Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lahko klima pomaga omiliti alergijo?

Lahko klima pomaga omiliti alergijo?

Lepo prosim za nasvete! Doma smo trije alergiki (kihanje, srbečica, oteženo dihanje, suha nosna sluznica, kašelj,…). Ker je s tem alergijami na zunanje dejavnike vedno huje, raziskujem možnosti kako bi nam lahko pomagala do doma brez oziroma z manj alergeni. Vsak prodajalec želi speljati vodo na svoj mlin, zato sem se v poplavi ponudb izgubila. Odločala sem se med čistilcem zraka, ionizatorjem in klimo. Nekako sem prišla do zaključka, da bi nam klima prišla najbolj prav, saj jo imamo lahko za hlajenje in gretje prostorov, te nove pa imajo bojda tudi že neke čistilne filtre, ki odstranijo iz zraka prašne delce. Se je kakšnemu alergiku kvaliteta bivanja, v lastnem domu, dvignila po namestitvi klime in če, na kaj točno je potrebno biti pozoren? Mislim predvsem na oznake za čistilne filtre in količino prefiltriranega zraka v nekem določenem času.

Mi smo pred leti v nagradni igri dobili ionizator enega slovenske proizvajalca. Se mi je zdelo, da je brez veze, ko ga nekaj dni nismo imeli prižganega se je videlo, da to malo čudo deluje. Pa še vonjave nevtralizira. Vonj po ribah izginil takoj. Priporočam! Je pa to zadeva za manjše prostore.

Sem pa slišala, da te nove, bolj fine klime res zrak čistijo. Info zanima tudi mene.

Za klimo ipd ne vem, vam pa lahko priporočim neti posodico. Zvečer in zjutraj si sčistite nos s slano vodo ali fiziološko raztopino, najbrž bodo simptomi blažji. Meni pomaga.

nova
Uredništvo priporoča

Klima z aktivnim filtrom in mogoče še kakšnim načinom filtracije, pa v klimi prižgan ionizator… kar fino sčistita.
Kaj več iz lastne izkušnje pa ne vem povedati, ker nimam alergij.

Odgovor na objavo uporabnika
Alergična mama, 31.05.2021 ob 19:24

Lepo prosim za nasvete! Doma smo trije alergiki (kihanje, srbečica, oteženo dihanje, suha nosna sluznica, kašelj,…). Ker je s tem alergijami na zunanje dejavnike vedno huje, raziskujem možnosti kako bi nam lahko pomagala do doma brez oziroma z manj alergeni. Vsak prodajalec želi speljati vodo na svoj mlin, zato sem se v poplavi ponudb izgubila. Odločala sem se med čistilcem zraka, ionizatorjem in klimo. Nekako sem prišla do zaključka, da bi nam klima prišla najbolj prav, saj jo imamo lahko za hlajenje in gretje prostorov, te nove pa imajo bojda tudi že neke čistilne filtre, ki odstranijo iz zraka prašne delce. Se je kakšnemu alergiku kvaliteta bivanja, v lastnem domu, dvignila po namestitvi klime in če, na kaj točno je potrebno biti pozoren? Mislim predvsem na oznake za čistilne filtre in količino prefiltriranega zraka v nekem določenem času.

klima ko hladi,greje/name it…./ zrak le tega tudi sproti prečisti, saj gre zrak preko večih filtrov. Glede na to, da imate doma alergike bi jaz gledal za klimo z aktivnim čiščenjem zraka (elektrofilter , plasma, če se da tudi še kak ionizator).

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Mi ravno kupujemo klimo za zgornje nadstropje.. ker je noro vroče. Sama sem tudi alergik, vse bolj se potencira, pa me zanima ktere klime so to, da tolk prečistijo. Mi imamo stare namrec nekje 9 let, verjamem, da se je tehnologija kr spremenila.

