Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ločeni očka in občutki krivde

Ločeni očka in občutki krivde

Si upam trditi, da večina družinskih terapevtov pozna ta sindrom in bodo pripravljeni pomagat, če ste vi pripravljeni delat na tem, da se stvari uredijo. A glede na izražanje, se mi nekako zdi, da bi samo vi radi zmanipulirali moža, da bo po vaše, za njegovega otroka pa vam je prav malo mar. Upam, da se motim.

Odgovor na objavo uporabnika
nafukaninafuk, 05.10.2021 ob 11:59

Dejstvo je, da se ženske še nekak pretvarjajo, da jim je do otroka iz prve veze, dokler ne dobijo svojega. Potem se jim sfeclja. Sem ločen, imam otroka. Vsem novim povem, da novega otroka ne bo. In to takoj prvi mesec. Take it or leave it.

to ni res… to misliš ti, ker nisi sposoben ljubezni in to rešuješ tako,da rečeš,da otroka ne bo…  zakaj se tako dogaja je zato, ker se moški, ki ima otroka od prej obnaša tako, da loči  in različno obravnava lastne otroke iz prejšnje veze in iz sedanje skupaj s partnerko… in potem svojo odgovornost prenašaš na ženske.

Dejstvo je da ti nisi sposoben enake ljubezni in poštenega , ljubečega odnosa do vse – zato ne krivi žensk in prenašaj odgvornosti na ostale.

Trdim, da kar pišeš NI RES… Moj dedek je imel otroke iz dveh zakonov – in to ne samo enega – ampak dva v prvem zakonu in v drugem 3 otroke – vseh 5 je bilo bratov in sester, z ljubečim medsebojnim odnosom… zakaj, ker so take odnose gojili starši v družini…

zato zamisli se nad seboj in svojim odnosom v družini in zmožnosti ljubzeni in torej svojo odgovornostjo v tej smer…

Reči otroku nafuk in to v partnerstvu, z očetom tega otroka, o avtorici pove vse in ona si z njim se dodatno nakoplje lasten nafuk.

Ma kaj vse clovek na monu ne prebere. Upam samo, da ni res. Če je pa res, potem pa gre za eno veliko ljubosumje te  matere do otroka od prej.

V nobenem primetu ne moreš otroka poimenovati nafuk. Tu se vse neha.

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
žalostna647, 05.10.2021 ob 11:30

Poročena sem z očkom, ki ima otroka od prej, skupnega otroka pa imava tudi midva. Z besedami se ne da opisati, kako zelo mi je žal, da sem se poročila z njim in da imam z njim otroka. Jaz in najin otrok namreč prav nič ne štejeva, ko je na stiku njegov otrok od prej. Partner se enostavno ne zna, ne zmore ali noče upreti manipulacijam otroka, ki ga podpihuje še njegova manipulativna mati, ki ne more preboleti, da je zveza razpadla in sebe z otrokom predstavlja kot žrtev. Midva sva se spoznala, ko je bil že davno samski, a otrok ne našuntan proti meni, kot da sem za razhod njegovih staršev kriva jaz. Meni je med stiki nevzdržno, kako se otrok grdo obnaša, on pa ne naredi prav nič. Imam občutek, da se otrok prav trudi, da bi prišel med naju in naju razdrl. Če se jaz oglasim, pa sem tako jaz ta grda in mi mož očita, naj grem, če mi kaj ne paše. Zaradi vsega tega moža in njegovega otroka preziram, otroka videti ne morem. Boli me, da mož tako zlahka zavrže vse med nama zaradi enega manipulativnega nafuka od prej in da ga nič ne moti, da bo najinemu skupnemu otroku uničil družino. Po mnogo raziskovanja sem ugotovila, da gre za guilty father syndrome.

Ali kdo ve, če se pri nas kakšen terapevt resno in strokovno ukvarja s tem? Sva že bila pri terapevtu, ki pa mi ves čas pere možgane “gospa saj to je samo en nedolžen otrok, ki pogreša očeta”. Yeah right, če verjameš v pravljice!

 

Hvaležna bom za vsak uporaben nasvet.

 

Ufff! Seveda, otrok je kriv. Če verjameš. Zakaj imate take ženske otroke?

Odgovor na objavo uporabnika
žalustna, 05.10.2021 ob 15:29

A oče naj špila igrice pa okoli frjuksa s tavečjim, jaz pa naj bom s tamalim sama doma za vse?

