Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupiti novega ali rabljenega?

Kupiti novega ali rabljenega?

Kupujem avto…. kaj svetujete…

Ali kupiti novega in pač toliko in toliko let nimaš stroškov, ker je vse v garanciji? (Nimam pa dovolj zanj, bi morala vzet kredit ali lizing)…

Ali pač kupiti rabljenega in je tvoj, ampak je pa lahko več stroškov s popravili in tko?

Kaj menite?

Hvala!

Koprivica

Vedno rabljenega, starega 1-3 leta, ki je se v garanciji.
Dobis ceneje dejansko nov avto z garancijo.

V kolikor je denar težava, rabljenega.

nova
Uredništvo priporoča

novega….nato vozim 6-10 let in zamenjam. Vmes vsako leto dam na varčevalca “avto” tako, da se takrat, ko menjam ne ubadam z iskanjem denarja.

V povprečju avto v 1. letu izgubi 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene, v treh letih okoli 1/3!
2 ali 3 leta star avto je še vedno odlična izbira, cena mu potem ne pada več toliko.
Če ni denarja na pretek, je to odlična izbira.
Pa tudi če je.
2 leti stari avtomobili so zakon! Vsaj zame.
Tistih 5 ali 7000 € raje zapravim za kaj drugega!
Poglej npr. Peugeot 2008!

Mi kupujemo rabljene. Pri nakupu si kar nekaj tisoč evrov v plusu, ki jih lahko porabiš za vzdrževanje. Za avto damo manj kot 10.000, kupujemo stare od 5 do 10 let in jih imamo vsaj naslednjih 10 let – dokler ne pride do kakšne take okvare, da se ga ne splača več popravljati.

Odkar je sestra za 2 leti rabljenega passata misleč, da je kupila super avto, se nasankala kot v življenju ne (skoz popravila, servisi, kot zakleto ni da ni kaj vse je šlo), vedno novega.

Podpis.
Star avto je kot stara baba, vedno mu nekaj manjka. Pa lahko skačete zagovorniki leto, dveh starih v luft. Tam vaš šele napisdijo.

Podpis.
Star avto je kot stara baba, vedno mu nekaj manjka. Pa lahko skačete zagovorniki leto, dveh starih v luft. Tam vaš šele napisdijo.
[/quote]

Prav imaš….starih stvari je zmeraj dosti okrog bajte! Tudi jaz sem si kupila novega.In mi ni žal….Bo kar nekaj časa moj…

Novega.

Odvisno koliko časa ga imaš namen imeti. Za daljše obdobje, 10+ let, bi vzel novega. Drugače pa 2 ali 3 leta starega. Pa spet je odvisno koliko se voziš

Avtorica, sem pred podobno dilemo kot ti. Se pa nagibam k nakupu rabljenega za tam 4000, 5000€, starega 5-7 let.

Tule eni pišete o nakupu ravljenega avta starega leto, dve.
Ampak zakaj bi nekdo skoraj nov avto prodajal? To je zame alarm. Se sliši super kupit rabljenega starega do dve leti, ampak jaz ob tem pomislim: lastnik se ga hoče znebiti, ker ima avto nek feler.

Ne vem, ima kdo kak drug pameten razlog, da prodaja skoraj nov avto?

Tudi jaz sem mnenja, da praktično novega avta ne bo nihče prodajal, razen če je z njim kaj narobe. Nikoli ne bi kupila 1-2 leti starega avta. Pa nikoli ne bi kupila avtomobila od preprodajalcev, ki uvažajo rabljene avte iz tujine, to so sami lopovi.

Ja, meni se prižgejo alarmi, ko en prodaja 1, 2 leti star avto.
Sicer mi je pri drugih stvareh čudno, da kdo kaj skroaj novega prodaja, ampak pri stvareh, ki so vredne par evrov, tudi par deset evrov pač smatram, da je šlo za nepremišljen nakup.
Ko pa gre za avto pa ni tako, da bi si ga človek kar vsako leto menjal. Sploh, ker prvo leto avto najbolj zgubi na vrednosti.

Naši sosedje kupijo vsako leto ali vsako drugo nov avto. Oba, mož in žena si kupita VEDNO nov avto in ga po letu dni, letu in pol ali dveh, prodata ter si kupita novega.
Ne, ker bi bilo kaj narobe, ampak ker tako hočeta.
“Nove” avtomobile prodajajo tudi razna podjetja. Pa tisti, ki jim je avto predrag. Težko odplačujejo kredit ali pa so si omislili nek drug strošek.
Tudi z možem sva prodala svoja avta stara cca 2 in 4 leta in kupila precej starejša, ko sva gradila hišo.
Je bilo takoj konkretno veliko denarja na kupu.

avti mlajši od 7 let se prodajajo z razlogom – imajo ali težave ali pa kilometrov preko 350.000
Nov avto že ob plačilu izgubi 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti … smiselno ga je imeti 12+ let.
Toliko star je dober za mlade voznike in tiste, ki nujno/takoj rabijo avto, predno kupijo novega.

Vse ostalo so mantre folka, ki ali nima denarja za novega ali pa ne upa/ne more v kredit / lizing.

Najprej si napiši kaj ti je pomembno pri avtu: varnost, oprema, velikost, znamka, barva, lokacija, garancija… In išči po teh kriterijih. Avto, ki pokrije vse tvoje kriterije je pravi;)

Podjetniki (podjetja) ne kupujejo avtomobilov za 1 ali 2 leti in jih nato prodajo, saj niso neumni. Največkrat jih imajo v poslovnem / finančnem najemu ali pa jih kupijo in amortizirajo.
Pa 4 leta star avto je čisto nekaj drugega kot 1 ali 2 leti star.

