Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudje so vsakič zavistni ko gremo v tujino na dopust, a oni isto denarja zapravijo na Hrvaškem

Ljudje so vsakič zavistni ko gremo v tujino na dopust, a oni isto denarja zapravijo na Hrvaškem

Ma glej avtorica, vsak naj dela kakor mu paše. Če dela drugače kot ti, še ne pomeni, da ti je za kar koli fouš. Foušija je več ali manj le plod tvoje domišlije, saj si prepričana, da na Hrvaško hodi samo raja, ki nima pojma kaj je pravi dopust. Si pač malo prevzetna in vase zaverovana.
Vsaj na dve leti si privoščimo potovanje. Naj bo to 14 dnevno po Indiji, Jordaniji, Tajski… ali podaljšan vikend v kakšni prestolnici. Takrat bookiramo letalske karte in gremo spoznavat svet. Ko pa hočemo dopust, je to za našo družino izključno en in isti apartma že več kot desetletje, pri istih ljudeh s katerimi smo navezali močne prijateljske stike. Dopust je za nas apartma tik ob morju, senca borovcev in morje. Knjiga, ležanje, sprehodi, plavanje, energija kraja kamor se tako z veseljem vračamo polnit baterije.
Mi si s svojim denarjem privoščimo kar nam paše in kjer nam odgovarja. Ti pač delaš tako kot tebi odgovarja in prav je tako. Le malo pristrizi svoje perutke in pusti ljudem, da živijo po svoje.

Ja no, sej ti se pa v Vrsarju zraven osla postaviš, pa je isto..

V muslimanskih državah so ženske turistke zgolj plen in nič drugega.

Sama si nisem upala nikamor, pa do tedaj nisem imela predsodkov, saj so me vse povsod zalezovali moški, me ogovarjali. Nisem mogla v turističnem kraju niti ležat na plaži v ležalniku sama, da me moški ne bi ogovarjali in pustili pri miru. Kar prišli so k meni, začeli pogovor in se jih nisem več rešila. Bala sem se biti nesramna, ker nisem vedela, če bi jih razjezila, kaj bi mi lahko naredili. Bila sem hladna, a tudi to jih ni odgnalo.

Moški v teh državah, ki ogovarjajo tujke, jih imajo za lahke ženske ali si preko njih želijo na zahod. Tudi starejše ali neprivlačne ženske niso varne pred njimi.

Moraš biti pa hudo seksi, da te zalezujejo muslimanski moški. V teh deželah seveda ni navada, da bi bile slovenceljske turistke na javnih plažah z joškami na izvolte!
In v katerih deželah se ti je to dogajalo, da si šla na plažo, kjer ni žensk?? V turistični Turčiji tega ni, vsaj ne na hotelskih plažah. Če pa si rinila tja, kjer ti ni mesto, pa ti je čisto prav. Torej povej no, kje si se bala za življenje?
Sem prepotovala skoraj vsi Arabijo in vso Indijo sama, dostojno oblečena glede na njihove navade in so bili povsod prijazni do mene. Nihče me ni nadlegoval, še manj sem se bala za lastno življenje.

Nihče me ni nadlegoval

Očitno si tako obupno grda, da se te še muslimani ognejo.

Morda je stvar v tem, da tam izredno malokdaj naletiš na osorneže tvoje sorte !
[/quote]

Osorneža? Zakaj le, kje je v mojih besedah kaj osornega? Bi pa rekla, da si ti osorna in da sodiš mene po sebi, kajne?
In če sem odkrita, se imam vseeno več za pogovoriti s sosedom ali z vaščani iz bližnje vasi, kot pa z Egipčani ali Tunizijci, pa nimam čisto nič proti njim. Vsi smo samo ljudje.

