Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubim ga, pa ne smem

Ljubim ga, pa ne smem


srečno – od srca.

Ne počuti se krive. Tudi jaz sem bila nekoč takšna, danes pa uživam z partnerjem z katerim sem se na skrivaj dobivala in imava petletno hčerko.

se smejim vsem vašim zgornjim psihološkim analizam :)- kar nehajte z njimi, ker nimajo smisla, niso pravilne in pa tudi spremenile me ne bodo, ne mene in ne mojega razmišljanja, čutenja, načina življenja …

vas pomirjam – prav nič se ne počutim žrtev in nič nisem na psihološkem dnu-še manj pa ne životarim:) – ravno nasprotno ! 🙂
časa nimam dihat in srečna sem, vesela – ljubljena in ljubim, mirna sem v srcu ter duši ..

p.s. mogoče ravno vi gospa, ki ste me tako strokovno analizirala, k meni kdaj po nasvete hodite?;)

ahhhhh

lepo bodite vsi

saj nisi resna – a sploh prebereš kaj pišeš za seboj?
iz spoštovanja? in zato mu iz spoštovanja zdaj raje lažeš? in se ti zdi,d a ga spoštuješ,d a hga ne spravljaš v zadrego … še kako skruniš njegovo dostojanstvo… še kako…
in ne ne dobi vsega – tvoje iskrenosti in poštnosti zagotovo ne in tvojega spoštovanja tudi ne – in to pa vsak človek si že v odnosvi zasluži in je vreden…
norca se delaš iz človeka in iz vseh nas tudi.

Ne hodim nikamor po nasvete, zato najbrž tudi k tebi ne. Tudi nisem tebe psihološko analizirala, ampak sem razmišljala o življenju, če hočeš. O tem, da se znajdemo v različnih situacijah, različni ljudje, ki reagiramo različno. Meni je vseeno, kako ti živiš. Za to si odgovorna sebi in svojemu možu. Jaz imam doma malo drugačno situacijo, a glede potreb in zakaj rabiš, kar rabiš, da si srečna in nasmejana, pa zelo dobro razumem. Zato nikakor ne sodim. Vdanosti v usodo pa ne razumem. In ne razumem, zakaj misliš, da tvoj mož ne ve, kaj počenjaš. Seveda ve. Verjetno ti privošči. Drugače bi že kaj rekel.

Jaz pač samo drugače razmišljam o sebi in o tem, kdo sem. Seveda je vsak ujetnik svojega življenja in svojih odločitev.

Ko pa že omenjaš nasvete – zanimivo, da ljudje z najbolj disfunkcionalnim življenjem delijo nasvete drugim. Ne vzemi osebno, vidim, da imaš navado tako reagirati in se braniti. Samo observacija. Fajn bodi tudi ti.


od kdaj pa je “ne povedati” lagati??
in verjami: bolje je kdaj živeti v nevednosti – sploh za dostojanstvo, samo-spoštovanje …

sem želela le še to dodati, da nima več smisla ne mene in ne moje situacije analizirat – izpovedala sem le moje življenje v tem 12 letnem obdobju glede na temo, ki jo je odprla gospa, ki sprašuje kaj naj naredi..

nihče ne more ničesar narediti namesto drugega – lahko si v življenju delimo iskušnje, lahko se izpovemo, si med seboj zaželimo srečo

kritiziranje, prepričevanje kaj je za koga kdaj, kje in koliko pravilno, moralno, vredno – nima smisla

analiziranje – laično ali strokovno pa tudi nima smisla v enem podanem mnenju in sploh pa ne tukaj na forumu

jaz si nikoli nebi dovolila, da bi nekoga analizirala in ga akademsko 🙂 prepričevala v moj prav – na podlagi česa že?! zato, draga akademsko izobražena gospa , ki ste ugotovila strokovno kakšnega profila ženska sem jaz, oziroma so ostali ki so se izpovedali v tej temi – včasih je potrebno globoko zadihat in šele potem podat mnenje oziroma kritizirat in pametovat 🙂

ker – življenje je dooolgo 🙂

tistim, ki ste strpni in dobri po srcu- pa hvala za lepe želje in jih vsem tudi vračam

