Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Lažnivci, izkoriščevalci, zavajalci, hladni ljudje

Lažnivci, izkoriščevalci, zavajalci, hladni ljudje

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm398, 18.06.2021 ob 00:17

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 00:02

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm862, 17.06.2021 ob 23:50

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 23:38

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm568, 17.06.2021 ob 23:11

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 22:47

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm677, 17.06.2021 ob 22:36

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 22:16

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm381, 17.06.2021 ob 22:03

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 21:49

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm977, 17.06.2021 ob 21:31

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 21:17

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm818, 17.06.2021 ob 21:09

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 20:28

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm524, 17.06.2021 ob 19:25

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 17.06.2021 ob 19:08

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm428, 17.06.2021 ob 17:16

Sicer bi lahko komentirala več, če bi opisala bolj podrobno potek dogodkov, spravila zgodbo v nek kontekst. Pa vseeno se mi dozdeva, da je problem neiskrenost. Tvoja namreč. Ljudje, ki nimajo težav z resnico, iskrenostjo, hitro konkretno osebo povprašajo kaj je narobe in iz prve roke izvedo najbolj točne informacije ter se nehajo spraševati ali celo obtoževati, obsojati nekoga, mu dodeljevati razne označbe, celo diagnoze. S kakšno pravico? A ni lažje vprašati kaj je na stvari, izvedeti in živeti v miru naprej.

 

Tudi meni se je večkrat dogajalo podobno in potem sem ugotovila, da sem jaz problem. Resnica bi bila preveč boleča, zato sem takim osebam iskala izgovore, opravičevala njihova dejanja, namesto vprašala. Dejanja govorijo več kot besede, a vseeno pride lahko do nesporazuma, če se bojiš resnice. Ne boj se, ker to je osnova za vsak odnos. Iskrenost je ključ do rešitve, zberi pogum in vprašaj kaj je na stvari. Povej kaj te tare

Pa saj sem napisala, da sem osebo vprašala kaj je narobe oziroma nasplošno vprašala kar me je zanimalo in povedala kaj me moti. Pa nikoli nisem dobila nobenega odgovora, samo izgovore. Prav tako nisem jaz postavljala nikakršne diagnoze.

Ne vem zakaj komentirate temo, če tako površno berete.

Ja to pa se strinjam, dejanja povejo več kot tisoč besed. Ampak od te osebe ni bilo nikoli nobenih dejanj, samo besede.

In 2x sem že zbrala pogum in  vprašala določene stvari. Naletela pa obakrat na led in izgovore. Da ne govorim o tem, da mi je rekla za določeno stvar naj je sploh ne sprašujem več. Le zakaj? Zato, ker je ta oseba tista, ki se boji resnice, povedati resnico.

Ne vem, jaz sem prepričana, da če bi mi bilo mar za ta odnos, karkoli že imate, bi naredila vse kar je v moji moči, da razčistim takšne zadeve. Je pa res, da morata biti obe strani za to. Morda če določite mediatorja? Da vidi/sliši obe zgodbi in dobi boljši vpogled v situacijo? Nekoga, ki je vreden zaupanja in modra oseba, ki bo znala videti težavo in vama jo predstaviti oz postaviti mostiček, da lažje skomunicirate? Saj to je lahko kakšen dober skupni prijatelj, morda popoln neznanec, ki pa je objektiven in ne bo vlekel ne na eno, ne na drugo stran, ampak dejansko videl resnico in kaj se skriva za “manipulacijami, lažmi, ipd” ne glede na kateri strani se to uporablja, predvidevam da na obeh. A kot rečeno, premalo podatkov, da bi lahko kar sklepali.

 

Ta “led” je lahko le obramba, nezaupanje? Očitno imate težave v komunikaciji (ego, jezikovne ali druge prepreke?) in druga o drugi sklepate stvari, po možnosti napačno, zato pa prihaja do nesporazumov in nerazumevanja. To je tako, kot da imaš 4 kose sestavljanke od 1000 in ostalo mal sam narišeš, kot misliš da bi moralo biti. Pa lahko da ni.

 

Jaz bi kot rečeno zadevi želela priti do dna, tako ali drugače. Že samo zato, da bi jaz imela notranji mir in se ne bi večno spraševala.

Odgovor za “Hmmm524”

Obramba? Nezaupanje? Pred čim? Saj je šlo za moje zaupanje v njo. In vedela je v kaj se spušča še preden se je ponudila. Če nečesa ne bi želela tega ne bi naredila oziroma rekla. Ampak takoj takrat. Ampak, ne. Pri njej je bilo “buci buci” (ne bom natančno pisala kaj je govorila), po kakšnem letu pa led. Malo bi, malo ne bi, malo ja, malo ne.

Jaz vedno rečem NE, če nečesa nočem. Nekaterim pa očitno ustreza, če se ljudje pretvarjajo, lažejo oziroma to delajo oni sami. Se pravi tudi, če rečejo JA pa potem ne naredijo je to ok, ker so pač rekli JA.

Lahko ti ne zaupa, lahko se česa boji, lahko ima s teboj slabe izkušnje, lahko ima težave, kaj veš kaj vse je “lahko”?

Če želiš zadevi priti do dna, jo sooči in konkretno vprašaj zakaj. Samo tako lahko dobiš odgovore. Ne z ugibanjem. In še manj s spraševanjem na forumu (popolne neznance). Nekaj ti bom povedala – tu dobiš marsikakšen pameten odgovor, nasvet- a ta ne bo njen in potemtakem nobeden od teh odgovorov ne bo pravilen. Ni njen način razmišljanja, občutenja, zaznavanja. Vsak ti lahko natipka karkoli, a tebe naši odgovori sploh ne bi smeli zanimati, saj niso realni. Zato ne beri tujih misli, če iščeš konkretne odgovore od določene osebe. Ne beli si glave in ne razmišljaj po svoje, ne delaj si mentalnih filmov, kot si jih v zgornjem opisu, ker tudi to ni realnost.

Stopi do te osebe, pogovori se iskreno, nimaš česa izgubiti. Ko slišiš drugo plat se pa odloči ali je vredno vztrajati, ali je res “le” eno leto izkušenj več v življenju. Ne more te nihče razočarati, le ti se lahko sama – od prevelikih pričakovanj, od fantazij, domnev, ugibanj, torej vsega nerealnega. Zato pademo nizko, ko se ne uresničijo.

Jaz dam vsakemu možnost, da pove. Če ne želi, to potem ni več moja stvar in se s tem ne ukvarjam več. Trud mora biti vedno obojestranski. Pa naj se gre za prijateljstvo, sorodstvene vezi, odnos med sodelavci, …

 

In ne, ni ok, če ti nekdo nekaj obljubi in potem se tega ne drži. A verjamem, da kdor je “mož beseda” tega kar tako brez razloga ne bi storil. Vprašaj. Vsak si ima pravico premisliti, samo mora to tudi povedati. Morda pa je kaj drugega zadaj?

Ne zaupa? Kaj naj bi mi pa ona zaupala? Saj pravim, da gre za moje zaupanje njej, ne njeno meni. Če mi pa ne zaupa na splošno, pa ravno tako naj ona to pove meni, oziroma v tem primeru zakaj je sploh začela? Če mi ne zaupa potem ona meni prikriva, ne jaz njej. Dela se fino in reče, da lahko jaz zaupam njej, ampak istočasno ona ne zaupa meni??? Kam smo prišli?

Kam ste prišli? Nikamor. Kam boste prišli na tak način? Prav nikamor. Saj ti pravim, odpri se TEJ OSEBI, ne meni, ne forumu, lahko da ti 100% zaupa – kako naj jaz vem? Jaz le na glas razmišljam kaj vse bi lahko bilo. Lahko pa je 1001 stvar. To je VAJIN odnos, le vi veste kaj je in kaj ni res.

 

“Dela se fino” je en tak izraz, ki če ga kdo reče meni, se užalim v istem trenutku, ker vem da sem vedno iskrena in da se nikoli ne delam, ampak ja, včasih imam svoje dvome in pomisleke tudi sama glede bližnjih in reagiram za njihove pojme “čudno”, včasih deluje hladno, neiskreno, pa jaz v sebi vem, da sploh ni tako. Niti približno! Kdor me pozna, hitro pogrunta kdaj me tare nekaj drugega in je moj odrezan “ne utegnem” le znak moje notranje stiske (bodisi s časom, počutjem, karkoli je tisti trenutek “večje od mene”). Takrat npr jaz potrebujem trenutek zase, da se pomirim, postavim v ravnovesje, potrpežljivost in razumevanje, da takrat v tistem trenutku pa ne bo šlo, takoj v naslednjem pa bo. Recimo. To je en tak primer “nerazumljivega” obnašanja, ki ga nekateri berejo kot “se drži visoko, se dela fina, misli da je ne vem kaj, je nesramna, je hladna, je sebična, nima empatije…..” ni da ni česa vse nisem že slišala o sebi. Jaz pa tem istim ljudem še danes iz srca privoščim in jim ustrežem v marsičem. Preslišim in spregledam takšne njihove komentarje, ker vem da ne razumejo in ni treba da razumejo, dovolj je da vem in razumem jaz. To je moja pot. Kdor želi, pa če bi vprašal, bi tudi razložila. A večina nikoli ne vpraša, temveč sklepa po svoje. Zato ti pravim – vprašaj. Jaz bi včasih želela povedati, razjasniti nesporazum, pa te možnosti ne dobim. Morda tudi ta tvoja oseba to želi?

Marsikdaj sem že pomislila: morda pa ona želi to, morda pa želi, da naredim to, da vprašam to. Pa nič. Marsikdaj sem kar tako kaj vprašala, mimogrede, nepovezano z mojimi težavami. Pa spet nič. Brezbrižno je  odgovorila v 3 besedah in konec.

Jaz ne morem vedeti kaj je z njo, ona mi nikoli nič ne pove. Če ona meni nekaj prikriva jaz tega ne vem. V tem primeru bi se morala ona razjasniti. Saj kot sem napisala že, sem jo že marsikaj vprašala, tudi kar sem tukaj že napisala, sem tudi njo vprašala. Reče sicer eno, tako kot na začetku, cela prijazna, ampak ko pride do tega, da bi to tudi izpolnila pa čisti hlad. Recimo pogovor, kot sem napisala, ji pišem kar tako, jo kaj vprašam, neodvisno od mojih težav ali pa o mojih težavah. Odgovor kratek in hladen. Če še kaj vprašam pa sploh ne odgovori. Se pravi kako se lahko pogovarjam z njo (sama se je ponudila), če se pa ona ne pogovarja z mano? Tudi moje težave pozna – je rekla, da razume. Ampak meni se ne zdi.

Ker njen odziv ni tak kot si ti želiš, še ne pomeni, da ni ob tebi, da ti noče pomagati, da te ignorira. Ima tak način očitno, ki ni enak tvojemu. Lahko da se presekira cele dneve zaradi tebe, pa ti tega ne pove, ker te noče še dodatnk obremenjevati, glede na to da že imaš druge težave ali celo s svojimi težavami bremeniti, niti v pogovoru. To so ponavadi take “močne” osebe, ki tudi oo se same utapljajo v težavah, ne pokažejo. Ne ker ti ne zaupa, ampak ker je bodisi vajena, da je steber, da je močna in da je ona tista oseba, ki drugim pomaga, bodisi pa ker ne želi izpasti šibka v tvojih očeh, ki si jo vprašala za pomoč. Razumeš?