Moraš biti pa hudo seksi, da te zalezujejo muslimanski moški. V teh deželah seveda ni navada, da bi bile slovenceljske turistke na javnih plažah z joškami na izvolte!
In v katerih deželah se ti je to dogajalo, da si šla na plažo, kjer ni žensk?? V turistični Turčiji tega ni, vsaj ne na hotelskih plažah. Če pa si rinila tja, kjer ti ni mesto, pa ti je čisto prav. Torej povej no, kje si se bala za življenje?
Sem prepotovala skoraj vsi Arabijo in vso Indijo sama, dostojno oblečena glede na njihove navade in so bili povsod prijazni do mene. Nihče me ni nadlegoval, še manj sem se bala za lastno življenje.
[/quote]

Imam lepo telo, a sem bolj drobne postave, brez izrazitih oblin, obraz je še kar. Bila sem v Tuniziji, na plaži in na poti do plaže, v turističnem kompleksu. Bila pa sem v normalnih poletnih oblačilih za zahod; krilce malo krajše od kolen, zgoraj pa majica s kratkimi rokavi ali brez rokavov. Na plaži sem imela seveda kopalke. Kakšen hudo tip seksi ženske pa nisem, sem tudi do slovenskih moških zadržana. Priznam pa, da v pokritih oblačilih po njihovih navadah nisem bila, pač v normalnih zahodnih oblačilih za poletje.

Moja prijateljica ima enake izkušnje iz Egipta.

Za življenje se nisem bala, le miru nisem imela, ker so me moški vedno nadlegovali.

Ah, to si sam domišljaš. Jaz ti zihr nism fovš 😛 sploh pa če hodš v omenjene države. Me te niti mal ne mikajo, grem pa vseen raj na Hr.
In veš, tud na Hr lahk hodš okol, ti ni treba poležavat na plaži. Pa sej tud če greš kam dlje kot npr ti, bi eni tud sam poležaval, drugi bi si pa raj kak ogledoval.


Ja dobro jutro no. Če si bila sama so te pecal ker so vidl vstopnico za evropo..
To je splošno znano da Egipčani Tunizijci itd osvajajo Evropejke ker si obetajo izi pot v evropo

Ojej, tvoja zavist je v tvoji glavi. Odkrivate toplo vodo. Saj pa ljudje znajo primerjat cene in daleč od tega, da bi bili zavistni. Vsak ima svoje prioritete in želje in gre kamor hoče, če mu le denar to omogoča.


Hi hi, tebe sem pa močno v sredino žulja dregnila s tisto pripombo, ki je nisi navedel, da je pač “…mentalno manj razvit”.
Da bi pa si dal prevesti moj zadnji stavek napisan v francoščini to pa ne.


Ja dobro jutro no. Če si bila sama so te pecal ker so vidl vstopnico za evropo..
To je splošno znano da Egipčani Tunizijci itd osvajajo Evropejke ker si obetajo izi pot v evropo
[/quote]

Nisem bila sama, sem bila s partnerjem, a nisva bila vedno “zlepljena skupaj”. Včasih je on šel v hotel kaj iskat, ali sem morala na wc ali kaj podobnega….

Imam lepo telo, a sem bolj drobne postave, brez izrazitih oblin, obraz je še kar. Bila sem v Tuniziji, na plaži in na poti do plaže, v turističnem kompleksu. Bila pa sem v normalnih poletnih oblačilih za zahod; krilce malo krajše od kolen, zgoraj pa majica s kratkimi rokavi ali brez rokavov. Na plaži sem imela seveda kopalke. Kakšen hudo tip seksi ženske pa nisem, sem tudi do slovenskih moških zadržana. Priznam pa, da v pokritih oblačilih po njihovih navadah nisem bila, pač v normalnih zahodnih oblačilih za poletje.

Moja prijateljica ima enake izkušnje iz Egipta.

Za življenje se nisem bala, le miru nisem imela, ker so me moški vedno nadlegovali.
[/quote]

To pa so močne muslimanske države, kjer turistom strežejo po življenju. Nehaj, ženska naivna. Samo prodati so ti hoteli robo, ki jo nosijo po vseh plažah, ne pa streči po življenju. Le zakaj slovenceljke nevedne ne ostanete doma, če vam strežejo po življenju.
Rečeš ne hvala, lahko tudi v našem maternem jeziku in odkimaš z glavo.
Če si vljudna, se naučiš nekaj arabskih besed in odkloniš vse kar ti ponujajo, ob tem pa se prijazno smehljaš.
Ampak ne, ve mislite, da vas hoče vsak tamkajšnji moški že kar posilit, ker ste tako seksi in zapeljive, ker ste bele. Malo morgen, trape, samo trgovat hoče in kaj prodat. Ker njegova familija od tega živi, ne od posilstev.
Hudo, med kakšnimi trapami to živimo!

