Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudje – ne vlagajte v noben sklad v Sloveniji !!

Ljudje – ne vlagajte v noben sklad v Sloveniji !!

Sami lopovi so. Vsi. Slej ko prej pride dan, ko vas bodo kot malega delničarja “iztisnili” z mizerno “odkupnino”.  Saj eno leto prej poskrbijo za zmanjšano vrednost  in potem izglasujejo iztisnitev malih delničarjev.

Svinja.rija, lopovščina.  Ne vlagajte v slovenske sklade.

Če že, vlagajte v tujini.  Tam si ne upajo, ker nadzor in sodišča delujejo in se jim ne splača.

Odgovor na objavo uporabnika
kot kmečka, 13.05.2022 ob 09:14

Sami lopovi so. Vsi. Slej ko prej pride dan, ko vas bodo kot malega delničarja “iztisnili” z mizerno “odkupnino”.  Saj eno leto prej poskrbijo za zmanjšano vrednost  in potem izglasujejo iztisnitev malih delničarjev.

Svinja.rija, lopovščina.  Ne vlagajte v slovenske sklade.

Če že, vlagajte v tujini.  Tam si ne upajo, ker nadzor in sodišča delujejo in se jim ne splača.

Pol nisi obogatela v enem mesecu? 😁

Kakšen delničar če imaš vložek v skladih (skupek več delnic, lahko tudi obveznic)?

In kako lahko točno sami znižajo vrednost? 🙂 Višina delnic je pač kakršna je. Običajno ista kot pri tistih v tujini, ker vsi po skoraj istih kriterijih sestavijo sklad. Zakaj točno bi izstopila iz sklada ravno takrat ko je najnižja? Kdo te lahko v to prisili? Aja nihče. Samo ti si tako tupo da ko je najnižja vzameš ven keš, plačaš izstopne stroške in vse ostalo in si v minusu. Ker si finančno nepismen osel, ki jemlje ven ko je nizko in ki tretira sklade kot kratkoročno varčevanje z ne vem kakšnimi dohodki že, brez da bi imel zaledje za čas ko so nizko in iz tega črpal namesto da izgublja denar.

Pojdi spat.

delavci že leta in leta NOČEJO prihajati v slo, ker tu goljufajo!

Odgovor na objavo uporabnika
ah ja, 13.05.2022 ob 09:29

Kakšen delničar če imaš vložek v skladih (skupek več delnic, lahko tudi obveznic)?

In kako lahko točno sami znižajo vrednost? 🙂 Višina delnic je pač kakršna je. Običajno ista kot pri tistih v tujini, ker vsi po skoraj istih kriterijih sestavijo sklad. Zakaj točno bi izstopila iz sklada ravno takrat ko je najnižja? Kdo te lahko v to prisili? Aja nihče. Samo ti si tako tupo da ko je najnižja vzameš ven keš, plačaš izstopne stroške in vse ostalo in si v minusu. Ker si finančno nepismen osel, ki jemlje ven ko je nizko in ki tretira sklade kot kratkoročno varčevanje z ne vem kakšnimi dohodki že, brez da bi imel zaledje za čas ko so nizko in iz tega črpal namesto da izgublja denar.

Pojdi spat.

Ne, iztisnili so me!

Na skupščini so sklenili, da poplačajo male delničarje. In so mi nakazali na trr neko miloščino.

 

Saj ne ve kaj piše……ta zagotovo ni bila blizu nobenega sklada. Pač nekaj je slišala pri frizerju in še nekaj dodala 🙂 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
kot kmečka, 13.05.2022 ob 09:33

Ne, iztisnili so me!

Na skupščini so sklenili, da poplačajo male delničarje. In so mi nakazali na trr neko miloščino.

 

Kakšni skupščini? Skupščini česa? Vseh podjetij, katere delnice so v skladu? 🙂 Kakšni mali delničarji, če si menda imela v skladu denar? Veš kaj je sklad?

