Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LCHF prehranjevanje

LCHF prehranjevanje

Za začetek ti priporočam, da prebereš nekaj člankov Nade Rotovnik KOzjek na temo prehrane.
Drugače pa odgovore na vsa vprašanja dobiš tudi pri svojem zdravniku. Razloži mu svojo fenomenalno dieto in kot strokovnjak ti bo razložil. Ali pa ne verjameš nekomu, ki je študiral medicino, ker se bolj zaneseš na članke kvazi prehrahranskih svetovalcev?[/quote]

Sicer ne zagovarjam LCHF diete, samo to, da pa zaupaš doktorjem glede prehrane, je pa tudi malce mimo. Vsak zdravnik, ki je vsaj malo samokritičen ti bo priznal, da o prehrani nima pojma, v celotnem študiju medicine je prehrani namenjen en sam semester, kjer se zadeve obravnavajo izredno površno.
Izjema so tisti, ki so se potem naprej še izobraževali o prehrani kot npr. Nada Rotovnik Kozjek.

Drugače se pa s prehrano ukvarjajo dietetiki.

Zelenjavo ješ? Hm, kaj pa OH v zelenjavi? To nisi še vzela? Paradižnik, korenje, repa – polno OH.
Ja, OH so osnovno gorivo za možgane. Brez sladkorjev možgani ne delajo. No sicer se pa tako vidi, da res ne :).[/quote]

Hvala za konstruktivno debato.

O OH v zelenjavi se lahko razpravlja, tudi ni vsa zelenjava primerna (korenje že ne), pač se je potrebno o tem malo poučiti, zato je pomembno, da bereš strokovne članke in ne trič trač revij, ki polnijo strani revij. Nadzemna, podzemna zelenjava? Poraba energije v telesu za prebavo/predelavo OH iz zelenjave?

No ja, vsak po svoje ne? Ne rabim jaz tebe niti ti mene prepričevati.

Bi pa ti bila hvaležna, če bi prilepil/a link do raziskav, ki opisujejo in kažejo na škodovanje pravilne LCHF prehrane na dolgoročno zdravje.
Res bi rada prebrala kaj na to temo.

O tem kaj posamezniki mislijo o OH že dovolj vem, da sem se lahko odločila tako, kot je meni OK.

Ker jaz zagovarjam raznovrstno prehrano, bova rekle malo drugače: ti nas prepričaj, da LCHF ni škodljiva. Prilepi kak verodostojni medicinski dokaz, da je to super zdravo.
Pa pusti maxximum portal…[/quote]

Še enkrat – ni moj namen prepričevati. Vsak se sam odloči. Se opravičujem, če sem pisala v tonu prepričevanja. Samo podala sem svojo izkušnjo, to je vse. Če je tebi ok jesti vse po spisku in se pri tem dobro počutiš, zakaj ne?

Sem pa odprta za nova znanja in trenutno me zanima dolgoročni vpliv LCHF na zdravje.

Zelenjavo ješ? Hm, kaj pa OH v zelenjavi? To nisi še vzela? Paradižnik, korenje, repa – polno OH.
Ja, OH so osnovno gorivo za možgane. Brez sladkorjev možgani ne delajo. No sicer se pa tako vidi, da res ne :).[/quote]

Hvala za konstruktivno debato.

O OH v zelenjavi se lahko razpravlja, tudi ni vsa zelenjava primerna (korenje že ne), pač se je potrebno o tem malo poučiti, zato je pomembno, da bereš strokovne članke in ne trič trač revij, ki polnijo strani revij. Nadzemna, podzemna zelenjava? Poraba energije v telesu za prebavo/predelavo OH iz zelenjave?

No ja, vsak po svoje ne? Ne rabim jaz tebe niti ti mene prepričevati.

Bi pa ti bila hvaležna, če bi prilepil/a link do raziskav, ki opisujejo in kažejo na škodovanje pravilne LCHF prehrane na dolgoročno zdravje.
Res bi rada prebrala kaj na to temo.

O tem kaj posamezniki mislijo o OH že dovolj vem, da sem se lahko odločila tako, kot je meni OK.[/quote]

Aha, torej paradižnik, bučke, repa, korenje in tako naprej, prepovedana zelenjava. Izjemno bistro :).
Sem ti že dala nasvet: beri članke Nade Rotovnik Kozjek. Izkušena na tem področju. Ne bom ti dajala posebej linkov, ker ima ogromno člankov na temo prehrane in diet. In malce se potrudi in bo šlo.
Enkrat za spremebo poslušaj in beri strokovnjake na to temo. In omenjena vsekakor je. Ne pa, da bereš razne trače, kjer vsak teden ponujajo novo dieto.