Glede zaupanja je pa tako, vsi se odpremo toliko kot se drugi nam. Počasi, en korak po en. Zaupanje ni kar tako. Ne zgodi se čez noč, ampak se gradi postopoma, s časom in izkušnjami, skupnimi doživetji. Včasih ne gre skozi pogovor oz pogovor steče šele, ko padejo zidovi, ki si jih oseba zgradi, da se zaščiti od napačnih ljudi. Kako zrušiti zidove? Z veliko razumevanja, srčnosti in iskrenosti. Ni bližnjic.

Kako se lahko pogovarjaš z njo? Vzemi si čas. Včasih mora bit pravi trenutek, čas in prostor primeren. Nikakor ne v gužvi, delu ali obljudenem prostoru. Najdite pravi moment, pa magari na pavzi na klopci med malico, nekje na parkingu med prevozom domov, na sprehodu ali rekreaciji. Odigrajte eno partito badbintona npr Takrat se sproščajo hormoni sreče in smo ljudje bolj odprti, komunikativni. Vmes, ko vidiš da je pravi trenutek pa odpreš debato. Poveš . Počakaš. Poslušaš. Razumeš. Poveš…

 

Tako nekako bi jaz. Ti pa to osebo poznaš boljše.

 

 

Se strinjam. Ampak to traja že par let, ni čez noč. Prav tako, če je tako, ni samo na meni, da začnem pogovor ampak bi ga lahko tudi ona. Mi pa ne deluje, da bi se sekirala zame. Prej nasprotno, da ji je vseeno.

Ne razmišljaj tako negativno, to govorijo tvoji strahovi, tvoj ego, ki se boji biti prizadet, ki ne želi popustiti. Veš kolikokrat jaz “popustim” svojim prijateljicam ? Neštetokrat! Pa me razjezijo, razočarajo, užalijo, .. ker jih imam rada in jih cenim in si jih želim v svojem življenju! …. in vse to, kar me včasih jezi, izhaja pravzaprav iz nekih mojih nesigurnosti, strahov in dvomov vase. Na koncu ugotovim, da včasih imajo celo one bolj prav, ali da res pretiravam v določenih primerih, ipd. Osebe je treba znati sprejeti takšne kot so. Način kako ti izkazujejo skrb, prijateljstvo, ljubezen, pomoč, karkoli…ni po muštru ali učbeniku. Vsak to počne na svoj specifičen način. Npr.moj brat me nikoli ne pokliče prvi. Nikoli! Ampak če imam frko in rabim nujno pomoč ob 3 zjutraj, bo priletel v trenutku brez besedice. Razumeš? Njegova ljubezen (bratska) je takšna. On je redkobeseden, ne bo se spomnil poklicati, ne bo kupil darila za rojstni dan, bo pa vsaj 3x letno podaril nekaj, kar ima zanj neprecenljivo vrednost. Npr enkrat mi je podaril čepico, ki je njegova najljubša in jo je skrbno čuval 20 let! Jaz vem, da jo je dal iz srca. Lahko bi mi kupil 10 drugih, ne on je želel, da če jo že mora imeti kdo drug razen njega, bom to jaz. In jaz tudi zanj sem in bom vedno tam nekje, za karkoli bo potreboval. Mu bom pa najedala in ga klicarila za neumnosti, pa samo da ga slišim 5min, pa pošiljala linke in taggala na fb in take. Ker sem jaz takšna. On tega ne bo naredil nikoli zame in je v redu tako!

Če je na nek način (kakršenkoli) vztrajno toliko časa v tvojem življenju, očitno tej osebi ni ravno vseeno kajne? Daj… prerasti že to “kdo mora prvi” kdo mora večkrat ipd monade. To je brezveze. To ne pove prav ničesar o tem koliko je nekomu nekdo pomemben in kolikšen del njegovega srca ali skrbi, življenja zaseda. Prav ničesar. Nekdo bo za svojo npr ženo naredil tako poroko, ognjemet in limuzino, jo klical 10x na dan, pa ji bo isti večer nabil roge s poročno pričo… razumeš? 🙂

Ja razumem, vse to bi tudi naredila, tudi prva, vedno, ampak včasih preprosto ne vem, če lahko. Ker je vse in vedno tako hladno, da me odbija. Ni to ego. Ampak odnos ne temelji samo na enem. Mora biti vzajemno.

Seveda lahko, zakaj ne? Kaj lahko izgubiš? Za tisto kar ti je vredno se splača potruditi. Vedno.

 

Odbija te le strah. Njen hlad razumeš ti kot hlad, lahko temu ni tako. Poglobite se 1x v to temo, da isebo spoznaš bolje. Kaj so njeni strahovi, sanje, …? Kdo in kaj je v srcu ta oseba? Potem ti bo bolj jasno zakaj se obnaša tako kot se.

Eno tako hladno osebo sem spoznala nekaj let nazaj, na vsako mojo neumnost je imela tak izraz na obrazu, da me je v trenutku minilo. Nedolgo od tega mi pravi njena najboljša prijateljica, da je njen sin imel tumor na možganih in je ona 2 leti preživela v bolnici z njim. Vse moje neumnosti so jo ves čas držale pokonci in ji polepšale dneve v bolnici. Tega mi nikoli ni in ne bo rekla, a zdaj vem, da ni bilo nič narobe z mano, da me nima nič manj rada ali kot sem mislila jaz, ji grem na jetra, sploh ne .. a vsak se bori s svojimi demoni in nikoli ne veš in ne moreš vedeti kako nekdo dejansko čuti, razmišlja. Najbolj žalostni ljudje ponavadi imajo vedno najlepši nasmeh..pa, a je iskren?

Zanesi se na svoje občutke in naredi kar je prav. Vem, da veš kaj moraš in kdaj bo pravi trenutek zate. Srečno

Pa da jaz tebe nekaj vprašam. Je to tej osebi vredno? Če bi ji bilo bi se to že pokazalo, po več letih sigurno. Ni to nekaj kar je samo meni vredno, mora biti tudi drugi strani. Kot sem napisala, mora bit vzajemno. Ne morem jaz kar ves čas rinit v nekoga, če ne pokaže zanimanja. Jaz sem vprašala, jaz sem pokazala vsaj malo zanimanja, jaz sem se včasih tudi pohecala, vse v mejah dobrega okusa. Ona je ostala hlada, včasih niti odgovorila. Kaj še lahko? Vidiš, oprosti, ampak na tak način se zgubi nekoga, ki bi lahko postal prijatelj, če samo čaka. Jaz sem vprašala marsikaj, ampak ona očitno nima zanimanja zame.

Pa še nekaj, mimogrede, tebi verjetno nepomembno. Ponudila se je ona dokaj pozno, za moje težave pa je vedela že več mesecev prej. Če bi se prej ponudila bi se stvari tudi odvile drugače. Ona že ve kaj, kdaj in zakaj.

Odvisno kaj je zate “zanimanje”? Lahko ti nekdo ogromno pomeni, pa ne želiš riniti vanj. Morda si ti njej ta “hladna” in se boji odpreti bolj? A si jo kdaj zavrnila, ji odrezavo dala vedeti, da je ne sprejemaš, jo užalila? Razmisli. A je tvoj način in pristop res tak kot opisuješ, a ga tudi ona tako doživlja? Pa smo spet tam, pri razlikah v dojemanju, doživljanju..ni rečeno, da vidi stvari tako kot jih vidiš ti. Lahko se le boji. Večinoma nas ohromi in zadržuje strah.

Izgubiš pa lahko le nekoga, ki nikoli ni niti želel biti tam. Biti del tvojega življenja. Čas, nepomemben. Vsaka stvar ima svoj timing. In pozno je še vedno bolje kot nikoli. Zakaj ji pa za težave nisi povedala takoj?

 

Glede obojestranskosti pa nimam kaj dodati. To je prva in najbolj pomembna stvar. Tudi iskrenost spada sem not .. če ne je vse zastonj.

 

Začnita tam. Pri iskrenosti in odkritih kartah. Potem pa počasi naprej

Če sem jaz njej ta hladna se mi pa ne bi niti ponujala. Več mesecev je imela na voljo, v nič je nisem silila, nič nisem od nje zahtevala.

Če sem jaz njo s čim užalila, pojma nimam, to bi morala ona povedati. Jaz mislim, da ravno nasprotno, ves čas sem bila na njeni strani. Če je kaj česar jaz ne vem, spet to je na njej, da pove.

Če si spregledala moj zadnji post, en za tem na katetega si odgovorila, sem napisala, da do nekaterih drugih se ne obnaša tako.

Mogoče pa je ravno to problem. Da se nisi niti izrazila kaj si od nje želiš? Kako naj ti pomaga? Kako naj potem ve, če ne poveš? Naj ugiba? Morda je enkrat že ugibala in ni bilo prav, pa se je opekla in sedaj čaka, da ji ti poveš kaj želiš. Veš, najslabše je ko pustiš, da ljudje berejo “med vrsticami”. Ne dojemajo vsi enako. Povej direktno in bo manj nesporazumov in nesoglasij. Vsaj bosta vedeli pri čem sta.

Kako se do koga obnaša pa res nima nobene zveze. Lahko da zaradi kakšnih nesporazumov tebi ne zaupa več? Zato se obnaša drugače. Kar je logično. Lahko, da so drugi bolj odprti in iskreni, zato je z njimi lahko bolj “takšna kot v resnici je”. Ljudje hitro sodimo, tudi ti v tvoji prvi objavi te teme.. čisto dovolj, da jo je odbilo, prestrašilo ali dvomi v vajin odnos. V iskrenost. Že samo zaradi takih besed, ki jih morda nenamerno uporabljaš oz ne v slabem smislu, s slabimi nameni, pa jih ona tako sprejema in doživlja? Ne vem.

 

Kakorkoli polnoč je, čisto preveč sem se vživela v tvojo zgodbo.. upam, da te nisem zmedla in da boš vseeno stopila do te osebe in ji magari pokazala ta zapis v branje, da skupaj predebatirata kakšno reč, ki bi vaju pripeljala do skupne poti, besede. Ti res srčno privoščim. Lepo spi, naj jutro prinese še kakšno modrost in bolj sveže misli, polne optimizma in upanja.

Če so bili kakšni nesporazumi in ona meni ne zaupa zato, zakaj pa mi ona tega ne pove? Zakaj ona ne pove kaj moti njo? Zakaj bi morala samo jaz? Ravno tako kot naj bi bila neiskrana jaz, je enako neiskrena ona.

Malo butasto se ti ne zdi? Ponujala se mi je, da ji lahko zaupam, da se lahko pogovorim z njo, ampak istočasno mi ne zaupa. Zakaj bi se nekdo sploh ponujal, če mi ne zaupa? Ona mi je rekla, da ji lahko zaupam šele takrat, ko bi se naše poti že razšle. Če so bili pred tem nesporazumi zakaj že takrat ni reagirala tako ampak kot, da je vse v najlepšem redu. In zakaj se mi je ponujala namesto, da bi že takoj reagirala tako kot zdaj? Ravno tako kot ona ne more vedet kaj moti mene (ve pa sigurno več kot jaz), ravno tako ne morem jaz vedet kaj moti njo.

