastno služijo.


A ti mogoce te kreme jes? Ti ovirajo fotosintezo? Oprosti, nisem vedela.
[/quote]
četudi kreme ne poješ se leta vsrka skozi kožo. Mislim, če je tebi vseeno če daješ kaj daješ na kožo, ker po tvoje je glavno samo,da ne poješ, na kožo pa lahko gre tudi strup. po tvoji pameti.

Koža je naš največji organ in ni vseeno kaj dajemo nanjo, ker se vsebine vsrkajo in skozi kožo vstopijo v telo.
ni bistveno samo,da strupov ne pojemo, ampak jih lahko v telop vnesemo na različne načine, ne samo s hrano. Tako da o tem le malo premisli.

A mislis, da tudi za to pomaga? Te kreme so pa pravi bozji dar. Ti si verjetno ze poskusila? Ampak kaj ti pomaga volumen, ce so mozgani slabo izkorisceni…
[/quote]

Velja samo zate, zato ne obračaj mojih besed….

Cim manj krem in kemikalij. Najmocnejsemu soncu se izogibam, drugace pa se ne mazem s faktorjem visjim od 8 in se tega kupim le, ce nam zmanjka kreme in nimajo faktorja 6! Namazem normalno tanek sloj, da nisem vsa namascena, ampak da se krema lepo vpije. Zadnja leta hodimo na dopust septembra, cel dan na plazi, prej nismo nic kaj dosti posonceni, saj je to nas prvi dopust, pa se mazemo le, ce res fajn pripeka med 13 in 16.

Cim manj krem in kemikalij. Najmocnejsemu soncu se izogibam, drugace pa se ne mazem s faktorjem visjim od 8 in se tega kupim le, ce nam zmanjka kreme in nimajo faktorja 6! Namazem normalno tanek sloj, da nisem vsa namascena, ampak da se krema lepo vpije. Zadnja leta hodimo na dopust septembra, cel dan na plazi, prej nismo nic kaj dosti posonceni, saj je to nas prvi dopust, pa se mazemo le, ce res fajn pripeka med 13 in 16.
[/quote]

Sicer nočem bit nesramna, ampak tole ni odgovor na moje vprašanje.

Zgoraj je ena pisala, da se je treba ful namazat s kremo. Tudi proizvajalci teh krem priporočajo cca 30 ml kreme za en nanos. Zanima me zakaj?

Edina razlaga, ki sem jo zasledila, je da ljudje nanesejo premalo kreme in tako zaščita ni učinkovita. Z njo pa se ne strinjam, ker iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da mene ustrezno zaščiti že precej, precej manjši nanos. Tudi pri nas ne porabimo več kot eno kremo na leto, za tri osebe (navadno jo še kaj ostane).

Pa če računamo 30 ml za en nanos, recimo da se namažeš 3 krat na dan, je to 180 ml za mamo in očeta, recimo, da imamo manjše otroke, še 90 ml za otroka, to je 270 ml kreme za sončenje /dan. To je cca ena krema na dan.

Ena krema je cca 15 € (so tudi cenejše in dražje), to pomeni, da za 14 dni zapravimo cca 200 € samo za kreme za sončenje (in to za nič fensi kreme, ki vsebujejo ustrezno več kemikalij). Če nam je vsaj malo mar in uporabimo kreme z eco certifikatom, ta strošek nanese z lahkoto 500 €.

Zato bi rada vedela zakaj, je to potrebno.

Ne komplicirat in se dat nategovat od kakih lekarn ipd., ter njihovi dragi zvarki… Mi že leta le spraye (prozorne), npr. Nivea, lahko tudi tisto z Lidla ipd., pa nikoli več kot 30 faktor (je škodljivo)… Ti prozorni spreji so res praktični, si hitro namazan itd. !

https://www.kremica.si/sonce-zascita-in-nevarnosti/


četudi kreme ne poješ se leta vsrka skozi kožo. Mislim, če je tebi vseeno če daješ kaj daješ na kožo, ker po tvoje je glavno samo,da ne poješ, na kožo pa lahko gre tudi strup. po tvoji pameti.

