Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek laparoskopija-potek…

laparoskopija-potek…

A je katera bila na laparoskopiji? A mi lahko poveste vse v zvezi s tem: čiščenje pred operacijo, položaj na mizi, ki naj bi bil poseben, sprejem v bolnico, bivanje v sobi….vse vse….Hvala, ker sem zelo živčna pred operacijo.

.

Prvi dan sprejem v bolnico, odvzem krvi, pregled in pogovor z operaterjem ter anestezistom. Drugi dan operacija. Odpust pa različno, odvisno od operacije. Včasih sem bila tretji dan že doma, na zadnji sem šla domov peti dan (odstranitev vsega). Čiščenja pred operacijo nisem imela. V položaj za operiranje te namestijo potem, ko že zaspiš. Nekajkrat sem imela boleča ramena zaradi plina, to je pravzaprav še ta najhujše…malo musklfibra. Brez skrbi bodi. Laparoskopske operacije so dokaj lahke za naše telo in si hitro v formi.
Pa srečno ti želim.

nova
Uredništvo priporoča

mislim čiščenje črevesja, ker že tko al tko ne morem nikjer drugje na wc kot doma, pa me zanima kako je tam s tem.
hvala za vse informacije 🙂

Čiščenje črevesja je obvezno kolikor vem. Jaz sem 1 dan pred operacijo dobila stekleničko sirupa za domov in sem se čez dan res čisto spraznila, nič problemov. S plinom nisem imela težav, kakor piše predhodnica, da je imela bolečine v ramenih, sem pa slišala ja, da imajo nekatere ženske te težave. Jaz jih nisem imela. Bolečin nobenih, anastezist in kirurg prideta pred operacijo da se pogovorita s teboj………… Sem pa pol leta po operaciji imela težave s kolkom, zaradi prisilne drže nog, te menda privežejo nekako in sem se potem pogovarjala s fizioterapevtko v toplicah, od kje ta bolečina v kolku, pa me je najprej vprašala, če sem bila laparaskopsko operirana. Je rekla da je to velikokrat težava po operaciji, ker se vezi nekako nategnejo zaradi položaja noge med posegom. Bolelo na momente ko svi… ampak je počasi šlo na bolje.
Nasvet, doma se 1 dan pred operacijo na golo pobrij spodaj, drugače te bo sestra v bolnici pobrila. Bi se raj sama, če bi mi to povedali, da je nujno.

Po opravljenih predoperativnih pregledih (laboratorij, internist,…) greš lahko domov.Dobiš sirup za čiščenje in navodila tako da čiščenje lahko opraviš doma. Naslednji dan se vrneš v bolnišnico ob dogovorjeni uri, v sobi počakaš na operacijo. Po operaciji te pri enostavnejših in diagnostičnih laparoskopijah namestijo v običajno sobo, naslednji dan po viziti greš domov. Pri meni so imeli nekoliko več dela in sem bila prvo noč na intenzivni, zjutraj so me premestili v običajno sobo in po viziti sem šla domov. Po operaciji nisem imela nobenih težav in nobenih bolečin. Ne biti nervozna, sama operacija in okrevanje nista nič posebnega, veliko lažje kot obisk zobozdravnika npr. 🙂
Pa še to: odhoda domov pred operacijo ti ne ponudijo, odobrijo ti ga na lastno željo. Jaz sem vedela, da želim domov in sem to tudi povedala, malce so nejevoljni ampak ni težav, samo vsaj 3x ti povedo, da moraš priti nazaj do dogovorjene ure 🙂

aha torej obstaja možnost, da greš lahko domov na čiščenje. to mi je zelo všeč in se mi je en tak ogroooomen kamen odvalil zdejle 🙂 🙂 🙂 mene sploh ni strah same operacije ampak vsega prej in potem :):) malo čudno, saj vem …
pomoje je moja bolj enostavne sorte operacija-cista. se pravi, bom kar sama rekla, če grem lahko domov opravit zadeve hehe. ja upam da bo res vse v redu, mam čez en mesec, ampak me že zdej zvija. hvala vam punce

Jaz sem imela miom 5 cm, odstranili so laparaskopsko. Kot je napisala “nič težav..” je vse potekalo brez kakih težav, sirup dajo 1 dan prej za domov, pobrila sem se sama :P. Edino, da se ne boš ustrašila, trebušno votlino spirajo med posegom z eno tekočino in ta tekočina potem teče čez drenažo ven, ko drenažno cevko odstranijo, bi se ti znalo zgodit, da bo čez šiv na popku čez čas stekla večja količina sokrvice, NI nič hudega, jaz sem se zbudila v mlaki te tekočine in sem se res ustrašila, ker mi to niso prej povedali da se lahko zgodi. So me 2x preoblekli in vse je bilo ok.
PA POČIVAJ POTEM DOMA NEKAJ DNI!!!

Čiščenje sem imela s sirupom vsakič do kakšnih 5 let nazaj. Potem so marikje to že opustili.
Lani sem imela 4 laparoskopske operacije, pri eni od teh so mi morali odstraniti rodila, je bila kar obsežna operacija in čiščenja nisem imela niti pri eni. En dan prej sem lahko jedla juhico ali kaj podobno lahkega, od večera naprej brez hrane in od polnoči naprej tudi brez tekočine in to je vse.

Hvala za vse informacije 🙂

Pred posegom sem dobila tableto za odvajati. Tak ni prijela. Jutro pred operacijo se klistirijo da se spraznis. Potem operacija. Kirurg mi očistil in odstranil 17cm veliko cisto. Poskodovan sta bila jajcnik in maternicni vrat zaradi ciste. Ostalo mi je vse ampak poskodovano. Med posegom mi je spodaj nekaj poškodoval kirurg ne spomnim se vec kaj. Po posegu krvavim kar močno. In se za na konec se dobro da sem sla na operacijo ker mi je odkril endometriozo

😏

New Report

Close