In ŠE ENKRAT: ona moje težave pozna in pravi, da razume. Če so bili kakšni nesporazumi so bili povezani z mojimi težavami. In če jo nekaj tako moti naj tako kot misli tudi pove, ne pa da se mi ponuja. Jaz ne morem vedet, da nekaj ni ok, če se mi ona “prijazno” ponuja.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm762, 18.06.2021 ob 00:38

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 00:17

Sem jo pa tudi že direktno vprašala zakaj me ignorira. Pa seveda zid in izgovori, češ da me sploh ne ignorira. Ampak že kake 2 tedna kasneje po tem odgovoru me je spet ignorirala. Res ne vem zakaj bi se jaz z vprašanji ves čas ponavljala, če iskrenega odgovora ne dobim.

Še enkrat: ona moje težave pozna in je rekla, da razume. Če je to rekla zaradi lepšega je spet neiskrena ona.

Moraš povedati njej, ne meni… kaj točno želiš? Več pogovorov, več druženja, več poslušanja? Lak je zate ignoriranje? Pa, če je to npr več druženja, jo povabi ti prva ne vem, na pijačo, sprehod, pojdita na kakšno prireditev, športno dejavnost, peljita psa na sprehod magari iz zavetišča.. ipd. Na koncu reci vidiš kako nama je bilo lepo danes, želim si da bi se večkrat tako družili… et voila.

 

Težave omenjaš ves čas. Po mojem zna bit kaj v zvezi s tem. Da v tem grmu tiči zajec. Samo ker mi ne želiš povedati za kaj se gre, ne morem razumeti celote. Ne prosim te, da mi poveš za kaj se gre, le razmisli pri sebi ali je morda kaj takega, kar jo pri tem moti/jo blokira? Ravno zaradi teh težav? A je morda prevelik zalogaj zanjo? Je prehitro obljubila in sedaj ne zmore držati obljube? Jo kaj drugo zadržuje, ima zaradi tvojih težav še sama težave, …? Da ni kaj v tej smeri?

 

In če ne ne vem več, mi je zmanjkalo idej

 

Lej, jaz sem jo vprašala marsikaj, povedala marsikaj, ampak konkretnega odgovora nisem dobila. Če jo kaj moti, jo je česa strah, karkoli, zakaj mi tega ne pove takrat, ko jo sprašujem, se pogovarjava? Če jo nekaj moti pri meni, zakaj mi tega ne pove namesto, da se mi ponuja?

Ona je za moje težave vedela še predno se je ponudila, se pravi je vedela v kaj se spušča. Ne bi se ji bilo treba ponuditi. Kadar se pogovarjava zgleda kot, da se ne želi pogovarjati. Ampak tega ne pove. Jaz bi jo pustla pri miru, če bi vedela, da to želi. Ampak govori drugače, kot da je vse ok.

Edina oseba je bila kateri sem sploh zaupala, delovala mi je poštena, prijazna. Ampak zdaj ne več, zdaj je iz meni neznanega razloga obrnila ploščo. Ravno zaradi tega pa ne vem, če bom sploh še komu kdaj zaupala. Prvič, zadnjič in nikoli več. Ne morem. Kako naj vem, da me ne bo spet kdo po letu prijaznosti zafrknil? Kako se ve v naprej kdo je pošten? Dovolj so že same težave, ki jih imam, tudi en razlog zakaj ne zaupam. Že to je bilo prekleto težko, da sem sploh njej zaupala. Zdaj pa še težje.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 02:01

Lej, jaz sem jo vprašala marsikaj, povedala marsikaj, ampak konkretnega odgovora nisem dobila. Če jo kaj moti, jo je česa strah, karkoli, zakaj mi tega ne pove takrat, ko jo sprašujem, se pogovarjava? Če jo nekaj moti pri meni, zakaj mi tega ne pove namesto, da se mi ponuja?

Ona je za moje težave vedela še predno se je ponudila, se pravi je vedela v kaj se spušča. Ne bi se ji bilo treba ponuditi. Kadar se pogovarjava zgleda kot, da se ne želi pogovarjati. Ampak tega ne pove. Jaz bi jo pustla pri miru, če bi vedela, da to želi. Ampak govori drugače, kot da je vse ok.

Edina oseba je bila kateri sem sploh zaupala, delovala mi je poštena, prijazna. Ampak zdaj ne več, zdaj je iz meni neznanega razloga obrnila ploščo. Ravno zaradi tega pa ne vem, če bom sploh še komu kdaj zaupala. Prvič, zadnjič in nikoli več. Ne morem. Kako naj vem, da me ne bo spet kdo po letu prijaznosti zafrknil? Kako se ve v naprej kdo je pošten? Dovolj so že same težave, ki jih imam, tudi en razlog zakaj ne zaupam. Že to je bilo prekleto težko, da sem sploh njej zaupala. Zdaj pa še težje.

Ne vem o kakšnih težavah je sploh govora, a so kakšne finančne narave, zdravstvene, …za kaj približno se gre? Da vem v katero smer sploh razmišljati.. če imaš težave npr z iskanjem službe, recimo, ti lahko nudi določeno oporo, pomaga iskati, ne more pa delati namesto tebe. To je na tebi, da rešiš. Če je problem zdravstveni – kaj pričakuješ kot pomoč, a si ji sploh povedala? Imam občutek, ker toliko poudarjaš, da ona VE, da na koncu ona sploh nima pojma o ničemer, ampak ti sklepaš da ona ve, ker je očitno problem v vajini komunikaciji. Če pravi, da ti želi pomagatin stati ob strani, potem že drži. Zagotovo bi ti povedala, če temu ne bi bilo tako. Jaz mislim da imata vedve predvsem velik problem pri razumevanju druga druge. Vsedita se kot dve odrasli osebi za mizo in se dobro izklepetajta. Zelo vztrajno namreč pišeš določene stvari, misliš da ti je oseba obrnila hrbet, te izdala, meni pa ne deluje tako. Imaš težave z zaupanjem, ok. Vsi jih imamo. A ne moreš takoj tako negativno razmišljati, dokler je ta oseba še s teboj in se trudi. Morda ti ne zna pomagati, pa bi res rada? Morda se boji vprašati, da te ne bi užalila, prizadela? Mi deluješ zelo nedostopna oseba, morda se pa jaz motim.. če njej tako skopo podajaš informacije, ja ni čudno da sploh ne ve kaj je v resnici tvoj problem in na koncu sploh ni hladna, ampak zmedena, izgubljena? Ti jo pa kar označuješ za izdajalko.. veš kaj mislim? Ni te izdala, ni ti obrnila hrbta, če je še vedno tam s teboj in se trudi razumeti. Morda jo nič ne moti, morda se le sprašuje in ti ji ne odgovoriš tako, da bi lahko razumela? Potem pa sklepaš da ona itak VSE VE. Po mojem ne ve, ne razume ali težave ki jo imaš, ali načina pomoči ali kaj točno od nje pričakuješ kot pomoč. Verjetno je še toliko bolj zmedena, ker jo obtožuješ, da je izdajalka, da je bila prijazna pa sedaj ni več ipd… jaz na njenem mestu bi se čisto distancirala, dokler se TI ne odločiš kaj bi rada in to dobesedno poveš. Manjkajo kosi sestavljanke v tej zgodbi, je preveč luknjasta… ne razumem dobro bistva. Če ti ni odveč povedati za kakšne težave se gre?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm237, 18.06.2021 ob 05:24

Ne vem o kakšnih težavah je sploh govora, a so kakšne finančne narave, zdravstvene, …za kaj približno se gre? Da vem v katero smer sploh razmišljati.. če imaš težave npr z iskanjem službe, recimo, ti lahko nudi določeno oporo, pomaga iskati, ne more pa delati namesto tebe. To je na tebi, da rešiš. Če je problem zdravstveni – kaj pričakuješ kot pomoč, a si ji sploh povedala? Imam občutek, ker toliko poudarjaš, da ona VE, da na koncu ona sploh nima pojma o ničemer, ampak ti sklepaš da ona ve, ker je očitno problem v vajini komunikaciji. Če pravi, da ti želi pomagatin stati ob strani, potem že drži. Zagotovo bi ti povedala, če temu ne bi bilo tako. Jaz mislim da imata vedve predvsem velik problem pri razumevanju druga druge. Vsedita se kot dve odrasli osebi za mizo in se dobro izklepetajta. Zelo vztrajno namreč pišeš določene stvari, misliš da ti je oseba obrnila hrbet, te izdala, meni pa ne deluje tako. Imaš težave z zaupanjem, ok. Vsi jih imamo. A ne moreš takoj tako negativno razmišljati, dokler je ta oseba še s teboj in se trudi. Morda ti ne zna pomagati, pa bi res rada? Morda se boji vprašati, da te ne bi užalila, prizadela? Mi deluješ zelo nedostopna oseba, morda se pa jaz motim.. če njej tako skopo podajaš informacije, ja ni čudno da sploh ne ve kaj je v resnici tvoj problem in na koncu sploh ni hladna, ampak zmedena, izgubljena? Ti jo pa kar označuješ za izdajalko.. veš kaj mislim? Ni te izdala, ni ti obrnila hrbta, če je še vedno tam s teboj in se trudi razumeti. Morda jo nič ne moti, morda se le sprašuje in ti ji ne odgovoriš tako, da bi lahko razumela? Potem pa sklepaš da ona itak VSE VE. Po mojem ne ve, ne razume ali težave ki jo imaš, ali načina pomoči ali kaj točno od nje pričakuješ kot pomoč. Verjetno je še toliko bolj zmedena, ker jo obtožuješ, da je izdajalka, da je bila prijazna pa sedaj ni več ipd… jaz na njenem mestu bi se čisto distancirala, dokler se TI ne odločiš kaj bi rada in to dobesedno poveš. Manjkajo kosi sestavljanke v tej zgodbi, je preveč luknjasta… ne razumem dobro bistva. Če ti ni odveč povedati za kakšne težave se gre?

 

 

Kakšno izdajalko? Saj nisem rekla, da me je izdala.

Ravno tako kot se ona mogoče boji, da bi me užalila ali karkoli, se jaz bojim, da preveč sprašujem eno in isto ampak ne dobim odgovora ampak izgovore.

Ona že dobro ve za kaj se gre. Tebe lahko razumem, saj ne veš nič, ona pa ve. Ampak ven se pa vleče kot ti, popolnoma enako. Ti ne veš NIČ, ona ve bistvo, to je pa razlika.

Saj nisem rekla, da je z menoj. Kje je? Nikjer je ni. Nazadnje sva se pogovarjali pred novim letom, tako bolj konktretno. Ampak ne ni na meni, da vedno začnem prva, ker imam občutek, da preveč rinem nekam kjer ni zanimanja. Kje je ob meni? Ne vpraša me niti kako sem. Ne spet bluziti, jaz o njej ne vem nič. Ravno tako kot ona misli, da me bo užalila, enako mislim jaz, da bom jaz njo. Saj si se strinjala, da mora bit obojestransko. Pa ni.

Hudiča, če reče da razume. Potem razume, ane? Zakaj bi mi govorila, da me razume, če me ne bi razumela? Potem je na njej, da pove, da ne razume. Kako naj jaz vem? Če reče eno, misli pa drugo pa to ni moj problem.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 09:45

Kakšno izdajalko? Saj nisem rekla, da me je izdala.

Ravno tako kot se ona mogoče boji, da bi me užalila ali karkoli, se jaz bojim, da preveč sprašujem eno in isto ampak ne dobim odgovora ampak izgovore.

