Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krščanska Evropa bo premagala vsako zlo!!

Krščanska Evropa bo premagala vsako zlo!!


Jezus naj bi bil ljubezen, ti pa takole…. preveč si polna sovraštva, čaka te pekel, kot vse druge. Najprej na zemlji,…


Jezus naj bi bil ljubezen, ti pa takole…. preveč si polna sovraštva, čaka te pekel, kot vse druge. Najprej na zemlji,…[/quote]

To je sovraštvo? 😀 Potem pa naj bo. Spomni se tistega, ko je Jezus v templu vse razgnal. Tja,… Sama ljubezen. Kar pa ne pomeni, da si tihi lolek in ne rečeš bobu bob in kdaj tudi ne udariš po mizi.


Jezus naj bi bil ljubezen, ti pa takole…. preveč si polna sovraštva, čaka te pekel, kot vse druge. Najprej na zemlji,…[/quote]

To je sovraštvo? 😀 Potem pa naj bo. Spomni se tistega, ko je Jezus v templu vse razgnal. Tja,… Sama ljubezen. Kar pa ne pomeni, da si tihi lolek in ne rečeš bobu bob in kdaj tudi ne udariš po mizi.[/quote]
Frustracije, privoščljivost, imenuj, kakor želiš. Torej… nastavljanje drugega lica imaš dovolj, računaš pa na muslimane, da bodo naredili red?

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.[/quote]

Katoličanka ima prav. To bo prevzem, če bo šlo tako naprej, v Angliji je naprimer Blackbirn, ki niti ni najhen kraj, že muslimansji, policija ne vstopa, je šeriatsko pravo. Naslednji dopust le vsi ljubitelji,teh ljudi v Blackburn, na ogled..

Hitlerja so na oblast sfinancirali ameriški kapitalisti. A niti tega ne veš?

In tvoj Jezus je bil Žid. zato spoštuj Žide.[/quote]
cepec, Hitler je prišel na oblast zaradi strahu, strahu pred komunizmom ter reparacij ,ki so uničie Nemčijo, Jezus Žid? daleč od tega, seveda bedaki kot si ti, ki jim ob rojstvu nadanejo žig, jih ožigosajo kot govedo verjamejo v te pravljice, Jezus je bil človek in njegovo delovanje to potrjuje, Jezus se ni nikoli opredeljeval, bil je preprsto človek in Jezus[/quote]

Kakšne prodajaš. Seveda je bil Žid. Ali je bil Žid ali pa Arabec, v uni puščavi nikakvi nič drugega nikoli ni živelo. Kdo vam je kriv, da ste si idola iz dežele kamel izbrali? Verjetno je bil Šved al pa Eskim, ane.

Končno. Naj spyzdi v tisto puščavo izraelsko, od koder se je vzela.

Včasih so ljudje skupaj stopili in so bili močni. Zdaj? Zdaj pa gremo en proti drugemu. Le kdo se bo zavzemal za krščanstvo? Tisti, ki me zdaj pljuvajo in me ne morejo videti? Tisti, ki so kvazi verniki, hodijo v cerkev enkrat na kvatre, vlečejo svoje otroke po zakramente, vmes pa petkrat popljuvajo vse in vsakega? Jaz ti povem, malo, malo je tistih, ki vedo, zakaj so pri maši.[/quote]

Zavzeli se bodo ljudje za svoboden kavs, človekove pravice in osebno lastnino, ne pa za klečanje pred maškarami v nekih kičastih stavbah. Tvoje pravljice so preživete, sprijazni se, pa niti tvoj bratski islam z istim Alahom ne bo postal moderen, čeprav je to za bednega abrahamskega Alaha verjetno edina šansa.

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.[/quote]
Ok, se pravi, če imaš glavobol, si greš razbit še koleno? Reševanje problemov z dodatnimi problemi nimajo smisla. Zdrave pameti (ne samo agrarne) pa res ni več.