Resno, pojdi spat.

Prvo pravilo: vlaga se samo denar, katerega si lahko privoščiš izgubiti in to ne bo vplivalo na tvoje preživetje

Drugo pravilo: vlaga se v stvari ki jih razumeš

Tretje pravilo: ne sramoti se po javnih forumih 🙂

o Butalah ne izumljaš NIČ NOVEGA , so že resni članki o Butalcih BUTALCI IN SLOVENCELJNI – Svet kapitala (delo.si)

korupcija že v zraku, kaj šele med ljudmi

Odgovor na objavo uporabnika
korupcistan, 13.05.2022 ob 10:08

korupcija že v zraku, kaj šele med ljudmi

Korupcija je kriva da se ljudje zmišljuje glupe zgodbice na forumih 🙂

Nekateri tu gor ste tako zabiti da tudi če bi korupcija po vaši glavi skakala ne bi vedeli kaj to je 🙂

Ti pa očitno nisi vlagal v sklade NFD (Nacionalne Finančne Družbe) Staneta Valanta.
Potem ne bi spraševal tega.

Se strinjam z OP. Slovenski skladi, še posebej pokojninski, so prvovrstni nateg. Samo stran od njih, naj se polizani in sladkobesedni dečki igrajo v svojem peskovniku, ampak ne z mojim denarjem. Jaz vlagam samo v tuje – izbral sem Pioneer in Vanguard mutual funds.

Odgovor na objavo uporabnika
Prevaran310, 13.05.2022 ob 10:39

Ti pa očitno nisi vlagal v sklade NFD (Nacionalne Finančne Družbe) Staneta Valanta.
Potem ne bi spraševal tega.

Se strinjam z OP. Slovenski skladi, še posebej pokojninski, so prvovrstni nateg. Samo stran od njih, naj se polizani in sladkobesedni dečki igrajo v svojem peskovniku, ampak ne z mojim denarjem. Jaz vlagam samo v tuje – izbral sem Pioneer in Vanguard mutual funds.

Citiranje sporočil je v tem razsutem forumu pač razsuto. Prvi del mojega posta (mahinacije skladov NFD) se je nanašal na post uporabnika ah ja in njegov “In kako lahko točno sami znižajo vrednost?”

Odgovor na objavo uporabnika
Prevaran310, 13.05.2022 ob 10:43

Citiranje sporočil je v tem razsutem forumu pač razsuto. Prvi del mojega posta (mahinacije skladov NFD) se je nanašal na post uporabnika ah ja in njegov “In kako lahko točno sami znižajo vrednost?”

Nimam pojma kaj so ti “skladi”, ker nikoli nisem čekirala slovenskih. V slovenske sklade imam samo preko službe denar vložen, kar podjetje plačuje. Vem pa da če vlagaš v sklad pač nisi delničar, ni nobene skupščine, nihče te ne more “iztisniti”, edin način da se te prisilno rešijo je da propadejo. In sklad nima vpliva na delnice v skladu. So ločena podjetja. Če je vse legalno seveda. Oni samo združeno namečejo različne delnice na en kup. Ti kupiš del v tem kupu, ne posamezne delnice. Avtor te teme prvo kot prvo nima pojma o čem govori, kot drugo pa laže. Ni bolj patetične stvari na tem svetu kot glupi lažljivci ki iščejo pozornost pri neznancih.

Sicer je res, da so slovenski skladi špekulativni nateg, od katerega dobro živijo samo vodje skladov, ki potem načrtno zapeljejo vse v nelikvidnost, ampak tudi raja, ki vplačuje v sklade, ima parazitsko miselnost. Raja bi vlekla dividende od tujega dela. Tisti, ki te dividende ustvarjajo, so pa na minimalcih in neplačanih nadurah. Delničarstvo so se izmislili lenuhi, da bi živeli od tuje muke.

New Report

Close