Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Križanič: Do denarja za Grčijo prek kredita na svetovnem trgu

Križanič: Do denarja za Grčijo prek kredita na svetovnem trgu

Pomoč Grčiji v takšni obliki je nepravična in neučinkovita.

hebat ga…trenutno se nahajamo v EU (vsakršna asociacija na ex YU in nerazvite republike je zgolj naključna)…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kar je grozljivo je da je slovenska miselnost zelo podobna grški. Folk stalno utruja s solidarnostjo, ljudjem je pojem delati za denar iz proračuna v nekih fucking zavodih in uradih, imeti ne vem kake reševalne mreže v obliki dodatkov, bonov, zastonj šolanja… in grozijo in izsiljujejo, če jim to MORAŠ ukiniti. Isto sranje, če mene vprašaš.

Folk vedno pribija s to socialno državo in solidarnostjo, dokler jasno vse ne zagoni (ker ni računice, itak!) – potem pa jasno v jok in na ulice. WTF?

Po mojem bolje da kar damo ta denar, saj bomo kmalu mi na tem, da rabimo pomoč.

Ni treba, ker pomoč nam bo pravična in učinkovita. 🙂

Vsaka prava mati bi prvo podojila lastnega otroka, šele nato sosedovega …

Naša vlada pa futra sosedove, na svoje pa preprosto pozabi.

Vlada ni za sesanje.

Euro območje si ne more privoščiti finančno sesutje Grčije, zato tudi ta način pomoči držvi z nično boniteto. Je pa iluzorno pomisliti na to , da bo Grčija sposobna vrniti ta denar že čez tri leta. Ali se bo spremenil v dolgoročnega ( 20 let ) ali pa kar pozabimo na njega!

Ker pa države nimajo denarja si ga bodo morale sposoditi na trgu. Kako pa ga bodo države , ki so skoraj v enakem dreku sposobne odplačevati, pa se nihče od financ ministrov očitno ni vprašal. Kot kaže se je začel drug del krize , ki pa zna biti še veliko hujša kot ta ki sedaj pojenja! Mislim, da se bo zelo hitro začel trend uvajanja nacionalnih valut nazaj, euro bo pa ostal le kot bančni denar.

to bo začetek sesutja evro območja. to proti grčiji je samo čas za nemčijo in francijo, kako ukrepati naprej. to je spoznanje za resno krizo, ki prihaja in jo vodi tudi njun pohlep (poleg drugih).
verjetno bodo potrebni globalni razmisleki o spremembi načina razmišljanja in življenja.
obrat v večjo skromnost in odvisnost od svoje produktivnosti, četudi slabe in poenostavljene.

New Report

Close