Ona že dobro ve za kaj se gre. Tebe lahko razumem, saj ne veš nič, ona pa ve. Ampak ven se pa vleče kot ti, popolnoma enako. Ti ne veš NIČ, ona ve bistvo, to je pa razlika.

Saj nisem rekla, da je z menoj. Kje je? Nikjer je ni. Nazadnje sva se pogovarjali pred novim letom, tako bolj konktretno. Ampak ne ni na meni, da vedno začnem prva, ker imam občutek, da preveč rinem nekam kjer ni zanimanja. Kje je ob meni? Ne vpraša me niti kako sem. Ne spet bluziti, jaz o njej ne vem nič. Ravno tako kot ona misli, da me bo užalila, enako mislim jaz, da bom jaz njo. Saj si se strinjala, da mora bit obojestransko. Pa ni.

Hudiča, če reče da razume. Potem razume, ane? Zakaj bi mi govorila, da me razume, če me ne bi razumela? Potem je na njej, da pove, da ne razume. Kako naj jaz vem? Če reče eno, misli pa drugo pa to ni moj problem.

Pa samo poglej naslov teme..zakaj tako pišeš, če tega ne misliš? Mene osebno zelo bolijo obtožbe, ki vem da ne držijo. Če jo ti tako obtožuješ za vsako figo, se ne čudim da je na varni distanci. Najbolj boli, ko te prizadenejo ljudje, ki jim zaupaš, jih ceniš in imaš rad. Meni npr lahko ves svet reče, da sem neumna ali karkoli, me ne bo taknilo. Če mi pa to reče nekdo, ki je “moj”, me tako boli, da ti ne znam povedati. Zakaj pa ti čakaš od novega leta, da te zadeve razčistiš? Tudi tebe očitno matrajo in si želiš rešiti. Ne bi smela niti 1x it spat, če veš in čutiš da nekaj ne štima. Zato pa ti pravim pusti h kraju kdo “bi moral prvi ali kaj bi kdo moral” če to ne pelje potem nikamor. Najlažje se je utrmati in očitno sta obe pošteno trmasti vsaka na svojem bregu, pa ste tam. Vsaj to imata obojestransko, če se smem pohecati 🙂 Ona čaka, ti čakaš, mi čakamo, vi čakate…pol leta je pa šlo mimo! Halo! Koliko še? Kaj si pripravljena ti narediti za to, da stopita bližje? Imaš kaj v mislih? Kaj bi ti želela, da ona naredi zdaj?

Na evo, spet jo obtožuješ da se “ven vleče kot jaz” – jaz se ne vlečem ven, te skušam razumeti in te sprašujem, da boš morda dojela, da smo različni in ne reagiramo vedno “idealno” iz različnih razlogov. Zato pa je treba znati in želeti pravilno komunicirati! Ve se kdaj je hec, kdaj so zadeve resne. Ko se gre za resne zadeve, se temu primerno odraslo obnašaj. Ok, ne želiš povedati kakšne težave te tarejo. Pa bom ugibala na pamet kot primer – recimo da se drogiraš. Ona ti je pomagala, želela pomagati, ti nudila oporo, razumevanje, ki ga potrebuješ, da zadeve sama rešiš. Potem, ko je videla, da ti ne rešuješ prav ničesar, se veselo drogiraš naprej, se ji je verjetno zdelo za malo ti “stati ob strani”, saj očitno pomoči ne želiš. Pa se je malo umaknila. Korak naprej je korak naprej, 3 nazaj pa ne bo nikoli šlo naprej. Hočeš to pomoč ali ne? Ker za reševanje tvojih težav si odgovorna sama, drugi ti lahko pomagajo, le če TI to želiš. V enem izmed komentarjev pišeš, da se dela pametno in mora biti tako kot ona reče… ja halo. A si jo prosila za pomoč? Sedaj pa jo pljuvaš?! Zato ti pa pravim, odloči se kaj je tisto kar hočeš, magari napiši na list in pri sebi razčisti kako si ti to predstavljaš in potem to jasno skomuniciraj njej. Pika.

 

Zdaj je eno tako obdobje, ko se zadeve iz preteklosti rešujejo in sem prepričana, da če zbereš pogum in jo ti ogovoriš, pristopiš kot bi želela, da ona do tebe, se bodo stvari premaknile naprej in razrešile. Kakorloli vama je namenjeno. Ampak boš vsaj vedela na čem sta.

Daj. To kar ti jaz pišem nima prav nobenega pomena, saj jaz nisem ona. Ona zagotovo razmišlja drugače, zato namesto da zgubljaš čas tu z menoj, vse to povej/napiši njej. Ti držim pesti, ampak ne odlašaj

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm948, 18.06.2021 ob 10:44

Pa samo poglej naslov teme..zakaj tako pišeš, če tega ne misliš? Mene osebno zelo bolijo obtožbe, ki vem da ne držijo. Če jo ti tako obtožuješ za vsako figo, se ne čudim da je na varni distanci. Najbolj boli, ko te prizadenejo ljudje, ki jim zaupaš, jih ceniš in imaš rad. Meni npr lahko ves svet reče, da sem neumna ali karkoli, me ne bo taknilo. Če mi pa to reče nekdo, ki je “moj”, me tako boli, da ti ne znam povedati. Zakaj pa ti čakaš od novega leta, da te zadeve razčistiš? Tudi tebe očitno matrajo in si želiš rešiti. Ne bi smela niti 1x it spat, če veš in čutiš da nekaj ne štima. Zato pa ti pravim pusti h kraju kdo “bi moral prvi ali kaj bi kdo moral” če to ne pelje potem nikamor. Najlažje se je utrmati in očitno sta obe pošteno trmasti vsaka na svojem bregu, pa ste tam. Vsaj to imata obojestransko, če se smem pohecati 🙂 Ona čaka, ti čakaš, mi čakamo, vi čakate…pol leta je pa šlo mimo! Halo! Koliko še? Kaj si pripravljena ti narediti za to, da stopita bližje? Imaš kaj v mislih? Kaj bi ti želela, da ona naredi zdaj?

Na evo, spet jo obtožuješ da se “ven vleče kot jaz” – jaz se ne vlečem ven, te skušam razumeti in te sprašujem, da boš morda dojela, da smo različni in ne reagiramo vedno “idealno” iz različnih razlogov. Zato pa je treba znati in želeti pravilno komunicirati! Ve se kdaj je hec, kdaj so zadeve resne. Ko se gre za resne zadeve, se temu primerno odraslo obnašaj. Ok, ne želiš povedati kakšne težave te tarejo. Pa bom ugibala na pamet kot primer – recimo da se drogiraš. Ona ti je pomagala, želela pomagati, ti nudila oporo, razumevanje, ki ga potrebuješ, da zadeve sama rešiš. Potem, ko je videla, da ti ne rešuješ prav ničesar, se veselo drogiraš naprej, se ji je verjetno zdelo za malo ti “stati ob strani”, saj očitno pomoči ne želiš. Pa se je malo umaknila. Korak naprej je korak naprej, 3 nazaj pa ne bo nikoli šlo naprej. Hočeš to pomoč ali ne? Ker za reševanje tvojih težav si odgovorna sama, drugi ti lahko pomagajo, le če TI to želiš. V enem izmed komentarjev pišeš, da se dela pametno in mora biti tako kot ona reče… ja halo. A si jo prosila za pomoč? Sedaj pa jo pljuvaš?! Zato ti pa pravim, odloči se kaj je tisto kar hočeš, magari napiši na list in pri sebi razčisti kako si ti to predstavljaš in potem to jasno skomuniciraj njej. Pika.

 

Zdaj je eno tako obdobje, ko se zadeve iz preteklosti rešujejo in sem prepričana, da če zbereš pogum in jo ti ogovoriš, pristopiš kot bi želela, da ona do tebe, se bodo stvari premaknile naprej in razrešile. Kakorloli vama je namenjeno. Ampak boš vsaj vedela na čem sta.

Daj. To kar ti jaz pišem nima prav nobenega pomena, saj jaz nisem ona. Ona zagotovo razmišlja drugače, zato namesto da zgubljaš čas tu z menoj, vse to povej/napiši njej. Ti držim pesti, ampak ne odlašaj

Pa kaj tebi ni jasno?

JAZ JI POVEM, JO VPRAŠAM, SE ŽELIM POGOVARJAT, AMPAK IZ NJENE STRANI NI ZANIMANJA.

JO VPRAŠAM KAJ ČISTO TAKO, ZA ZAČETEK, NEKJE JE TREBA ZAČET, SE VČASIH KAJ POHECAM TUDI, V MEJAH DOBREGA OKUSA, PA NIČ, VČASIH SPLOH NE ODGOVORI, LAHKO ČAKAM NA ODGOVOR DNEVE, TEDNE. LOGIČNO NE BOM RINILA V NJO AMPAK POČAKALA, DA BO ONA ŽELELA ODGOVORIT.

NASLOV TEME JE PA RAVNO ZATO TAK, ČE ONA GOVORI ENO MISLI PA DRUGO, SE IZOGIBA, VLEČE VEN, KAJ JE TO DRUGEGA KOT ZAVAJANJE, NATEGOVANJE?

Kako ti lahko TUKAJ napišem za kakšne težave gre, da bo diskretno in ne bom javno pisala o svojem življenju? Ne gre ane? Niso droge, ni nekaj kar bi se dalo spremenit. Ostalo bo tako kot je. Na gre za pomoč kot tako, ampak za podporo, pogovor.

Kolikokrat bom še morala napisat, da JE NISEM NIČ PROSILA. ONA SE JE PONUDILA. JAZ SEM BILA SAMO VESELA, DA JE KONČNO EN ČLOVEK, KI MU NI VSEENO. IN SEM JI ZAUPALA.

AMPAK JE LOGIČNO, DA NE BOM RINILA V NJO, ČE IZ NJENE STRANI NI ZANIMANJA. KAJ TUKAJ NI JASNO?

ČE RESNO MISLI JE TUDI NA NJEJ, DA TO POKAŽE. ZAKAJ BI SAMO JAZ RINILA V NJO, SPRAŠEVALA, GOVORILA, ČE JI PA OČITNO NI DO TEGA? Ona se samo pokaže lepo v besedah, ko bi pa lahko besede udejanila je pa nikjer ni. Se pa dela neumno, da ne ve za kaj se gre. Ampak istočasno govori, da me razume. Halo?

Za kakšno pomoč naj bi jo jaz prosila? Saj ni zdravnik. Gre za pogovor, podporo, za kar se je tudi ponudila. Da se želim pogovarjat sem pokazala, vprašam kar me zanima. Ampak, če je hladna kot je je logično, da ne bom rinila v njo. Ni vse na meni. Nekaj mora pa tudi ona pokazati, da resno misli.

Jaz lahko rečem, da sem sama, da se počutim osamljeno, da se nimam s kom za pogovarjat. Ona pa to ignorira. In me pust samo. Kaj še lahko? Če ona noče.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 11:46

Pa kaj tebi ni jasno?

JAZ JI POVEM, JO VPRAŠAM, SE ŽELIM POGOVARJAT, AMPAK IZ NJENE STRANI NI ZANIMANJA.

