Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ličenje najstnic

Ličenje najstnic

Živjo

Res si preveč zadrta saj sem jaz stara 12 let in mi mami dovoli za šolo uporabljati maskaro ter najrazličnejše lake za nohte tako da

Pri 18 pa otroci, kam gre ta svet?

Imam 16 letno hčer, 2. letnik gimnazije. Uporablja puder, maskaro, šminko (nevpadljivo), si lakira nohte itd. Me ne moti. Sama ima velike probleme s kožo (akne) in puder uporablja, da se sama bolje počuti. Pa ne mi pametovat, da puder povzroča akne- lahko povzroči par mozoljčkov, aken pa definitivno ne (sem jih imela tudi jaz in starejša hči, in ja hodi tudi h kozmetičarki na čiščenje obraza). Vsak dan jo vidim kakšna gre v šolo in ni lajdrasto namazana niti oblečena. Pa še ena, ki je dala komentar na to, da so bolj ”vpadljive” punce slabše v šoli, moja je odličnjakinja.

Me ne moti, ker da svoj denar za ličila, ker to ni življenjsko nujna potreba ji tega tudi sama ne kupujem. Si vsaj mejkap kupuje in ne čikov ali česa drugega (vsaj kolikor jaz vem)

Živjo

Jaz imam 12 letnico,začela se je liciti,ampak uporablja nevpadljive lake za nohte,puder,maskaro ter gloss,ni vpadljivo namazana,moram pa priznati da se zelo lepo naliči in izgleda zelo lepo

OŠ – lipgloss (lahko rahlo obarvan, ampak res rahlo), nalakirani nohti le ćez vikend, ostalega ni.
SŠ – pa še ne vem, še nismo tam, gotovo bo lahko kaj več, a tudi tu ne veliko več. Recimo kaka maskara in puder, če bodo mozolji, lipgloss, pa kak nevpadljiv lak. Ostalega ne. No, pri 16-ih pa se bo že itak sama odločala in upam, da po pameti 🙂

Punce v OŠ in SŠ, ki se šminkajo, malajo z laki in podobno, spominjajo predvsem na pocestnice.

mislim da je dovolj stara da ve kak se naličiti pa tudi,mamice poglejte kakšna je sedanja generacija veliko punc se liči zato so nekatere punce ki se ne smejo ličiti lahko ispostavljene (glj kakšna si, odrasti že,poglej kakšni mozoli)…..je pa res da je manj več. punco pa morete najprej vzgojiti kako izgledati da si lahko sama postavi meje do koder lahko gre z ličili…

Spet en veliki kiks vzgojnoizobraževalnih ustanov in države kot take, ki je zatajila. Enostavno bi moralo biti PREPOVEDANO ličenje v osnovni šoli. Ne gre za kožo, ne gre za denar, ne gre za to, da so nekatere namazane pretirano, druge pa luštno, kot piše ena mama za svojo hči. Gre enostavno za to, da so to mlajše mladoletnice, otroci, ki še ne bi smeli biti podvrženi ustvarjanju seksualno obarvane note in se preizkušati kot objekt izzivanja spolnega poželenja. Prav tako bi morala država z jasnimi navodili poskrbeti, kaj je primerna delovna obleka za šolarje in dijake (tudi profesorje), s tem pa vzgajati upoštevanje kodeksov oblačenja in obnašanja družbi primerno. Ta moment je povsem izostal v zadnjih generacijah, in ni mi povsem jasno, do kje se še misli širit to polje demokracije. Nedopustno je, da hodijo dekleta v šolo malone v oblačilih, ki pokrivajo malenkost več kot spodnje perilo, naravnost vulgarna pa je sporočilnost, da to lahko in smejo početi deklice v starosti dvanajst, trinajst let. Seveda pričakujem agresivne napade sodobnic, vendar ja, zboljena je že generacija staršev. In to zblojenost lahko učinkovito preprečuje zgolj in samo sistem, ne posameznik. Ker je vendarle še dovolj pametnih mladih staršev, tudi sodeč po sodelovanju na forumih, vi ste tisti, ki lahko to norijo ustavite. Dajte sprožit peticije, ki bodo vpeljale red v šolski sistem tam, kjer je to najbolj nujno in potrebno. Ohlapnost in odsotnost pravil je namreč bistveno večja zloraba otrok kot kršitev utečenih pravil! Sodelujoči otroci, no, na vaše mnenje se pa starši naj ne ozirajo! Starši bi morali biti tu zato, da vam postavijo zdrave in razumne meje, ampak ta moment je spodletel, sodeč po videnem na ulicah. Sploh sedaj pozimi je krasno videti otroka, ki misli, da je na svetu najbolj pameten, ker hodi z majčko nad popkom, ledvička zunaj, mame pa so zadovoljne, ker njihova špelca zgleda lepa in seksapilna mlada ženska, čeprav je še otrok!

Podpišem se pod vse.
Dodala bi še to, da mora biti nekaj zelo narobe, da punčke hrepenijo po taki pozornosti.

Tudi jaz se strinjam s prepovedjo.

Ličenje, britje pizd, barvanje, obročki, rinke v nosu (kot za bike), parfumiranje (Vlasta Nussdorfer) je kurbirsko (velja tudi za “metroseksualce”), takoj veš, da ta in ta oseba hoče nekaj zakriti, prikriti. To delajo osebe z izrazito slabo samopodobo.

