Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupujmo lokalno

Kupujmo lokalno

Ma vsi so zatrokirali kar se sadik tiče (((((

Kdo? Splet? Pojdi v trgovino po sadike, ne preko interneta zmečkano in uvelo, kdo normalen pa kupuje sadike preko spleta? Nihče ni zatrokiral, čas saditve večine vsega komaj sedaj prihaja, nikoli niso prej pripravili sadik.

Kdo? Splet? Pojdi v trgovino po sadike, ne preko interneta zmečkano in uvelo, kdo normalen pa kupuje sadike preko spleta? Nihče ni zatrokiral, čas saditve večine vsega komaj sedaj prihaja, nikoli niso prej pripravili sadik.
[/quote]

Ni od zelenjave samo paradajz in paprika veš, imaš še druge družine zelenjave ki jim bolj paše hladen del leta, npr kapusnice, solatnice, korenovke, čebulnice, za vse to def ni treba čakat da je 15C ponoči.

Z sadikami s spleta imam pa samo dobre izkušnje, pa sem že precej kupovalo.

Ni od zelenjave samo paradajz in paprika veš, imaš še druge družine zelenjave ki jim bolj paše hladen del leta, npr kapusnice, solatnice, korenovke, čebulnice, za vse to def ni treba čakat da je 15C ponoči.

Z sadikami s spleta imam pa samo dobre izkušnje, pa sem že precej kupovalo.
[/quote]
Ne kvasi, menda so vsi kmetje in pridelovalci sadje in zelenjava bedaki, ki hodiojo fizično v kmetijske centre, kjer je preverjena kvaliteta. V moji okolici je neakj takih kmetijskih centrov in veliko manjših kmetijskih trgovin, potem se bo pa eno blokovsko oglašalo, ki se ti ne sanja nič o ničemer. Sevedaživi pa tudi spletni davek na bedake, kajti če kaj ni primerno za po spletu kupovat, potem so pa to zagotovo sadike in semena.

Ni od zelenjave samo paradajz in paprika veš, imaš še druge družine zelenjave ki jim bolj paše hladen del leta, npr kapusnice, solatnice, korenovke, čebulnice, za vse to def ni treba čakat da je 15C ponoči.

Z sadikami s spleta imam pa samo dobre izkušnje, pa sem že precej kupovalo.
[/quote]
In ja, glavna sezona vsega sajenja se komaj začenja, če si pa ti pametnejše od kmetov, ki imajo vsi praviloma končane agronomske fakultete, potem bo pa “zagotovo držalo”.


In ja, glavna sezona vsega sajenja se komaj začenja, če si pa ti pametnejše od kmetov, ki imajo vsi praviloma končane agronomske fakultete, potem bo pa “zagotovo držalo”.
[/quote]

Fora je v tem da se je treba pravočasno zagrebst, da imaš kaj za izbrat. Kar poglej po spletnih trgovinah, so že izropane. Folk ima pač cajt pa na netu visi. Saj ni nujno vse takoj posadit, lahko to še valjaš po hiši, po potrebi presadiš v večji lonec dokler ni za ven posadit itd. Jaz imam že raznorazne sadike po vseh oknih pa še kje, že plezam čez njih ;-D

Fora je v tem da se je treba pravočasno zagrebst, da imaš kaj za izbrat. Kar poglej po spletnih trgovinah, so že izropane. Folk ima pač cajt pa na netu visi. Saj ni nujno vse takoj posadit, lahko to še valjaš po hiši, po potrebi presadiš v večji lonec dokler ni za ven posadit itd. Jaz imam že raznorazne sadike po vseh oknih pa še kje, že plezam čez njih ;-D
[/quote]Pa kih spletnih trgovinah, saj ti govorim, da nihče z razumom ne kupuje najslabšega šrota na spletu, to je davek an bedake. Kmetijske trgovine so vedno tako založene, da imaš izbiro še po tem, ko je že vse posajeno.

Pa kih spletnih trgovinah, saj ti govorim, da nihče z razumom ne kupuje najslabšega šrota na spletu, to je davek an bedake. Kmetijske trgovine so vedno tako založene, da imaš izbiro še po tem, ko je že vse posajeno.
[/quote]

Ne ni res. ker te sadike butnejo nekam zadaj in se z njimi več ne ukvarjajo. Sem lani hptelo še dosaadit ko se je izkazalo da je še nekaj prostora, pa so v kmetijski trgovini bile samo še potegnjene napol presušene sadike. Izbire sort pa itak nimajo neke silne.

Ne ni res. ker te sadike butnejo nekam zadaj in se z njimi več ne ukvarjajo. Sem lani hptelo še dosaadit ko se je izkazalo da je še nekaj prostora, pa so v kmetijski trgovini bile samo še potegnjene napol presušene sadike. Izbire sort pa itak nimajo neke silne.
[/quote]
Ja ja, dobro je dobro, sadike zelja, pradajza, kumar, buč, itn. dajo v skladišče za drugo leto😁, ti se zagotovo spoznaš na kaj, ki preko spleta kupuješ tisto, kar nihče ne bi kupil…eh

Pa kih spletnih trgovinah, saj ti govorim, da nihče z razumom ne kupuje najslabšega šrota na spletu, to je davek an bedake. Kmetijske trgovine so vedno tako založene, da imaš izbiro še po tem, ko je že vse posajeno.
[/quote]

Sadike v kmetijskuh zadrugah niso čisto nič bolj kvalitetne kot po vrtnarskih centrih in spletnih trgovinah, prej obratno. Pa tudi izbira je bolj tako-tako.