JO VPRAŠAM KAJ ČISTO TAKO, ZA ZAČETEK, NEKJE JE TREBA ZAČET, SE VČASIH KAJ POHECAM TUDI, V MEJAH DOBREGA OKUSA, PA NIČ, VČASIH SPLOH NE ODGOVORI, LAHKO ČAKAM NA ODGOVOR DNEVE, TEDNE. LOGIČNO NE BOM RINILA V NJO AMPAK POČAKALA, DA BO ONA ŽELELA ODGOVORIT.

NASLOV TEME JE PA RAVNO ZATO TAK, ČE ONA GOVORI ENO MISLI PA DRUGO, SE IZOGIBA, VLEČE VEN, KAJ JE TO DRUGEGA KOT ZAVAJANJE, NATEGOVANJE?

Kako ti lahko TUKAJ napišem za kakšne težave gre, da bo diskretno in ne bom javno pisala o svojem življenju? Ne gre ane? Niso droge, ni nekaj kar bi se dalo spremenit. Ostalo bo tako kot je. Na gre za pomoč kot tako, ampak za podporo, pogovor.

Kolikokrat bom še morala napisat, da JE NISEM NIČ PROSILA. ONA SE JE PONUDILA. JAZ SEM BILA SAMO VESELA, DA JE KONČNO EN ČLOVEK, KI MU NI VSEENO. IN SEM JI ZAUPALA.

AMPAK JE LOGIČNO, DA NE BOM RINILA V NJO, ČE IZ NJENE STRANI NI ZANIMANJA. KAJ TUKAJ NI JASNO?

ČE RESNO MISLI JE TUDI NA NJEJ, DA TO POKAŽE. ZAKAJ BI SAMO JAZ RINILA V NJO, SPRAŠEVALA, GOVORILA, ČE JI PA OČITNO NI DO TEGA? Ona se samo pokaže lepo v besedah, ko bi pa lahko besede udejanila je pa nikjer ni. Se pa dela neumno, da ne ve za kaj se gre. Ampak istočasno govori, da me razume. Halo?

Za kakšno pomoč naj bi jo jaz prosila? Saj ni zdravnik. Gre za pogovor, podporo, za kar se je tudi ponudila. Da se želim pogovarjat sem pokazala, vprašam kar me zanima. Ampak, če je hladna kot je je logično, da ne bom rinila v njo. Ni vse na meni. Nekaj mora pa tudi ona pokazati, da resno misli.

Jaz lahko rečem, da sem sama, da se počutim osamljeno, da se nimam s kom za pogovarjat. Ona pa to ignorira. In me pust samo. Kaj še lahko? Če ona noče.

Ne vem kaj točno želiš slišati, ker jaz žal nimam te moči, da jo prepričam naj ti prva piše, naj ti nemudoma odgovori in naj bo vedno dobre volje, razumevajoča in vesela, da se ti ne užališ. Se ti ne zdi, da preveč kompliciraš pri najbolj osnovnih zadevah? Meni si po opisanem sodeč iskreno precej naporna oseba, ampak če se je ona odločila ostati, očitno ji ni vseeno in te tako sprejema. Morda si ravno ti toksična za njeno dušo in ji gnojiš s takim otročjim obnašanjem.

Kaj ne moreš zahtevati?? Je tvoja prijateljica ali koji k je? Meni če prijateljica ne odgovori jo brez sramu 10x kontaktiram, ne čakam. Pišem, kličem in če je sila se tudi zapeljem 100km do nje nemudoma. Halo. Pa ali me odriva od sebe ali se dela, da je ok, jaz to vem in začutim in ker mi ni vseeno, je samo gas. Sploh ni vprašanje kako. Takoj. Čips, sladoled, čokolada, robčki in gremo. Dokler ne da ven iz sebe je ne pustim. Potem ji je lažje in ko se zjoče, mi vse pove, jo objamem in sem tam. Ob njej. Jo poslušam. Probam poiskati besede tolažbe. Jo nasmejati, karkoli. Delam iz sebe klovna samo da vidim njen nasmeh vsaj za trenutek. Ko se pomiri, grem in vem, da sem naredila vse kar je v moji moči kot prijateljica.

Kaj delata vedve ne vem, mi je pa to tako hladno, kot sta očitno hladni obe. Če greš ti lahko spat (pol leta!) s tem bremenom na duši, potem ti očitno ni mar in njej tudi ne. J*eš tako prijateljstvo. Ali karkoli imata. To ni nič, ker je obema prek k se pretegniti za to prijateljstvo. Ja prav ane. Potem pa pozabi da obstaja in si najdi boljšo, sorry. Sam nehaj jamrat in obtoževati druge, ker niso ti. Pa roko na srce, to kar ti “kao” narediš tudi ni ne vem kaj. Kje ti je odločnost? A sploh veš kaj hočeš?

Če ni za bit, je za it pravijo. Naredi karkoli misliš, da je prav in veš, da ne boš obžalovala. Jaz na tej točki zaključujem debato z moje strani, ker se že ponavljam in ti očitno ne razumeš, jaz tebe ne, postajam počasi “tvoja kolegica” in del te drame, a sploh ne vem kdo si 😅 saj pravim da sem se čisto preveč vživela v vajino zgodbo, ki se me ne tiče. Rešite kot veste in znate, 2 odrasli osebi pa tak cirkus “pfff je*mti” bi rekel en monovc😄

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm590, 18.06.2021 ob 12:28

Ne vem kaj točno želiš slišati, ker jaz žal nimam te moči, da jo prepričam naj ti prva piše, naj ti nemudoma odgovori in naj bo vedno dobre volje, razumevajoča in vesela, da se ti ne užališ. Se ti ne zdi, da preveč kompliciraš pri najbolj osnovnih zadevah? Meni si po opisanem sodeč iskreno precej naporna oseba, ampak če se je ona odločila ostati, očitno ji ni vseeno in te tako sprejema. Morda si ravno ti toksična za njeno dušo in ji gnojiš s takim otročjim obnašanjem.

Kaj ne moreš zahtevati?? Je tvoja prijateljica ali koji k je? Meni če prijateljica ne odgovori jo brez sramu 10x kontaktiram, ne čakam. Pišem, kličem in če je sila se tudi zapeljem 100km do nje nemudoma. Halo. Pa ali me odriva od sebe ali se dela, da je ok, jaz to vem in začutim in ker mi ni vseeno, je samo gas. Sploh ni vprašanje kako. Takoj. Čips, sladoled, čokolada, robčki in gremo. Dokler ne da ven iz sebe je ne pustim. Potem ji je lažje in ko se zjoče, mi vse pove, jo objamem in sem tam. Ob njej. Jo poslušam. Probam poiskati besede tolažbe. Jo nasmejati, karkoli. Delam iz sebe klovna samo da vidim njen nasmeh vsaj za trenutek. Ko se pomiri, grem in vem, da sem naredila vse kar je v moji moči kot prijateljica.

Kaj delata vedve ne vem, mi je pa to tako hladno, kot sta očitno hladni obe. Če greš ti lahko spat (pol leta!) s tem bremenom na duši, potem ti očitno ni mar in njej tudi ne. J*eš tako prijateljstvo. Ali karkoli imata. To ni nič, ker je obema prek k se pretegniti za to prijateljstvo. Ja prav ane. Potem pa pozabi da obstaja in si najdi boljšo, sorry. Sam nehaj jamrat in obtoževati druge, ker niso ti. Pa roko na srce, to kar ti “kao” narediš tudi ni ne vem kaj. Kje ti je odločnost? A sploh veš kaj hočeš?

Če ni za bit, je za it pravijo. Naredi karkoli misliš, da je prav in veš, da ne boš obžalovala. Jaz na tej točki zaključujem debato z moje strani, ker se že ponavljam in ti očitno ne razumeš, jaz tebe ne, postajam počasi “tvoja kolegica” in del te drame, a sploh ne vem kdo si 😅 saj pravim da sem se čisto preveč vživela v vajino zgodbo, ki se me ne tiče. Rešite kot veste in znate, 2 odrasli osebi pa tak cirkus “pfff je*mti” bi rekel en monovc😄

 

 

Ma eni ste butasti v p.m.

Ti se revica ponavljaš? A jaz bi se pa MORALA pri njej ponavljati? ČE V PI Č KO MATERINO NI ZANIMANJA?

VEŠ KAJ, ČE GRE SPAT LAHKO NEKDO, KI SE JE ZA NEKAJ PONUDIL IN POŽRL SVOJE LASTNE BESEDE, GREM LAHKO TUDI JAZ.

JAZ NJE NE POZNAM TAKO, DA BI JO LAHKO ZAČUTILA. HMMMM, ONA PA JE CELO SAMA REKLA, DA MENE ČUTI. ZAKAJ POTEM VSE TE BESEDE, ČE IZ TEGA NIČ NI?

ONA NE PRIDE DO MENE, KO JO JAZ RABIM, KER JE EDINA, KI VE. JAZ LAHKO REČEM, DA SEM OSAMLJENA PA NJE TO NE ZANIMA.

ZAKAJ NE BI ONA IZPOLNILA SVOJIH BESED IN ZAKAJ BI SE MORALA JAZ PONAVLJAT, JO SPRAŠEVAT, ČE NI ZANIMANJA? PAMETNA V P.M. AMPAK ODGOVORA NA TO PA NIMAŠ. ZAKAJ BI BILO VSE NA MENI. ONA PA LEPO ČAKA? IN POTEM JAZ ČAKAM, DA BO IZPOLNILA SVOJE BESEDE IN MORAM SPET JAZ SPRAŠEVAT ŠE PREDEN DOBIM ODGOVOR.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 12:52

Ma eni ste butasti v p.m.

Ti se revica ponavljaš? A jaz bi se pa MORALA pri njej ponavljati? ČE V PI Č KO MATERINO NI ZANIMANJA?

VEŠ KAJ, ČE GRE SPAT LAHKO NEKDO, KI SE JE ZA NEKAJ PONUDIL IN POŽRL SVOJE LASTNE BESEDE, GREM LAHKO TUDI JAZ.

JAZ NJE NE POZNAM TAKO, DA BI JO LAHKO ZAČUTILA. HMMMM, ONA PA JE CELO SAMA REKLA, DA MENE ČUTI. ZAKAJ POTEM VSE TE BESEDE, ČE IZ TEGA NIČ NI?

ONA NE PRIDE DO MENE, KO JO JAZ RABIM, KER JE EDINA, KI VE. JAZ LAHKO REČEM, DA SEM OSAMLJENA PA NJE TO NE ZANIMA.

ZAKAJ NE BI ONA IZPOLNILA SVOJIH BESED IN ZAKAJ BI SE MORALA JAZ PONAVLJAT, JO SPRAŠEVAT, ČE NI ZANIMANJA? PAMETNA V P.M. AMPAK ODGOVORA NA TO PA NIMAŠ. ZAKAJ BI BILO VSE NA MENI. ONA PA LEPO ČAKA? IN POTEM JAZ ČAKAM, DA BO IZPOLNILA SVOJE BESEDE IN MORAM SPET JAZ SPRAŠEVAT ŠE PREDEN DOBIM ODGOVOR.

Aja pa še to dodam. Jaz se z njo ne pogovarjam tako kot s tabo. Jebeš vas monovce. Če sem jaz za njo TOKSIČNA, naj se ne dela, da je vse ok. Tudi ona, predvsem ona, ne reče tega kar misli, predvsem pa ne pokaže tega kar reče.

