Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Letos nimam denarja za darila

Letos nimam denarja za darila

Meni se pa zdi OGROMNA razlika med darilom in darilom. Eno je, ko obdarovanci (ponavadi otroci) ne vedo kaj bi s tolikimi darili, ki se grmadijo pod smrečico in darila dejansko izgubijo namen. Čisto drugo pa je, ko obdarovanca (predvsem otroka!) ne pričaka pod smrečico NIČ. 🙁 Magari čokolada, barvice, kaj jaz vem…. In to je pa valjda nujno. In ja, popolnoma razumem mamo, da (predvidevam da otrokom) ne more privoščiti niti najmanjše pozornosti in se ji zato trga srce!
Ja, sej, objemi, razumevanje in pogovori so temelj odnosa. In če ene pravite, da je praksa pri vas že od nekdaj takšna, da se ne obdarujete – ok. Predvidevam pa, da pri avtorici posta takšne prakse ni bilo in so jo razmere prislile v tak skrajni ukrep. In itak, da ji je hudo….
In ja – sej otroci bodo razumeli. Ampak jim zato ne bo nič manj hudo. In to dvojno: prvič zaradi mame, ki jo bodo gledali žalostno in razočarano. In drugič zaradi sebe, ker verjamem, da si vsak otrok (upravičeno) želi in verjame, da si je zaslužil neko darilce. 🙁


Če tvoji najbližji ne vedo za tvoje stanje tako duševno kot finančno, so čisto navadni ignorantje in nič ne vedo. Ne vem sicer, kako od tebe kaj pričakujejo in zakaj ti vsaj pri hrani ne pomagajo ampak takle mate. Ker če njih zate lačno in prezeblo nič ne skrbi, zakaj tebe skrbi zanje!


Pa kje ste se vzele! Avtorica malo provocira, ker ima očitno za internet, pa še za kaj drugega. Nič ne piše,da ima otroke! Pa saj otroci dobijo darila v vrtcu/šoli/RK pa še kje bi se našlo, če je res taka revščina doma! A da bi ti avtorica kaj delala, a to pa ne? Pojdi po prvi ulici v tvojem mestu, pa vprašaj v prvo štacuno, če ji lahko okna pomiješ za 5 evrov ( a ja, delo na črno). Pa saj moraš nekaj počet, ne samo doma čepet in svojo žalost zganjat!

Ja, to ni slaba ideja; npr. pomiti okna za kompenzacijo za par čokolad….
Sicer pa sem predpostavljala, da začetni post ni provokacija.

Glej, tudi sama sem brezposelna s tremi otroci, ko odštejemo kredit, imamo mesečno okoli 700€ denarja za vse. Pa se vedno znajdem. Trikrat smo šli letos za dva dni k moji kolegici na morje, tam sem nabrala veliko lovorja in ga posušila in bom to dala za darila. Nabrala sem dva lambarja fig in naredila slastno marmelado. Ko smo hodili po sprehodih, imam vselej s seboj kakšno vrečko, v kateri nabiram zelišča, ki jih posušim in za darila naredim čajne mešanice – tega so zelo veseli. Nasadila sem si meliso, meto in žajbl, ki jih večkrat naberem in naredim slasten sirup. S starejšima hčerama naredimo precej različnih voščilnic, ki jih že za miklavža podarimo naokoli, da lahko te voščilnice potem porabijo za praznike. Letos smo naredili za nekaj družin, ki tudi živijo v velikem pomanjkanju za otroke snežne krogle, pa za dva otroka, ki nepravilno držita pisalo iz gumic nastavek za na svinčnik. Iz steklenic, steklenih kozarcev smo lani naredili krasne vaze – slikanje na steklo ali servetna tehnika. Pa veliko sivke sem letos nabrala in naredila krasne majhne blazinice.

