Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana je res pravo balkansko mesto

Ljubljana je res pravo balkansko mesto

Sem Slovenka,ampak kranjske klobase, pa pečenice mi preprosto ne teknejo.
Raje pojem kakšne čevapčiče z lepinjo,ali meso na žaru,ali pizzo ,ali špagete kot pa kranjske klobase,ker mi želodec ne prenese.
Ljubljana pa ni nekaj posebnega glede hrane,če sem poštena.


pojdi pa do vsakega drugega vogala ☺
prodaja se kar se kupuje in je smiselno jesti na vogalu

Se vidi da nisi bil nikoli v Mariboru??!!! V Mariboru dobiš na vsakem vogalu kaj za pojesti.
[/quote]

Ehhhhhh ne ravno, če nisi ljubitelj šiptarske hitre prehrane.

Ob Lentu se najde morda že kaj bolj avtohtono štajersko slovenskega – drugače pa bolj burek, kebab, burger, ćevapi……

Madonish, ti se pa ornk prevoziš.
Upam, da nisi prevečkrat lačen.

Madonish, ti se pa ornk prevoziš.
Upam, da nisi prevečkrat lačen.
[/quote]

Verjetno mora “sfrizirančka” ( avto), mal na sprehod peljat 🙂

Ravno pred kratkim sva se z možem sprehodila od tržnice/Vodnikovega trga do magistrata in naprej po Mestnem trgu do Šuštarskega mostu in ob Ljubljanici po Cankarjevem nabrežju nazaj. Lokal do lokala, ogromno različne ponudbe, ja, tudi klobasarna je vmes, pa prekmurska kuhinja, burgerji, mediteranska hrana, testenine, mesovje …, dražja in cenejša ponudba, slaščice … ni da ni. Res da si nisem ogledala jedilnika vsakega lokala, ampak tako mimogrede čevapov nisem videla nikjer.
Na čevape greva pa seveda tudi kdaj prav rada, Sarajevo84 ima odlične, pa Valter.
Me res zanima, kje je hodil tisti, ki pravi, da se dobijo v Ljubljani samo čevapi?

Ljubljana pa Ljubljana.
Kaj ste zapeli z Ljubljano ?
Ste čist zaplankani ali kaj?
Idi na Bled? Cevapi, burek, razni grili žari, ni da ni.
Idi na Ptuj ista zgodba….
Jesenice, Kranj, Celje, Koper več cevapov kot rib,…..
Idi po Evropi, ki mehiki od grillov, kebabov,….mah povsod je tako.
Ljubljana ? Ni nič drugačna od drugih mest.
Ok.Res je, da se je turizem razbohotil kar je prav.
Včasih poleti so ulice samevale, nikjer nobenga.Sobota tržnica in tam po 15h žive duše nikjer.
Maribora je pa škoda, da trenutno tako samevajo mestne ulice. Se spomnim vrveža.Res škoda. Upam, da se bo prebudil iz otopelosti ali so vsi tapridni že v Avstriji?

Se prav, da ima folk raj čevapčiče, burek…kot pa kranjske klobase….očitno ni tolk povpraševanja po klobasah.
[/quote]

Sevedi ni, če so pa večinsko v Ljubljani tisti od dol. Sprehodi se popoldne po Ljubljani. Mladina v trenirkah s kapuco, v rokah pa burek.

Se mi na da vsega brat, ampak če si tako butast da v ljubljani ne dobiš drugega kot čevape in burek pol si reeeees nasposoben do amena. Ljubljana ima kar se ponudbe z hrano tiče vse kar hočeš za vsak okus.

Če je pa smisel samo nekaj nabijat čez Ljubljano in s tem sproščat svoje frustracije pa letole… kaj klinac pa potem sploh hodiš v ljubljano? Ostani v tisti svoji luknji in jej potico pa kranjske klobase in uživaj v svoji omejenosti.

Se prav, da ima folk raj čevapčiče, burek…kot pa kranjske klobase….očitno ni tolk povpraševanja po klobasah.
[/quote]

Sevedi ni, če so pa večinsko v Ljubljani tisti od dol. Sprehodi se popoldne po Ljubljani. Mladina v trenirkah s kapuco, v rokah pa burek.
[/quote]

Brez skrbi, da vem kako je. Sm v centru dostakrat. In ta mladina smo večinoma tuki rojeni. Zdej se pa odločte al smo od dol, al smo Slovenci al smo kaj?