He he..madonca se hitro razburiš 😅 chill. Saj je samo oseba, za katero ti ni mar. Kaj se toliko sekiraš? Imaš milijon drugih, boljših, ki ti bodo stali ob strani kot si ti želiš, v čem je problem? Odj.bi budalo od sebe, če se ti zdi da je budalo. Ampak vsaj povej tako kot misliš in adijo. To jajcanje in cincanje in obtoževanje je pa kar nekaj. Govorim za tvoje dobro. Kaj ti to rabi v življenju? Zakaj bi se morala ti ponavljati, če ni zanimanja? Zato ker TI NI VSEENO. Ker nisi takšna, ker si želiš, da bi bilo drugače. Potem pa POJDI IN SI TO DRUGAČE VZEMI!! je bela cesta no. Kaj ti moram narisat miselni vzorec?! Ker očitno drugače ne bo premika in bosta še naprej do smrti čakali. Kaj te briga kaj ona naredi ali reče, ti naredi kar TI VEŠ DA JE PRAV, ker si ti to želiš. Če te ignorira ji to v obraz tudi povej in postavi j.eni ultimat – a ima to prijateljstvo prihodnost ali ne. Pika. Odločno in jasno. Glasno. Če reče ne, prav in foff. Pozabi da se je rodila in obstajala. Če reče ja, ok. Pravila so takšna. Od danes naprej bo tako…. in poveš kaj so tvoje meje in kaj si želiš ti. Je.mti a znaš govoriti ali si mutava?! Ne me jezit ker manjka res malo da ne grem jaz pa obe za mizo posedem prekleto. Pa vas zaprem v sobo dokler se ne zmenita ne gresta ven. Porko fix. 🤣

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 13:01

Aja pa še to dodam. Jaz se z njo ne pogovarjam tako kot s tabo. Jebeš vas monovce. Če sem jaz za njo TOKSIČNA, naj se ne dela, da je vse ok. Tudi ona, predvsem ona, ne reče tega kar misli, predvsem pa ne pokaže tega kar reče.

Saj pravim da sta isti. To je pa ta problem. Nobena mona ne popusti, a nobena nima prav. Pa ti bodi pameten tu 😄. Pojdi in ji to povej. Rešite že enkrat, ker mene grabijo že popadki…bom rodila od hudega, a niti noseča nisem🤣 jaooooo

In če sem tako toksična, zakaj ne pove, da je tako in ji do nečesa ni? Boljše za obe strani: jaz vem koliko je ura, ona ima pa mir. Ne pa, da se še naprej pretvarja. Večja škoda za njo kot zame. Zguba časa za njo, ne zame.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 13:11

In če sem tako toksična, zakaj ne pove, da je tako in ji do nečesa ni? Boljše za obe strani: jaz vem koliko je ura, ona ima pa mir. Ne pa, da se še naprej pretvarja. Večja škoda za njo kot zame. Zguba časa za njo, ne zame.

Heeej umiri se. Jaz sem samo domnevala. Ne vem jaz kaj je in kaj ni, nimam čarobne krogle. Mogoče nisi toksična ti, morda je ona in te želi obvarovati pred njo? Morda misli, da si te ne zasluži kot prijateljico? Morda se ne čuti dovolj dobra zate? Lahko si ji kdaj kaj omenila, pa se ne spomniš in se je užalila oz se boji da bi te s svojim hladnim načinom prizadela in se raje drži nazaj? Kaj pa če je tako? A vidiš zakaj ti pravim POJDI, JE.EMTI IN SE Z NJO POMENI kot če bet, ne pa mene poslušat, kaj jaz koji k vem kaj dvem babam hodi po glavi?! Poznam jih ogromno, zato lahko ugibam do jutri, verjemi. A morda nobeno od mojih predvidevanj ni realno. Kot ti ki se ne drogiraš 😄 razumeš?

 

Zakaj ti je tako težko še 1x pristopiti, če si že toliko krat? 1 več ali manj… morda so vama zvezde bolj naklonjene danes. Kaj veš

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm659, 18.06.2021 ob 13:18

Heeej umiri se. Jaz sem samo domnevala. Ne vem jaz kaj je in kaj ni, nimam čarobne krogle. Mogoče nisi toksična ti, morda je ona in te želi obvarovati pred njo? Morda misli, da si te ne zasluži kot prijateljico? Morda se ne čuti dovolj dobra zate? Lahko si ji kdaj kaj omenila, pa se ne spomniš in se je užalila oz se boji da bi te s svojim hladnim načinom prizadela in se raje drži nazaj? Kaj pa če je tako? A vidiš zakaj ti pravim POJDI, JE.EMTI IN SE Z NJO POMENI kot če bet, ne pa mene poslušat, kaj jaz koji k vem kaj dvem babam hodi po glavi?! Poznam jih ogromno, zato lahko ugibam do jutri, verjemi. A morda nobeno od mojih predvidevanj ni realno. Kot ti ki se ne drogiraš 😄 razumeš?

 

Zakaj ti je tako težko še 1x pristopiti, če si že toliko krat? 1 več ali manj… morda so vama zvezde bolj naklonjene danes. Kaj veš

Nočem pristopiti ŠE ENKRAT ravno zaradi njenih butastih “tega me ne sprašuj več, karkoli lahko samo tega ne”. Ko jo pa vprašam kaj drugega pa zgleda, da tudi tega ne bi smela. In ne gre za moje težave.

In meni je mar za njo, njej ni mar zame, očitno.

Lej oprosti, ampak samo ti si tukaj pišeš z mano 😂 dobim občutek, da si ti ona, ki me hoče na svoj način prepričati, da ji povem, pristopim tako kot bi njej pasalo. In stvari, ki jih nisem prav naredila in bi ona hotela drgače. Jaz sem jaz in ona me očitno take ne sprejme.

 

He he modi to je pa jeba, da še na monologe folk ne trza več. Ha ha.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 13:43

Nočem pristopiti ŠE ENKRAT ravno zaradi njenih butastih “tega me ne sprašuj več, karkoli lahko samo tega ne”. Ko jo pa vprašam kaj drugega pa zgleda, da tudi tega ne bi smela. In ne gre za moje težave.

In meni je mar za njo, njej ni mar zame, očitno.

Lej oprosti, ampak samo ti si tukaj pišeš z mano 😂 dobim občutek, da si ti ona, ki me hoče na svoj način prepričati, da ji povem, pristopim tako kot bi njej pasalo. In stvari, ki jih nisem prav naredila in bi ona hotela drgače. Jaz sem jaz in ona me očitno take ne sprejme.

 

Verjemi, da sem jaz direktna oseba, pri meni vedno veš na čem si in če vidim, da nekdo ne vloži niti minimalnega truda, se umaknem brez besed. Meni te vaše drame povzročajo napade anksioznosti, prisežem. Jaz imam rada pristne ljudi in odnose, ne pa pretvarjanje, ugibanje, domneve, igrice… mene to vrže povsem iz tira, ker sem preobčutljiva, zato se fejk ljudem in situacijam, kjer ne morem biti pristna jaz, kar konkretno izogibam. Zato morda to tvojo kolegico lahko bolje razumem. Sem dala marsikaj skozi in prijateljstev in doživetij takih in drugačnih. Zato lahko na to temo pišem neskončno dolgo. A žal jaz nisem ona, no vsaj ne vem da sem 😳 Ne spomnim se, da bi imela kakšno tako prijateljico, eno sem sicer imela pred kar nekaj leti, ki me je skoraj pokopala s svojim obnašanjem. Je bila res v težavah, ampak ker se je sama ves čas spravljala v težave. Pa me je klicala vsak dan večkrat na dan in po uro dve nabijala in mi dajala občutek, da ji moram pomagati. Jaz sem v tistem obdobju imela faks, dva majhna otroka, težave v službi, težave s sodiščem, na poti k ločitvi, starša oba bolna, brat poškodovan, mlajši sin poškodovan… sem mislila, da se mi bo zmešalo. Dobesedno. Pa sem ji povedala večkrat, da ne zmorem. Je vsega preveč in sem pregorela, ji ne morem stati ob strani, ker še sama potrebujem pomoč. Misliš da me je poslušala? Rinila je naprej v nove težave in me klicala, dokler nekega dne nisem preprosto dvignila več. Oddaljila sem se postopoma, da je ne užalim, a sama sem bila bitko za svoje zdravje in življenje. Danes, če bi jo vprašali bi zvenelo nekako takole: “prekleta pr…ca nehvaležna, kaj vse sem jaz za njo naredila, jo klicala in ji stala ob strani, ona pa mene kar odrezala. Zdaj se drži visoko in starih prijateljev ne pozna več” ipd . Vidiš, to je ta druga plat medalje. Ni vse tako kot izgleda in če ne poznaš zgodbe, če je ne doživljaš, ne moreš soditi.

Jaz bi ti rekla tako. Bodi kar si, nihče te nima pravice spreminjati ali zahtevati karkoli. A če ti je nekaj pomembno se potrudi, ne bo ti krona z glave padla. Pa karkoli je to. Ustreži ji, če ji to toliko pomeni. Ti boš na koncu z malo truda dobila prijateljstvo, ki ti toliko pomeni. Če ti, seveda. Če ne, pusti jo naj gre svojo pot. Stvari se z leti spremenijo, zgodbe takšne in drugačne zaključijo, prijateljstva zbledijo. Morda je čas, da tudi sama obrneš list. Lahko da ti je namenjeno nekaj boljšega, nekaj po tvoji meri in okusu. Vsa prijateljstva gredo skozi različne faze, morda se pa nekoč kasneje ponovno najdeta, lo bosta obe bolj zreli.

Jaz bi si z veseljem dopisovala s teboj, če boš kdaj osamljena in želela poklepetati, tudi sama kot vidiš sem klepetulja težke kategorije 😂samo ne o tej tvoji kolegici več, te prosim na kolenih 🤣😅 če ne umrem lih tukaj… LOL in če ne tudi v redu.

 

A vedno naj te vodi srce in razum, ne interes, ne ego, ne um  …

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm757, 18.06.2021 ob 14:11

Verjemi, da sem jaz direktna oseba, pri meni vedno veš na čem si in če vidim, da nekdo ne vloži niti minimalnega truda, se umaknem brez besed. Meni te vaše drame povzročajo napade anksioznosti, prisežem. Jaz imam rada pristne ljudi in odnose, ne pa pretvarjanje, ugibanje, domneve, igrice… mene to vrže povsem iz tira, ker sem preobčutljiva, zato se fejk ljudem in situacijam, kjer ne morem biti pristna jaz, kar konkretno izogibam. Zato morda to tvojo kolegico lahko bolje razumem. Sem dala marsikaj skozi in prijateljstev in doživetij takih in drugačnih. Zato lahko na to temo pišem neskončno dolgo. A žal jaz nisem ona, no vsaj ne vem da sem 😳 Ne spomnim se, da bi imela kakšno tako prijateljico, eno sem sicer imela pred kar nekaj leti, ki me je skoraj pokopala s svojim obnašanjem. Je bila res v težavah, ampak ker se je sama ves čas spravljala v težave. Pa me je klicala vsak dan večkrat na dan in po uro dve nabijala in mi dajala občutek, da ji moram pomagati. Jaz sem v tistem obdobju imela faks, dva majhna otroka, težave v službi, težave s sodiščem, na poti k ločitvi, starša oba bolna, brat poškodovan, mlajši sin poškodovan… sem mislila, da se mi bo zmešalo. Dobesedno. Pa sem ji povedala večkrat, da ne zmorem. Je vsega preveč in sem pregorela, ji ne morem stati ob strani, ker še sama potrebujem pomoč. Misliš da me je poslušala? Rinila je naprej v nove težave in me klicala, dokler nekega dne nisem preprosto dvignila več. Oddaljila sem se postopoma, da je ne užalim, a sama sem bila bitko za svoje zdravje in življenje. Danes, če bi jo vprašali bi zvenelo nekako takole: “prekleta pr…ca nehvaležna, kaj vse sem jaz za njo naredila, jo klicala in ji stala ob strani, ona pa mene kar odrezala. Zdaj se drži visoko in starih prijateljev ne pozna več” ipd . Vidiš, to je ta druga plat medalje. Ni vse tako kot izgleda in če ne poznaš zgodbe, če je ne doživljaš, ne moreš soditi.