S tamalim tudi nikam ne gre, ne vem zakaj bi te mogo s tavečjim okoli lazit. Ima doma 2 otroka s katerima se naj ukvarja ne samo z enim.

Če ti gre otrok iz njegove prejšnje zveze tako na živce, se mu preprosto maksimalno izogni. Z njim naj se ukvarja sam, ti pa medtem s svojim/vajinim. Toliko časa si pa ja sposobna sama za njega skrbet, a ne… Ne rabite biti v istem prostoru. Se da iti tudi ven, kamorkoli.

Draga avtorica priznaj da je fu kat brez obveznosti  prav fletno .

Ko se pa enkrat rodijo otroci  je pa ku rac in tisti fuk zgublja po sebi svojo vrednost .

Fu kat brez obveznosti je zakon in to velja tudi v bodoče.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kr tko, 07.10.2021 ob 15:15

Odgovor na objavo uporabnika
Ista izkušnja, 07.10.2021 ob 14:50

Kot bi brala svojo izkušnjo. No, jaz sem mojega postavila pred dejstvo. Najina družina ali on in stiki z otroci iz obeh zvez. Se je odločil za nas. Smo se preselil v tujino. Stikov je malo, težave so, otrokova mati bo do smrti sovražna in maščevalna, ampak so mu ljudje okoli njega rekli (družina, šolska psihologinja, socialna delavka, odvetnica), da naj se bori za svojo družino, glede na to, da sem mu v vsem sranju stala ob strani. Otrok je zdaj najstnik in je identičen kot mati, zelo težko najdem pozitivno besedo zanj in ne, ko je bil star 3 leta nisem vedela, v kaj bo zrastel. Kljub temu, da se trudim, je njegova mama vanj dobro vsadila vso svoje sranje in dokler tega ne bo spregledal, bo imel težave v odnosih (jih ima, ne samo z mano, skrega se povsod). Ne rabiš požreti vsega dreka, že zaradi svojih otrok ne, (p)ostani samozavestna, postavi meje, pojdi stran, če je treba. Bodi zgled svojim otrokom, da nihče ne bo s tabo ravnal kot s smetjo. Držim pesti zate.

Za psihoterapevta žal ne vem, načeloma bi vsak, ki se ukvarja z družinsko problematiko, znal pomagat.

 

 

 

 

 

 

In ste ponosna nase, da se je moral zaradi vas odseliti v tujino in pustiti za sabo SVOJEGA OTROKA? Sramota. In pol je otrok odraščal brez očeta in se zdej čudite kakšen je. Sej sploh ne morem verjet koliko zlobnih žensk je tle. Je bila pravljica o zlobni mačehi kar realna. Samo glejte, da na koncu vaši otroci ne bojo kasirali vašo zlobo. Nimam besed…

On je želel v tujino, ne jaz, ko je ugotovil, da otroku ni več pomoči, ker je prestar in preveč zmanipuliran. Zato zapri umazana usta in se pojdi raje učit kako pravilno uporabit vikanje in tikanje, boš naredila več koristi, kot pa da vlečeš zaključke iz zgodbe, ki je ne poznaš. Mogoče pa se ti še zgodi, pa da te vidim takrat, kako boš klečala in nastavljala še drugo lice bivši svojega partnerja.

Odgovor na objavo uporabnika
Ista izkušnja, 07.10.2021 ob 21:10

On je želel v tujino, ne jaz, ko je ugotovil, da otroku ni več pomoči, ker je prestar in preveč zmanipuliran. Zato zapri umazana usta in se pojdi raje učit kako pravilno uporabit vikanje in tikanje, boš naredila več koristi, kot pa da vlečeš zaključke iz zgodbe, ki je ne poznaš. Mogoče pa se ti še zgodi, pa da te vidim takrat, kako boš klečala in nastavljala še drugo lice bivši svojega partnerja.

O ti zloba grda! Saj se ti bo vrnilo, ne skrbi. Če ne direkt tebi pa tvojim otrokom ali vnukom. Nekdo bo stopil v čevlje v tega otroka, ki je ostal brez očeta.

