Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lidl, Eurospin, Hofer

Lidl, Eurospin, Hofer

mi je kar nerodno, ko te srečam.
z ženo zasluživa pol manj, imava samo en avto, pa še ta ni mercedes, nimava avtodoma, nimava več nove hiše, tudi midva trdo garava, le da nisva tako zelo poštena, kupujeva pa samo kar rabiva, res pa da nikoli paštete.

pa hvaliva se tudi ne prav veliko…[/quote]

Tudi mi se ne hvalimo, da ne boš mislim – želela sem samo avtorici nekaj povedati..in ni bl moj namen hvaljenje, daleč od tega.
In ni ti treba biti nerodno, ne bova se nikoli srečala. In če si naši otroci kdaj želijo pašteto, v tem ne vidim nič slabega.
Me zanima, kaj vse pa ti zmečeš vase??[/quote]

včasih tudi pašteto, samo ne tiste iz svinjskih kož, špeha, malo jeter, soli in ojačevalcev okusa.
da bi pa s to svinjarijo zastrupljal svoje vnuke, mi pa še na misel ne pride.
pa čeprav spadam, zlasti v primerjavi s teboj, v nižji sloj…


Kaj pa je junk food? Jaz v naštetih trgovinah redno kupujem izdelke, ki niso junk food. Če si se pa napalil/a in konstantno provociraš, upam, da imaš bio kmetijo z zelenjavno in mesno samooskrbo… . Drugače pa prosim, nisi relevanten/a za kategoriziranje ljudi po socialnem statusu in nakupovanju v navedenih trgovinah.
Meni ni težko priznati, da so mi izdelki iz Hoferja super, tudi Eurospina in Lidla. Sicer ne vem, kje bi lahko kupila boljšo hrano, namig mogoče???

Pred nekaj leti so moji znanci prisegali le na Merkator, jaz pa sem ostala brez službe in hodila v Hofer in Eurospin. In so se mi smejali, me poniževali…
Jaz sem še vedno brez službe in hodim v Merkator, oni pa so začeli prisegati na Hofer in Lidl:)))

Vedno eni in isti omejenci, ki se trudijo prepričat, da ste zato ker vi kupujete v Konzumu višji sloj, bog i batina, … a ti res vrjameš da če kupiš, pa recimo čokoladne kroglice za v mleko da so tiste iz Konzuma kvalitetnejše, majo manj cukra in Ejev in druge svinjarije, kot ti ste iz Lidla??? Ha ha ha. Jaz kupujem v Sparu, Konzumu, Lidlu in Hoferju, edino v Eurospin nikoli ne grem. Kam potem spadam???[/quote]

Takole po pisanju bi rekla da nedvomno v nižji sloj.[/quote]

a ti ‘takole po’ pa v višjega???

BRAVO, točno tako kot si napisala!

Ko je kupovanje v trgovini, ki teži s tisoč pikastimi popusti, statusni simbol, se lahko zamislimo, kam plovemo 🙂

Avtorici mora bit sila tezko ker je njen glavni problem ugotavljanje kdo hodi v katero trgovino. Ti se nisi mela nikakrsnih resnih problemov v svojem bednem zivljenju. Ampak kako hitro se stvari obrnejo, ko bi ti vedela. Potem bos ponizna s solzami v oceh in vprasanji Zakaj se je ravno tebi to zgodilo, tako dobra in postena.. Premisli raje kaksna si. Naj te nacin zivljenja drugih toliko ne zanima, vsak zivi tako kot lahko. Ti ponizujes ljudi. Zamisli se nad sabo, ze jutri te lahko doleti marsikaj slabega.

Samo enkrat sem “šopingirala” v Lidlu – pa nikoli več ne bom!
Zakaj?
Leta in leta kupujem enkrat tedensko hrano v Merkurju in Mullerju v Celovcu (uro in pol iz Ljubljane) in moram reči, da ima tam kupljena hrana res izvrsten, prefinjen in “dodelan” okus, ki razvaja borbončice …in je pravo doživetje. Sem se navadila na te okuse in pač bi s težavo pristala na manj okusno hrano. Tam za tedenski nakup pustim okrog 200€ …in mi ni žal.
Je pa naneslo, da sem bila primorana kupiti hrano v najbližji trgovini … torej v Lidlu ….in še danes mi je ŽAL vsakega centa, ki sem ga tam pustila.
Umeten in nedoločljiv okus sadja, zelenjave in živil, da ne govorim o sladicah… sem brez besed, da to nekateri res jejo! Srčno upam, da mi nikoli ne bo potrebno kupovati v Lidlu …
Ker se cenim in si lahko privoščim pač kupujem v Avstriji, kjer za pošten denar dobim res kvalitetno in raznovrstno robo, ki pa je žal v Sloveniji ni dostopna.
In ne niti na misel mi ne pride, da dokler si lahko ta luksus privoščim …. da bi kupovala “plastično” in brezokusno hrano v Lidlu!

Draga avtorica, imaš komplekse. Da nisi v otroštvu jedla iz plehnatega lončka, ker si danes tako vzvišena ?Ne ponižuj ljudi, ker se vsakemu lahko hitro obrne. Na boljše ali slabše. Zamisli se nad sabo.

Ali ni Spar Avstrijska trgovina? Mar je kvaliteta hrane Slovenske podružnice slabša kot Avstrijske? In kam se že steka dobiček te trgovine?

Kdor visoko leta nizko pade.

Največ v Hoferju, zaradi največje izbire bio in vegetarijanskih izdelkov.

Pa kaj se ene skoz tukaj ven mečete, kje kdo kupuje? Pa kaj za vraga vas to briga? Vsak naj dela, kar hoče in kupuje tam, kjer želi. Dejte nehat že, ker ste zoprne.

Ni čudno, da nam gre tako slabo, ko pa ljudje samo še gledajo, kje in kaj kdo kupuje, v kakšnem avtu se vozi, kdaj sesa in podobne neumnosti. A res nimate ničesar drugega za počet?

Jst pa predvsem kupujem hrano, ki je pred potekom roka uporabe in je znižana za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Jedilnik prilagajam temu, kar je trenutno znižano. S tem privarčujem polovico.
Kam pa potem spadam jaz?

[center][/center]

Ti pa res ne znaš z denarjem. Še preveč zapraviš!
Jaz gledam na vsak cent, vsak. Zato se napajam s sončno energijo. S tem privrčujem vse.
Kam pa potem spadam jaz?

V naštetih trgovinah dokazano kupuje višji sloj, ki nima cajta se svaljkat po blagajnah po pol ure, ker je njihov čas nekaj vreden.

Tudi!

Jaz pa nakupujem samo preko spleta v izbranih visokocenovnih marketih v tujini.
Malenkosti kot so sveži ajdov kruh z orehi, koruzni in rustikalni pa mi nakupuje moj asistent vsak dan sproti. Seveda izdelano po naročilu iz najbolj izbranih sestavin.
Sem pa že parkrat slišala za Lidl in Eurospin …seveda nič pohvalnega.
Sem se pa nasmejala zdaj ob jutranji kavi … ko neka dama trdi, da ima mercedeza, hišo, avtodom in bla, bla, bla …. pa nakupuje v dotičnih diskontih …. očitno resnično nima izbranega okusa (ubožica).
Saj vsi dobro vemo, da za malo denarja – dobiš malo (kvalitetne) muzike. Kajne?
Kam dragi moji pa jaz spadam?

New Report

Close