Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lahko klima pomaga omiliti alergijo?

Lahko klima pomaga omiliti alergijo?

Odgovor na objavo uporabnika
TM599, 02.06.2021 ob 11:35

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6917, 02.06.2021 ob 08:31

Odgovor na objavo uporabnika
Klima, 01.06.2021 ob 09:31

Pri nas smo klimo namontirali zaradi tamale, ki ima alergijo na vse možne rastline in praktično od aprila do jeseni kiha, smrka in ima rosne oči. Zračenje ne pride v poštev, zlasti ko so pelodi v zraku, po kakšnem dežju je pa premalo. Je pa zelo pomembno, kakšen filter daste, bolj kot klima. Mi imamo Daikin in smo zelo zadovoljni, res redno pa skrbimo za higieno klime.

So te Dainkin klime nove na tržišču? Do danes še nisem slišala za njih. Sem si šla prebrat malo več o njih. Dosti ugodno za vse kar ponujajo.

Mi smo jo montirali lansko leto. Japonci se ne hecajo, res imajo hi tec proizvode. Letos Daikin klimo kupujemo še za mamo, ki je pljučni bolnik in potrebuje res optimalno dober in čist zrak v stanovanju. Preden smo šli v nakup klime je mož naredil celo študijo okoli tega. Odločali smo se med dvema, a je pretehtala japonska različica zaradi ugodne cene, zmogljivost in dodatnih funkcij. Malo pogooglaj in primerjaj. Mi smo se definitivno prav odločili.

Tudi jaz gledam DAIKON klime in se ne znajdem. Kateri model pa ste izbrali in kje ste ga kupili?

No vse kar berem je ok, mi smo dali klimo zaradi pretirane vlage. In smo jo potem spet montirali še v zgornji štuk, mamo zdej dve. In lih razmišljamo o še eni. Poleti hlad, poleti hitro segreje, ni vlage, čist zrak, alergij sicer mi nimamo …

 

Pa se ja menda reče Daikin? Al kako je to? Sem že brala, da so izjemne. Ampak, da bi se pa prepričala pa še ne.

 

nova
Uredništvo priporoča

Jo imamo na vikendu. Doma je ne rabimo. Poleti me kar posteno ohladi, pozimi pa tudi vredu greje. Kar priporocam.

Tudi jaz sem že od večih slišala pohvale Daikin klim, tako da razmišljamo tudi mi o nakupu enega od njihovih modelov. Njihovi modeli imajo vgrajene samočistilne filtre, berem … Pa me zanima naslednje: ali to pomeni, da potem ni treba nič čistiti in menjati, pa bo zrak še vedno dobro prečiščevalo čez nekaj let, ko bo že dlje časa v uporabi?

Mi imamo daikin ravno naročeno, odločili smo se predvsem zaradi podpore alergikom, saj imajo ta fresh streamer, ki ujame alergene.
Sama imam namreč precej hudo obliko alergije.

Odgovor na objavo uporabnika
Betssy, 02.06.2021 ob 13:32

Tudi jaz gledam DAIKON klime in se ne znajdem. Kateri model pa ste izbrali in kje ste ga kupili?

 Obrnili smo se na pooblaščenega monterja, pa ravno akcija je bila, potem smo pa kar preko njega tudi kupili. Skupaj smo se odločili za najcenejšo različico. Če bo potreba bomo kupili še eno enoto. Najboljše je ker vse rihtaš kar preko telefonske aplikacije. Lahko že iz službe naštimaš hlajenje ali gretje. Malo pobrskaj po internetu. kako do kakšne ugodnosti pri nakupu. 

Prvo se vi odločite za odstranitev vseh alergenov iz vašega stanovanja.

To veliko stane, vam pa se bo povrnilo vaše zdravje, ker boste s temi alergijami, ki napredujejo v avtoimunske bolezni ziher in za 100 %, sčasoma pristali na vozičkih, če ne boste zase poskrbeli.

Predlagam  :

–  NAJEM ČISTILNE FIRME KAPLJICA, ki vam za par tisočakov ali tisočaka izvedejo kompletno kemično čistilno akcijo – kemično čiščenje vseh sedežnih garnitur in pohištva

–  MOREBITNA MENJAVA STAREGA POHIŠTVA – v Harwey Normanu imajo znamke 2 go in Joyce in Fold, ki vsebujejo visoke standarde nemške kvalitete brez alerenov, nikar ne verjemite zblojenemu lažnivemu vodji prodaje v Lesnini, ki bi vam rad prodajl poceni pohitvo za 400 eur, češ, da je tisto s certifikati za zdavje zgolj zelo drago in za okras, sicer pa da nima vpliva na zdravje

– obvezna ODSTRANITEV LADIJSKEGA PODA s sten in stropov, če ga imate in odločitev za mavčne plšče, knaufe in navadno beljenje sten. Če boste dali gor tapete, pazite, katere, morajo biti boljše in drage, da res nimajo nobenih alergenov

– obvezna obnova PARKETA IN LAMINATA, kamor se zatečejo in se zaredijo alergeni, ampak uporabite obvezno stari lak POLIURETAN, ki mora biti drag – od Heliosa za 20 eur liter, ne kupite zanič italijanskega ali Mavrico za 10 eur.