lep pozdrav


od kdaj pa je “ne povedati” lagati??
in verjami: bolje je kdaj živeti v nevednosti – sploh za dostojanstvo, samo-spoštovanje …[/quote]
seveda,da je to laganje – prikrivanje resnice, početje za hrbtom…
ti če na skrivaj nekaj ukreadeš – in te ne dobijo- torej tega ne opazijo,.Zato tvoja kraja še ni dovoljena in kar splošno sprejeta kot ok… je še vedno kraja in kaznivo dejanje, napačno, neodobravanja vredno dejanje. In enako je tudi v teh primerih.
varanje je varanje- lčetudi ostane skrito in prevarani tega ne izve- zato tisti, ki vara ni nič bolj iskren – temveč je enako neiskren, enako oskrunil dostojanstvo prevaranega, ga ne spoštuje.
ti @mojodgovor ali akrkoli si že- ne piši zdaj in ne diktiraj drugim kaj lahko in kaj ne smemo- si napisala na javni forum – nihče te ni prisilil… zdaj pa ne ukazuj drugim – ker nismo mi tvoja familija, kjer ti misliš, da lahko počneš vse kar te je volja, drugim pa določaš tvoja pravila, ki se jih morajo držat.
Res si en velik egoist…


od kdaj pa je “ne povedati” lagati??
in verjami: bolje je kdaj živeti v nevednosti – sploh za dostojanstvo, samo-spoštovanje …[/quote]
seveda,da je to laganje – prikrivanje resnice, početje za hrbtom…
ti če na skrivaj nekaj ukreadeš – in te ne dobijo- torej tega ne opazijo,.Zato tvoja kraja še ni dovoljena in kar splošno sprejeta kot ok… je še vedno kraja in kaznivo dejanje, napačno, neodobravanja vredno dejanje. In enako je tudi v teh primerih.
varanje je varanje- lčetudi ostane skrito in prevarani tega ne izve- zato tisti, ki vara ni nič bolj iskren – temveč je enako neiskren, enako oskrunil dostojanstvo prevaranega, ga ne spoštuje.
…[/quote]
noufakingšit ☺
le zakaj imamo potem vse organe pregona, sodstvo, celo ministrstvo …. ki ugotovi ali je kraja ali pa kaj žnj.tega ☺
pa moj curak je moj … nikogar drugega in ga vtikam kamor uspem – za sebe (in trenutno nasajeno), ne za druge


od kdaj pa je “ne povedati” lagati??
in verjami: bolje je kdaj živeti v nevednosti – sploh za dostojanstvo, samo-spoštovanje …[/quote]
seveda,da je to laganje – prikrivanje resnice, početje za hrbtom…
ti če na skrivaj nekaj ukreadeš – in te ne dobijo- torej tega ne opazijo,.Zato tvoja kraja še ni dovoljena in kar splošno sprejeta kot ok… je še vedno kraja in kaznivo dejanje, napačno, neodobravanja vredno dejanje. In enako je tudi v teh primerih.
varanje je varanje- lčetudi ostane skrito in prevarani tega ne izve- zato tisti, ki vara ni nič bolj iskren – temveč je enako neiskren, enako oskrunil dostojanstvo prevaranega, ga ne spoštuje.
ti @mojodgovor ali akrkoli si že- ne piši zdaj in ne diktiraj drugim kaj lahko in kaj ne smemo- si napisala na javni forum – nihče te ni prisilil… zdaj pa ne ukazuj drugim – ker nismo mi tvoja familija, kjer ti misliš, da lahko počneš vse kar te je volja, drugim pa določaš tvoja pravila, ki se jih morajo držat.
Res si en velik egoist…[/quote]
Od kje pa tebi pravica, da tako divje sikaš?


seveda,da je to laganje – prikrivanje resnice, početje za hrbtom…
ti če na skrivaj nekaj ukreadeš – in te ne dobijo- torej tega ne opazijo,.Zato tvoja kraja še ni dovoljena in kar splošno sprejeta kot ok… je še vedno kraja in kaznivo dejanje, napačno, neodobravanja vredno dejanje. In enako je tudi v teh primerih.
varanje je varanje- lčetudi ostane skrito in prevarani tega ne izve- zato tisti, ki vara ni nič bolj iskren – temveč je enako neiskren, enako oskrunil dostojanstvo prevaranega, ga ne spoštuje.
ti @mojodgovor ali akrkoli si že- ne piši zdaj in ne diktiraj drugim kaj lahko in kaj ne smemo- si napisala na javni forum – nihče te ni prisilil… zdaj pa ne ukazuj drugim – ker nismo mi tvoja familija, kjer ti misliš, da lahko počneš vse kar te je volja, drugim pa določaš tvoja pravila, ki se jih morajo držat.
Res si en velik egoist…[/quote]
Od kje pa tebi pravica, da tako divje sikaš?[/quote]
od kej pa tebi pravica, da moje pisanje zmerjaš s sikanjem?
nisem nikomur nič naredila,s amo svoje mnenje sem lepo povedala- prej ti deluješ precej divja s svojim izrazoslovjem in napadanjem mene…
očitno že nisi tako srečna in zadovoljna, in še manj prijaznost in srečo potem odsevaš na okolico očitno…
torej vse teze v tej temi, d a ker te zadovoljuje ljubimec,d a si potem prijazna do okolice in ljubeča mati , že gotovo ne držijo, ker očitno si precej nesramna in ti niti ljubimec ne pomaga.
Prej te bo še ta kenslal. :))
Potempa se spečaj skupaj z @mojdogovor se bosta pa vidve osrečevale pa bo sreča vajina popolna :))) hahaha