Se pogosto soočam z enako situacijo.
Ljudje smo drugačni in obstajajo tisti, ki Hrvaške ne zamenjajo za nič na svetu. Jih ne razumem, ampak spoštujem, njihov dopust, njihova stvar. Taki ponavadi niti ne zavidajo, ampak si mislijo, da smo mi, ki potujemo okoli rahlo “čez les”, ker lepšega od Jadrana za njih ni. Večina dlje od Jadrana res ni niti šla, sem pa spoznala tudi kar nekaj ljudi, ki pa so veliko prepotovali in jim je srce vseeno ukradla Hrvaška, njeni borovci in hladno Ožujsko. Zakaj pa ne? 🙂
Ampak ne prenesem pa ljudi, ki bi šli, ne upajo ali ne znajo z denarjem, potrošijo po 2, 3 tisoč eur na HR vsako poletje, potem pa prcajo mene z “opa, nekdo pa je poln denarja, spet gre nekam z letalom”: Gabi mi se tak folk. In takih je pri nas ogromno.

Pa vidim, da je tukaj sočna debata o muslimanskih državah, kar je popolnoma brez potrebe.
Cel svet je tam zunaj, če ti ne odgovarja, ne rabiš it ravno v Egipt, Tunizijo itd. Meni osebno niti niso preveč pri srcu, sem bolj za zahod in eksotiko. Ravno danes sem gledala letalske karte za Sicilijo v top sezoni po 50 eur. Pa pojdimo 🙂

To pa so močne muslimanske države, kjer turistom strežejo po življenju. Nehaj, ženska naivna. Samo prodati so ti hoteli robo, ki jo nosijo po vseh plažah, ne pa streči po življenju. Le zakaj slovenceljke nevedne ne ostanete doma, če vam strežejo po življenju.
Rečeš ne hvala, lahko tudi v našem maternem jeziku in odkimaš z glavo.
Če si vljudna, se naučiš nekaj arabskih besed in odkloniš vse kar ti ponujajo, ob tem pa se prijazno smehljaš.
Ampak ne, ve mislite, da vas hoče vsak tamkajšnji moški že kar posilit, ker ste tako seksi in zapeljive, ker ste bele. Malo morgen, trape, samo trgovat hoče in kaj prodat. Ker njegova familija od tega živi, ne od posilstev.
Hudo, med kakšnimi trapami to živimo!
[/quote]

Daj no mir. Trgujejo ali ne, boli me džoka, so pa posilečno osladni in lezejo v vsakoga, ki gre mimo. Ženske pa itak, na konto osvajanja je marsikateri dobil vizo za Evropo, to vedo in pol poskušajo tako dolgo, dokler ne naletijo na kuro. Če je tebi to bilo normalno sprejemljivo, ok, si pač med temi kurami, ki se pustiš žicat. Ostalim, normalnim, je pa njihov način ogaben in odvraten. Enkrat, še pred mnogimi leti, in za boga milega nikoli več. Ja, prijazen narod, yeah my ass. To so “prijetelji” samo dokler vidijo korist od tebe, pol pa nož v hrbet. Po potrebi tudi zares!

Tisti, ki smo včeraj gledali dokumentarec o svinjskem sredozemlju, se bomo letos kopali v kakšnem drugem morju.

točno tako, se strinjam s tabo.

kje je bila ta oddaja?


