Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljubosumne prijateljice

Ljubosumne prijateljice

Že od kar pomnim nisem imela stalne ženske prijateljice, momentalno imam samo moške prijatelje in to že nekaj let. Tudi kot najstnica in potem v zgodnjih 20 letih so bile prijateljice ampak se je vedno nekaj zalomilo da so se poti križale. In pri vseh teh kvazi frendicah sem opazila so bile vedno take, ki so se obesile na moj zunanji videz, dajale so mi izjave v smislu ‘joj kako si ti huda’, ‘kako te vsi čekirajo’, ‘waw kolk maš hudo oblekco’, ‘sem te opazovala od daleč kako imaš lep ozek obraz’-ja to mi je ena rekla in potem še izjavila ‘jaz imam pa takega debelega’. Skratka vedno je bilo neko ljubosumje vmes, ki se je stopnjevalo do faze kjer so se poti razšle.

In potem slišim ženske, ko imajo dolgotrajne prijateljice in se sprašujem kako jim oz. vam uspe obdržati žensko prijateljico na dolgi rok? Meni pri sedaj pri 30 tega še ni uspelo, kako opaziti da je prijateljica res prava?

Dam roko v ogenj,si hinavska,nesramna,neiskrena,hladna,arogantna,vzvišena,sebična,..pa še kaj bi se našlo.Sama zelo dobro zgledam in imam zraven sebe desetine takih in drugačnih prijateljic.Tiste manj privlačne se z menoj počutijo odlično ker nisem kar si ti zgoraj našteto,taki ki smo približno enake,kao “hude” pa si ne skačemo v zelje in se podpiramo.Ja,kot sem te že opisala,ne boš verjela,privoščimo ena drugi vse in še več.To kar si pa ti pa pač si,ker ni normalno da ima ena samo moške prijateljice zato ker je pa tok huda da so vse ljubosumne. Tega ni. To je v tvoji glavi.Sej pravim si kar sem te že opisala.

Te izjave bi jaz vzela kot komplimente, od kje tebi pade na pamet ljubosumje? Svašta, no!

nekak se mi zdi, da ti je najbolj važen od vsega tvoj zunanji izgled.
okoli sebe imaš miljon tipčkov, ki se delajo prijatelje in čakajo na to, kdaj bi lahko prišli na vrsto (ti misliš, da so tvoji frendi, ker si tako dobra oseba, kajnede), za preostanek žensk pa nisi zanimiva, ker si verjetno hudo dolgočasno bitje, preokupirano samo s sabo.

Seveda, da je v njeni glavi in prav to ima. Veliko moških prijateljev in nič ženskih. In prav zaradi tega so vse ženske ljubosumne, ker to ona verjame. Sploh ne vem zakaj se razburjaš. To je njeno življenje. Ne tvoje.

Drugače pa bodi prijateljica. Obrabljeno, vendar kako si želiš, da bi se do tebe obnašala prijateljica, ki bi jo spoznala danes. In tako se potem isto obnašaj ti do nje kakor si namenila, da se ta nova prijateljica obnaša do tebe. Samo to.

Da nisi slučajno ti sebe opisovala, sodeč po napisanem odgovoru.

Mogoče ima pa samo napačen vzorec, tako kot nekateri moški, ki imajo veliko denarja, pa se ne morejo otresti občutka, da je nekdo okrog njih samo zato, ker ima s seboj in še kje zelo debelo denarnico.

Meni je drugače pri vseh “hudih” zelo všeč in je to velik bonus, če ima nekdo tudi pod lobanjskim dnom hudo in kalorično razmišljanje.

Najbrz je tvoj karakter bolj poden . Fantje se te pa držijo bolj zaradi drugih stvari

Žal ne morem drugač rečt.Jaz sem tudi spadala med hude beybe,pa nikoli ni bilo kakšne favšije s strani prijateljic.Pa jih imam od vrtca naprej.Sem pa drugače vesele,pozitivne narave,topla oseba,Pa nikol se nisem metala ven.

To je pogost in skoraj obvezen pojav pri očetovih princeskah. Občudovane od očeta, neredko z bolj ali manj očitnim”zapeljevanjem”. Odnos z materjo je tisti, ki te najbolj zaznamuje, kako stopaš v odnose z ženskami. Morda je tam bilo preveč hladnosti, pogojevanja in celo zavisti. Vem, da to vse skupaj lahko zveni zelo grozno, a…?

Nimam se za lepo in nisem samovšečna. Niti najmanj. Sem pa kdaj dobila pohvale od drugih, da dobro izgledam. Tudi jaz nimam prijateljic, ker so me ženske vedno razočarale, še preden so to postale. Sem zelo prijazna in zabavna, rada pomagam drugim, če le lahko. In nikoli nisem vedela zakaj me ženske ne marajo. Sem pa zmeraj imela občutek, da mi ne privoščijo nič dobrega. Ko sem veselo povedala kakšno dobro novico sem dobila tak občutek. Velikokrat sem razmišljala o tem, če je z mano kaj narobe in spraševala ljudi ki so mi blizu, če mogoče jaz ne opazim, pa tudi oni ne vidijo nič takšnega, kar bi normalnega človeka motilo. Znam tudi poslušati, za razliko od večine žensk, vsaj tistih, ki sem jih spoznala, ne skačem v besedo, ne ogovarjam, povdarjam dobre lastnosti in uspehe drugih, za fitbek pa dobim ignoriranje mojih uspehov, nobene podpore in pohvale in očitno zavist. in še povrh vsega spletkarjenje. Tudi jaz sem imela vedno rajši moške prijatelje, sem se vsaj nasmejala do solz in preživela dan brez nevoščjivosti in zbadanja med vrsticami.

To kar si napisala, in kar je štrudl napisala je res. Ljudje damo veliko na zunanji videz in ženske “smo” po naravi malo bolj ljubosumna bitja…potrebno pa je, da razčistiš pri sebi in postaneš samozavestna in sama sebi najlepša ter najboljša. Sama se zavedam, da nisem najlepša ženska na svetu in, da vedno se bo našla ena,ki je lepša…pa vendarle ona ne bo jaz..in nobena nikoli ne bo mogla biti jaz…ko imaš to razčiščeno lahko iskreno privoščiš ljudem..njihovo lepoto,pamet uspeh,denar,ljubezen…na žalost pa to vsaj 80% ljudi nima razčiščeno..poglej komentarje- več se jih je odzvalo na tvojo izjavo sovražno…samo jaz in še ena punca sva ti pa napisali resnično…zakaj? Ker je večina ljudi nesamozavestnih in če si nesamozavesten ne moreš privoščiti drugim…sama sem se enako počutila…vse so mi nekako zamerile, da sem lepa, uspešna, diplomirana, magistrirana, dobro ljubezensko razmerje, dobra služba,…vse kar so si one želela pa niso imele. Ko sem napisala “najboljši prijateljici” sms, da mi je fant kupil leptopa za darilo se je odzvala: jih ne dobite v službi?  … in še veliko takih primerov…zakaj? Ker sem jih opominjala na vse kar niso imele pa so si želele. Niso pa se zavedale, da sem se za vse to močno trudila in borila. Ugotovila sem, da so moji edini pravi prijatelji družina in partner. Pravo prijateljico lahko najdeš seveda , a zapomni si, da je to redkost..samo ne pozabi tudi ti si redka…in le redki najdejo redke! Glavo gor!

New Report

Close