Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krvne skupine

krvne skupine


zdaj vrem zakaj sem v tebe……………..nč bat, ne bo bolelo……………

Pa to je osnova, sva tu neki, ampak takih več ne delajo(mo).
[/quote]

Nekaj zabavnih in resnih zanimivosti o naši krvi. https://www.t3tech.si/novica/15-krvavih-zanimivosti

O krvi vemo, da ima celo vrsto »oskrbovalnih« funkcij. Naš srčno-žilni sistem je »avtocesta«, po kateri potujejo najrazličnejši »avtomobili«, ki prenašajo snovi, brez katerih ne moremo preživeti. Zato je pomembno, da dobro skrbimo zanj. Obstaja pa nekaj dejstev o krvi, ki jih mogoče ne poznate. Tukaj jih je nekaj:
– Odraslega človeka bi morali pičiti 1.120.000 komarjev, da bi mu popili kri,
– Srce pri črpanju ustvari tlak, ki lahko kri požene kri več kot devet metrov visoko,
– Človek lahko živi brez srčnega utripa. Leta 2012 so zdravniki 55–letnemu Craigu Lewisu
vgradili napravo, ki je črpala kri po njegovem telesu brez utripanja,
– Stan Larkin je čakajoč na transplantacijo kar 555 dni živel brez srca. Zdravniki so mu ga
odstranili in nadomestili s posebno črpalko, ki jo je nosil s seboj v nahrbtniku in lahko celo
igral košarko,
– Človek lahko določen čas preživi tudi če izgubi 40 odstotkov krvi,
– 21 odstotkov srčnih infarktov se zgodi ob ponedeljkih. Znanstveniki menijo, da zaradi
»navala« stresnega hormona.
– Srčni utrip vpliva na naše obnašanje. Znanstveniki (več v tem prispevku BBC-ja) so
raziskovali fenomen pri moškemu, ki se je po transplantaciji srca začel popolnoma drugače
obnašati, drugače čutiti in drugače razmišljati,
– Če želite zmanjšati možnost infarkta, poskusite zjutraj počasi vstajati, zvečer pa se izogibati
pretirani telesni aktivnosti,
– Kokosova voda je po sestavi tako podobna krvni plazni, da so jo ponekod uporabljali kot
njen nadomestek,
– Znanstveniki so našli povezavo med krvnima skupinama zakoncev in odstotkom ločitev.
– Pari, ki se najredkeje ločujejo so tisti, kjer imata oba zakonca krvno skupino 0, najpogosteje
pa se ločujejo pari s kombinacijo A in AB ter A in 0,
– Obstaja povezava med krvnimi skupinami in nagnjenostjo k določemi boleznimi. Ljudje s
krvno skupino 0 so manj nagnjeni k srčno-žilnim obolenjem, so pa zato bolj nagnjeni h
kožnemu raku in debelosti, ljudje s krvno skupino A morajo zelo paziti na količino
holesterola v krvi, saj so bolj nagnjeni k srčnim težavam, tisti s krvno skupino B so bolj
nagnjeni k diabetesu in raku trebušne slinavke, tisti s krvno skupino AB pa morajo paziti na
svoje možgane, saj je verjetnost za kognitivne težave pri njih kar 92 odstotkov višja kot pri
drugih krvnih skupinah,
– Obstajajo diete, povezane s krvno skupino, a so znanstveniki univerze v Torontu dokazali,
da gre za mit,
– Na Japonskem je mogoče dobiti hrano, kozmetične izdelke, izdelke za osebno nego in še
kaj, izdelano za vsako krvno skupino posebej,
– Tudi atletske sposobnosti so odvisne od krvne skupine. Študija na igralcih vaterpola iz leta
2017 je pokazala, da so ljudje s krvno skupino 0 bolj vzdržljivi od drugih, med igralci p ni
bilo niti enega s krvno skupino AB. A krvna skupna 0 ne pomeni, da bodo vsi, ki jo imajo,
dobri atleti. Na žalost je potreben tudi trening…
– Japonski znanstveniki so dokazali povezavo med krvno skupino in človekovimi
osebnostnimi lastnostmi, delovno uspešnostjo in osebnimi odnosi.