A lahko malo specificiraš teh 750 eur? Kdaj ste bili, koliko časa, koliko je bil avion, avto, spanje …? Ker midva sva bila samo dva, letalo (z doplačanim kovčkom) cca 200 eur, apartma za 1 teden 400 eur in smo že na 600, pa dodat je treba še pot do letališča v Trevisu, parking in nazaj domov, hrano, pijačo … Skratka, porabila sva čez 1.000 eur, zdaj pa berem, da vse to lahko eni izpeljejo s 750 evri in to za 4 osebe. In me res zanima, kako. Hvala.
[/quote]
Na Siciliji smo bili 8 dn, letalo , rent a car, hrana, soba z zajtrkom, hrana, vstipnice. Vse skupaj za 750 eur. Ne hecam se, Sicilija je zelo poceni in lepa, pa tudi varna je. Smo pa bili v lastni izvedbi. Pa najdete se podobno poceni destinacije, poglejte kaksne ponudbe na izlet na dlani na facebooku. Vcasih so ze smesno poceni. Tudi Turcija je poceni.

kje je bila ta oddaja?
[/quote]

rtv slo2 https://tv-spored.siol.net/kanal/slo2/oddaja/utrujeno-sredozemlje/400531272/datum/20190305


Na Siciliji smo bili 8 dn, letalo , rent a car, hrana, soba z zajtrkom, hrana, vstipnice. Vse skupaj za 750 eur. Ne hecam se, Sicilija je zelo poceni in lepa, pa tudi varna je. Smo pa bili v lastni izvedbi. Pa najdete se podobno poceni destinacije, poglejte kaksne ponudbe na izlet na dlani na facebooku. Vcasih so ze smesno poceni. Tudi Turcija je poceni.
[/quote]

Ja seveda, Izlet na dlani na FB velikokrat objavlja linke avio kart za datume, ki so že mimo 🙂

Rada vidim druge kulture, otroci si sirijo obzorja, zato vsako leto gremo nekam. Evropo smo obdelali, lani smo bili v Maroku ( cudovito), Izrael tudi zelo lep. Gremo v lastni izvedbi, najamemo avto. Predvsem pa otroci kar požirajo vtise, vidijo druge noše, niso rasisti. Slovenci so zelo zaplankani, mlajši so pa k sreči malo bolj odprti. Potovanje ti odpre duha , ljudi sprejemaš kot eno. Kako so ljudje prijazni. Hrvaško je pa meni škoda denarja za tak dopust, kjer nič ne vidiš. Ljudje se bojijo iti kamorkoli, koliko jih je ki hodijo v iste destinacije , v isti app. Potem pa stokajo kako si želijo na drugo celino, a ko bi se bilo treba spraviti, jih vse mine , ni volje. Imam take sodelavke in me vedno napadejo , koliko si privoscimo. Same pa v POrec vsako leto. Ja prav, kakor kdo zeli.

Meni ste pa hecni, ko tako poudarjate, kako ste odprtega duha, razgledani in nezaplankani, potem pa v isti sapi, kako na Hrvaskem ni kaj videti. A samo in prav tam ni kaj videti? A v Sloveniji tudi ni kaj videti? Zame je to omejeno razmisljanje. Povsod je veliko za videti, ce hoces, pa ni treba na drug konec sveta. Je fino iti, nic ne recem, ampak tudi doma in v bliznji okolici je lepo.

Imamo stanovanje , novo , lepo, v Hrvaski Istri. Imamo coln, manjsi cruiser. Ampak se vedno me zamika iti v druge dezele, kampirati, jesti iz umazanih loncev, ziveti ob domacinih. Doma imam luksuz, na potovanju si zazelim pristno kulturo doziveti, sem spadajo tudi morebitne crevesne tezave. Rada vidim druge kulture, ob potovanjih se resnicno spocijem, pozabim na vse tezave. Sele tam sem spoznala, da smo ljudje eno in smo povezani. Duhovno zrastem. V HRvaski IStri pa samo uzivam v vsem luksuzu, ki ga imamo. Je lepo, ampak se zdalec voznje z colnom ne morem primerjati z opazovanjem narave v neki tuji dezeli, kjer se nisem bila. Ali pa prijaznosti revnih domacinov. Komoditete na potovanjih ne iscem, izogibam se all inclusive resortom, to zame ni potovanje. Kot receno ljudje smo razlicni. Sama potujem zaradi vtisov, kulture. Luksuz imam pa doma. Mi grejo pa na zivcs ljudje ki jamrajo koliko zapravim v tujini , a oni zapravijo za pir vec kot jaz z letalom vred. Potem pa pravijo, lahko meni, ker imam denar. Eni znajo samo piti in zurati , to jim je dopust.

New Report

Close