Odgovor na objavo uporabnika
TiBi, 31.05.2021 ob 21:40

Mi ravno kupujemo klimo za zgornje nadstropje.. ker je noro vroče. Sama sem tudi alergik, vse bolj se potencira, pa me zanima ktere klime so to, da tolk prečistijo. Mi imamo stare namrec nekje 9 let, verjamem, da se je tehnologija kr spremenila.

klime maš od gree ja do micke. Pogledaš specifikacije in to je to..so pa to klime iz vrha ponudb proizvajalcev. Pa še to ne pri vseh Mi mamo ene 5 let staro Aermecovo s takim načinom čiščenja.

kak gree, aermec, daikin, mitshubishi …tle bi se že dalo kaj pametnega najt

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Pri nas smo klimo namontirali zaradi tamale, ki ima alergijo na vse možne rastline in praktično od aprila do jeseni kiha, smrka in ima rosne oči. Zračenje ne pride v poštev, zlasti ko so pelodi v zraku, po kakšnem dežju je pa premalo. Je pa zelo pomembno, kakšen filter daste, bolj kot klima. Mi imamo Daikin in smo zelo zadovoljni, res redno pa skrbimo za higieno klime.

Odgovor na objavo uporabnika
Klima, 01.06.2021 ob 09:31

Pri nas smo klimo namontirali zaradi tamale, ki ima alergijo na vse možne rastline in praktično od aprila do jeseni kiha, smrka in ima rosne oči. Zračenje ne pride v poštev, zlasti ko so pelodi v zraku, po kakšnem dežju je pa premalo. Je pa zelo pomembno, kakšen filter daste, bolj kot klima. Mi imamo Daikin in smo zelo zadovoljni, res redno pa skrbimo za higieno klime.

Hvala, da si omenila higieno klime – znanec dela kot serviser, pa se včasih prav zgraža nad stanjem klime pri nekaterih… Grozljivo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Meni pa alergijo poveča prav klima, ker vzdiga prah in ostale delce. Kako so te klime v raznih ustanovah čiščene in vzdrževane pa ne bi vedela.

včasih si lahk nabavu igeo – vodni sesalec, ki je imel možnost čiščenja zraka saj je vsesan zrak potoval skozi vodni stoplec/zaveso.

Preveri če se jih da še kje dobiti, morda tudi rabljene, drugače prelistaj gisowatt.it , če imajo kaj v tem stilu na zalogi

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Sibirija je resitev. Ali Islandija.

Kaj s tem filtrom na klimi ne potrebujem več čistilca zraka? Mi res napoto dela in bi se ga rada znebila. Če je to na isti princip, grem takoj v nakup.

Ne vem, zakaj bi imel oboje. Mi imamo klimo že nekaj let, se sicer kregamo okrog temperature, ampak zrak je super, sploh, ker nas ni veliko doma in nimamo možnosti zračenja, nova okna pa plastična in dihtajo ko nora. Za alergije ne vem, ma pa mož astmo in je vse bp.

Ionizator sploh ne vem zakaj bi mel, klima pa kul za ogrevanje in hlajenje, ce nimas spet ogromnih soban. Za nizkocenovca si sama lahko predstavljas, se splaca malo vec vlozit in vec dobis. Pazi na ceno (z montazo), sicer te ucurijo se tu, bodi zraven pri montazi in prve dni preveri, ce vse ok dela. So nam namontirali postrani in je vida zamrznila, si lahko predstavljas gojisce bakterij in ostalega. Tko da nek osnoven filter majo vse, ce ste pa alergiki, se pa splaca malo vec vlozit, ker se ti zna nalozba v zdravje hitro povrnit. Pa kot so vsi rekl, ciscenje, cekiranje itn. Ni to one time deal, tko kot pri avtu, treba vzdrzevat, sicer vec skode kot koristi

Bodi pozorna na kvadraturo, ki jo pokrijejo in pretočnost. Kot so že pisali, ti ne bo koristil noben pripomoček s fensi šmensi filtri, pa da je prevelik prostor. Bo zeblo, ko ne bo treba, vroče, ko ne bo treba, posledično bo zanič zrak in potem lahko samo še okna odpreš in prezračiš. Če že, orenk naložba, preverjeni dobavitelji, ne neki zakotni konzumi.

Aircon ti lahko naredi še več škode kot koristi, če ni prav ščiščena. Prah, delci, ko zračiš, se ti vse mogoče napaca notri in potrem širi naprej. Obvezno čiščenje klime in filtrov, preveri pri proizvajalcu, na koliko časa, kako zapleten je postopek. Mogoče majo kakšno garancijo.