Hočem ti povedati, da za darila iz srca ne potrebuješ (veliko) denarja, ampak se samo prepustiš ustvarjalnosti in vse kar delaš, res delaš iz srca. To ljudje bolj cenijo…

“glavo pokonci” mogoče bodo tvoji nasveti pomagali komu za drugo leto, a za letos je poletja konec in miklavža tudi in si avtorica z njimi nima kaj začet:-)

avtorica dobila si kar precej uporabnih nasvetov sploh tistega, da preprosto poveš, da nimaš..no morda boš našla v stanovanju kaj takega, kar bi se dalo podariti..ti boš sama najbolj vedela kaj

razumem te, ker smo mi že pred recesijo živeli iz rok v usta in vem kaj pomeni, da si brez denarja in brez upanja na boljšo prihodnost…nam gre trenutno bolje, ker živimo v bližini meje in sem zaposlitev poiskala v tujini..kaj ti hočem rečt…če imaš zdravje, koga da ti denar posodi, da se preseliš v tujino in če si osebnost za to, pojdi ven s te nepravične in še kakšne slovenije..slovenije nalašč z malo začetnico

Stara sem 41 let in izhajam iz delavske družine. Denarja nikoli ni bilo enako odvečnih dobrin. Nikoli nismo bili lačni, hodili smo v sindikalne prikolice na počitnice. Starša so nas naučila delat in šparat. Tako da nas recesija ni prizadela saj nikoli nismo kupovali stvari ki jih ne potrebujemo. Otroke sem komot vzela sabo v trgovino ker se nista metala po tleh med policami za kako igračko ali sladkarijo. Res ne vem kaj ste tok obsedeni z nekimi darili in ne poznam otroka ki bi bil resnično želen kake sladkarije k za enkrat jih imajo še dovolj. Avtorica zberi tebi drage ljudi okrog sebe in jim pripravi dobro kosilo (sestavine te pridejo 20 eur ter veliko iznajdljivosti pa bo) in naj bo to tvoje darilo za praznike. Glede otrok pa kokr imaš razvajene.

Imajo prodajalke, kelnere..za to…veliko jih najema čistilne servise, ker rabiš lojtro,..to je zeloooo slaba ideja..čevlje za 20 eurov bi si prej obrabila kot pa našla kakega lastnika lokala, ki bi bil pripravljen plačat kar nekomu, ki ga ne pozna

Imajo prodajalke, kelnere..za to…veliko jih najema čistilne servise, ker rabiš lojtro,..to je zeloooo slaba ideja..čevlje za 20 eurov bi si prej obrabila kot pa našla kakega lastnika lokala, ki bi bil pripravljen plačat kar nekomu, ki ga ne pozna[/quote]
Ah dej no dej, vsak frizer bi ti plačal če mu pomiješ okna! Pa še kar nekaj drugih je! Saj bi vsak razumel da ne fehta ampak želi samo nekaj zaslužiti! In ker mislim,da je post provokacija, potem …. Revščina je predvsem v glavi, avtorici pa se ta revščina ne iz izrazoslovja ne iz vsebine ne vidi.
Ena preklasta s.p. novinarka išče vsebino za svoj jokav članek/prispevek!

Pozdravljena.
Mogoče nekaj predlogov za pozornost:
– čaj v vrečki (mogoče imaš nabrana zelišča)
– razni piškoti
– skodelica iz das mase in notri piškoti
– vrečke zeliščne soli (zmešaš sol in posušena zelišča)
– domača marmelada (kozarec okrasiš s serveti, servetna tehnika)
– domač sok

Jaz sem takih daril najbolj vesela, sploh če so pri izdelavi pomagali otroci.

Že zgoraj so ti napisale, da darila lahko izdelaš tudi doma. Če pišeš na mon, imaš internet in pogooglaj in najdi kako izvirno darilo, ki ga lahko narediš doma. Reciklaža! Imaš preproge iz starih majic, krpanke lahko manjše kot obeski za ključe ali kot povšter za dnevno ali kot odejo, možu daš lahko bon za večer v dvoje(ne stane nič) Otrokom (odvisno koliko so stari) izdelaš lahko človek ne jezi se, če si bolj vešča Jengo, lahko če je starejši mu izdelaš knjigo z njegovimi fotografijami, ali spleteš igračko, punčka iz cunj, domača mila, pralna sredstva, Imaš nekaj kar manjka meni, čas! Napisala sem ti predvsem stvari, ki ne stanejo nič ali pa 2 eur.
Ne prepusti se razmišljanju česa nimaš poglej kaj imaš in v googla vtipkaj doma izdelane igrače za otroke in delaj še je čas. Zadovoljna boš ti in obdarjenci. Podari sebe.



