Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LCHF sekta na FB

LCHF sekta na FB

Mogoče se res ne obremenjuješ z maščobo, se pa še kako z OHji, kar je videti iz tvojih postov. Mogoče res ne tako striktno kot orto zagovorniki LCHF, ampak priznaj, da še vedno se.

Ješ krompir, en mali krompirček na en mesec, en korenček na 14 dni. Oprosti, ampak to je obremenjevanje. Pa tudi, če OH ne šteješ, lepo priznaj, da se jih izogibaš.

Vse, čisto vse diete, ki imajo nižji vnos od porabe delujejo. Koliko so pa resnično zdrave, je pa drugo vprašanje in to se pokaže na dolgi rok.

Mi greste pa hudo na živce vsi, ki pravite, nič bele moke, to je strup … Pojdite solit pamet Italijanom, da ne smejo več jest testenin in Francozom, da ne smejo jest baget in rogljičkov, če si upate. Pa sta ta dva naroda v povprečju precej manj debela kot je trenutno situacija pri nas.

razni dietiki, še posebej moški, so v bistvu eni taki psihopati, za katere je ukvarjanje z lastno prehrano v bistvu rešitev za vse ostale. Če se ne bi šli vaganja in preverjanja vsakega koščka hrane, ki ga pojejo, bi z nečim drugim maltretirali drug folk. Torej je to še najbolje. Seveda ni enostavno, če živiš v njihovi bližini, sicer pa se je brez veze sekirati za fb neumnosti.
Vsak človek mora pogruntat, kaj mu paše in kaj ne.

največja neumnost, da ljudje črtajo iz prehrane sadje in zelenjavo.

Sama ne jem Oh in škroba razen sadja in zelenjave in mu je uspelo shujšati.

Ravno ob uživanju v mojem LCHF obroku sem z veseljem prebrala tole temo. Nimam FB in nisem vključena v nobeno skupino. Imam že 4 spredaj in nisem ravno rosno mlada, pa še vseeno dovolj, da sem se pred časom lotila spremembe v mojem načinu prehranjevanja.

V veliki meri se strinjam z avtorico, ne pa povsem. Strinjam se, da je treba vedeti nekaj o stvari, ki jo prakticiraš in da ne greš v to zato, ker je moderno in ti je nekdo omenil FB skupino, kjer vse in vsi izgledajo kot manekeni.

Pišem samo moje izkušnje; zame LCHF pomeni način življenja in ne dieto v našem pomenu besede. S tem pridejo drugačne nakupovalne navade, drugačna priprava hrane, drugačen odnos do hrane in nenazadnje drugačno družabno življenje in preživljanje prostega časa. Zato je to zame odločitev, ki ti resnično spremeni življenje. In ne nekaj, kar se maloobčasno greš, ker ti je nekdo omenil.

Nekaj primerov:
– v trgovini prebereš deklaracije, veš kaj pomenijo določene hranilne vrednosti in oznake v sestavinah.
– Seznaniš se z osnovnimi pojmi makrohranil in njihovo vlogo v človeškem telesu (pa ne iz FB in raznih trič trač portalov ampak iz strokovnih knjig in člankov).
– Razčistiš pri sebi glede uvedbe spremembe – tu gre za to, da v resnici preklopiš na nov način in ne samo občasno, ker to deluje samo, če se tega res držiš tako, kot velja za LCHF.
– Sprejmeš dejstvo, da ješ večinoma doma, ker edino tako res veš, kaj ješ. Dejstvo je, da večinoma druženje poteka ob hrani in pijači. Na LCHF imaš res omejen nabor pijač in omejeno količino hrane (poleg tega, da tudi vrsto hrane). To pač moraš sprejeti.
– Da je poleg omejitve vnosa OH pomembna tudi količina zaužite hrane na dnevnem nivoju – tu ni dobro, da se en dan nažreš in potem drug dan stradaš, gre za enakomerno pravilno količinsko odmerjanje vsak dan.
– Da je na LCHF prehrani velika možnost raznolike prehrane, le poučiti se je potrebno, kaj in koliko. Izredno pomembne so količine, kar mnogokrat marsikdo pozablja. Dejstvo, je, da ljudje jemo z očmi in ne z možgani – žal.
– Da je prehrana (vrsta in količina) vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izgube telesne teže, le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} telesna aktivnost – preverjeno na lastni koži.
– Striktnost je izredno pomembna v začetni fazi ob prehodu na nov način. Takrat je res nujno, da se strogo držiš vseh zapovedi. Žal živimo v svetu, kjer nas dnevno zasipajo s prigrizki in vabljivimi fast food fillerji. Le strog režim pomaga, da prebrodiš začetno krizo (ki jo ima skoraj zagotovo vsak ob prehodu na drug način prehranjevanja). Ko se telo navadi, ni več težav. Seveda če si pripravljen poslušati telo in ne gledati reklam 🙂

Sama se odlično počutim na LCHF, ta hrana mi odgovarja, nič ne pogrešam škrobnatih in ostalih živil, bogatih z OH. Krompir, makarone, riž sem menjala za zelenjavo (npr. cvetačin pire, brokolijev pire, ohrovt z maslom, pečene bučke ali melancane, blitva z maslom…veliko je izbire, pa si še vedno v okviru LCHF.
Poleg še kos mesa ali ribe in skleda solate. Meni je to super kosilo. Maščobe vedno kombiniram z zelenjavo in/ali mesom. Marsikdo si povsem narobe predstavlja “high fat” količine. To ne pomeni, da ješ za zajtrk maslo z žlico :))

Osebno lahko rečem, da nisem imela težav z vrsto živil ampak s količino. Po mnogih smernicah sem si in so mi izračunali dnevno porabo in ko prideš na te količine vidiš, koliko si prej preveč pojedel.