Tukaj je pregleden članek, ki navaja pozitivne učinke ketogenih diet na zdravje.
http://www.nature.com/ejcn/journal/v67/n8/full/ejcn2013116a.html

Hvala za konstruktivno debato.

O OH v zelenjavi se lahko razpravlja, tudi ni vsa zelenjava primerna (korenje že ne), pač se je potrebno o tem malo poučiti, zato je pomembno, da bereš strokovne članke in ne trič trač revij, ki polnijo strani revij. Nadzemna, podzemna zelenjava? Poraba energije v telesu za prebavo/predelavo OH iz zelenjave?

No ja, vsak po svoje ne? Ne rabim jaz tebe niti ti mene prepričevati.

Bi pa ti bila hvaležna, če bi prilepil/a link do raziskav, ki opisujejo in kažejo na škodovanje pravilne LCHF prehrane na dolgoročno zdravje.
Res bi rada prebrala kaj na to temo.

O tem kaj posamezniki mislijo o OH že dovolj vem, da sem se lahko odločila tako, kot je meni OK.[/quote]

Aha, torej paradižnik, bučke, repa, korenje in tako naprej, prepovedana zelenjava. Izjemno bistro :).
Sem ti že dala nasvet: beri članke Nade Rotovnik Kozjek. Izkušena na tem področju. Ne bom ti dajala posebej linkov, ker ima ogromno člankov na temo prehrane in diet. In malce se potrudi in bo šlo.
Enkrat za spremebo poslušaj in beri strokovnjake na to temo. In omenjena vsekakor je. Ne pa, da bereš razne trače, kjer vsak teden ponujajo novo dieto.[/quote]
Sorry, jo je čisto čas povozil, kot bi Dražigosta Pokorna poslušala oz. brala. Ženska je obtičala na prehrani izpred desetletij in ne spremlja ali pa noče sprejeti nova spoznanja.

Sem bila leto dni na LCHF, počutje fenomenalno ampak holesterol mi je pa v tem času narastel na 8,1. Zato sem, žal, prekinila s tem načinom prehranjevanja. Še vedno mi ne zna noben od strokovnjakov odgovorit zakaj mi je tako narastel. Vsi mi samo pravijo, da je holesterol ok, da je to samo farmacevtski trik, ampak meni se delajo obloge na ožilju, tako da se ni za hecat.

http://www.soce.si/?p=1261

http://www.soce.si/?p=1414

Tudi sama ne jem moke (razen ajdove), testenin, riža, krompirja pa še česa – ker tako ustreza mojemu telesu.

Mi pa je po vseeno LCHF ali KETO bližje od česarkoli drugega. Če že. Ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi se hranila po tabelah, lestvicah, mericah, procentih …

P. S. Znanstveniki se s temi bedarijami ne ukvarjajo, zdravniki samo gasijo posledice podobnih budalaštin. In verjemi, da jih je veliko! Osebno svoje organe preveč cenim, da bi se z njimi igrala na kakršenkoli nepreverjen način. Kako bo telo reagiralo, se bo mogoče pokazalo šele čez leta, ko ti bo kakšen organ odpovedal. Ampak potem bo prepozno, lahko boš samo še jokala od jeze nase. Je vredno zaradi par kilogramov? Več sadja + zelenjava + gibanje je prezahtevna kombinacija? V primerjavi s temle je prav na izi. Predvsem pa je preverjeno zdrava.

Tukaj imaš strokoven članek o vplivu HIGH FAT prehrane na podgane. Če boš po tem nadaljevala …
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2423405/

Samo nekaj izsekov o stanju po treh mesecih:

Stereological examination of the kidneys revealed differences in kidney weight, total kidney volume, volume of cortex, medulla, glomeruli, proximal and distal tubules, and numerical density of glomeruli and glomerular height in the treatment group compared with the control group. Light microscopic investigation showed a dilatation in blood vessels and Bowman’s space, mononuclear cell infiltration, degeneration in nephrons, including glomerulosclerosis and tubular defects, and an increase in the connective tissue in the kidneys in the treatment group. We concluded that a fatty diet may lead to renal deformities as a result of histopathological changes such as dilatation, tubular defects, inflammation and connective tissue enlargement of the kidney.

