Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kričanje pri zobarju

Kričanje pri zobarju

svašta, kje si pa to pobrala.

pš. če so tvoji 10 letnici dali 3 plombe v stalne zobe, potem tudi pri tebi nekaj ne štima.

Ne vem, če si že kdaj slišala za PRAG BOLEČINE, ki se pri ljudeh razlike in to nima nobene veze z razvajenostjo, pomehkuženostjo ali s čemer koli.

Jaz imam nizek prag bolečine in me pač boli. Moj mož ima tako visok prag bolečine, da sploh ni čutil, da ima izpahnjen mezinec.

Prag bolečine ne moreš spreminjati ali natrenirati, pa čeprav bi si marsikdo želel.

Tako da ni treba s tem, da če ti potrpiš, kako to, da drugi ne moremo…

Plombe so ji dali v mlečne zobe. Pobrala pa sem od ene zobozdravnice z dolgim stažem.

jojjoj

No, pri nas imamo enega takega, ki z velikim veseljem hodi k zobarju!

Poiščite kakšnega prijaznega zobozdravnika, ki uporablja lokalno anestezijo.

Vidiš ti sklepaš na podlagi tvojega razmišljanja. Nihče mi ni čuden, nekatere boli druge pa ne. To je čisto normalno.
Hmmm, ne vem, če bi ti mene imenovala razvajeno, posebej ko bi mojo mamo spoznala.

Prag bolečine se da natrenirati. Itak je jasno, da se v novejših cajtih bolečinski prag rapidno niža, in to zaradi pomehkuženosti, kaj pa. Novozelandski indijanci imajo npr. tako visok prag bolečine, da lahko prenesejo odiranje lastne kože na živo brez kričanja – in to vsi, ne samo nekateri. Ker so pač trenirani v to smer. Zahodna civilizacija pa gre v smer, ko je vsaka bolečina že preveč, vsake – tudi najmanjše bolečine se bojimo kot hudič križa in potrpeti več sploh ne znamo. tudi pri porodih se vedno bolj uporablja epiduralna, carski rezi ipd, ker ženske enostavno ne morejo več prenesti naravnega poroda. Seveda gre za spremembe zaradi spremenjenega načina življenja, samo ne mi govoriti, da to ni popolno pomehkuženje in razvajenost. Ker je.

Druga napaka je pa, da obljubljajo, da ne bo nič bolelo….
Moja hči se je pri zdravniku drla samo enkrat, na testiranju za alergijo. Sestra mi ni pustila do besede, da bi ji razložila, da bo malce bolelo, temveč ji je razkladala nekaj o nekem metuljčku, ki bo pristajal na rokici in jemal medek…. Malo morgen je metuljček pristajal, ampak je kar pošteno pičil. Hči tega ni pričakovala in je jokala. Sem bila kar besna, ker sicer ni bilo nikoli težav. Otrokoma vedno povem, če ju čaka kaj neprijetnega, pred cepljenjem sem ju denimo malo uščipnila v roko ali nogo, da sta približno vedela, kako hudo bo. In res nikoli ni težav pri zdravniku, niti pri zobarju. Zdaj itak hodita že sama v ordinacijo.

Mislim, da to ni slaba taktika.

potem sigurno nima dolgega staža, če pa je dobila plombe v mlečne zobe, je z vašim zobozdravstvom nekaj res hudo narobe, imam 3 pa še nobena ni dobila v mlečni zob plombe, prelivko za zaščito, ki se suši i ultra lučko in malo spolira in to je vse. Pri vas pa kar 3 hkrati hmmm.

Ja res je nekaj hudo narobe, da ima desetletnik 3 mlečne zobe plombirane. Plombirali so ji prvič v življenju, en zob je imel majhno luknjico, dva samo začetek karijesa, vendar brez luknjice. Mimogrede, to pa je tudi vse, kar ji na zobovju manjka. Ampak ti pa kar vztrajaj pri svojem. Ni problema.

hanan, kaj si mislila s tem?
Če ti ni kaj jasno vprašaj pa ti bom razložila.

Hananini priljubljeni medklici. Ko ne ve, s čim se pravzaprav ne strinja reče:

Avtor: hanan
Datum: 12-03-07 10:42

svašta, kje si pa to pobrala.

Avtor: hanan
Datum: 12-03-07 10:24

svašta!

no pa mi razloži o kerakterju.

Ali pa:

Avtor: hanan
Datum: 12-03-07 10:45

jojjoj

Hoče povedati, da ne ve, kaj pomeni “kerakter”. Tudi jaz tega ne vem.

Kaj pa sploh pomeni kerakter, hanan?

kdo ti je kriv, če ne razumeš.

jojjojjoj, karakter, bo sedaj bolje.

Ponavadi je tako, da svoje nestrinjanje argumentiramo. Samo tebi je to očitno tuje.

joj HVALA da vsaj nekdo razume

mi smo tud taki , čist premočeni ko gremo domov

pa ne nehamo hodt , ampak vztrajamo z obiski pa vedno isto

Samo da oni zobe popravijo, vi pa ne.:)) Razlika je bistvena.

Ti že veš, ja. Me prav zanima, kako bi se branila analgetikov, če bi imela res pravo bolečino.

Kar se tiče drugih plemen, kjer naj bi imeli višji prag bolečine… Bodi prepričana, da njih boli prav tako kot nas Zahodnjake, razlika je v tem, da mi lahko povemo, da nas boli, če oni to naredijo, jih družba ne sprejme.

“Zahodna civilizacija pa gre v smer, ko je vsaka bolečina že preveč, vsake – tudi najmanjše bolečine se bojimo kot hudič križa in potrpeti več sploh ne znamo.”

Če se ti filaš s tabletami proti bolečinami za vsako figo, to še ne pomeni, da počnemo vsi. Jaz sem marsikaj pretrpela, da bi jemala čim manj tablet, ampak to še ne pomeni, da me ni bolelo oz. da me je 20-ič manj bolelo, ker sem bila natrenirana.

“tudi pri porodih se vedno bolj uporablja epiduralna, carski rezi ipd, ker ženske enostavno ne morejo več prenesti naravnega poroda.”

Huh, do sedaj sem očitno živela v zmoti, da se carske reze opravlja, če je preti kakšna nevarnost, epiduralno pa si ženske izberejo, ker bi rade rodile brez prevelikih bolečin. Očitno epiduralno zahtevajo samo tiste, ki ne morejo roditi na naraven način zaradi bolečin. A se lahko začnem smejat?

majA, super si…………………………
……………..in dekleti ne se prepirat, škoduje lepoti…………………………

ja no to ni glih res

malo poprav ne naredi pa do konca pa čez teden dni spet
dons naprimer je le uspela mal povrtat ne pa do konca in jutri spet!!

bomo vidl

bom poročala

New Report

Close