Ti imaš probleme ne onedva.si sedaj pokazala

Avtorica nisi realna in to je tvoj najvecji problem. Vprasaj se je tebi tvoj otrok vse.? Verjetno je. Ves tudi njemu so njegovi otroci vse. Ko bo locila realnost (skupno zivljenje para in potomcev skupnih in neskupnih) od pocukranih zgodb, kjer moski stori vseza zensko (celo lastne otroke zanemari na njeno zeljo) ti bo lazje. Moski ki zanemari lastnega otroka zaradi zenske ni ljubec ampak sebicen in ko mu zenska ne bo vec ustrezala jo bo prav tako zanemaril in njunega skupnega otroka prav tako. Ne misli da si tako posebna, da ne bos jutri ti na mestu bivse in tvoj otrok neki novi zenski samo zmanipuliran nafuk. Ko se bos sama pripravljena odreci lastnemu otroku, lahko to pricakujes tudi od moza, do takrat pa…

Odgovor na objavo uporabnika
Ena izkušena ženska, 05.10.2021 ob 12:07

 

Si en nesočuten psihopat, ki očitno nisi sposoben ustvariti res prave zveze z žensko. Vsaj po pravici poveš, to ti pa štejem v plus.

 

Povedal je čisto resnico, ker je v 90% tako.

Boli, ko je nekdo direkten, ne?

Sama sem v fazi razhoda s partnerjem,pa če naslednja meni, da sta najina otroka “nafuk” verjemi, da jo spravim na psihiatrijo.

Gospa pozablja, da je to bivšo nekoč ljubil, tako kot mogoče sedaj njo in se ljubosumje do sorojencev dogaja tudi v družinah, kjer so otroci iste krvi. Daj povej…kako naj poimenujem mojega starejšega, ki še sedaj po 5 letih noče sprejet mlajšega brata? No. Izusti!

 

Ženske zmešane. Če se odločite za moškega s “prtljago” se zavedajte, da jo boste morale tudi “nositi”.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ključna vprašanja, 05.10.2021 ob 13:57

Odgovor na objavo uporabnika
žalostna151, 05.10.2021 ob 13:27

Odgovor na objavo uporabnika
looolll, 05.10.2021 ob 13:18

Odgovor na objavo uporabnika
žalostna151, 05.10.2021 ob 12:32

Odgovor na objavo uporabnika
Zasrala se mu boš, 05.10.2021 ob 12:23

Te razumem, ampak bolj, ko zavračaš njegovega otroka, bolj si pljuvaš v lastno skledo. Tvoja naloga je, da te otrok sprejme. Če te ne bo, bo šla tvoja veza v maloro, če že ni.

In kaj naj naredim, da me sprejme otrok, ki ga mati podpihuje proti meni, mož pa mi tudi pred otrokom odkrito nasprotuje, da bi v našem domu veljala naša pravila in naš način življenja, ne pa to, kar otroku sugerira mati? Tudi jaz imam svoje meje, kaj je zame v mojem domu sprejemljivo in kaj ne.

in zakaj še nisi spokala?

Preprosto zato, ker si ne dovolim, da bi moževa bivša tako lahkotno uničila najin zakon in družinsko celico najinemu skupnemu otroku.

Sem se pripravljena boriti, da nama uspe, zato tudi sprašujem, kje najti pravo terapijo za bistvo naših težav – možev občutek krivde in strahu izgube tega otroka.

Ne bluzi. Terapevta rabiš ti, ne oče! Govorim ti iz lastnih izkušenj. Danes lahko rečem, da mi je uspelo sprejet otroka ga celo vzljubit. Veliko znankam pa ne, so jim razpadle veze oz so nesrečne. Take it or leave it.

Postavljaj si ta vprašanja vsak dan:

Komu lažem? Sebi morda?

Kako naj ne serjem po otroku, ki je v bistvu sorojenec mojemu otroku? Kako obvladati svoja nizkotna čustva?

Kako prevzamem odgovornost in pa zakaj sem v bistvu kuzla do tega otroka?

Nadalje, ali nisem v bistvu sebična in bolno ljubosumna na tega otroka, ker mu partner izkazuje še tisti procent pozornosti, ki bi ga rada imela zase?

Ali sem v bistvu manipulatorka?

Kaj moram pri sebi spremenit, da ne bom imela več takšne situacije kot jo imam?

Kaj moram narediti, da bo za vse ok?

Tako! Če ti je res v interesu rešit problem, začni prvo pri sebi. V nasprotnem primeru, bi utegnil tvoj otrok doživljal enako usodo kot jo tvoj osovraženi pastorek. Karma is a bitch, pravijo.