Tako da, vsak po svoje. Meni to odgovarja, pa ne zato, ker je to trend ampak ker se veliko bolje počutim sedaj, kot sem se prej, ko sem jedla po slovenskih prehranskih smernicah. Hkrati sem se vzporedno znebila določenih zdravstvenih težav in izgubila kar precej maščobe.

Torej hočeš povedat, da se mašiš z mastno hrano?
Pa to se da v enem stavku napisat, ni treba pisat celih romanov.
Ti pač paše, da se mastiš z mastno hrano in kaj zdaj? Je treba cele romane napisat tu gor?
[/quote]
Niti se ne. Ni treba posploševat vsega kar napišem. Ja, razlika je ta, da se ne obremenjujem več z vsakim gramom maščobe. To je edina razlika od prej. Pa da si na solato zlijem olja, toliko kot ga je včasih stara mama zlila. Z ničemer se ne obremenjujem. To se drugi. In razlagam zaradi drugih.
[/quote]

Ja in kaj zdaj, če se filaš z oljem?
LCHF fantiki ste res ene zoprne zgage.

Ne me basat, pišeš,da si imela motnje prehranjevanja (kar izvira iz drugačnih motenj) in zdaj si poklicana, da nam soliš pamet, kritiziraš prehranjevanje drugih ( te je kdo pooblastil?) in kritiziraš eno skupino na FB in ji lepiš etikete? Kaj pa če so v skupini ljudje, ki nikoli niso imeli motenj v prehranjevanju, ker imajo počiščeno podstrešje…in jim ena bivša z motnjami lepi etiketo????


Jaz nisem tega rekla – da nikoli ne jem bele moke. Ne, z OH se ne obremenjujem. Če mi verjameš ali ne, enostavno sploh gledam ne, kaj pojem in koliko. Da jaz pojem en korenček na 14 dni in 1 krompr na 14 dni, je zato, ker sem gurman in mi paše jest še 300 drugih vrst zelenjave, sadja ipd. In pač ker ne jem koruze, kostanja, pa še enih takih stvari, ki jih eni obožujejo. In ker vase več ne spravim kot 3 čevapčiče npr. na pikniku. To ni obremenjevanje s hrano, pri nas doma nikoli nismo bili res hudi jedci. Ko pa nekdo gre znormalnih porcij na tako skrajnost, pa pač ni OK. Telo se mogoče navadi na spremembe hitro – vsi pa pozabljajo, da je tu še psiha. Ta je pa razlog, da večina ljudi kmalu odneha z dieto.

Jaz pravzaprav jem vse. Še sladkarije. Jasno pa, da jih ne vsak dan. Glih v tem je point. In preberikaj sem napisala – vse ni za vsakega. Ne zagovarjam LCHF, ko smo že pri tem. Da se en sili s tem. Jaz se prehranjujem v teh okvirih, če bi šla sama sebe analzirat. Amapk ker sem navajena. Ampak jaz se ne izogibam niti eni stvari. Ni mi niti treba hujšat ali kaj. Ne jem svinjsko mastnih zrezkov, kot je nekdo napisal pa malsa na žlico – ker pač mi ne paše. Moj brat je celo življenje samo klobase jedel brez kruha in je ful suh. Mastne klobase. Mama tudi. Njima je to ok. V bistvu sta ona dva podhranjena in bi mogla dodajat konkretno količino OH. To sem že rekla, da je odvisno do človeka do človeka, od genov, načina življenja.

Ne me basat, pišeš,da si imela motnje prehranjevanja (kar izvira iz drugačnih motenj) in zdaj si poklicana, da nam soliš pamet, kritiziraš prehranjevanje drugih ( te je kdo pooblastil?) in kritiziraš eno skupino na FB in ji lepiš etikete? Kaj pa če so v skupini ljudje, ki nikoli niso imeli motenj v prehranjevanju, ker imajo počiščeno podstrešje…in jim ena bivša z motnjami lepi etiketo????
[/quote]
Ja, to je motnja hranjenja, če te je strah pojest korenček. Pač tako je. In ravno to razlagam in pač ne kapirate – da to sem dala čez in ne hvala, nikoli več. Danes imajo za to ime – ortoreksija. In samo to me moti, ne to kakšen način prehrane si kdo izbere. Pa v prvem postu sem napisala, da ima pluse in minuse.

To, ko je ena gospa napisala da bere etikete itd – s tem ni pa popolnoma nič narobe. Jaz jih tudi. Zakaj bi ogli vso svinjarijo vnest v sebe, če ni treba. Kar ne pomeni, da je kdaj z velikim užitkom ne.

In so ti pognale dlake? 😛
[/quote]
:))) Niso bili steroidi. Haha.

Sam… res mi ena raste, tam ko ni treba. Hm.
[/quote]

Torej, fitneserka, kateri so ti dodatki potem, nedovoljeni? 😀 Dlaka gor ali dol :)))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close