Jaz bi ti rekla tako. Bodi kar si, nihče te nima pravice spreminjati ali zahtevati karkoli. A če ti je nekaj pomembno se potrudi, ne bo ti krona z glave padla. Pa karkoli je to. Ustreži ji, če ji to toliko pomeni. Ti boš na koncu z malo truda dobila prijateljstvo, ki ti toliko pomeni. Če ti, seveda. Če ne, pusti jo naj gre svojo pot. Stvari se z leti spremenijo, zgodbe takšne in drugačne zaključijo, prijateljstva zbledijo. Morda je čas, da tudi sama obrneš list. Lahko da ti je namenjeno nekaj boljšega, nekaj po tvoji meri in okusu. Vsa prijateljstva gredo skozi različne faze, morda se pa nekoč kasneje ponovno najdeta, lo bosta obe bolj zreli.

Jaz bi si z veseljem dopisovala s teboj, če boš kdaj osamljena in želela poklepetati, tudi sama kot vidiš sem klepetulja težke kategorije 😂samo ne o tej tvoji kolegici več, te prosim na kolenih 🤣😅 če ne umrem lih tukaj… LOL in če ne tudi v redu.

 

A vedno naj te vodi srce in razum, ne interes, ne ego, ne um  …

Ne vem no, ampak da se nekdo za nekaj ponudi in tega ne izpolni, potem se pa jaz pretvarjam, jaz sem fejk, jaz sem… kaj še??? Hvala no, ta je pa krepka.

No vidiš, to je to, jaz isto kot ti samo iz drugega razloga. Zakaj bi rinila, če ni zanimanja? Zakaj bi rinila, če je nekaj narobe? Zakaj ne bi bila ona tista, ki bi se spomnila name takrat, ko bi lahko? Če nima časa, če je nekaj narobe, če je bolana, ne bom imela nič od tega, če bom rinila v njo, ker bom vsiljiva.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 15:16

Ne vem no, ampak da se nekdo za nekaj ponudi in tega ne izpolni, potem se pa jaz pretvarjam, jaz sem fejk, jaz sem… kaj še??? Hvala no, ta je pa krepka.

No vidiš, to je to, jaz isto kot ti samo iz drugega razloga. Zakaj bi rinila, če ni zanimanja? Zakaj bi rinila, če je nekaj narobe? Zakaj ne bi bila ona tista, ki bi se spomnila name takrat, ko bi lahko? Če nima časa, če je nekaj narobe, če je bolana, ne bom imela nič od tega, če bom rinila v njo, ker bom vsiljiva.

Nisem rekla zate, da si fejk in vse to. Govorim nasplošno, ti želim predstaviti kako jaz na te stvari gledam, ne govorim o tebi konkretno no.

 

Ne vem če je to res. Vsiljivost si ti tako predstavljaš, jaz npr ne. Meni ni vsiljivo, če me prijateljica pokliče in vpraša kako sem. Ali pošlje sporočilo. Če ne odgovorim takoj, se potrudim čim prej. A nikoli nisem tega, da te nekdo 1x toliko vpraša kako si jemala kot vsiljivo. Vsiljivo je 3x na dan po 2 uri na telefonu 🙂 pa še to odvisno kdo. Včasih si pač babe imamo dosti za povedat kajne 😉 Vsiljivo bi bilo, če je to ena xy oseba, ki je ne poznaš dobro, sodelavka npr in te mori za kakšne službene zadeve ob 22h. Na primer. Ali pa če ti nekdo jasno reče sorry zdaj ne utegnem, se slišimo kasnej – ti pa siliš po svoje naprej. Pa še to ne velja za najboljše prijatelje ali ožje družinske člane v težavah. Eko. Tako jaz mislim. Ima pa vsak svojo mejo in jo je treba spoštovati, to vsekakor. Saj veš do kod lahko pri nekomu greš vsaj približno. Če se tako dolgo poznata, potem sem sigurna, da ne bi ona imela nič proti. Bolj se mi zdiš tista, ki se nekaj obotavlja, pa ne razumem čisto zakaj (mimo tega kar si že zapisala oz v ozadju mora bit kaj drugega, ali sta se kaj skregali ali si kaj slišala od koga ipd). Kakorkoli. Sporočilo “kako si” ne more biti nikoli narobe. S tem pokažeš, da ti je mar. Ne glede na vse. In ja, prav bi bilo da se ona oglasi kdaj. Pa da se nauči poslušati. Pa biti boljša prijateljica. Pa manj hladno odgovoriti. Se strinjam z vsem tem. Upam, da doživiš kdaj tudi to in spoznaš, da ni tako napačna kot se ti zdi. Če pa je napačna, potem pa da ti jo usoda čim prej umakne s poti 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm927, 18.06.2021 ob 15:38

Nisem rekla zate, da si fejk in vse to. Govorim nasplošno, ti želim predstaviti kako jaz na te stvari gledam, ne govorim o tebi konkretno no.

 

Ne vem če je to res. Vsiljivost si ti tako predstavljaš, jaz npr ne. Meni ni vsiljivo, če me prijateljica pokliče in vpraša kako sem. Ali pošlje sporočilo. Če ne odgovorim takoj, se potrudim čim prej. A nikoli nisem tega, da te nekdo 1x toliko vpraša kako si jemala kot vsiljivo. Vsiljivo je 3x na dan po 2 uri na telefonu 🙂 pa še to odvisno kdo. Včasih si pač babe imamo dosti za povedat kajne 😉 Vsiljivo bi bilo, če je to ena xy oseba, ki je ne poznaš dobro, sodelavka npr in te mori za kakšne službene zadeve ob 22h. Na primer. Ali pa če ti nekdo jasno reče sorry zdaj ne utegnem, se slišimo kasnej – ti pa siliš po svoje naprej. Pa še to ne velja za najboljše prijatelje ali ožje družinske člane v težavah. Eko. Tako jaz mislim. Ima pa vsak svojo mejo in jo je treba spoštovati, to vsekakor. Saj veš do kod lahko pri nekomu greš vsaj približno. Če se tako dolgo poznata, potem sem sigurna, da ne bi ona imela nič proti. Bolj se mi zdiš tista, ki se nekaj obotavlja, pa ne razumem čisto zakaj (mimo tega kar si že zapisala oz v ozadju mora bit kaj drugega, ali sta se kaj skregali ali si kaj slišala od koga ipd). Kakorkoli. Sporočilo “kako si” ne more biti nikoli narobe. S tem pokažeš, da ti je mar. Ne glede na vse. In ja, prav bi bilo da se ona oglasi kdaj. Pa da se nauči poslušati. Pa biti boljša prijateljica. Pa manj hladno odgovoriti. Se strinjam z vsem tem. Upam, da doživiš kdaj tudi to in spoznaš, da ni tako napačna kot se ti zdi. Če pa je napačna, potem pa da ti jo usoda čim prej umakne s poti 🙂

Napisala si “VAŠE” drame. Čigave vaše?

Ona mene nikoli na vpraša Kako si, oziroma že zeloooo dolgo ne. Ona meni sploh nikoli ne piše, ne vpraša, nič. Samo jaz njo. Sem pa izvedela, da drugim reče naj me vprašajo kako sem. Se pravi jo zanima ampak ona me ne bo vprašala. Se pravi se boji pokazati čustva.

In kako ti veš kakšna je ona? A si ti ona? Poznaš celo situacijo? Si kako drugače povezana s situacijo, njo?

Ona se pa tudi obnaša tako čudno. Kot, da je v kaj prisiljena. Sama se je ponudila. Nič ji ni treba. Lahko reče nočem nič s tabo pa je. Ne pa, da čaka, da bom jaz nekaj PRAVILNO vprašala. Ali tako kot njej paše.  Jaz vprašam tako kot znam, tisto kar me zanima. Ni pa nič grdega ali nesramnega. Ne morem pa za odrasle ljudi izbirati besed in pazati, da bo na koncu vprašaj, da bojo oni vedeli, da bi rada odgovor ali pogovor. Če rečem, da se počutim osamljeno in, da se nimam s kom pogovarajti. Kaj je tukaj težko razumeti? Ona to ignorira. In a je to grdo, če to rečem? In približno taka so vsa moja vprašanja njej. Nič grdega.

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 16:44

Napisala si “VAŠE” drame. Čigave vaše?

Ona mene nikoli na vpraša Kako si, oziroma že zeloooo dolgo ne. Ona meni sploh nikoli ne piše, ne vpraša, nič. Samo jaz njo. Sem pa izvedela, da drugim reče naj me vprašajo kako sem. Se pravi jo zanima ampak ona me ne bo vprašala. Se pravi se boji pokazati čustva.

In kako ti veš kakšna je ona? A si ti ona? Poznaš celo situacijo? Si kako drugače povezana s situacijo, njo?

Ona se pa tudi obnaša tako čudno. Kot, da je v kaj prisiljena. Sama se je ponudila. Nič ji ni treba. Lahko reče nočem nič s tabo pa je. Ne pa, da čaka, da bom jaz nekaj PRAVILNO vprašala. Ali tako kot njej paše.  Jaz vprašam tako kot znam, tisto kar me zanima. Ni pa nič grdega ali nesramnega. Ne morem pa za odrasle ljudi izbirati besed in pazati, da bo na koncu vprašaj, da bojo oni vedeli, da bi rada odgovor ali pogovor. Če rečem, da se počutim osamljeno in, da se nimam s kom pogovarajti. Kaj je tukaj težko razumeti? Ona to ignorira. In a je to grdo, če to rečem? In približno taka so vsa moja vprašanja njej. Nič grdega.

Imaš ves čas tega čveka nek “detektivski” ton. Zakaj to? Jaz ti skušam pomagati, ti pa kot da prežiš na kakšno mojo napako oz besedo. Vaše drame npr. To “vaše” je bilo mišljeno “ne moje” ker se jaz dramam izogibam – vidiš zdaj tudi zakaj. Ti si me povlekla v to vašo dramo, pa se moram še zagovarjati na koncu in se počutim kot da sem jaz zdaj kriva, da se vidve ne razumeta. Halo. 😅 Že kar malo obžalujem, da sem ti sploh kaj odgovorila. No vidiš potem, da ji je mar in da jo skrbi zate… zato ti pa pravim, da pretiravaš in da verjetno tvoj ponos ne dovoli, da bi jo poklicala ali ji pisala. Nekaj sta mogli imeti, da se je tako oddaljila, ne more biti “kar tako”, samo ne poveš tega. Pa tudi ni treba, vidve že vesta.