od kej pa tebi pravica, da moje pisanje zmerjaš s sikanjem?
nisem nikomur nič naredila,s amo svoje mnenje sem lepo povedala- prej ti deluješ precej divja s svojim izrazoslovjem in napadanjem mene…
očitno že nisi tako srečna in zadovoljna, in še manj prijaznost in srečo potem odsevaš na okolico očitno…
torej vse teze v tej temi, d a ker te zadovoljuje ljubimec,d a si potem prijazna do okolice in ljubeča mati , že gotovo ne držijo, ker očitno si precej nesramna in ti niti ljubimec ne pomaga.
Prej te bo še ta kenslal. :))
Potempa se spečaj skupaj z @mojdogovor se bosta pa vidve osrečevale pa bo sreča vajina popolna :))) hahaha[/quote]

grem po 3x čips in pivo ☺


Od kje pa tebi pravica, da tako divje sikaš?[/quote]
od kej pa tebi pravica, da moje pisanje zmerjaš s sikanjem?
nisem nikomur nič naredila,s amo svoje mnenje sem lepo povedala- prej ti deluješ precej divja s svojim izrazoslovjem in napadanjem mene…
očitno že nisi tako srečna in zadovoljna, in še manj prijaznost in srečo potem odsevaš na okolico očitno…
torej vse teze v tej temi, d a ker te zadovoljuje ljubimec,d a si potem prijazna do okolice in ljubeča mati , že gotovo ne držijo, ker očitno si precej nesramna in ti niti ljubimec ne pomaga.
Prej te bo še ta kenslal. :))
Potempa se spečaj skupaj z @mojdogovor se bosta pa vidve osrečevale pa bo sreča vajina popolna :))) hahaha[/quote]

Še enkrat preberi za sabo, ker jaz nisem bila v nobenem odgovoru nesramna, kvečjemu ti deluješ arogantno.

Malo se pa slabo počutiš, vidim da te je zadelo. Zakaj, če je vse pri tebi tako čisto?

Na forumu lahko pišem kar hočem, ne rabim tvojega dovoljenja. Menda si lahko pričakovala, da vsi ne mislimo enako kot ti.


od kej pa tebi pravica, da moje pisanje zmerjaš s sikanjem?
nisem nikomur nič naredila,s amo svoje mnenje sem lepo povedala- prej ti deluješ precej divja s svojim izrazoslovjem in napadanjem mene…
očitno že nisi tako srečna in zadovoljna, in še manj prijaznost in srečo potem odsevaš na okolico očitno…
torej vse teze v tej temi, d a ker te zadovoljuje ljubimec,d a si potem prijazna do okolice in ljubeča mati , že gotovo ne držijo, ker očitno si precej nesramna in ti niti ljubimec ne pomaga.
Prej te bo še ta kenslal. :))
Potempa se spečaj skupaj z @mojdogovor se bosta pa vidve osrečevale pa bo sreča vajina popolna :))) hahaha[/quote]

Še enkrat preberi za sabo, ker jaz nisem bila v nobenem odgovoru nesramna, kvečjemu ti deluješ arogantno.[/quote]
ja pa res ja reči nekomu da divje sika je vrhunec prijazne komunikacije…NOT!
ja v smislu ironije sem ti vrnila ja nazaj malo provokativno in v tvojem stilu ja, ja se strinjam.
Očitno pa si me imela potrebo ti napasti, ker si me namreč ti z divjim sikanjem – ker jaz se s teboj sploh nisem pogovarjala.
Od kje ti ta potreba pa tudi ne vem- verjetno iz odločnega počutja in prijaznosti že ne.

