Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljubezen je bolezen ….

Ljubezen je bolezen ….

Prijatelji moji dragi, tole sem danes prebrala v reviji Delo in dom, prilogi Slovenskih novic. Pritegnil me je naslov, ki je: “Ljubezenske pasti”, gre pa takole:

“Ljubezen je bolezen, ki se pozdraviti ne da”, pravi ljudska modrost. Sodobne znanstvene raziskave potrjujejo, da ima ljubezen veliko elementov bolezenskega stanja; lahko se kaže tudi kot najboj močna človekova zasvojenost.

Vsi poznamo omotične občutke, ki spremljajo svežo zaljubljenost: ščemenje v trebuhu in nestrpno pričakovanje, da pozvoni telefon, lahkotnost koraka … Pri večini ljudi se iz začetne zaljubljenosti razvije bolj stanovitno in urejeno čustvo – ljubezen. Nekaj vznemirjenja in burnih čustev se s časoma sicer izgubi, toda nadomesti jih lahko trajno in zanesljivo partnerstvo. Pri nekaterih se zaljubljenost lahko sprevrže v drugačna, razdiralna čustva. Iz nje se lahko razivje obsedenost, oblastnost in druga nevarna čustva ….

…. Raziskava, ki so jo nedavno opravili ameriški znanstveniki dokazuje, da se ljubezen lahko spremeni v zasvojenost. Človek postane odvisen od kemičnih snovi , ki ustvarjajo občutek ljubezeni. Te snovi delujejo na možgane podobno kot trde droge. Še zlasti pri ljudeh, ki so po naravi nestamostojni, ki so nagnejni k depresiji ali jim primanjkuje samospoštovanja, je velika nevarnost, da postanejo bolezensko odivisni od svojega partnerja. Zaradi zasvojenosti z ljubeznijo nekateri ljudje niso sposobni zapustiti nezvestega ali nasilnega partnerja in vztrajajo v zgrešenih razmerjih. ……

…….. in tako naprej in tako dalje ……… VENDAR HUDO ZANIMIVO BRANJE !!

Zanimivo predvsem s stališča osveščanja glede preprečevanja te zasvojenosti, in pa seveda s stališča ugotavljanja, da imamo kolikor toliko urejeno ljubezensko življenje in partnerstvo, čeprav tistih iskric včasih zmanjka, da z ljubzenijo pač nismo zasvojeni, ker je pri nas prešla počasi v rutino, ki si jo popestrimo tako ali drugače.

Verjemite mi, dragi prijatelji, da sem se ob branju tega članka malo zamislila. Zamislila sem se in obenem ustrašila, vendar pa seveda kaj hitro nazaj potolažila. Ker sem ugotovila, da me ta zasvojenost, spet hvala bogu, ne more doleteti, saj sem si dopovedala, da se mi to ne more zgoditi: tam nekje piše, da se nekaj dogaja v možganih…….. hehe, hehhe, te pa, če hočeš, da se v njih kaj dogaja, moraš imeti ….. če jih nimaš, torej …….. ni bojazni, ali ne!

Lep dan, lunino norenje in ………….. en micen kanček zaljubljenosti pa vam le vsem skupaj iz dna srca privoščim, ker je kar dober takle občutek, res ……..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hvala bogu, spet malo zanimivega branja Mariči .
No, v knjigi Cirila Kosmača ( Pomladni dan ) piše tole:

” V latinščini je glagol ljubiti naveden kot primer najlažjega in najbolj pravilnega glagola. In vendar ima ta glagol v življenju največ izjem, največ nepravilnih, težavnih oblik. Kako malo ljudi je, ki ga znajo pravilno sprejeti ! “

….. in še pravilneje uporabljati!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ja Marija… tud če ni tistega, kar je predpogoj za zasvojenost in kjer se vse dogaja, lahko vseeno pride do zasvojenosti….. mmmmmmm, spomini.. ko je ščemelo, razbijalo, ropotalo, vsak telefonski klic (pa takrat še ni bilo tolk telefonov), rdečica…. razburjenost… ejjjjjjjjjjjjjjjjjj, kje ste cajti….. no sam da smo doživel tud to…

Janija neki kar ščemi zdejle…. uh :))) spomini 🙂

Heheh Marička tud mene je postalo preveč strah in kar dobro sem se zamislila ob temle branju..Mater da nisme zasvojena s temi kemičnimi sredstvi..hihihh ma kaj češ..vsega pa tud ne morš met po kontrolo…Ma vseeno mislim da je zdravo bit zaljubljen.Ma ker pa ni rad zaljubljen…
Sem pa že slišala Ljubezen je zelo dobra bolezen…ljubobolezen kdor jo ima ta nekaj velja…heheh
pa še eno pesmico,k je bila hit ene dve leti nazaj….
vesna Pisarovič jo poje…
Ma niti jedem niti spavam..
al dobro izgledam aaaa
Na usnah mi piše tvoje ime…ja baš tebi pripadam…
Da je meni oko moje,da se naše
usne spoje…ooo sve bi dala..lalalala mater sem ze pozabila malo..hehehe
No ampak tako nekako gre..

NAJ ŽIVI LJUBEZEN jest pravim…ZA LJUBEZEN VSE!!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ne bom rekla nič. Vse vas lepo pozdravljam, ker odhajam na dopust in sem v stiski s časom. Imejte se radi!

Lilagem

hmmmmmmm … ta filing v želodcu .. pa ko se ti kar v glavi zvrti .. ko samo pomisliš na … uh … tudi B. je to doživela :)))))

Marija .. tole je pa res ful dobra tema … bi ves čas o tem razmišljala …

oki gmajnica … lepo vas pozdravljam .. ker zdele šibam v Lj .. greva s tamalim mal naokrog .. mal na obisk .. pa fotke iz Gardalanda dat razvit .. madonca jih bo .. komi že čakam da jih vidim :))))

ful lep dan vsem .. lubčke za vse in lepo se mejte !!!!!

B.

New Report

Close