 

Saj ti že ves čas pravim, da ne vem za koga se gre, niti ne govorim da kaj vem, ampak le ugibam. Vsaj kolikor jaz vem, nisem seznanjena s situacijo, razen kar si mi tukaj zapisala in ti na podlagi tega komentiram.

 

Ta vprašanja so popolnoma ok, nič takega spornega. Vsaj meni se tako zdi. Kot rečeno, razen če sta kaj skregani ali se je zgodilo kaj kar si pozabila omeniti in bi to pojasnilo celotno zmedo?

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm121, 18.06.2021 ob 17:01

Imaš ves čas tega čveka nek “detektivski” ton. Zakaj to? Jaz ti skušam pomagati, ti pa kot da prežiš na kakšno mojo napako oz besedo. Vaše drame npr. To “vaše” je bilo mišljeno “ne moje” ker se jaz dramam izogibam – vidiš zdaj tudi zakaj. Ti si me povlekla v to vašo dramo, pa se moram še zagovarjati na koncu in se počutim kot da sem jaz zdaj kriva, da se vidve ne razumeta. Halo. 😅 Že kar malo obžalujem, da sem ti sploh kaj odgovorila. No vidiš potem, da ji je mar in da jo skrbi zate… zato ti pa pravim, da pretiravaš in da verjetno tvoj ponos ne dovoli, da bi jo poklicala ali ji pisala. Nekaj sta mogli imeti, da se je tako oddaljila, ne more biti “kar tako”, samo ne poveš tega. Pa tudi ni treba, vidve že vesta.

 

Saj ti že ves čas pravim, da ne vem za koga se gre, niti ne govorim da kaj vem, ampak le ugibam. Vsaj kolikor jaz vem, nisem seznanjena s situacijo, razen kar si mi tukaj zapisala in ti na podlagi tega komentiram.

 

Ta vprašanja so popolnoma ok, nič takega spornega. Vsaj meni se tako zdi. Kot rečeno, razen če sta kaj skregani ali se je zgodilo kaj kar si pozabila omeniti in bi to pojasnilo celotno zmedo?

Kaj bi bilo samo med nama res ne vem. To bi morala ona povedat. Kot sem že napisala, če jo kaj moti naj to ona meni pove. Jaz tega ne vem. Sem jo vprašala seveda, že nekaj časa nazaj, pa se je ven vlekla, da ne ve. Pa da ne ve o čem govorim. Se pravi po njenih odgovorih sodeč ni nič narobe, ampak po njenem obnašanju je pa očitno zelo. Seveda smo imeli nesporazume, kot čisto vsi. Ampak ti nesporazumi sploh niso bili med nama. Se je pa ona dostikrat vmešala v nesporazume drugih kot, da hoče vse vedet ali pa kot da drugi rabijo varuško, da namesto njih rešuje njihove nesporazume. Vsi smo odrasli. Ona pa ni bila nikoli del teh nesporazumov. Midve same nisva imeli nesporazumov.

Tudi če jo skrbi zame ona tega ne pove meni. Se pravi jaz tega sploh ne bi smela vedet. Jaz bi posredniku morala dati podatke, ki jih on prenese njej. Kaj bom jaz nekemu posredniku govorila nekaj kar zanima njo, no? A to je pa pošteno, da ona tako dela?

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 17:20

Kaj bi bilo samo med nama res ne vem. To bi morala ona povedat. Kot sem že napisala, če jo kaj moti naj to ona meni pove. Jaz tega ne vem. Sem jo vprašala seveda, že nekaj časa nazaj, pa se je ven vlekla, da ne ve. Pa da ne ve o čem govorim. Se pravi po njenih odgovorih sodeč ni nič narobe, ampak po njenem obnašanju je pa očitno zelo. Seveda smo imeli nesporazume, kot čisto vsi. Ampak ti nesporazumi sploh niso bili med nama. Se je pa ona dostikrat vmešala v nesporazume drugih kot, da hoče vse vedet ali pa kot da drugi rabijo varuško, da namesto njih rešuje njihove nesporazume. Vsi smo odrasli. Ona pa ni bila nikoli del teh nesporazumov. Midve same nisva imeli nesporazumov.

Tudi če jo skrbi zame ona tega ne pove meni. Se pravi jaz tega sploh ne bi smela vedet. Jaz bi posredniku morala dati podatke, ki jih on prenese njej. Kaj bom jaz nekemu posredniku govorila nekaj kar zanima njo, no? A to je pa pošteno, da ona tako dela?

Samo tiho bodi in bodi srečna, da ne veš kako je biti na “drugi strani” 😅 jaz sem nekoč naredila še nekaj dosti hujšega kot ta tvoja, sem skupnega prijatelja prosila da pogleda na družbena omrežja, če je vse ok in kako je nekdo, ker me je na smrt skrbelo zanj. Prejokala sem en kup cajta zaradi njega, tako hudo mi je bilo, a ni želel več komunucirati z menoj in nisem mogla drugače priti do njega, ker mi je direktno povedal, da ne želi imeti več nič z menoj. Ne predstavljaš si kako hudo je tudi to. A ta tvoja s teboj vsaj komunicira. Ne še tako kot bi si želela, a nekako vseeno da. Nekaj je še vedno nekaj. In ne, ni pošteno, da se sprašuje okoli, a včasih nimaš druge možnosti. In če te skrbi za nekoga, vprašaš . Meni je to pravzaprav zelo lepa gesta vseeno, napačna a lepa. Ker pove več kot vse besede skupaj. A ni to lepo, da nekoga skrbi zate in mu ni vseeno?

No, glede teh nesporazumov. So nesporazumi. Važno je, da nista vedve nič skregani.

 

Kaj pa vem, če potegnem črto vedve sploh nimata problema. Nekdo bo moral biti prvi, to je dejstvo …pristopiti ali pričeti pogovor in če ni nesporazumov, kakšnega spora ali drugih nejasnosti, sploh ne vidim zakaj ne bi imeli normalnega odnosa?

Odgovor na objavo uporabnika
Hmmm587, 18.06.2021 ob 17:41

Samo tiho bodi in bodi srečna, da ne veš kako je biti na “drugi strani” 😅 jaz sem nekoč naredila še nekaj dosti hujšega kot ta tvoja, sem skupnega prijatelja prosila da pogleda na družbena omrežja, če je vse ok in kako je nekdo, ker me je na smrt skrbelo zanj. Prejokala sem en kup cajta zaradi njega, tako hudo mi je bilo, a ni želel več komunucirati z menoj in nisem mogla drugače priti do njega, ker mi je direktno povedal, da ne želi imeti več nič z menoj. Ne predstavljaš si kako hudo je tudi to. A ta tvoja s teboj vsaj komunicira. Ne še tako kot bi si želela, a nekako vseeno da. Nekaj je še vedno nekaj. In ne, ni pošteno, da se sprašuje okoli, a včasih nimaš druge možnosti. In če te skrbi za nekoga, vprašaš . Meni je to pravzaprav zelo lepa gesta vseeno, napačna a lepa. Ker pove več kot vse besede skupaj. A ni to lepo, da nekoga skrbi zate in mu ni vseeno?

No, glede teh nesporazumov. So nesporazumi. Važno je, da nista vedve nič skregani.

 

Kaj pa vem, če potegnem črto vedve sploh nimata problema. Nekdo bo moral biti prvi, to je dejstvo …pristopiti ali pričeti pogovor in če ni nesporazumov, kakšnega spora ali drugih nejasnosti, sploh ne vidim zakaj ne bi imeli normalnega odnosa?

Mogoče zato, ker ona ne spusti ponosa?

Če lahko vpraša nekoga drugega zame, zakaj ne more mene? Kakšna je razlika? lepo gor ali dol, zame je to težko, ker njej ne morem nič reči, ker tega jaz sploh ne bi smela vedet. Se pravi ona dobi podatek o meni (ali pa tudi ne, če ne odgovorim posredniku) in njej je lepo fajn, ker ve, jaz sem pa še vedno sama in se glede na takele stvari počutim kot drek. Če sem dobro ali pa če nisem dobro, isto je, tudi, če ona ve je isto kot, če ne bi vedela. Zame se ne spremeni nič. Tudi posrednika ne zanima zakaj nisem dobro, če nisem. Kako jo lahko skrbi zame, če je pa na koncu isto ne glede na to kako sem?

Razlika je, da se tebe boji, ker si tako zakompleksana.

Nehaj biti nasilna in jo uporabljati za reševanje lastnih kompleksov.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Na cedilu, 18.06.2021 ob 18:02

Mogoče zato, ker ona ne spusti ponosa?

Če lahko vpraša nekoga drugega zame, zakaj ne more mene? Kakšna je razlika? lepo gor ali dol, zame je to težko, ker njej ne morem nič reči, ker tega jaz sploh ne bi smela vedet. Se pravi ona dobi podatek o meni (ali pa tudi ne, če ne odgovorim posredniku) in njej je lepo fajn, ker ve, jaz sem pa še vedno sama in se glede na takele stvari počutim kot drek. Če sem dobro ali pa če nisem dobro, isto je, tudi, če ona ve je isto kot, če ne bi vedela. Zame se ne spremeni nič. Tudi posrednika ne zanima zakaj nisem dobro, če nisem. Kako jo lahko skrbi zame, če je pa na koncu isto ne glede na to kako sem?

Ne vem, odvisno od njenih izkušenj s teboj. Lahko se je kdaj “opekla” in ne želi biti ponovno prizadeta. Ti dam en svoj primer..ko sem jaz požrla svoj ponos, poteptala dostojanstvo in vse kar mi je najbolj sveto riskirala zato, da osebo kontaktiram, mi je le-ta zabrusil, ne sicer dobesedno, ampak ko češ “nimam časa zate ne zdaj ne nikoli, ne oglašaj se več”. Tak cmok bi sebi dala takrat. Prisežem. Kaj je to meni bilo treba?! Mar bi bila tiho še naprej in zadržala v sebi. Meni je bila to lekcija za vedno. Jaz k tej osebi ne bi pristopila nikoli več prva, ma niti če imam za umret. Ne gre se za ponos, ampak za bolečino ob zavrnitvi. Najraje bi se pogreznila v zemljo še danes, ko samo pomislim kakšna mona sem bila. Ne morem si oprostiti. Pa tako jasno mi je bilo povedano že večkrat prej da naj dam mir. In nisem mogla, dokler se nisem prepričala, da ni kakšen nesporazum vmes, ali karkoli, dokler nisem naredila res vsega v svoji moči. Evo. Lahko da ta tvoja ima podobne izkušnje (morda s kom drugim) in je zato previdna.

To s posrednikom imaš popolnoma prav. Ni isto, sploh ne. Jaz sem prepričana, da bi raje izvedela od tebe kako si in če nisi ok, bi ti lahko stala ob strani, tako pa ne more, ne da bi se izdala kako je izvedela recimo da nekaj ni ok. Tako da ima zvezane roke in ji je še huje verjetno. Predvidevam. Potem je še tu vprašanje iskrenost teh vmesnih členov. Itd. Nikakor to ni rešitev in ne, ni prav. Bi te morala osebno vprašati, se strinjam.

Ne vem kaj ti reči. Res ne. Mi je žal, da je tako kot je. Samo to. Pa da nisem bolj pametna in da imam rešitev za vaju…žal je nimam.

New Report

Close