Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupovanje preko AMAZON vs E-bay

kupovanje preko AMAZON vs E-bay

Samo na hitro vskočim – UK je ŠE VEDNO članica EU. In še nekaj časa bo, tako da carine ni.

OMG kakšne težke filozofske – izgleda kot da ste iz kake luknje prilezli; dobrodošli, piše se leto 2018 in vsak normalen človek kupuje prek neta.

da odgovorim na par najbolj neumnih:

– Carine za uvoz iz Velike Britanije?
Čestitam, res ste prilezli iz luknje. VB EU zapušča predvidoma 29. marca leta 2019. Do takrat je del EU in se paketov ne carini ter ne obračunava DDV. A je res tako težko uporabit Google?

– “Amazon je svinjsko drag”
Nič ni drag, če kupiš izdelek, ki je 100 evrov cenejši kot pri nas, zanj pa plačaš 10 evrov poštnine. Matematika, 2. razred OŠ. Kot je že en napisal, svetujem, da kupujete zadeve, kjer je Amazon v vlogi prodajalca in pošiljatelja (ali vsaj pošiljatelja – fulfilled by Amazon). Njihov customer service je sicer svetlobna leta pred vsem, kar boste kdajkoli doživeli v Sloveniji. Zadnjič sem pri njih recimo kupil en računalniški del, ki ga je bilo treba sestavit, pa mi ni šlo (sumim, da so bili vijaki napačni – tovarniška napaka). Pisal sem na customer support in so mi vrnili denar ter še sporočili, naj izdelek obdržim in ga ni treba pošiljati nazaj … tako se to dela na zahodu, zato pa sem na Amazonu kupil že vse od televizorja do kave.

– En je prilepil screenshot, da hoče na eBayju kupit Samsung S3. OMG, a si nek retro fanatik al kaj? To je 6 let star telefon, ki je samo še za v kak muzej. Če nimaš denarja, kupi raje kak entry level Xiaomi na gearbestu, ne pa ta zastarela jajca.

– En jamra o nategih na eBayju.
Ja ok, če kupuješ macbook pro za 80 dolarjev, seller in pakistan & 0 feedbacks & western union only … potem si si sam kriv. Na ebayju imam že več kot 360 nakupov in sem do sedaj samo 2x imel problem (paketa nista prišla) in obakrat sem dobil vrnjen denar. Če kupuješ od prodajalcev z dobrim feedbackom in plačaš s paypalom, potem se nimaš česa bati. In NE, ne potrebuješ predplačniške kreditne kartice – na paypal veži glavno kartico. Brez skrbi, vse bo v redu.

Za angle sem zgubil interes ko so začeli srati proti Rusom.

MON genialec, zdej mamo tisti ko nismo vedl oz. se nam ne da googlat informacijo o tem kdaj bo VB izstopila iz EU, si bil ti dost fer pa si pogooglal 🙂

Drugač pa nisem noben fan SG S3 (sam trenutno uporabljam Samsung Galaxy S9+) tako da je bil ta screenshot bol za primer da bi mi (uporabnik) bol konkretno povedal na kaj je dobro bit pozoren ko se nek izdelek kupi. Zdej so mi stvari mal bol jasne glede, kot prej, ker se s spletnim nakupovanjem v tujini nikol nism ukvarjal je vse enkrat prvič.

Ti pa lahko jaz čestitam za tvoj 360+ nakup na eBay-u, tako da se vidi da si strastni kupec in da ti nakupovanje na eBay-u ne predstavlja velikih problemov. Svaka čast 🙂

Bolha se ne more niti približno primerjati z ebayem. Bolha je preprosto spletni oglasnik brez vsake odgovornosti do kupcev. Na ebayu si razmeroma varen, je pa res ogromno, ampak ogromno kitajskih prodajalcev s svojim poflom, in veliko ponaredkov. Ne vem, zakaj tega ne preganjajo.
In potem tudi preprodajalcev kitajskega pofla. V glavnem so to novi izdelki, ne rabljeni. Pa tudi po ceni lahko vidiš, ali je real deal ali nateg. Jaz preverim v glavnem negativne komentarje in se potem odločim, ali bom reskirala. Veliko teh preprodajalcev – to, kar jaz gledam – je ravno v Veliki Britaniji (mimogrede, sem mislila, da izstopa leta 2020, ne že drugo leto marca – saj še osnutka razdružitvene pogodbe nimajo, niti za najpomembnejše stvari, pa smo že sredi oktobra!!!!)
Je pa pri ocenah takole: sem imela pritožbo in se je prodajalka takoj odzvala, mi vrnila kupnino plus stroške vračanja. Šlo je za nateg – nova stvar, prišla je pa evidentno rabljena. Jaz ji ocene nisem mogla dati, ker je bil spor rešen. Torej ona lahko mirno isto stvar proda še komu in upa, da se nekomu ne bo dalo ubadati.