Še enkrat preberi za sabo, ker jaz nisem bila v nobenem odgovoru nesramna, kvečjemu ti deluješ arogantno.[/quote]
ja pa res ja reči nekomu da divje sika je vrhunec prijazne komunikacije…NOT!
ja v smislu ironije sem ti vrnila ja nazaj malo provokativno in v tvojem stilu ja, ja se strinjam.
Očitno pa si me imela potrebo ti napasti, ker si me namreč ti z divjim sikanjem – ker jaz se s teboj sploh nisem pogovarjala.
Od kje ti ta potreba pa tudi ne vem- verjetno iz odločnega počutja in prijaznosti že ne.[/quote]

Naj bo po tvoje, jaz sem bolj stopila v bran osebi mojodgovor, ker je napisala svojo življenjsko izkušnjo, brez vsakega napadanja in žaljenja, tvoja replika njej pa meni ni sodila v kategorijo prijaznosti. Beseda diktiraj me je močno zmotila. Zdaj veš od kje potreba, ker sem se počutila krivo, da je nič hudega sluteča oseba z objavo svoje izkušnje, dobila tvojo porcijo nekakšnega prizadetega ega. Lepo, mirno popoldne ti želim.

Seveda si stopila v bran, ker se s tisto osebo poistovetiš in tako braniš sebe. Saj veš, da se zaradi laži in nagnusnega varanja, že sama počutiš krivo. Zato ne rabiš tega občutka prelagati na koga drugega.
Razčisti svoje težave, pa bo tudi svet lepši.

Kok ste pa eni pametni… obsojat in moralizirat je najlažje, ko se sam ne znajdeš v situaciji… jaz sem takoj slutila, da je ozadje zgodbe, ki jo govori “mojodgovor” bolezen ali kaj podobnega… In spoštujem vašo odločitev… če imate moža radi, imate z njim družino in otroke… seveda ga niste mogli kar pustit… Sama bi gotovo enako storila…

Poznam pa primer, ko je ženska postala invalidna… Nekaj let jo je mož še gledal in skrbel zanjo… Takoj, ko je imel priliko zaživet z drugo, pa je spokal in šel in jo prepustil otrokom, ki so že odrasli… Otroci mu tega ne morejo odpustit… A je to boljša rešitev????

Glede tega da pa mož nič ne ve… 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ve.. kot sem že povedala… ko si z nekom tako blizu, prestaneš toliko let življenja z njim, moraš vedt da mu je kristalno jasno… predvsem to je za moje pojme metanja peska v oči.. In ja, verjetno je njemu zato lažje, ker ve, da imate tudi vi kot ženska določene potrebe, ki jih on kot invalid ne more izpolnit… in ja, vrjetno zaradi tega, da nebi vi izpadli #${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}&/ on pa copata, ki vse to prenaša, ne bo nikoli vprašal po tem… Ker v resnici mu tako ustreza… To je moje mnenje


O katerih lažeh in težavah pišeš? Saj ne lažem. Niti se ne počutim krivo.
So te same izkušnje?

ne vem kaj te ima za zmotiti, ker ona dejansko tako piše kot da diktira drugim kaj lahko napišejo in kaj ne…

razvajena si. To dobi dober in skrben moz v zahvalo.
FUJ!

Glej, točno tako 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Saj jaz ji skoz govorim, da je ne obsojam, samo njej gre na živce, ko ji rečem, da sama sebi laže. Laže si, da mož ne ve. Laže si, da je čudovita ženska, žena in mati.

Prišla je v situacijo, ko ji je ljubimec pomagal, da je prebrodila težko obdobje. Še dobro, da ga je imela. Ampak nikoli si ni priznala, da vara. Ne vem, zakaj ne, verjetno misli, da je to nekaj zelo slabega. Jaz tudi varam. Imam dober razlog za to, nisem ena afna, avša in trapa. Ampak jaz vem, da varam in zakaj varam, moj ljubimec to ve. Družini lažem, da sem fantastična. Sprejela sem, da imam napake, jih imamo vsi. Mojodgovor pač ne. Ona je brez napake in njen mož je na smrt srečen in hvaležen, da mu ne dela sramote.

Jasno, da je to totalna štala, da zapustiš zakonca, ko postane hudo bolan ali invaliden. Jasno je, da to, kar dela mojodgovor edina možna pot, da se ti ne strga. Ampak bobu moraš reč bob. Ni to hruška.