Pri alergijah ti noben čistilec zraka ipd marketinške stvari ne pomagajo oz ti še razpršijo cvetni prah. Alergija je alergija, zračit po dežju, izogibat po kakšni košnji trave, če so te problem, vzet antihistaminik ali dva. Mi imamo v službi sicer okna, ki se ne dajo zračit in klima prezračevanje, defnitivno lažje diham kot doma, ne moreš pa s klimo rešit draženja, ni šans da vspostaviš sterilno okolje.

Odgovor na objavo uporabnika
aircon, 01.06.2021 ob 22:52

Aircon ti lahko naredi še več škode kot koristi, če ni prav ščiščena. Prah, delci, ko zračiš, se ti vse mogoče napaca notri in potrem širi naprej. Obvezno čiščenje klime in filtrov, preveri pri proizvajalcu, na koliko časa, kako zapleten je postopek. Mogoče majo kakšno garancijo.

Pri alergijah ti noben čistilec zraka ipd marketinške stvari ne pomagajo oz ti še razpršijo cvetni prah. Alergija je alergija, zračit po dežju, izogibat po kakšni košnji trave, če so te problem, vzet antihistaminik ali dva. Mi imamo v službi sicer okna, ki se ne dajo zračit in klima prezračevanje, defnitivno lažje diham kot doma, ne moreš pa s klimo rešit draženja, ni šans da vspostaviš sterilno okolje.

Težko, se pa da izboljšat pogoje. Za začetek vse tepihe, zavese ven, čim manj stvari, na katerih se nabira prah, čim manj vodoravnih površin, omare naj bodo na nogah, da se da čistit, v tem smislu spedenat hišo… Mariskaj se da.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Proti alergiji na prah, cvetni prah, dlako (urin živali) odlično pomaga CBD smola z visokim odstotkom kanabinoidov in polnim spektrom.

So te Dainkin klime nove na tržišču? Do danes še nisem slišala za njih. Sem si šla prebrat malo več o njih. Dosti ugodno za vse kar ponujajo.

Meni klima, kadar je na hlajenje, zelo škodi, ker imam alergijo na plesni. Tudi v avtu ne morem biti dolgo, kadar je vključeno hlajenje.
Pri gretju pa ni problema, ker vročina pobije spore plesni.
Morala bi jo ves čas čistiti, če bi želela, da mi ne škodi, zato je nimam.

Uporabljam vlažilec zraka s srebrno palčko. Dva družinska člana sta alergična na nekatere pelode, pršico in živalsko dlako. Nimamo preprog, nimamo zaves, ležišča, odeje, vzglavniki so antialergijski. Čim bolj sproti čistimo prah, sesalec ima tudi vse možne filtre.

Odgovor na objavo uporabnika
Rok-1, 31.05.2021 ob 20:45

Klima z aktivnim filtrom in mogoče še kakšnim načinom filtracije, pa v klimi prižgan ionizator… kar fino sčistita.
Kaj več iz lastne izkušnje pa ne vem povedati, ker nimam alergij.

 

V klimi je že ionizator vgrajen?

 

Tako je. Zamenjajte okolje in prostor (klimo).

Odgovor na objavo uporabnika
tako, 01.06.2021 ob 12:20

Meni pa alergijo poveča prav klima, ker vzdiga prah in ostale delce. Kako so te klime v raznih ustanovah čiščene in vzdrževane pa ne bi vedela.

Mogoče pa nimaš ustrezne klime ali pa za njo ne skrbiš dovolj dobro.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6917, 02.06.2021 ob 08:31

So te Dainkin klime nove na tržišču? Do danes še nisem slišala za njih. Sem si šla prebrat malo več o njih. Dosti ugodno za vse kar ponujajo.

Mi smo jo montirali lansko leto. Japonci se ne hecajo, res imajo hi tec proizvode. Letos Daikin klimo kupujemo še za mamo, ki je pljučni bolnik in potrebuje res optimalno dober in čist zrak v stanovanju. Preden smo šli v nakup klime je mož naredil celo študijo okoli tega. Odločali smo se med dvema, a je pretehtala japonska različica zaradi ugodne cene, zmogljivost in dodatnih funkcij. Malo pogooglaj in primerjaj. Mi smo se definitivno prav odločili.

New Report

Close