Glede komarjev lahko pritrdim. Od malega komarji najprej najdejo mene. Če smo večja družba, bodo najprej pohrustali mene, nekaterih se sploh ne dotaknejo. Poleg tega dobim od njih velike bule, kot ene vrste alergično reakcijo, česar nisem opazila pri drugih ljudeh.
Glede raka in dolgoživosti. Tudi moj oče je imel skupino O. Umrl je pri 64 zaradi raka. Domnevam, da je imel tudi kateri od njegovih 9 sorojencev isto krvno skupino. V družini imajo veliko raka.
Nekje sem brala, naj bi bila krvna skupina O evolucijska prednost v Afriki, ker je obramba proti malariji.

In menda obstoja zelo majhna skupina ljudi, ki nimajo nobene od znanih krvnih skupin.
[/quote]

Imam 0 in komarji me izrazito ne marajo. Živim na območju, ki je močno poseljeno s tigrastimi komarji. Ti me sicer popikajo, a nimam čisto nobene reakcije (za razliko od mojega AB moža, ki se mu delajo bule). Tudi klopi me ne porajtajo prav dost, pa sem veliko v naravi. Kolikor sem brala znanstveniki še ugotavljajo, kaj je tisti naravni “repelent”, ki nekaterim pomaga, da jih mrčes ne pika, vsekakor pa to nima veze s krvno skupino.

Imam AB Rh minus … Zelo iskana krvna skupina – me že 20 let lepo vabijo na doniranje s strani RK Sovenije. Si jo pripuščam kadarkoli le lahko zadnjih 20 let….

Imam 0 in komarji me izrazito ne marajo. Živim na območju, ki je močno poseljeno s tigrastimi komarji. Ti me sicer popikajo, a nimam čisto nobene reakcije (za razliko od mojega AB moža, ki se mu delajo bule). Tudi klopi me ne porajtajo prav dost, pa sem veliko v naravi. Kolikor sem brala znanstveniki še ugotavljajo, kaj je tisti naravni “repelent”, ki nekaterim pomaga, da jih mrčes ne pika, vsekakor pa to nima veze s krvno skupino.
[/quote]

:)) A misliš, da pride komar, te piči, porabi par sekund, da ugotovi krvo grupo, potem pa izpljune kot pokvarjeno vino, če ni prava? Haha 😀 Komarji se orientirajo na CO2 izdihanega zraka in drugimi senzorji za toplokrvne živali, saj ne pikajo samo ljudi. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pozdravljeni. Ker je transfuzija potencialno zelo nevarna, je veliko zdravnikov, ki ne darujejo krvi iz moralno etičnih razlogov. Medtem, ko je splošno prepričanje velikega dela javnosti, da je krvna transfuzija napol čudežna tekočina, ki zagotavlja preživetje, je transfuzija bolj medvedja usluga. Res je, da poslušamo o herojstvu darovalcev, vendar ima palica dva konca. Zato bi bilo od darovalcev krvi pošteno, če bi se pozanimali kakšni so možni negativni učinki, ko oseba prejme kri(zanimivo, da po novem pred operacijo pacienta pisno opozorijo na možne zaplete zaradi sprejetja krvi) . Res, da je verjetno zaradi posla s krvjo, takšne informacije težje najti, vendar se izplača. Neprijetno bi namreč bilo, da bi darovalec izvedel o resnih težavah prejemnika. Lep pozdrav

Pozdravljeni. Ker je transfuzija potencialno zelo nevarna, je veliko zdravnikov, ki ne darujejo krvi iz moralno etičnih razlogov. Medtem, ko je splošno prepričanje velikega dela javnosti, da je krvna transfuzija napol čudežna tekočina, ki zagotavlja preživetje, je transfuzija bolj medvedja usluga. Res je, da poslušamo o herojstvu darovalcev, vendar ima palica dva konca. Zato bi bilo od darovalcev krvi pošteno, če bi se pozanimali kakšni so možni negativni učinki, ko oseba prejme kri(zanimivo, da po novem pred operacijo pacienta pisno opozorijo na možne zaplete zaradi sprejetja krvi) . Res, da je verjetno zaradi posla s krvjo, takšne informacije težje najti, vendar se izplača. Neprijetno bi namreč bilo, da bi darovalec izvedel o resnih težavah prejemnika. Lep pozdrav

New Report

Close