– MENJAJTE STARE JOGIJE – naj jih Kapljica ne čisti, samo menjajte za ANTIALERGIKE

– V PRALNEM STROJU perite na programu za alergike!

Klima in vse ostalo pride samo za zraven.

Alergij se boste rešili samo z veliko sprehajanja, z dobro predihanostjo in šele potem vam bodo pomagale te klime in izogibanje alergenom in česar se boste še lotili.

Dobili ste vsi trije regrese, zdaj pa vi vsi trije alergiki vaše tri regrese na mizo in začnite zapravljat za vse napisano. Letos pač ne hodite nikamor na dopust, ampak vložite ta denar v vašo ozdravitev!

Berem komentarje. Mi odgovori zelo prav pridejo, ker smo ravno v postopku menjave klime. Stara je šla po 15ih leti rakom žvižgat. V poplavi vseh ponudb res ne veš kako bi se odločil, zato grem takrat iskati mnenja ljudi, se mi zdijo res najbolj merodajna.

Pri naši hiše je alergik kuža, ki ga moti trava in cvetni prah. Prav nič ni narobe, če ima klima že vgrajene zadeve za čiščenje zraka. Res nisem vedela da to sploh obstaja. Sem že skrčila svoj nabor ustreznih mašin. Počasi začnem še s poizvedovanji še pri zastopnikih.

Klima sama ne more omiliti Alergije.. še huje, če ni redno vzdrževana in čiščena jo bo dodatno POVZROČALA!
(enako avtomobilska klima!)

Čistilci zraka, ionizatorji, klima.. sicer lahko zmanjšajo število alergenov, ne delajo pa čudežev (še posebej, če se jih redno ne čisti in menja filtrov!)

Da bi se dejansko lahko izničili alergijo se v idelanem primeru potrebuje Rekuperator zraka z vsemi potrebnimi filtri v hermetično zaprtem prostoru – podobno kot v ničelnih pasivnih hišah.
Pa tudi tu se je potrebno boriti tako s pršicami, kot raznimi oblikami plesni.

De omnibus disputandum..

Odgovor na objavo uporabnika
Zvzz, 03.06.2021 ob 10:53

Prvo se vi odločite za odstranitev vseh alergenov iz vašega stanovanja.

To veliko stane, vam pa se bo povrnilo vaše zdravje, ker boste s temi alergijami, ki napredujejo v avtoimunske bolezni ziher in za 100 %, sčasoma pristali na vozičkih, če ne boste zase poskrbeli.

Predlagam  :

–  NAJEM ČISTILNE FIRME KAPLJICA, ki vam za par tisočakov ali tisočaka izvedejo kompletno kemično čistilno akcijo – kemično čiščenje vseh sedežnih garnitur in pohištva

–  MOREBITNA MENJAVA STAREGA POHIŠTVA – v Harwey Normanu imajo znamke 2 go in Joyce in Fold, ki vsebujejo visoke standarde nemške kvalitete brez alerenov, nikar ne verjemite zblojenemu lažnivemu vodji prodaje v Lesnini, ki bi vam rad prodajl poceni pohitvo za 400 eur, češ, da je tisto s certifikati za zdavje zgolj zelo drago in za okras, sicer pa da nima vpliva na zdravje

– obvezna ODSTRANITEV LADIJSKEGA PODA s sten in stropov, če ga imate in odločitev za mavčne plšče, knaufe in navadno beljenje sten. Če boste dali gor tapete, pazite, katere, morajo biti boljše in drage, da res nimajo nobenih alergenov

– obvezna obnova PARKETA IN LAMINATA, kamor se zatečejo in se zaredijo alergeni, ampak uporabite obvezno stari lak POLIURETAN, ki mora biti drag – od Heliosa za 20 eur liter, ne kupite zanič italijanskega ali Mavrico za 10 eur.

– MENJAJTE STARE JOGIJE – naj jih Kapljica ne čisti, samo menjajte za ANTIALERGIKE

– V PRALNEM STROJU perite na programu za alergike!

Klima in vse ostalo pride samo za zraven.

Alergij se boste rešili samo z veliko sprehajanja, z dobro predihanostjo in šele potem vam bodo pomagale te klime in izogibanje alergenom in česar se boste še lotili.

Dobili ste vsi trije regrese, zdaj pa vi vsi trije alergiki vaše tri regrese na mizo in začnite zapravljat za vse napisano. Letos pač ne hodite nikamor na dopust, ampak vložite ta denar v vašo ozdravitev!