Ja pa kaj še?? Pa na Tednik in prvo stran Slovenskih novic??

PEESDA in vaša darila, čokolade in štumfe in ‘jajca’……………. v rit si jih vtaknite!!!!

DARILO je, da greš dobre volje za cel dan ven – nabirat listje in zvečer iz njih naredit ikebano!
Da se pogovarjaš – da se nasmejiš – da daš topel

ISKREN objem!![/quote]

Verjamem, da so tvoji, glede na tvoje obnašanje in izražanje veseli, če privlečeš domov vrečko suhega listja in se zamotiš ter zadržiš kletvice in agresijo zase.[/quote]

Haha, sem se pošteno nasmejala 😀

Imajo prodajalke, kelnere..za to…veliko jih najema čistilne servise, ker rabiš lojtro,..to je zeloooo slaba ideja..čevlje za 20 eurov bi si prej obrabila kot pa našla kakega lastnika lokala, ki bi bil pripravljen plačat kar nekomu, ki ga ne pozna[/quote]
Ah dej no dej, vsak frizer bi ti plačal če mu pomiješ okna! Pa še kar nekaj drugih je! Saj bi vsak razumel da ne fehta ampak želi samo nekaj zaslužiti! In ker mislim,da je post provokacija, potem …. Revščina je predvsem v glavi, avtorici pa se ta revščina ne iz izrazoslovja ne iz vsebine ne vidi.
Ena preklasta s.p. novinarka išče vsebino za svoj jokav članek/prispevek![/quote]

Kje ti živiš, jaz sem iz MB in moja frizerka nima za burek, vse sama dela, pa je na lokaciji, kjer je masa ljudi in sploh ni draga, je pa tudi dobra, če še vedno po desetih letih zaidem k njej, če imam kdaj med tednom čas..sicer hodim v nakupovalna središča, ki so odprta med vikendi in ki imajo tudi dober kader, tako da ne govorim na pamet, da je dobra

Sem prepricana, da bo letos tebi bolj hudo, kot potencialnim obdarovancem, ki pa jim, ce te imajo radi ob tvoji stiski ne bo prav vseeno.

Ali se morda lahko znajdes kako drugace ? Namesto kupljenih daril morda necakom podaris skupni izlet na bliznji hrib, ustvarjalno delavnico v svojem domu? Odrasli, ce imajo kaj soli v glavi, pa od tebe ne pricakujejo nicesar (kar absolutno ne pomaga, saj bos vseeno v stiski oz.se bos neprijetno pocutila.) Morda lahko skuhas kako kremico ( 1kg kokosove mascobe in olivno olje in kaka kaplja etericnega olja?? -iz tega naredis kar nekaj kozarckov kreme-20 malih-ki jo lahko pospremis s kako lepo zeljo)…stane te slabih 10 eur- za 20 darilc?…

Jaz res NE RAZUMEM zakaj bi si bilo za novo leto potrebno delati stroške z darili. Pri nas ko smo bili otroci majhni te skrbi oz. stroškov ni bilo. Miklavž je prinesel otrokom sadje in mogoče kakšno kapo in dedek mraz v šoli. In to je bilo to. V naši družini ne kompliciramo z darili, se ne obremenjujemo s stroški in res ne vem…zakaj za vraga je treba slepo slediti vsem neumnostim komercializacije?!?

Super predloge si dobila. Poglej no, kako malo je treba za lepa darila.
Tudi jaz sem ženska s prazno denarnico. Zato vsako leto napečem novoletne piškote. Letos bom vsaki vrečki dodala čokoladko v obliki srčka za en euro, sem jih že videla v Merkatorju.
Sicer pa nič stokat in se smilit sami sebi.
Korajža velja!