Torej so neposredno dokazali povezavo maščob z okvarami ledvic.

V novejšem članku o vplivu diete z visoko vsebnostjo beljakovin, so druge navedbe

These data indicate that HPD reduces BW in WTD rats, which may be related to decreased FI and the selective reduction of fat mass accompanied by improved glucose tolerance, suggesting relevant benefits of HPD in the treatment of obesity.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3763043/


Potem pa se drži tega kar praviš in nehaj pametovat.
Kako dolgo pa živijo Eskimi ?

V novejšem članku o vplivu diete z visoko vsebnostjo beljakovin, so druge navedbe

These data indicate that HPD reduces BW in WTD rats, which may be related to decreased FI and the selective reduction of fat mass accompanied by improved glucose tolerance, suggesting relevant benefits of HPD in the treatment of obesity.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3763043/%5B/quote%5D

Ne mešaj. To je visokobeljakovinska dieta, ne LOW CALORY HIGH FAT, o čemer je govora tukaj. Maščobe.


Potem pa se drži tega kar praviš in nehaj pametovat.
Kako dolgo pa živijo Eskimi ?[/quote]

Seveda pozabijo, da so te maščobe večinoma iz rib, torej zdrave. Pa da Eskimi ne uživajo sladkorja.

Seveda, ti raje bereš rumene časopise, ker so bolj strokovni kot članki ene izmed najbolj priznanih strokovnjakih v Sloveniji na tem področju. Ti resnično verjameš, da so ženske revije, ki so polne teh bedastih diet bolj strokovne. Bravo ti :).
Se vidi, da je resnično to, da so OH hrana za možgane in kdor jih ne je, se vidijo posledice. Jasno iz te teme :).

kdo so VSI, ki ti pravijo, da je holesterol ok? kakšni samo oklicani prehranski strokovnjaki, ki so si nek pildek kupili na kakšni samozvani prehranski akademiji v ameriki?

Velika izbira LCHF prehrane[/url] na enem mestu. Na voljo tudi hrana brez glutena in ostala zdrava prehrana.

Tebe je en sam trač, ne hvali se javno s svojim nevedenjem. Si kdaj videla Kozjekovo na 3 metre? Kot da bi bila pred teboj 100 letnica, ki je dneve preživela na dalmatinskem soncu. To dela prehrana, ki jo ona priporoča. Vse diete povzročajo jo-jo efekt. LCHF/KETO ni dieta, pač pa način prehrane doživljenjsko. Če bi bilo vse res kar trditev, je ne bi na Pediatrični kliniki furali že 3 leta, diabetiki si uspešno z njo uravnavajo sladkor, na Nevrološki kliniki epi napade in multiplo. S tem načinom prehrane se uspešno zniža slabi in zviša dobri holesterol, zniža trigliceride pod 1… Lahko se je vso nadzemno zelenjavo, razen graha in fižola v zrnju. Uporablja se olivno olje in maslo. Hrano se pripravlja na minimalni maščobi, ko je jed na krožniku, se šele dodajo zdrave maščobe. Ob obroku se 2 x na dan doda 1 omega 3. Je se v okviru okna 8 ur, ostalih 16 samo voda, grenak čaj. Nekateri ne jejo zajtrka. Nič narobe. Lahko je 1. obrok šele ob 12., 14. uri. 8 ur imate časa, da v ta okvir stisnete 3 obroke sestavljene na podlagi lchf. Prve 3 mesece se odsvetujejo mlecnine, sir. Od sadja gozdni sadeži. Po tem načinu prehrane nisi lačen. Po 1 tednu ugotoviš, da telo ne kliče več po cukru. Je več energije, spanec se skrajša, a je bolj kvaliteten.

Meni se je to zgodilo po enem tednu veganske prehrane. Jem pa enako IF, samo vegansko. Kile pa padajo ko nore, bom kmalu podhranjena, pa jem vse sadje, vso zelenjavo, stročnice, žita. Zdravje, koža končno bp

Jaz že pred nekaj leti iz prehrane črtala:

Kruh, sladkarije, sokove in alkohol……
Samo te 4 stvari, drugo jem normalno….
Takrat izgubila 10 kg in sedaj že skoraj 5 let konstantna teža, nič oblog….res pa sportam 4 do 5 krat tedensko…

New Report

Close