Ta konkretni prodajalec ima veliko pritožb, da so dobili nedelujoče aparate.

Glede brexita se opravičujem, prehodno obdobje, v katerem se bo GB lahko izrekla, ali želi ostati del carinske unije, se konča 2020. Pogodbo bi pa morali podpisati do marca prihodnjega leta, pa kar ne vem no.

Evo, kakor si rekla “je ogromno kitajskih prodajalcev” , kar pomen da, če se oseba ne znajde gor oz. če neka oseba prvič kupuje na eBay-u ga lahko hitro okol prnesejo (lah sam en napačn klik nardi al pa kej spregleda recimo) pa je že ob denar in izdelek katerga je naročiš in pol po nepotrebnem pride do tožb (čeprav kukr si rekla ti vrne pol danar) sam vseeno na ebayu sem mi zdi trapasto to ku za vsak izdelek sprejet tveganje. Pozoren moraš bit pa dost bolj kukr pri uradnih prodajalcih (amazon).

Sem si reku, enkrat bom neki kupu na ebayu za foro da se sam na lastne oči prepričam kako te stvari “stojijo”, sam trenutno nimam namena nič kupovat na eBuyu tako da ko bo prva prilika 🙂

Drugače se pa strinjam glede teh kitajskih (“pre”)prodajalcev da bi jih blo fajn mau pospravit z ebaya, k se jim gre tako kot vsakemu prodajalcu sam za denar in nč drugega, roba k jo dobiš ni pa nč vredna 😀

Amazon.de nima ravno pretiranega veselja pošiljati v Slovenijo. Najraje kar ne bi.

In sem šel malo potestirat, takole pravijo na amazon.de:

Sorry, this item can’t be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order.

ja sej to sem opatil, če bi hotel kakšen specifičen izdelek naročit bi pisalo “This item does not ship in Slovenia” 😀

Pa smo spet na istem 😀


Ne pošiljajo vsega, da ni potem norenja kupcev, ko morajo plačat carino, kot je na ebayu, če je poišiljatelj recimo iz Kitajske, kar v večini primerov je.

Aja, še nekaj glede ocen.
Partner je nekaj kupil – glede na naziv izdelka in pregledal je prvih deset fotk … dobil je pa v bistvu samo neko plastično ohišje, ki ni vredno niti pol evra. Tudi tričetrt opisa govori o celem izdelku in šele čisto na koncu je kot mimogrede omenjeno, da gre za ohišje.
Je reklamiral, da imajo zavajajoč opis in so mu pripravljeni vrniti pol kupnine, ohišje naj obdrži, in prosijo za vsaj nevtralno oceno.

Tolk glede ocen.

Ja sej, ubistvu ko se neki kupuje preko neta je treba res na vsako malenkost gledat (tut kakšen komentar več, ne sam prvih par) da pol nimaš problemov 🙂

oprosti, če prepozno odpisujem, nisem veliko na SČ, mogoče ti je že kdo drug odpisal

v glavnm, s carino ne bo problemov, zanekrat še ne (sem ne dolgo nazaj naročala nekaj). ko/če bo prišlo do sprememb, bodo verjetno povedali ne samo na amazonu ampak tudi kej drugje

za dostavljalca ti pa piše čisto desno, tam kjer z zeleno piše “in stock” ti spodaj piše “dispatched from and sold by” to pomeni da pošilja in prodaja amazon. to je najbolj idealno.

kar se tiče UK/DE jaz naročim tam, kjer najdem artikel ki ga hočem in ceno ki jo hočem. UK ima konkretno velikokrat razprodaje knjig in jih dobiš 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje zato npr. vzamem tam. spet drugič ima DE kaj ceneje od UK in ceneje od Slo in pač vzamem tam…

kaj je zate peklenska dostava?
jaz povprečno dam za dostavo 10-20 eur, odvisno kaj kupujem. knjige gredo npr na težo. ampak četudi dam npr. 15 eur dostave se splača, če pri vseh knjigah dam 50-70 eur manj kot v SLo.