Avto se kupi z razlogom, ker se rabi…. nebzarsd mantre.
In nekateri imamo tudi daljso pot kot npr relacija Kr- Lj.
Udoben, varen , zanesljiv, varcen
Vedno se najbolj splaca avto scolat.
Vsak lizing vsak kredit preplacas ker od obresti banke in leasing bajte zivijo.

Star avto na leasing je najvecja bedarija ker ti zahtevajo polni kasko in placas ga vrednost novega.

Primer, delas za avtomibilsko industrijo pot imas v Nemcijo kjer se dobis z razvojnim oddelkom . In k poslovnem partnerju se pripeljes s staro sklumpano kisto.
Mantra ?
Ja seveda, zgubis na avtomobilu . Zasluzis edino ce kupis Ferrari Enzo in ga das v garazo in ga gloncas vsak teden naslednjih 50 let

4 -5 let avto naredi cca 160.000 -180000 meni osebno je nekje meja da se proda .
Redni servisi in kopije racunov.

Svoj bivsi avto se vedno srecujem na cesti in tip vsakic zmiga in pozdravlja… se pravi je dobro kupil. Se je pa tud ze za tega napovedal.

Kup neumnosti je tole.
Podjetja kar ne bodo prodajala skoraj novega avta, ker jim to pomeni zelo veliko izgubo.
Da imaš tako pripaljene sosede kot ju ti opisuješ, tudi težko verjamem. Verjetno sta nekoč prodala skoraj nov avto, ker je imel pač neko hibo. Da bi pa to kdo redno počel, tako pripaljnega človeka pa ne vem, če najdeš.

Hja, to pa je res varčno, prodat 2 in 4 leta star avto, ogromno izgubiti in smatrati to kot dobro potezo. Sta kaj preračunala koliko je to izgube?


Če še nimaš kredita in bi bil to tvoj edini kredit. Mogoče razmisli. Koliko dolgo bi imela avto in kako bi se počutila, če veš, da se ne boš več ukvarjala, kaj bo šlo narobe in kaj bo crknilo in koliko ti bodo mehaniki preveč zaračunali.
Tudi zavarovanje nekaj stane in pa servis olja,ampak to je pač potrošni del.
Jaz sem kupil novega in če pomislim, kakšne bučke so mi mehaniki hoteli prodajat sem vesel, da sem kupil nekaj novega. Za nekaj pač moraš tudi razkirat.

Sem nazadnje tudi jaz gledal za 2 leti rabljenim. Nov 15 000€…2 leti rabljeni 12 500€ ni bilo računice za rabljenim, pa sem eno leto čakal za kaj ugodnega. Pozna se pri avtih kateri so 30k+

Ford S-max nov okoli 40.000€.
Star 2 leti skoraj 10.000 manj.
Star 9 let okoli 9000€.
Od 2. leta do 9. najmanj izgubi.
Star 12 let je okoli 3500 €.
Če imaš novega 12 let je to 2900/leto, ampak na koncu voziš 12 let star avto.
Mi raje kupimo 2 leti starega in ga vozimo 6 ali 7 let, ko je avto še kar ok. Vsaj nismo imeli slabih izkušenj, razen z enim, ki smo ga potem takoj prodali naprej.
To je še vedno okoli 2700/leto.
Največ izgubi prvi dve leti.

40 000€
4 leta- 20 000; 5000€/leto!!!
8 let- 8-10,000; 2500€/leto
12-13 let 3-4000; 800€/leto

če delaš letno 20kkm..po 7l/100km= to cca 1400l x 1.1€= 1500€
servis, gume idr povprečeno na 8 let je cca 5-700€/leto-brez krucialnih napak
če vozimo novega do 8 leta in ga prodamo je potem takole..
izguba v vrednosti avta; 40 000 – 10 000= 30 000€ oz 3800€/leto + 700€/leto= cca 4500€/leto..

če tak avto kupite po 8 letih pri istih ostalih razmerah
je izguba vrednosti 10 000 – 0/8 let= 1250€ + 700/leto..
oz se ta dva stroška nekje izenačita, saj so servisi in napake dražje..

ja za nov avto ti ne sme biti žal denarja..
sicer je brez veze v trgovinah iskat 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust na izdelke. pri mesu…
pa zimske razprodaje..
če za avto zluftate 3-4500€/leto..

Zakaj kupim nov avto? Ker lahko. To je prvi pogoj. Drugi je, ker se mi ne da ukvarjat s popravili in izgubo časa, če imam še garancijo, ki ti v veliki večini tudi zagotavlja, da bo vsaj v tem času avto deloval brezhibno. Ja, lahko imaš smolo, pa naletiš na nov avto, ki dela s.ranje, ampak verjetnost je pač manjša kot pri starem avtu. Ni veliko avtov starih 2 leti, če pa so, je pa navadno razlog ogromno km, kak službeni lizing – v glavnem razlog, da je avto navadno bolj sesut od povprečnega. Ne gledam na to, koliko izgubim od nakupa do prodaje, ker ne vidim smisla v tem. Avto kupujem zato, ker ga potrebujem, ker je moje prevozno sredstvo in ne zato, da bom zaslužil/izgubil z njim. Je potrošno sredstvo in ne investicija. Zato pač gledam na to, da ustreza mojim potrebam in tudi željam.

New Report

Close