Včasih so ljudje skupaj stopili in so bili močni. Zdaj? Zdaj pa gremo en proti drugemu. Le kdo se bo zavzemal za krščanstvo? Tisti, ki me zdaj pljuvajo in me ne morejo videti? Tisti, ki so kvazi verniki, hodijo v cerkev enkrat na kvatre, vlečejo svoje otroke po zakramente, vmes pa petkrat popljuvajo vse in vsakega? Jaz ti povem, malo, malo je tistih, ki vedo, zakaj so pri maši.[/quote]

Zavzeli se bodo ljudje za svoboden kavs, človekove pravice in osebno lastnino, ne pa za klečanje pred maškarami v nekih kičastih stavbah. Tvoje pravljice so preživete, sprijazni se, pa niti tvoj bratski islam z istim Alahom ne bo postal moderen, čeprav je to za bednega abrahamskega Alaha verjetno edina šansa.[/quote]

Nikoli noben vernik ne kleči pred človekom. 🙂
In to je tisto, kar vam ni jasno. Ti opletaš s svojo močjo, s človeškim. Mi se to ne gremo. Vemo, kaj je bistvo in zato bo naše obstalo, vi, pa žalostno propadli. Cerkev obstane in bo obstala, ker je božja. Pač, nimaš šans. Pa lahko še toliko govoriš o maškarah, pravljicah in kako smo neumni. Moje obstaja in bo obstalo, ko bo že tako mene kot tebe črv žrl.

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.[/quote]
Ok, se pravi, če imaš glavobol, si greš razbit še koleno? Reševanje problemov z dodatnimi problemi nimajo smisla. Zdrave pameti (ne samo agrarne) pa res ni več.[/quote]

Seveda nima smisla, a kje je rešitev?

Če gremo po starosti, je veliko več religij, ki prekaša krščanstvo:
Hinduizem,
Judaizem,
Budizem,
Zaratustrijanstvo,
Daouizem,
Šintoizem,
Itd.

Seveda je bilo na tisoče bogov še pred tem in so povečini umirali s družbami, civilicacijami, ki so jih ustvarjale.. od prvih lovskih pred 100 000 leti, do kasnejših.
Kaj je do takrat počel krščanski bog? Je bil na počitnicah?

Seveda nič ne zaustavlja človeške domišljije in religije se rojevajo tudi sedaj. Vprašanje torej, katere cerkve bodo stale čez 2000 let. Kristjani ne obstajo niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obstoja človeka.

“Jezus nam bo sodil!”
Hec je, kako nam kristjani vedno grozite z nekim bitjem, v katerga itak ne verjamemo.
To je enako efikasno, kot groziti 18letniku, da mu Dedek Mraz ne bo nič prinesel za Novo Leto oz. Božiček za Božič.

Hkrati pa razkriva pravi obraz kristjanov: raje grozijo, kot da bi ljubili.. kar jih nenazadnje naj bi učil Jezus Kristu, pa še tega ne zmorejo.

De omnibus disputandum..


Ok, se pravi, če imaš glavobol, si greš razbit še koleno? Reševanje problemov z dodatnimi problemi nimajo smisla. Zdrave pameti (ne samo agrarne) pa res ni več.[/quote]

Seveda nima smisla, a kje je rešitev?[/quote]
Najti problem, kaj odvrača ljudi od krščanstva , je vera sploh potrebna in če je, zakaj ljudje bežijo h konkurenci. Oz, zakaj je konkurenca vedno močnejša. Odgovor pa ne vem če bo imel sploh kaj z vero.

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.[/quote]
V čem pa bi naj stopili skupaj?
V imenu krščanstva?
Predlagam, da se vsi goreči zagovorniki takšne in drugačne religije, pobijate med sabo, nas ateiste in tiste, ki ne potrebujemo nobene religije, pa pustite pri miru in v miru.

Ne samo krščanska Evropa, ves krščanski svet bo premagal vsako zlo. Še več zmag pa bi bilo, če bi bilo več spreobrnjenih kristjanov. Že sedaj imajo kristjani večje orožje v svojih rokah kot se zavedajo, vendar: Ozej 4, 6: Moje ljudstvo propada, ker nima spoznanja. Efežanom 6, 12-18: Zakaj naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti gospodovalcem tega mračnega sveta, proti zlohotnim duhovnim silam pod nebesnim oblokom. Zato sezite po božji bojni opremi, tako da se boste mogli ob hudem dnevu upreti, vse premagati in v boju obstati. Stojte torej prepasani okoli ledij z resnico, oblečeni v oklep pravice in z nogami, obutimi v pripravljenost, da oznanjate evangelij miru. Predvsem pa vzemite ščit vere; z njim boste mogli pogasiti vse ognjene puščice hudobnega duha. Vzemite tudi čelado zveličanja in meč duha, kar je božja beseda. Ob vsaki priložnosti molíte v duhu z vsakršnimi molitvami in prošnjami.