ne vem, hočeš npr. fotoaparat. a ti bo problem dat 20 eur poštnine, če je cel dslr v akciji 500eur ceneje kot pri nas??

zato se pa splača več kot 1 stvar naročit in pa primerjat cene s slovenijo. če pa nekaj rabiš, pa drugje ne dobiš… potem pa nimaš kaj, pač vzameš, a ni tko?

to je običajno tam, kjer je prodajalec nekdo drug, amazon pa samo dostavlja. pač imajo pravico ne poslat v SLO. Amazon tu nima nič.

meni se še ni zgodilo, da bi nekaj amazon prodajal IN pošiljal, pa da ne bi prišlo v SLO.
se mi je pa že zgodilo na drugih spletnih trgovinah, ali makeup ali pa home decor, ko imajo pa omejeno kaj pošiljajo. npr. bodo poslali paket krožnikov, ne pa lesene mize. imajo pravico se tako odločit. spet drugi imajo npr. omejeno katere tekočine bodo poslali, katere ne, za katere bodo zaračunali več.

včasih eni pomotoma ne dodajo slovenije na seznam, tudi to se je že zgodilo, pa je potem en email z moje strani rešil zadevo in so začeli magično pošiljat.

pač faktorjev je več. jaz osebno na amazonu in nasploh online kupujem veliko, ker v sloveniji ali ni dobre ponudbe, ali je precenjeno ali pa me moti postrežba/storitev (npr. ne kupujem kozmetike/ličil v mullerju)

ni amazon noben bavbav.

oprosti, če prepozno odpisujem, nisem veliko na SČ, mogoče ti je že kdo drug odpisal

v glavnm, s carino ne bo problemov, zanekrat še ne (sem ne dolgo nazaj naročala nekaj). ko/če bo prišlo do sprememb, bodo verjetno povedali ne samo na amazonu ampak tudi kej drugje

za dostavljalca ti pa piše čisto desno, tam kjer z zeleno piše “in stock” ti spodaj piše “dispatched from and sold by” to pomeni da pošilja in prodaja amazon. to je najbolj idealno.

kar se tiče UK/DE jaz naročim tam, kjer najdem artikel ki ga hočem in ceno ki jo hočem. UK ima konkretno velikokrat razprodaje knjig in jih dobiš 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje zato npr. vzamem tam. spet drugič ima DE kaj ceneje od UK in ceneje od Slo in pač vzamem tam…
[/quote]

Okrog carin so ble debate pa izstopa UK iz EU so že nekateri napisal datum kdaj naj bi približno to bilo…a lot of informations :))

Ahaa, “jesus christ” sm pa mislil da se gleda tist kar piše pod ceno, sem se fajn zmotil 😀

Ma ja, kupiš na UK/DE tam kjer je najceneje, glede na visoko dostavo oz. poštnino se tist znesek (tut če je 20€) ne pozna neki.

ja sej to sem opatil, če bi hotel kakšen specifičen izdelek naročit bi pisalo “This item does not ship in Slovenia” 😀
[/quote]

Na amazon.de (in ostalih amazonih) je glede pošiljanja v SLO generalno gledano takole: manjše izdelke načeloma vedno pošljejo. Torej paketi v rangu do velikosti in teže recimo škatle DSLR fotoaparata. Večjih izdelkov, na primer televizorjev, pa ne pošiljajo. Tukaj moraš imeti srečo – jaz sem slučajno pred leti uspel naročiti en 55″ televizor, ki so mu očitno pozabili nastaviti omejitev pošiljanja, in sem ga lepo naročil v Slovenijo za 20 evrov stroškov pošiljanja 🙂 vendar je to bolj loterija.

Manjši izdelki pa niso problem. Zdaj recimo čakam procesor, ki sem ga naročil na španskem Amazonu. Cena je bila 165 eur + 5 eur poštnine. Pri nas bi me isti procesor prišel najmanj 270 evrov (ravno preveril na ceneje.si).