 

 

 

 

Bravo!!!!!

Odločila si se za nekoga, ki že ima otroka.

Otroci iz prvega zakona pa so zmeraj največje žrtve staršev, ki si ustvarijo družino z novim partnerjem. Ker bodo zmeraj imeli občutek zapostavljenosti in včasih se jih tudi res zapostavlja. Če ne takoj, pa potem, ko pride nov otrok.

Tvoj mož je žal idiot, da se je odločil za še enega otroka. Trpi pa najbolj njegov otrok iz prvega zakona, ki ga povrh vsega ti kriviš za vse.

Odgovor na objavo uporabnika
sponka482, 08.10.2021 ob 15:36

Odločila si se za nekoga, ki že ima otroka.

Otroci iz prvega zakona pa so zmeraj največje žrtve staršev, ki si ustvarijo družino z novim partnerjem. Ker bodo zmeraj imeli občutek zapostavljenosti in včasih se jih tudi res zapostavlja. Če ne takoj, pa potem, ko pride nov otrok.

Tvoj mož je žal idiot, da se je odločil za še enega otroka. Trpi pa najbolj njegov otrok iz prvega zakona, ki ga povrh vsega ti kriviš za vse.

ja res so najbolj ubogi. Upam,da je ta fotr prepovedal vsem novim imeti otroke, in tudi bivši ženi, saj   tega prvega otroka, nihče ne sme omejevati niti slučajno v pozornosti. kajti mora se svetiti povasod kot eden in edini in kamorkoli pride mora biti vedno in povsod vsa pozornost namenjena samo njemu. Sicer če se vsi njemu ne podredijo, je pač uboga žrtev. Ti revček res.

Kot rečeno fotr naj gre na vazektomijo mami  – torej bivši pa tudi prepovedati se kakšnega otroka, ker samo enega se lahko ima , vedno in povsod, vsi naslednji kradejo pozornost prvemu otroku. To enako velja tudi za neločene družine, kako si le dovolijo imeti več otrok, da ti potem kradejo pozornost staršev prvemu.

 

Očitno se na njemu odražajo težave v odnosu med starši in je v njegovi glavici za to nekako kriv mlajši sorojenec. Morda se je vajinih težav zavedel ob njegovem prihodu…

O boh kaki odgovori. Ženska, jz te razumem. Sicer nimam svojih otrok, jih nimam namena imet… A vem, zelo zelo dobro vem kako je s partnerjem, ki z bivšo nima razčiščeno. In on več kot očitno nima…

Nisi manipulator, nisi nora in ja, morda delaš kaj narobe a v dani situaciji verjamem, da daješ vse od sebe. Vprašaj pa se, ali je vredno? Se borit z mlini na veter…z decom, ki očitno ne spoštuje tebe in vajinega skupnega otroka. Toliko je moških na svetu, pa da bi se borila za nezrelega idiota? Zahtevaj čim višjo preživnino pa čao miki, ker moški, ki se čutijo krive, ne bodo tega rešili po par terapijah, to je v njihovih genih, da morajo skrbeti za družino in več kot očitno je, da je on nekaj ornk zajebal. Zdaj že drugič s tabo in z vajinim malim.

 

Imej se rada, ni vsaka borba vredna truda ❤️✌️

Odgovor na objavo uporabnika
looolll, 05.10.2021 ob 11:57

in zakaj si sploh šla v vezo z ločenim z otorkom?

In zakaj si ti sploh kupil rabljen avto? Glupo vorašanje….

Kaj češ s terapevtom??? Daj se zresni. Pojdita stran od tega človeka, ki ne zna razjasniti svoje pojme, potrebe ali prioritete. S prejšnjo naj bi zaključil pa izgleda ni. Torej je bil do tebe in svojega novega otroka hinavski. Nič se ne bo spremenilo. On je egoist in je tudi v prejšnji zvezi bil kriv za razhod. Beži stran od njega, čim prej, tem bolje. Nič se ne da narediti, verjemi!!! Tudi če psihologi trdijo drugače, veš da so oni nesposobni, nimajo prakse in delajo za denar. Pusti ga in pojdi po svoje. Nekaj se bo našlo, lahko boš živela predvsem pa našla pravega partnerja. Tale je zanič, neodgovoren, nesposoben in egoist

leto dni stara tema, marš u…

New Report

Close