Glej, točno tako 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Saj jaz ji skoz govorim, da je ne obsojam, samo njej gre na živce, ko ji rečem, da sama sebi laže. Laže si, da mož ne ve. Laže si, da je čudovita ženska, žena in mati.

Prišla je v situacijo, ko ji je ljubimec pomagal, da je prebrodila težko obdobje. Še dobro, da ga je imela. Ampak nikoli si ni priznala, da vara. Ne vem, zakaj ne, verjetno misli, da je to nekaj zelo slabega. Jaz tudi varam. Imam dober razlog za to, nisem ena afna, avša in trapa. Ampak jaz vem, da varam in zakaj varam, moj ljubimec to ve. Družini lažem, da sem fantastična. Sprejela sem, da imam napake, jih imamo vsi. Mojodgovor pač ne. Ona je brez napake in njen mož je na smrt srečen in hvaležen, da mu ne dela sramote.

Jasno, da je to totalna štala, da zapustiš zakonca, ko postane hudo bolan ali invaliden. Jasno je, da to, kar dela mojodgovor edina možna pot, da se ti ne strga. Ampak bobu moraš reč bob. Ni to hruška.[/quote]

Pač ja… okoli tega je kar nekaj sprenevedanja… Vsekakor pa jaz tega ne obsojam… Mislim, da gospa @mojodgovor nobenmu pamet ne soli… samo delila je svojo zgodbo.. In mislim, da je samo želela povedat, da kljub varanju za moža lepo skrbi in se z njim razume, prav tako ima dober odnos z otroki (ki bi jo sicer lahko tudi obsojali)… Spreneveda se za moje pojme zgolj v tej točki- da mož ne ve… Spreneveda se pa tudi mož…


O katerih lažeh in težavah pišeš? Saj ne lažem. Niti se ne počutim krivo.
So te same izkušnje?[/quote]
Kje pa. 🙂
Tudi druge nas imaš za naivne bedake, kot svojega moža. Žalostno.

spoštovana gospa

odgovarjam vam , ker ste me strpno razumela in se poskušala vživeti v realnost moje situacije

po pravici ? nisem brez slabe vesti in ja, še zmerom me krivda daje – in tisoč stvari je z možem od kar je na invalidskem vozičku neizrečenih

vendar je najboljše tako – karkoli bi mi govorila, razlagala, bi ga s tem prizadela
verjetno imaste prav – da on vse čuti in da me ne vpraša o ničemer ker je njemu tudi tako prav
ja kaj pa naj revež ? naj me sprašuje, naj se trpinči ? naj ga jaz?
doma je v miru, dela stvari ki so mu všeč in kar ga veseli – miren je in zadovoljen z življenjem kot pa ga pač imava….otroci in vnuki naju hodijo obiskovat….in ….
ja, zdaj jočem….

egoistka, prešuštnica, nespoštljiva, prevarantka?

ljubimec pa ima ženo, ki jo že vsaki tretji dan vozijo na dializo in doma še njenega ostarelega očeta…

pa to ni jokcanje – takšna je realnost

in glede na življenjske realnosti se človek v različnih življenskih obdobjih pač sproti odloča, prilagaja, menjuje vrednote, postaja tudi nemoralen-da lažje preživi in rine naprej

midva z ljubimcem se zatekava v najin svet dobesedno večkrat iz utrujenosti, iz obupa – vzpodbujava se eden drugega, se pogovarjava, potrebujeva se čustveno in da, tudi spolno- da še sploh zmoreva vsak na svoji strani nekak vredu funkcionirat na način, da se partnerjema slabše ne godi

res pa je, da varava

če pogledaš celostno našo situacijo – je žaaalostnaa…….ampak v vsej nesreči se pa imamo vsi radi, vsak od naju z najinimi partnerji, midva med seboj…..družine so mirne, otroci brezskrbni, za stare starše je tudi poskrbljeno, nihče se nikjer ne krega, ni hudobij, ne nespoštovanja, ne sovraštva

da, je pa varanje

in da – glede na to temo, ki je jo je odprla mlada gospa in na katero sem se odzvala z mojo izpovedjo – TUDI JAZ GA LJUBIM – PA GA NE SMEM

LJUBIM PA TUDI MOJEGA MOŽA

sedaj pa zares nebom več pisala – življenje teče naprej tudi nam in prosim gor, da bi ostalo vse vsaj tako kot je do sedaj…

vse dobro vsem in lep pozdrav

New Report

Close