Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek LJUBLJANA – PONOVITEV NA DZ VOLITVAH

LJUBLJANA – PONOVITEV NA DZ VOLITVAH

Po zakonu imajo pravico.

Omenil sme razliko med tem, kdo ima pravico voliti na lokalnih volitvah in kdo na državnozborskih.Zato je primerjava med razultati malo mimo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Objavljeno Dnevnik, 24. 10. 2006

Docent dr. Samo Uhan, s katedre za analitsko sociologijo na FDV:

“V naravi lokalnih volitev je, da jih je mogoče interpretirati tako ali drugače. Načeloma pa velja, da VEČJE kot so občine, VEČJA je podobnost z DRŽAVNOZBORSKIMI VOLITVAMI”.

In kdo zdaj verjame v “Dedka mraza”?. Očitno ne samo jaz.

L.p.

Na prejšnjih lokalnih volitvah vemo, kako je bilo v Ljubljani, mar ne ? SD in LDS večino moči (županja, svetniki), na državnozborskih pa je bila slika obrnjena. Tale doktor ni prav dobro sledil prejšnjim volitvam; očitno je, da obstajajo izjeme pri njegovi trditvi.

Viva12 tale tvoj takozvani doktor si tega naziva očitno ne zasluži, ker nima pojma (sploh pa je verjetn komunist in si pač dela neko lažno upanje). Sploh pa je splošno znano da je Ljubljana center komunizma pri nas.

Viva12, kot levičarka bi se spodobilo, da razmišljaš s svojo glavo, ne pa da te zaslepijo parole neke doktorja iz FDV-ja.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Life
Ni moj doktor, ga ne poznam in tudi ne vem, če je komunist. Najbolje, da ga kar sam povprašaš. Docent dr. Samo Uhan, katedra za analitsko sociologijo na FDV.

Spider
Ko sem odprla to temo, še nisem prebrala članka dr. Uhana. Glede na preobrat kakršen se je zgodil v Ljubljani na lokalnih volitvah in glede na klimo, ki trenutno vlada, sem napisala, da obstoji velika verjetnost oz. možnost, da se lokalne volitve ponovijo na DZ. Torej je prišlo iz mojega “zeljnika”. Ko pa sem včeraj prebirala Dnevnik, pa se je moje mnenje še toliko bolj potrdilo.

O tem, ali je mnenje dr. Uhana “parola” pa me nisi prepričal.
L.p.

Vzemi kalkulator v roke , pa malo računaj.
Volilnih upravičencev v Sloveniji cca. 1.662.000
Janković je v Lj dobil cca. 82.000

Koliko procentov praviš je to ???

Jeejj, jeej, nekateri ne uporablajte možganov, ampak slepo sledite temu , kar vam servirajo popolni poraženci ( v tem primeru kacin).
Še boljša je kacinova izjava, da je vladajoča koalicija poraženka teh volitev – mmhhh, potem pa svizec zavije čokolado.
Kunič je v LJ dobil 1,78{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, izgubili so več kot 2/3 svetniških mest, v MB Petek ni prišel v drugi krog, izgubili so več kot pol sedežev,…..
LDS izgublja na vseh frontah, kacinček pa poka takšne šale.
Ja, ja, SDS je poraženka voliutev, potem pa svizec,……

aja, še to – Nisem volil Jankovića, vendar vsaka čast za njegov rezultat in dajmo mu priložnost. Če jo je dobil Janša na državnem nivoju, naj jo dobi tudi Janković. $ leta hitro minejo, mar ne?

vtor: Viva12
Datum: 25-10-06 17:59

Life
Ni moj doktor, ga ne poznam in tudi ne vem, če je komunist. Najbolje, da ga kar sam povprašaš. Docent dr. Samo Uhan, katedra za analitsko sociologijo na FDV.

Spider
Ko sem odprla to temo, še nisem prebrala članka dr. Uhana. Glede na preobrat kakršen se je zgodil v Ljubljani na lokalnih volitvah in glede na klimo, ki trenutno vlada, sem napisala, da obstoji velika verjetnost oz. možnost, da se lokalne volitve ponovijo na DZ. Torej je prišlo iz mojega “zeljnika”. Ko pa sem včeraj prebirala Dnevnik, pa se je moje mnenje še toliko bolj potrdilo.

