Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana je najlepše mesto v Evropi

Ljubljana je najlepše mesto v Evropi

Teslo.. .in katera Ljubljana je imela dušo po tvojem? Pa saj si sam pisal o tem, da to ni več tista Ljubljana, ki je imela dušo. :-)))
Jaz vsaj povem, da zame tista tam iz sredine 70. let, ki se je spomnim kot mulc.
[/quote]
Bebo, napisal sem ti, da imaš lahko svoje mnenje. Meni pusti moje!
Ne boš verjel, ali pa morda tudi boš, tudi s tramvajem sem se peljal, preden so ga ukinili!


Bebo, napisal sem ti, da imaš lahko svoje mnenje. Meni pusti moje!
Ne boš verjel, ali pa morda tudi boš, tudi s tramvajem sem se peljal, preden so ga ukinili!
[/quote]

Ja potem pa tko povej no. Tedaj mene še ni bilo in se ne morem spomiti. Evo ne bom žaljivo zaradi vašega EMŠO. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Ja potem pa tko povej no. Tedaj mene še ni bilo in se ne morem spomiti. Evo ne bom žaljivo zaradi vašega EMŠO. :-)))
[/quote]
A bi davčno pa pin tudi?

Torej so vsi turisti nerazgledani kmetavzarji?
[/quote]

mislim da ne, le v podhod pri plavi laguni ali na avtobusno in železniško postajo jih ni noben peljal.
pa še kam drugam.

imate pa en mesec na leto res lepo v bližnji okolici Prešernovega spomenika, (če spregledamo tistih pet milijonov ogabnih potehtanih čikgumijev), kar pa niti ni čudno, saj enajst mesecev na leto samo razkopavate in nekaj sestavljate.
za naš denar seveda…

Ljubljana je praktična in tam so določena delovna mesta, ki jih drugje v Sloveniji ni. Masa kupcev je večja. Ampak to so socialno-ekonomsko-družbene značilnosti mesta, KAR PA NI vizualna lepota. Z besedo lep načeloma mislimo vizualno-estetsko podobo. Sicer stvar okusa.

No in kaj naj si ogledam v Ljubljani kot turist, več kot za max en dan ogleda to mesto ni. Če si res vzameš na izi je za en dan. Lahko pa v enem popoldnevu vse prečekiraš. In še to samo strogi center mesta. Vse ostalo nimaš kaj gledat.

ni nič posebnega, je več lepših evropskih mest, ravno tako slovenskih…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Exactly! Sprehod po samem strogem centru okoli Ljubljanice, do nekdanje Titove ceste, in vzpon na grad. Se kaj?

a spet tale tema, pa kaj vam nismo že dovolj krat povedali da je Ljubljana grda 😀

jaz živim v Ljubljani preko petdeset let, pa še vedno kaj odkrijem, česar prej še nisem opazil…

jaz živim v Ljubljani preko petdeset let, pa še vedno kaj odkrijem, česar prej še nisem opazil…
[/quote]

Saj tudi na Bledu lahko vsakič nekaj novega odkriješ, kako je kakšno drevo bolj zraslo 😀


Ja, se spomnim Ljubljane izpred leta 91, NIČ se ni dogajalo v mestu razen poletnega festivala v Križankah, mesto zvečer opustelo, no sredi 80h let se je začelo majčkeno dogajat okoli Konjskega repa in Mačka pa kakšno noč na Ljubljanici so znali enkrat letno organizirat. Sicer pa med vikendom prazno, skorajda nisi imel kam it na pijačo, edino vojska je tavala po mestu, ko so jih za vikend spustili iz kasarn pa ko so dobivali obiske od doma. Ljubljana pred 20 leti, kar se mene tiče, ni imela duše, pa še pol starega dela mesta je razpadalo.

Saj tudi na Bledu lahko vsakič nekaj novega odkriješ, kako je kakšno drevo bolj zraslo 😀
[/quote]

torej imam prav, da si cele lublane v enem dnevu ne moreš ogledat.

Spet kmetavzarji tolcejo po Ljubljani. Niso videli sveta , dlje od svojega hriba. Ljubljana je cudovita. Pika.

Pika, ne seri!

40. ☺

torej imam prav, da si cele lublane v enem dnevu ne moreš ogledat.
[/quote]

Brez problema si jo lahko, medtem ko si Pariza, Londona, Munchna, Berlina, Milana, Dunaja še zdaleč ne moreš ogledat v enem dnevu.

Brez problema si jo lahko, medtem ko si Pariza, Londona, Munchna, Berlina, Milana, Dunaja še zdaleč ne moreš ogledat v enem dnevu.
[/quote]

ne moreš!
niti ene ulice ne.
niti v mestih, ki si jih navedel, niti v lublani, pa tudi v Zgornjem Kašlju ne…

ne moreš!
niti ene ulice ne.
niti v mestih, ki si jih navedel, niti v lublani, pa tudi v Zgornjem Kašlju ne…
[/quote]

Po današnjih trendih bliskovitega turizma si lahko Ljubljano ogledaš v manj kot ENEM dnevu. Kapiš? Ljubljana je izredno majhno mesto in bo tako tudi ostalo. Če ima Ljubljana 250.000 prebivalcev in ima London 10 mio je logično, da si ne boš vzel za ogled Ljubljane 1 teden ker nimaš kaj videt. Večina turistov prenoči 1 do 2 noči v Ljubljani, to pomeni, da si vzamejo 1 dan za ogled mesta in nič več. Prvi dan pridejo in počivajo, zadnji dan pa grejo dalje.

Po današnjih trendih bliskovitega turizma si lahko Ljubljano ogledaš v manj kot ENEM dnevu. Kapiš? Ljubljana je izredno majhno mesto in bo tako tudi ostalo. Če ima Ljubljana 250.000 prebivalcev in ima London 10 mio je logično, da si ne boš vzel za ogled Ljubljane 1 teden ker nimaš kaj videt. Večina turistov prenoči 1 do 2 noči v Ljubljani, to pomeni, da si vzamejo 1 dan za ogled mesta in nič več. Prvi dan pridejo in počivajo, zadnji dan pa grejo dalje.
[/quote]

in potem si domišljajo, da so videli Ljubljano.
pa pol najlepših Ljubljančank je na dopustih…

Zakaj pa na monu 1000 tem, kjer ubogi ljubančani jamrajo kako je grozno: enkrat maraton, drugič kolesarji, tretjič skiroji, vse vas blazno moti in ogroža?

Aja, kdor pravi, da je LJ najlepše mesto v Evropi mora biti pa res ta pravi mestjanar, ki ni še pogledal preko meja Slovenije.

Bodite prosim malo realni, Ljubljana je rang Trsta. vse kar je za videti, vidiš v par urah.

Ja kaj da bo. Sklepam da sploh še nisi šel ven iz Slovenije. V Evropi je veliko veliko lepših mest od Ljubljane

Ljubljana je lepa, nedvomno. Janković (oz. bolje rečeno Koželj) je naredil veliko. Manjka pa obnova prometne infrastrukture, železniška in avtobusna postaja sta sramoti Ljubljane, pravzaprav Slovenije. Javni prevoz je neučinkovit in predrag za to kar (ne)ponuja.
Veliko je še za narediti…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

A to je mišljeno sarkastično? LOL

A ne veš, da za zokija delajo sami takšni “investitorji”, i imajo že zdavnaj prepoved opravljanja svojega dela na Balkanu.
Človeška naivnost včasih res ne pozna meja.
Če Ljubljana ne bi bila glavno mesto države, bi bil MOL ena brezvezna občina, slabša recimo od Celja.

New Report

Close