Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Levi komedijant Kobal plagiator?

Levi komedijant Kobal plagiator?

TV poper je bil kopija nekaterih ita oddaj, ki so bila takrat aktualna. Poišči si kak intervju s Igorjem Malalanom, kjer govori o nastanku TV popra. Tam ni scen pisal samo kobal, amapk zdaj že žal pokojni Verč, Košuta, Malalan, ter Devetak. So pa vsi še danes živeč tik ob meji oz čez mejo in imajo tam službe, zato tdudi poznajo sceno, oz so jo poznali ko so ustvarjali poper (so ga priredili za naše potrebe – naši situaciji)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ma kaj se zgražate, ko več ne gre, posežemo po pripomočkih, viagri, lubrikantih, stimulansih v obliki mladega mesa, plagiramo, na vseh črtah življenja, enim se izide, enim ne. Borisu se ni.

Po mojem je tudi že prej prepisoval od Italijanov, če ne vedno, vsaj pogosto. Me pa zanima, kdo bo tole javno škodo poplačal. SNG Celje je javna ustanova, davkoplačevalski denar itn. Ampak ker je vse skupaj ista klika, minister iz iste stranke kot Kobal, bo bolj mišji repek vse skupaj.

omenjeni pripomočki (iz tvoje strani) so legalni, borisovi niso….to je bistvena razlika

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Plagiiranje je neskončno grda reč.

Mimogrede, se je kdo (razen mene) vprašal, kdo je v primeru, ki ga obravnavamo, plagiiral koga? Je vendarle treba preveriti, pa čeprav je na prvi pogled jasno, kdo je pacek in kdo ni. Primeri so vseh sort.


Produkt truda brez pameti lahko vidiš pri primatih, glede tehničnih zadev. 😅
[/quote]

Če bi bil slab električar, ti ne bi tule pisal.

A če bi bil desni bi bilo pa ok ?

Ravno so na poročilih na radiu povedali, da Kobal po tem razkritju ne daje izjav in se je zavil v molk:-)

Ok, ni lepo, da se hvali s plagiatom.
Ampak, odkar je on direktor Šentjakobskega gledališča, je teater spet to, kar mora biti. Predstave so kvalitetne in razprodane do zadnjega sedeža. Upam, da ta “nezgoda” ne bo vplivala na programsko dejavnost tega gledališča!

Tudi meni se zdi malo žaljivo. Nas žali, podcenjuje.Tako si stvar lahko (najbrž kar moramo) razlagamo.

Na veliko se sedaj enači Janšo, Kobala, mavčevo, diplomske.. Ampak razlika je ogromna. Tisti govor je pač moral biti, pa ni važno kak. Neke koristi od teh govorov ni in bi utonil v pozabo, če pač ne bi bil plagiat. Govori so na splošno velikokrat izposojeni, saj med govorom praktično nihče ničesar ne citira, navaja virov ipd. Dobesedno neumnost brez koristi. Mavčevo so pač tepli roki, nekaj je potrebno oddat in potem pač od nekje potegneš. Kdor spremlja tuje medije če, da se ogromno vsebin prepisuje, a ko imajo novinarji čas, posegajo po več virih in naredijo zadevo težko sledljivo. Tudi tukaj nekih norih koristi ni, je pač moralna teža.

Pri kobalu je malo drugače. On se je prijavil na razpis z jasnimi pogoji, kamor se mu ne bo bilo treba. Zavestno se je odločil za krajo celotnega dela niti ne neznanega avtorja, in je to tudi v intervjujih prodajal kot svoje delo (da je ideja prišla iz italijanske črne kronike..).

On je torej brez potrebe izpeljal poslovno goljufijo, zavestno z namenom oškodovanja. Pri diplomi vemo, da razen praktičnega dela nič ne more biti avtorsko. Tega ne gre pričakovati, se pa pričakuje citiranje in navedba vira. Avtorska je samo forma. Spet ne gre za neko strašno zavajanje, naš sistem pač diplomo zahteva, čeprav večinoma sploh niso smiselne, saj gre samo za kopičenje že raziskanega (večinoma).

Ni mi pomembna kobalova zgodovina, usmeritev, ali mi je všeč ali ne. V tem primeru je storil kaznivo dejanje.

Aldo Nicolaj je dokaj znan /tudi priznan/ avtor. Ne morem verjet, da je Kobal kar prevedel /ali mu je kdo drug/ in objavil to kot svoje. Saj je tako? Sem prav razumela?

Če bi bil slab električar, ti ne bi tule pisal.
[/quote]

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=7190635

New Report

Close