Za internet pa je? Pa za telefon tudi? Saj tegale ne pišeš iz knjižničnega računalnika? Ker šele potem ti bom verjel, da si revna. Ne vem, kakšne sorodnike imaš, ki kljub temu, da vedo, da nimaš denarja, od tebe pričakujejo darila. Nisi povedala, da si brezposelna. Nisi povedala, da nimaš niti za hrano? In to ne vidijo tvoji bližnji? Koga hecaš?

Pa kaj vam je, da odgovarjate na vec let stare teme?!

Hm, če si brezposelna, imaš časa dovolj, da kaj narediš. Opcij je ogromno in vsako podjetje je veselo, da dobi pridnega delavca. Za take se vedno najde mesto, verjemi. Ali pa odpri čistilni servis, boš imela več dela kot ga lahko sfolgaš v 100 letih.

Sicer pa, če ti zmanjka denarja za darila, se greš lahko en enostavni in (iz špekulativnega vidika) precej varen import export. Moj primer: za črni petek sem iz nemčije naročila en zelo popularen izdelek, ker je bil tisti dan (oz. nekaj ur, ker so potem vse razprodali) znižan za 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Skupaj s poštnino je prišel 160 EUR. Zdaj sem ta izdelek na bolhi prodala za 200 v nekaj dneh. Torej 40 evrov takojšnjega dobička.

lahko se greš to še naprej … iphone X v švici je bil včeraj v eni ponudbi za 860 eur. Pri nas se prodajajo po 1200. Če imaš gor kakšno “porodico”, bi ti ga verjetno lahko zrihtali in imaš že 340 eur dobička, kar ni samo dovolj za darila, ampak ene mini počitnice v kempu poleti.

Samo znajti se je treba. Jamrati je najlažje.

V treh letih je pa menda že našla službo, tako da letos darila bodo.

Jaz sem najboljša darila potalala, ko sem bila na ekonomskem dnu.
Zbirala sem kozarce za vlaganje, jih lepo aranžirala in noter tlačila vse sorte: mešanico zeliščnih čajev, nabranih poleti; iz sestavin paketov RK sestavljala mešanice za piškote (ki so potem rabile samo še mokre sestavine), izdelovala domače kopalne soli, lastnoročno izdelala kuharske knjige, posejala zelišča in spet iz kozarca za vlaganje naredila unikaten lonček, Res je, da moraš malo mislit v naprej, ampak ne potrebuješ veliko denarja za veliko darilo:)

Pozdravljeni.
Česa si najbolj želite, pa bi Vam bilo žal denarja za to, da bi sebe razveselili?
Koliko ste stari?
Bi kak komplet dekorativne kozmetike?
Mogoče več kg kave oz. tistega, kar redno jeste/pijete?
Zakaj Vas pa ne bi JAZ letos razveselila in Vam mogoče narisala nasmešek na obraz? Pa čeprav z malenkostjo.

Ste za? Od kod ste? Lahko tudi na ZS. Javite se spet sem.

Ni vse tako črno, glavo gor! 🙂

Koliko je star post?Hahaha..pa dajte se skulirat no.

Calm down. Malo se lahko pohecamo, če je kdo že privlekel tole pra-staro temo spet na plano.
🙂


Pa kje ste se vzele! Avtorica malo provocira, ker ima očitno za internet, pa še za kaj drugega. Nič ne piše,da ima otroke! Pa saj otroci dobijo darila v vrtcu/šoli/RK pa še kje bi se našlo, če je res taka revščina doma! A da bi ti avtorica kaj delala, a to pa ne? Pojdi po prvi ulici v tvojem mestu, pa vprašaj v prvo štacuno, če ji lahko okna pomiješ za 5 evrov ( a ja, delo na črno). Pa saj moraš nekaj počet, ne samo doma čepet in svojo žalost zganjat!
[/quote]

Kolkim štacunam si pa že pomila okna?

New Report

Close