Koža je naš največji organ in ni vseeno kaj dajemo nanjo, ker se vsebine vsrkajo in skozi kožo vstopijo v telo.
ni bistveno samo,da strupov ne pojemo, ampak jih lahko v telop vnesemo na različne načine, ne samo s hrano. Tako da o tem le malo premisli.
[/quote]
Clovek se sam maze z vsem mogocim, od kreme proti gubam do take za soncenje. Zivali in rastlin v morjih in jezerih ne zanimajo gubice in sonce jim ni vir “lepe” (khm) zagorelosti. Vidis razliko?

In se tistemu od vceraj: ja, marsikatero svinjarijo spuscamo v morje. Ampak to ne pomeni, da ni nic hudega, ce je spustimo se malo vec. Racunaj nekaj milijonov kopalcev krat 200 g kreme (na osebo na dopust). Stevilka gre v stotine ton in problem naenkrat ni vec tako zanemarljiv.


Clovek se sam maze z vsem mogocim, od kreme proti gubam do take za soncenje. Zivali in rastlin v morjih in jezerih ne zanimajo gubice in sonce jim ni vir “lepe” (khm) zagorelosti. Vidis razliko?

In se tistemu od vceraj: ja, marsikatero svinjarijo spuscamo v morje. Ampak to ne pomeni, da ni nic hudega, ce je spustimo se malo vec. Racunaj nekaj milijonov kopalcev krat 200 g kreme (na osebo na dopust). Stevilka gre v stotine ton in problem naenkrat ni vec tako zanemarljiv.
[/quote]

Majkemi zenska, okej namazi se z azbestom, ker ti se itak z vsem mogocim mazes… samo ne pisi, da clovek to pocne.
Ker nismo vsi ti. Jaz se ne mazem niti s kremami za soncenje, ki niso organske. Ce pa se ti, ki ti je zate in za cloveka figo mar, skrbi te pa kao za naravo, imas pa ti tezavo. In ocitno se mazes, tudi z uporabo kreme za nanos na nos onesnazujes okolje. Tak da lahko nehas z keviti drugim o skrbi za naravo. Tudi s kemicnimi kremami za gube onesnazujes okolje. Ce bi bila res nek naravovarstvenik in imela resnicno skrb za naravo, bi izrazala skrb za naravo in vsa ziva bitja v njej,torej tudi cloveka. Tebi pa za cloveka dol visi. Ocitno. Lahko nehas zdaj s tem tvojim nekim zaigranim eko stilom. Ker to ni skrb za naravoniti ne, da propagiras nanos vsega mogo ega dreka in kemije na obraz, samo da,se poje ne po tvoje.

Majkemi zenska, okej namazi se z azbestom, ker ti se itak z vsem mogocim mazes… samo ne pisi, da clovek to pocne.
Ker nismo vsi ti. Jaz se ne mazem niti s kremami za soncenje, ki niso organske. Ce pa se ti, ki ti je zate in za cloveka figo mar, skrbi te pa kao za naravo, imas pa ti tezavo. In ocitno se mazes, tudi z uporabo kreme za nanos na nos onesnazujes okolje. Tak da lahko nehas z keviti drugim o skrbi za naravo. Tudi s kemicnimi kremami za gube onesnazujes okolje. Ce bi bila res nek naravovarstvenik in imela resnicno skrb za naravo, bi izrazala skrb za naravo in vsa ziva bitja v njej,torej tudi cloveka. Tebi pa za cloveka dol visi. Ocitno. Lahko nehas zdaj s tem tvojim nekim zaigranim eko stilom. Ker to ni skrb za naravoniti ne, da propagiras nanos vsega mogo ega dreka in kemije na obraz, samo da,se poje ne po tvoje.
[/quote]
Tebi pa je začelo nevarno piskat pri varnostnem ventilčku. :))) In to samo zaradi tega, ker sem napisala, da majica in klobuk boljše zaščitita pred soncem kot katera koli krema in sta TUDI okolju bolj prijazna.

Kamilice imaš ziher doma. Ali pa toplo mleko z medom, tudi pomirja. Drugače še zaspati ne boš mogla od silnega razburjenja,

New Report

Close