Pr.: Sumljiva je bila neka Valentina Tonković; opazil sem, da ima na eni strani zabrito glavo, na drugi pa dolge lase. Pogledam na net – kaj piše – njena slika in pa “I am proud lesbian. “.

Jasno kot beli dan. Spet ena zlorabljenka.

Tudi zato hodim izključno na same “katoliške” zabave, da se naužijem naravne barve las, naravnih deklet.

Vedno bom trdil: LEPA ŽENSKA ne rabi ličenja, grdi pa to itak ne pomaga ….

Vesel oče

Živimo v demokraciji, zato se vsak lahko naliči, kot se mu zdi.Mene prav nič ne moti.Meje pri vsem tem postavljajo starši.Primarna družina je tista, ki vzgaja, ne pa družba, ki take malenkosti kroji in obsoja.
Katoliške zabave? Imam dve bivši sošolki, ki sta redovnici.Ko imamo obletnico valete, smo vse lepo urejene, onidve pa že s sivkastimi lasmi.Zgleda grdo in zanemarjeno.
Mislim , da je ličenje in parfumiranje, pa čeprav kdaj tudi pretirano – še najmanj moteče.Dosti hujši so nevzgojeni in buldožerski karakterji, ki padajo čez meje, ki jim jih starši niso nikoli postavili.

Jaz se ličim od trinajstega leta dalje, pa ni z mano prav nič narobe. stara sem petdeset.

Ličenje najstnic spodbuja predvsem pedo lobij…..

mogoce malo ker vem za mojo hcerko ona ni uporabljala licil do 13 leta potem pa se je odlocila da bo saj so ga imele use punce jaz osebno jo podpiram ker pac ona tako zeli sama se odloca vendar ne o vsem seveda imam pa zato vec zaupanja od nje ker jo podpiram res je da se ucasih malo razjezim vendar se zmeraj je 14 letnica ki ima svojo modo

poglej… 14 letna punca ki nosi licila , to se ne pomeni da je kurba mogoce ji je bol udobno z licili sama naj se odloci kaj bo pocela s SVOJIM TELESOM sama si bo kriva ce ga bo unicila ampak ce bo previdna si ga ne bo….so pa tudi kurbe kot npr vasa hcerka ker tako mislite ampak moja definitivno ni ker dela use s pameetjo in srcem

Ene ste preprosto zatezene. Dejte malo kompromisov sklepat. Pa bo vsem lazje.

Jaz sem se začela ličiti pri 12 letih za v šolo oz. vsak dan. doma niso težili, ker je bila mama mnenja da če mi prepove, se bom pa naskrivaj. no, do 15. leta me je že minilo. od takrat naprej ne nosim nikakršnih ličil več 🙂


Svojo modo in nepismeno mati…..


Ji ocita nekdo, ki ne zna sklanjati samostalnika mati. Samo povem.

men je ušeč pri puncah, ne glede na starost, seveda,
če so naličene tako, da izgleda, kot ne bi bile. 🙂

Opazim pa tudi punce, pri katerih je vsega preveč, in potem izgleda vse zelo umetno, kot da želi skriti samo sebe.

Živijo, kljub temu da se je pogovor na tem forumu dogajal 10 let nazaj,vem da so tudi zdaj tu punce kot jaz, ki jih zanima mnenje mam o ličenju v soli. Sem 14 letnica in začela bom obiskovati 9 razred. Za v šolo se ličim vsakodnevno, s tem pa sem pričela 3 mesece nazaj. Moj make-up je izredno nevpadljiv, uporabim korektor,ki ga nanesem v majhni količini pod oko in na kakšno nepravilnost, malo maskare in glos. Obraz zaščitimo s sončno kremo. Mami za to ve in me dokaj podpira ne podpira pa tega,da bi se ličila vpadljivo. V razredu bi rekla da se liči vsaj 1/2 deklet a nobena vpadljivo. Sem pa vseh 5 let odkar imamo v soli ocenjevanja odličnjakinja. V 5. in 6. razredu sem imela kakšno oceno zaključeno 4, a sigurno ne več kot en predmet. V 7. razredu sem imela eno 4 ostalo 5, v 8. Razredu pa sem imela vse zaključeno 5. Tudi vpisala se bom na gimnazijo (po vsej verjetnosti na ledino) kljub temu da bi brez velikih problemov bila sprejeta tudi na bezigrad. Mnenje sem dodala saj menim da se je v 10 letih trend dokaj spremenil in dekleta zanima sodobnejše mnenje. Lep dan še naprej.

 

Bolj je pomembno, kaj ima v glavi, da je odličnjakinja, olikana, vzgojena, pa ne kadi, pije, se ne drogira. Pomemben je uspeh, da se vpiše v gimnazijo in naredi ugleden fax. Ličenje no noben problem.

Ko sem šel po svojega sina v OŠ, v januarju, je bilo kar mrzlo…sem šel mimo igrišča,kjer se je zunaj zadrževal četrti razred, sedijo sošolke skupaj in je bila ena njihova sošolka oblečena v mini krilo( usnjena), hlačne nogavice štumfi, naličena oziroma porisano okoli oči,  črni nohtki…nevem ali to dovolijo starši ali je sama hotela takšna v šolo it…sploh nisem mogel verjet, pa da imam jaz hčerko, niti slučajno ji ne bi dopustil, da se tako okrasi…zgoraj je ena napisala lipgloss…to še ja, ostalo sigurno ne.Ne rečem, da je že to osmi ali deveti razred,ko postajajo deklice najstnice…

New Report

Close