Ljubljana je bila lepo mesto v času, ko so snemali fiml Vesna. In še nekaj kakšno desetletje kasneje.
Ko so bile še kavarne za (SLovenske) intelektualce, razne prireditve (ne jugo džumbus), študentarija, šport in polno drobnih trgovinic, obrtnikov…..

Zdaj?? Zdaj je ena sama mafija (v samem vrhu), južnaki, berači, …….., brezosebno mesto s polno betona, nekaj bednih lokalov, kjer posedajo kriminalci in lokalne candre.
Kdo se še znajde v tej bedi? S to urbano pa garažami pa parkomati……. kamor se obrneš, vse plačat!
Kam gre ta denar?

Ma me ne vidi center LJ!! Ni vzdušja. Ni nič – en nelagoden strah!
Škoda, kaj so južnaki naredili iz NAŠEGA mesta!

kako morete vsak ljubi dan jesti tiste čevapčiče in bureke????’ verjetno je to psihološko, da ste kao del balkanske kulture. veš kaj smo včasih rekli? da nam določena hrana že pri ušesih ven gleda.

Mene v Ljubljani najbolj moti, ko v sicer dokaj lepem, novoletno okrašenem mestu ob večerih začnejo nabijati trubači. Ali imajo dovoljenje občine ? Saj tu ni Beograd !

Saj imaš tudi črnce na bobnih, pa indijance, pa lajnarje, pa tudi harmonikaše. Za vsakega nekaj.

Ampak zanimivo pa je, da jugo pevci tipa Danijela, Stavros napolnijo ravno vaške dvorane…. Več ali manj nastopajo ravno pred tistimi, ki natepavate pražen krompir z ovcirki.

Je razlika med igranjem harmonike, bobnov na nekem vogalu, ali pa med postopanjem po lokalih in teženju vsaki mizi za kak evro, dokler ne plačaš ali jih naženeš.
Turisti, pa debelo gledajo in si mislijo, da je takšna mentaliteta naroda.

Saj imaš tudi črnce na bobnih, pa indijance, pa lajnarje, pa tudi harmonikaše. Za vsakega nekaj.

Ampak zanimivo pa je, da jugo pevci tipa Danijela, Stavros napolnijo ravno vaške dvorane…. Več ali manj nastopajo ravno pred tistimi, ki natepavate pražen krompir z ovcirki.
[/quote]

Kaj bo čudno? Saj v LJ živi 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} južnakov.
Ko so gor hodili, še v času Yuge, je takoj dobil šiht. Za sabo je privlekel 5 frocov, tetke, pol sela…. in bil takoj na prednostni listi za flet!
Že takrat se je delala krivica domordcem – zdaj pa imamo!

Sreča pa je, da se je večina socializirala. Čeprav je še vedno največ kriminala ravno med njimi!
In seveda niso primerljivi z zdajšnjimi migranti!! To pa je smrt za vse nas!

Največ čefurije je v Mariboru, na Jesenicah in na obali. Povsod same albanske slaščičarne in kioski z burekom. Slovenskega nikjer nič.

Ne vem, če govorimo o isti Ljubljani.
Meni je čudovito mesto, polno vsega, živahno, čisto, polno kulture, narave in vseh vrst hrane.

To ti misliš, ker povšno poznaš Ljubljano. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

A se ne v eni drugi temi nekdo pritožuje, da so povsod same pizzerije in špagetarije?
Mogoče bi se padalci morali sprehodit malo dlje od AP/ŽP in predvsem poskusit videt še kaj razen tistega, kar ste sicer vajeni že od doma?

To so romunski trubači, ne srbski…..

Mene srbi, hrvati, bosanci v lj sploh ne motijo ker nekih hujših težav ne povzročajo, razen da so malo jaki, itak pa se po nekaj desetletjih tu čisto udomačijo.
Problem je, ker imamo vse več ciganarije, albancev, turkov in nazadnje še sircev in podobnih “refugees”. No ti pa so pravi hudič, kateri se ne bodo nikoli udomačili in bodo vedno povzročali težave.

Ljubljana = New Albania

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/84/1b/45/841b452bb821252eb6fae0e30ac11bf0.gif[/img]

Jih bojo potoukli Srbi, Hrvati, Bosanci……….. in na koncu bomo Janezi ostali v Rovtah, kot nekoč :-))

Ta grb pa ne vem. če k zokiju ravno paše najbolj, to ma en drug v sloveniji čez:

[img]http://www.mladina.si/media/www/slike/2015/41/__610/tk2-jan_a-kos.jpg[/img]

New Report

Close