O tem, ali je mnenje dr. Uhana “parola” pa me nisi prepričal.
L.p.

Pa kakšna klima vlada?

Itak, da so vedno najbolj glasni tisti, ki so proti vladi.Tudi v času prejšnjega režima je bilo tako.

Viva 12, jaz ti samo pravim, da si zakrivaš oči pred resnico, da SDS na državnem nivoju seveda ni nikakršna poraženka teh volitev..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

DK napisal:

> Vzemi kalkulator v roke , pa malo računaj.
> Volilnih upravičencev v Sloveniji cca. 1.662.000
> Janković je v Lj dobil cca. 82.000

Udeležba na volitvah za DZ bo pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

“mmhhh, potem pa svizec zavije čokolado”

Kaj dogaja??? Ste videli??? Napeto postaja. Na vrhu vseh lestvic SD z Borutom na čelu in z LDS. Ja bravo, ni kaj dodati.
Bodo se ponovile, bodo…….Res je. Lokalne volitve, “namreč” na DZ.
Pa smo zopet zmagali.

A res ? Bolj se govori o navezi SDS in SD, kot LDS in SD. Hahaha, to bo še zabavno.

Dobro bi bilo,da so predpisani pogoji ,katere moraš izpolnjevati, da si lahko predsednik vlade.

Saj glede na to, da imajo levaki v rokah javno upravo, medije, obveščevalno službo, nakradeno infrastrukturo, monopolna podjetja (to je pomembno; kdo ve koliko tega denarja so spravili v žepe), sindikate, je res čudno, da so prejšnje volitve izgubili. Morali bi imeti vsaj 104{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot jih je včasih imel Miloševič. To samo pomeni, da so gnili in da obstajajo samo zaradi medijev, ki jim izrekajo prazne hvale.

Če se samo spomnimo LDS-SD “podvigov”, ki so jih zagrešili med zadnjim vladanjem: banka SIB, Orion, operacijske mize in onkološki inštitut, PUH, sedenje v upravnih odborih, klientelizem, korupcija, … In pa tiste nalepke za avtomobile, tisto je za anale in Nobelovo nagrado.

Ne verjamem, da so to ljudje pozabili in bodo izgubili tudi volitve 2008. Zelo so nesposobni. Gaber je pa stalinist, kar ni prav nič moderno in sploh je on glavni krivec za propad LDS. Kar prav je, da so šli v SD in bodo raztepli še to stranko.

Edino kar jih reši je opravičilo za kvizlinštvo pred in med osamosvojitveno vojno, globoko opravičilo za zločine proti slovenskemu narodu po WWII, opravičilo katoličanom in vsej slovenski Cerkvi, prizadevanja za odpravo splava, ki so ga vgradili v prvo Ustavo (brez tega se ne bodo vrnili) in še kaj bi se našlo.

Zanimivo je, da se zanašajo na Jankoviča, rešitelja. Seveda nimajo dovolj kvalitetnega kadra in ga bodo rekrutirali iz bvših Jugo republik, predvsem iz Srbije. Kot so vajeni delati že od 2.svetovne vojne.

benaflek je napisal:

Edino kar jih reši je opravičilo za kvizlinštvo pred in med osamosvojitveno vojno, globoko opravičilo za zločine proti slovenskemu narodu po WWII, opravičilo katoličanom in vsej slovenski Cerkvi, prizadevanja za odpravo splava, ki so ga vgradili v prvo Ustavo (brez tega se ne bodo vrnili) in še kaj bi se našlo.
———————————————————————————————–

benaflek tebi se od RKC že fuzla, saj ne znaš napisati niti enega posta brez cerkvenega komentarja.
A zločine RKC med WWII tudi ne bi komentiral,no predvsem tukaj ni debata o tej temi.
Odprava splava bo uzakonjena,ko bodo rojevali moški takrat bom tudi sam za prepoved.(zakaj je že odletel Drobnič?????)

New Report

Close