Seveda nima smisla, a kje je rešitev?[/quote]
Najti problem, kaj odvrača ljudi od krščanstva , je vera sploh potrebna in če je, zakaj ljudje bežijo h konkurenci. Oz, zakaj je konkurenca vedno močnejša. Odgovor pa ne vem če bo imel sploh kaj z vero.[/quote]

Ma, tukaj si krščanstvo samo sebi pljuva v skledo. Lih zaradi vsega, kar se dogaja. Ni jih veliko, ki vedo, kaj recimo je bistvo v Cerkvi. Ni to, kake nebuloze kakšen župnik klati, kako si kakšen drug ne more dovolj denarja prisvojit, kako so prasci, ki s svojim orodjem opletajo tam, kjer nimako kaj iskat. In potem verniki, ki se tolčejo po prsih, a so bolj gnili, kot predlanska jabolka. Jaz vem, da taki so pač tudi, ampak meni je bistvo tukaj Bog. In kot katoličanka imam veliko potrebo po zakramentih. Tega ne dobim nikjer drugje, lot v Cerkvi. In rada bi stala tistim duhovnikom ob strani, ki se res trudijo.
Ampak, če že mene daj prime, da bi župnika čez go..bec, kaj šele neverniki, ki so poplavljeni z informacijami, kako je vse samo gnilo. Sama, pa veš, da jih ni veliko, ki znajo videti tudi lepoto. 😉

Protestanti so majhna družba, in tukaj nimajo velikega vpliva.
Da pa ne govorim o jehovih, ki pa po moje nam samo sramoto delajo…

Tukaj mora priti dno, generacije morajo se zamenjati, da bodo ljudje začutili potrebo po veri.

Frustracija? Kje pa je frustracija in zakaj bi bila? Ne veš, kako lepo je biti veren, kako lepo je živeti kot katoličan, kako svobodo ti daje.
Nastavljam tebi in tebi podobnim sko oba lica. Jaz te ne žalim.
Privoščljivost pa zamenjaš z dejstvi, ki ti jih govorim. Če bo islam zavladal, kar mu ne bo težko, ker Slovenci ne znamo stopiti skupaj, ampak raje še dodatno spotikamo, bo pač več omejitev. In jaz ne vidim toliko slabega v več prepovedi, kot vidim v današnji kulturi, ki temelji na čistem egoizmu. Jaz lahko, jaz imam pravico, kdo mi bo branil. In razvrat je tukaj, zdrave kmečke pameti pa od nikoder.

Sicer je pa tako, daleč od tega, da sem brez napak, ampak kljub vsemu me ocenjuješ kar malo tko, čez palec ali pest.[/quote]
V čem pa bi naj stopili skupaj?
V imenu krščanstva?
Predlagam, da se vsi goreči zagovorniki takšne in drugačne religije, pobijate med sabo, nas ateiste in tiste, ki ne potrebujemo nobene religije, pa pustite pri miru in v miru.[/quote]

Narobe gledaš. Ljudje bi mohli dlupaj stopiti in en drugemu dajati prostor, da lahko živi. Vi, ne bi pljuvali po vernih, mi ne pi vas.
Skupaj bi mogli stopiti, da bi ohranili našo tradicijo. Pa naj bo taka ali drugačna. Le če nomo cenili, kaj so jaši dedje imeli za svrto in skušali to ohraniti, druge kulture ne bido imele možnosti.
Živela sem 20 let v tujini. Pa tam je vse šlo. Pa si bil ateist, protestant, katoličan, musliman. Ni bilo problemov. Tujci, domačini. Vse je klapalo. Samo v naši ljubi Sloveniji, se ljudje ne morejo in ne morejo razumeti. Kakor ni po naših načelih, je vse neumno, zaostalo za popljuvat.

Vidiš, samo zato, ker smo Slovenci bi mogli spoštovati drug drugega.

New Report

Close