še enkrat pa zelo pomembno – na amazonu naročajte izdelke, ki kjer so oni prodajalec in pošiljatelj. Večina 3rd party prodajalcev na Amazonu namreč izdelkov res noče poslati v Slovenijo ali pa zaračunava nenormalne stroške dostave.

in pa primerjajte cene med različnimi amazoni – .DE, .ES, .UK, .IT, .FR. Cene istim izdelkom (ki jih po možnosti pošljejo iz istega logističnega centra) namreč variirajo.

Pa na Amazonu se dostikrat splača kupiti WHD – Warehouse Deals. To so izdelki, ki so bili recimo vrnjeni ali pa imajo zgolj poškodovano embalažo in so zato cenejši. Dostikrat sem naročil WHD in dobil originalno zapečaten izdelek z zgolj malo pomečkano škatlo, cena pa je bila 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja.

Aja, pa dostikrat ima Amazon tudi akcije, ko recimo kupiš za 50 € darilnih bonov in dobiš 10 € podarjenih. To se splača izkoristiti (darilni bon pač podariš sebi in imaš 10 € podarjenih, recimo za poštnino).

Na amazon.de (in ostalih amazonih) je glede pošiljanja v SLO generalno gledano takole: manjše izdelke načeloma vedno pošljejo. Torej paketi v rangu do velikosti in teže recimo škatle DSLR fotoaparata. Večjih izdelkov, na primer televizorjev, pa ne pošiljajo. Tukaj moraš imeti srečo – jaz sem slučajno pred leti uspel naročiti en 55″ televizor, ki so mu očitno pozabili nastaviti omejitev pošiljanja, in sem ga lepo naročil v Slovenijo za 20 evrov stroškov pošiljanja 🙂 vendar je to bolj loterija.

Manjši izdelki pa niso problem. Zdaj recimo čakam procesor, ki sem ga naročil na španskem Amazonu. Cena je bila 165 eur + 5 eur poštnine. Pri nas bi me isti procesor prišel najmanj 270 evrov (ravno preveril na ceneje.si).

še enkrat pa zelo pomembno – na amazonu naročajte izdelke, ki kjer so oni prodajalec in pošiljatelj. Večina 3rd party prodajalcev na Amazonu namreč izdelkov res noče poslati v Slovenijo ali pa zaračunava nenormalne stroške dostave.

in pa primerjajte cene med različnimi amazoni – .DE, .ES, .UK, .IT, .FR. Cene istim izdelkom (ki jih po možnosti pošljejo iz istega logističnega centra) namreč variirajo.

Pa na Amazonu se dostikrat splača kupiti WHD – Warehouse Deals. To so izdelki, ki so bili recimo vrnjeni ali pa imajo zgolj poškodovano embalažo in so zato cenejši. Dostikrat sem naročil WHD in dobil originalno zapečaten izdelek z zgolj malo pomečkano škatlo, cena pa je bila 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja.

Aja, pa dostikrat ima Amazon tudi akcije, ko recimo kupiš za 50 € darilnih bonov in dobiš 10 € podarjenih. To se splača izkoristiti (darilni bon pač podariš sebi in imaš 10 € podarjenih, recimo za poštnino).
[/quote]

Sem sklepal da večje izdelke težko da pošljejo v Slovenijjo, bi se zih poznalo pri (dostavni)ceni? v primerjavi z majšimi izdelki.

Pa se med različnimi amazoni – .DE, .ES, .UK, .IT, .FR. veliko pozna pri končni ceni al je čist odvisno?

Zelo odvisno je glede cene. Praviloma so odstopanja majhna ali jih celo ni, se ti pa zgodi, kot recimo meni s tem procesorjem, da je bil na španskem Amazonu 165 evrov, na nemškem pa recimo isti trenutek 230 evrov.

moraš pa vedet tudi, da cene izdelkom na Amazonu variirajo večkrat na dan. Če recimo nekega izdelka začne zmanjkovati, mu lahko tudi dvignejo ceno. Ali pa jo nenormalno spustijo. Zakaj? Nihče ne ve … vem pa, da dostikrat konkurirajo drugim spletnim trgovcem. Npr. če ima kak nemški Mediamarkt v ponudbi nek model fotoaparata, se zna zgoditi, da bo Amazon.de potem ceno izenačil.

kaj je zate peklenska dostava?
jaz povprečno dam za dostavo 10-20 eur, odvisno kaj kupujem. knjige gredo npr na težo. ampak četudi dam npr. 15 eur dostave se splača, če pri vseh knjigah dam 50-70 eur manj kot v SLo.

