Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kuhajmo poceni

Kuhajmo poceni

ja, seveda

ne zelenjavna župa je čis cool. par kosilc za dojenčka iz ene župe,to mi je čist mem

in zelo zdravo

Kako se priprapravi “garantirmarš”?

super ideja, bom sprobala danes,hvala

Tole zna bit res krasno.
Mi večkrat prakticiramo tudi rezance, skuto, kislo smetano, potem pa včasih naredimo na slano (s čebulo, peteršiljem, kakšno zelenjavo) ali pa na sladko (z vanili sladkorjem, rozinami, kakšnim sadjem).

Poglej, tako jaz. Ti pač drugače.
Meni se zdi pač nesmiselno tako juho skuhat za dojenčka posebej – kaj iz 2 cm korenčka, nekaj trakcev zelja, dveh fižolčkov, dveh kockic kolerabe in zelene? Ne gre. Takih količin niti ne morem kupit. Za stran metat pa tudi nimam, čeprav nam ne gre slabo. Zato zanj pač prihranim takrat, ko kuham za nas, če je le izvedljivo. Enako delam pri cvetači, brokoliju, pa še kakšna zelenjava bi se našla. Kupim celo in ko jo pripravljam za nas, dam na stran nekaj žličk zanj in porabim pri kakšnem pirejčku recimo.
Ja, iz te juhe bo jedel dvakrat z nami, dve porciji pa bom zamrznila. Prvo dobi v soboto, ko bomo jedli pečenice in kislo zelje, drugo pa enkrat naslednji teden, ko bodo na vrsti svinjski zrezki v gobovi omaki in testenine. Pri nobenem od obeh kosil se nam še ne more pridružiti, zato pač takrat dobi tole juhco. Poje pa toliko, da zanj prihranim cca 1 dl (pa še toliko ne poje vedno).
Meni se pripravljanje večjih količin zdi kvečjemu racionalno. Sicer pa, kot sem rekla na začetku, vsak po svoje.

V veliko primerih lahko za zgostitev kot podmet uporabiš tudi nariban surov krompir !

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Zakaj namesto podmeta ne uporabite za zgoščevanje raje naribanega krompirja, pa mogoče še naribano korenje. Ko se pokuha…

Tist izgorni mail pa mi je ušel, o krompirju…

New Report

Close