Vi vsi skupaj nič ne veste. Ve samo ta pravi KMET, Viharni torej🤣😂🤣😂😅

Ugotavljaš,ad si še vedno moteno in obsedeno z mano? Aja ne, ker potem ne bi pisalo mimo teme in norelo. Je pa tako,ko se blokovske abbe začno menit o sajenju,ki jih po enem mesecu teglčno vrtičkanje mine, pove vse. Ljudje na vasi resno sadijo in tudi večji in veliki proizvajalci so na vasi, ne v blokih in na spletu, nisi vedelo?😁 Ja, sadike in semena se ločijo po kvaliteti, na spletu se večina prodaja šrot ( recimo primer tulipanov skupaj z ajmerjem za smešno cemno, iz tistega ne bo nikoli zrasel pošten tulipan). V trgovini pa lahko izbiraš klaso od A do F, mislim da je najnižja kakovost. In to F nikoli prav ne zrase, pa naj bo čebulica ali pa sadika s slabim koreninskim sistemom, toliko vode ne bo preteklo, da bi babe tu to vedele in znale ocenit.

Amapk saj se ve, da so monovske puhloglavke “pametnejše” od ljudi,ki celo življenje vemo kaj je sadika in celo od kmetov s končanimi visokimi šolami v agronomiji.

Pojdite primerjat kaj vam zrase iz sadike kupljene na spletu z zanič koreninskim sistemom in kaj nekemu pridelovalcu. Pa ne potem se izgovarjat na škropljenje, ker tisti pridelovalec tudi ne škropi.

Eh Milan zeeeeehhh saj ti ni za odgovarjat

Naši kmetje bodo morali spustit cene. Tu ni debate.
Pa niso oni krivi, niti mi kupci.
Kriva je država s svojo birokracijo, zahtevami in uvozom. Tukaj vmes je toliko folka po pisarnah, ki se jih plačuje za brez veze, da hudo glava peče.

Tudi stojnice niso rešitev. Je takoj višja cena, ker morajo prodajalci plačat plac. Na dom h kmetu pa tudi ne moreš v ene hribe težit.

K nam (v malo mesto) pride en kmet s kombijem. Je pa tudi z vsemi žavbami namazan. Ni več tak krompir (v žaklju ima vse zmešano), suhe mesnine dišijooooo, ko pa odpreš pakungo je salamin tak, kot v trgovini za pol cene. Med korenjem in kolerabo pa ni razlike, razen da je pri temu kmetu dražja!!!!

In ne NAS molzt! Vsak kmet ima bajto, pritikline, zemljo. 2 traktorja, avto, evo še kombi…. in jamra. Res da dela – ampak je svoj šef.

Saj lahko se driblamo v nedogled, samo ne morejo pa tako svinjsko služit na naš račun.


Saj to, če se bodo krčile panoge, ne vem kako si predstavljajo, da bodo pa po pisarnah in vsi nebodigatreba posredniki še vedno uživali v zazihranih delovnih mestih, z visokimi plačami. Ta matematika se ne bo izšla več nikakor.

Za prodajo verjetno ne dobiš od istega kmeta? A si že kdaj slišala, da dodajajo sladkor jagodam v trgovini, da so boljše? Ipd. Navajena si na okus, na katerega so te navadile trgovine.

vse kar potrebujem mi pripeljeta spar in mercator, odlične bio in slovenske izdelke od domačih pridelovalcev, mnogo cenejše kot direktno od pridelovalca, pa še do vrat stanovanja v 18. nadstropje, vse z 10 popustom, tudi izdelke v akciji…………izbrano sadje in zelenjavo, odlično meso in delikateso, in vse kar si poželiš iz obsežne ponudbe. Prejle naročila, jutri po 10 uri mi že pripeljejo. Kaj si želiš še več_ Spletne dostave so spet tekoče!

Merc in spar sta šit od šita. V sparu že skoraj dva meseca ne pridem zraven, v mercu mi je pa enkrat uspelo ampak pol robe ni prišlo in to ravno tiste zaradi katere sem sploh naročalo. Šit od šita!

hahaha…..MERCATOR IN SPAR
23 Maj 2020 10:41

kolk pa ti nakladaš, mercator in spar naročaš po spletu brez problemov, danes naročiš, jutri že dobiš…………

Ribe naročam pri http://www.fonda.si, imajo dostavo na dom tudi za manjše količine.
Zelenjavo pa pri Egidiju na Ljubljanski tržnici.
Cene so nižje kot v Mercatorju in Sparu in domače in kvaliteta brez primere.
Na hrano gledam kot na naložbo v zdravje, splača se kupovati domače in kvalitetno.

Jaz mleko in mlečne izdelke (siri, jogurti, skuta, maslo) naročam direktono od kmetije Kukenberger.

Toni Kukenberger ima http://www.ekosirarna.si, kjer lahko izdelke naročite v hlajeni povratni embalaži, ob naslednjem nakupu, pa vrnete steklenice.

Siri z okosi so vrhunski, za otroke naročam jogut, zase sir za žar, za ženo pa albuminsko skuto.

Stran je pregledna, dostavlja preko pošte dvakrat tedensko.

Skratka, vrhunsko. Ni kar tako inovativni kmet leta.

http://www.ekosirarna.si/trgovina

Nam pa všeč Vaš link

Hitra dostava domačega medu, lahko ga tudi prevzamete v Kranju. Slovenski med z zaščiteno geografsko označbo. Cene so v redu, prijazno osebje.

https://medoljub.si/ sem mislil 🙂

New Report

Close