ne vem, hočeš npr. fotoaparat. a ti bo problem dat 20 eur poštnine, če je cel dslr v akciji 500eur ceneje kot pri nas??

zato se pa splača več kot 1 stvar naročit in pa primerjat cene s slovenijo. če pa nekaj rabiš, pa drugje ne dobiš… potem pa nimaš kaj, pač vzameš, a ni tko?
[/quote]
peklensko draga dostava je x krat dražja kot dostava na naslov v avstriji. primerjam če dam avstrijski naslov je poštnina 4 EUR, če dam slovenskega, je poštnina za isti izdelek 20. zakaj bi metala denar proč? kje je logika, da če morajo dostavit v slovenijo, lahko tako podražijo poštnino, če ima ebay enake poštninske tarife za slovenijo in za avstrijo?

potem pa preverim na ebayu in dobim isto zadevo ceneje v slovenijo, pa še z nižjo poštnino.

amazon je drag.


peklensko draga dostava je x krat dražja kot dostava na naslov v avstriji. primerjam če dam avstrijski naslov je poštnina 4 EUR, če dam slovenskega, je poštnina za isti izdelek 20. zakaj bi metala denar proč? kje je logika, da če morajo dostavit v slovenijo, lahko tako podražijo poštnino, če ima ebay enake poštninske tarife za slovenijo in za avstrijo?

potem pa preverim na ebayu in dobim isto zadevo ceneje v slovenijo, pa še z nižjo poštnino.

amazon je drag.
[/quote]
Mešaš hruške in jabolka. Amazon je spletna trgovina, eBay pa tržnica. Ceno dostave na Amazonu (pri fulfilled by Amazon izdelkih) diktira Amazon sam, glede na pogodbe s paketnimi službami. Ceno dostave izdelka iz kake Kitajske na eBayju pa določi prodajalec sam. In tudi slučajno ni ta znesek vedno enak za Avstrijo in Slovenijo, kot pišeš. Za kake izdelke iz Kitajske ali ZDA mogoče ja, za izdelke iz znotraj EU pa sigurno ne. Kupi pri kakem Nemcu nekaj na eBayju in javi, ali bo imel isto ceno za AUT in SLO.

Zakaj je na Amazonu razlika v ceni med Avstrijo in Slovenijo? Ker smo na Balkanu in zanje tretji svet. Zato. Verjetno ti ne bo všeč odgovor, a tako pač je. To ni problem Amazona, ampak paketnih služb.

Evo, kakor si rekla “je ogromno kitajskih prodajalcev” , kar pomen da, če se oseba ne znajde gor oz. če neka oseba prvič kupuje na eBay-u ga lahko hitro okol prnesejo (lah sam en napačn klik nardi al pa kej spregleda recimo) pa je že ob denar in izdelek katerga je naročiš in pol po nepotrebnem pride do tožb (čeprav kukr si rekla ti vrne pol danar) sam vseeno na ebayu sem mi zdi trapasto to ku za vsak izdelek sprejet tveganje. Pozoren moraš bit pa dost bolj kukr pri uradnih prodajalcih (amazon).

Sem si reku, enkrat bom neki kupu na ebayu za foro da se sam na lastne oči prepričam kako te stvari “stojijo”, sam trenutno nimam namena nič kupovat na eBuyu tako da ko bo prva prilika 🙂

Drugače se pa strinjam glede teh kitajskih (“pre”)prodajalcev da bi jih blo fajn mau pospravit z ebaya, k se jim gre tako kot vsakemu prodajalcu sam za denar in nč drugega, roba k jo dobiš ni pa nč vredna 😀
[/quote]

Ne sanjaj, da taistih nategatorjev ni na Amazonu. Amazon je preplavljen s kitajskimi prodajalci. V vsakem primeru pa si kot kupec zaščiten. Če ne prek sistema, pa prek Paypala.

Ne sanjaj, da taistih nategatorjev ni na Amazonu. Amazon je preplavljen s kitajskimi prodajalci. V vsakem primeru pa si kot kupec zaščiten. Če ne prek sistema, pa prek Paypala.
[/quote]

Sej nisem nč reku da jih ni. Na Amazonu sm vidu da lahko tut prodajš kot fizična oseba (sam si tam neka tretja oseba). 🙂

New Report

Close