Odstraniti je potrebno tudi tapisone, tepihe, zavese, pohištvo iz blaga, nepotrebne blazine, slike, v vitrine zapreti knjige itd.

Madrace, blazino in oddejo prevleči z antipršičnimi prevlekami (če so le te vir alergije).

Nabaviti sesalec s HEPA filtrom (če ga že nimate), redno tudi pomivati tla, police, omare, posteljne okvirje itd.

De omnibus disputandum..

Odgovor na objavo uporabnika
se najde brez problema, 06.06.2021 ob 15:32

Odgovor na objavo uporabnika
Ni jih več, 06.06.2021 ob 13:52

Še kdo?

Sej maš ločeno pod “forum” Koronavirus…

 

Klikni v zgornji pasici na Forum , pa najdeš…

    Odgovor na objavo uporabnika
    kokoši, 06.06.2021 ob 16:16

    “BIČ BOŽJI,”, 

    Kaj je a si se zmotila in zdaj uporabila svoj vzdevek iz prejšne teme?

    In ne, blesavo smrdeče babovje ne kaže večje tolerance, do gejev. Ampak normalne ženske kažejo večjo toleranco do gejov. Gdaj se boš že naučila, da ti nisi vse ženske? Še več, marsikatero žensko bi bilo sram če bi ti bila predstavnica žensk.

    Še bolj poenostavljeno povedano, če si ti teslo in ti to povem to ne pomeni, da z tem žalim vse ženske.

    Z mojo mamo nisem imel teh problemov. In med drugim zato ker ženske kažejo večjo toleranco do gejov (ker vejo kako je bil tudi njihov spol zapostavljen v preteklosti) pa jaz še toliko bolj podpiram enakopravnost žensk in sem feminist. Medtem ko bedaste ženske pa se igrajo moško šovinistično igro in nasprotujejo istospolno usmerjenim in z tem iz sebe delajo debile.

    In ja moški res tako hinavijo, ker pač večina moških je biseksualcev. Sem ter tja fantazirajo o moških, govorijo pa čusto drugo.

    Samo tebi lahko pade na pamet nekaj tako norega, da sem nestrpen do žensk. Moja babica ki je pobegnila iz amerike v jugoslavijo, je rekla da je sem prišla zato ker ni niti kur,ba niti gospodinjski pripomoček in da je ona vredna toliko kot moški. Če pa se ženska sama daje v drugorazredno vlogo pa ji primaži eno klofuto in se naj počuti drugorazredno. Tako je govorila.

    In ne misli, da se ne opazi, da si ti tale “Psihologi” ki tukaj napada najstnika. Tudi če zanikaš ti ne bom vrjel.

    Lahko ti le rečem, da si patetična z temi svojimi provokacijami. Raje hinavi in v rit lezi v službi folku, kot pa da tu neuravnovešeno nadleguješ najstnike.

     

     

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:08

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:07
    Odgovor na objavo uporabnika
    Kar sam, 06.06.2021 ob 12:24

    Odgovor na objavo uporabnika
    odgoarja, 06.06.2021 ob 11:50

    Odgovor na objavo uporabnika
    Bagerist, 05.06.2021 ob 21:07

    Evo – resno hotem ima, priimke, naslove … formalno neznanih sklicateljev protestnikov ob petkih v LJ
    Tokrat (prejšnji petek) so zasedli ulice okoli Delavskega doma v LJ.
    V tem času je moji ženi začela odtekati porodna voda. Sva šla z avtom v porodnišnico… na koncu Celovške pa gamad nekih protestnikov, ki ni dovolila prometa proti porodnišnici. Sem klical 112 — pa so imeli težave priti do Tivolija …

    Ja Dojenček je “frderban” – bo ostal invalid, zaostal …
    Hočem zadoščenje!!
    Osebno in lastnoročno bom šel s kolom razbiti glave organizatorjem protestov !!
    A če me zaprejo … kot pravi predsednik države: So What ☺☺ Ti gnoji pač ne bodo več uničevali

    Odgovarjajo naj JJ, SMC in Desus. Če ne bi nategnili volivcev in se oklepali stolčkov, ne bi bilo nobenih protestov. Našteti politiki so krivi za tvojega “ferderbanega” novorojenčka.

    Če bi bila zgodbica resnična, bi avtorju že v porodnišnici povedali, da nosečnica, ki ji odteče voda, ne odkoraka do avta in se v sedečem položaju prevaža čez ljubljanske ulice, ki znajo biti tudi brez protestov zatrpane, ampak se (kot že omenjeno) pokliče rešilca, ki žensko odpelje v ležečem položaju.

    Ampak nekateri, ki vam osnovne stvari niso jasne, kar popadete na vrženo kost, pa čeprav je plastična in fluorescentna vijolične barve.

     

     

                        [/quote

                        New Report

                        Close