Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločevanje smeti je fašizem

Ločevanje smeti je fašizem

samo en dobronameren namig: ne meči v to vrečko kakih pisem, papirja kjer bi se lahko izsledila tvoja identiteta oz. kdo si =) ker kolikor slišim od sosedov so v določenih blokih(BAJE) že “organizirane” skupine upokojenčkov k dnevno čekirajo kdo in kam je kaj vrgel…

Mislim, kakšna panika iz enega ločevanja odpadkov 🙂

In iz te panika je jasno, da je bilo uzakonjenje ločevanja nujno, ker očitno ni do sedaj nihče ločeval, če vam je v tolikšnem številu nedoumljivo, kako to početi.

Predlagam da malo preštejete, koliko smeti pridela samo vaše gospodinjstvo v enem tednu. Potem pa razmišljate o tem, kakšna razlika je, če vi ločite odpadke in gredo nekatere stvari v predelavo in se druge z gnitjem predelajo v humus ali pa če odmetavate vse mešano in se polnijo smetišča.

Ločevali ne bi, zraven smetišč pa tudi ne bi nihče živel.

Zanimivo se mi zdi tudi, da vam biološki odpadki vrženi med navadne smeti ne zasmrajajo stanovanja, vrženi med samo biološke odpadke pa. A mi kdo razloži ta fenomen?

Če pa vsak dan odnašate mešane smeti – zakaj pa ne odnašate potem vsak dan še bioloških in je.

Razumem penjenje samo pri tistih, ki imajo slabo organizirane otoke za ločevanje in nimajo smetnjaka pred hišami / bloki, ampak nekaj kilometrov stran, ne živijo pa v toliko ruralnem okolju, da bi imeli doma kompost ali kompostnik.

Živim v garsonjeri. Prej sem eno vrečko smeti nesla enkrat, dvakrat na teden in je bilo vse OK. Sedaj imam 3 kante, ki mi zasedejo precej prostora. 3 kante se pač polnijo bolj počasi kot ena sama. Konzerve moram prati, da se ne usmradijo. Bio odpadkov imam malo, ampak ker se hitro usmradijo, moram napol prazne in drage bio razgradljive vrečke voziti z avtom v bio koš.

Hvala lepa.

Mi moram ločevati že par let. Na začetku smo se tudi razburjali, zdaj nam je pa že v navado prišlo, tako da ni tako hudo :))).


Kaj je to demokracija ali diktatura? Država ti je lepo predpisala, kako moraš ravnati s smetmi, ti pa zdaj kupuj sranje, ki ti po uporabi pušča kupe težko ločljivih smeti, kot doslej, ali pa kot potrošnica zahtevaj (beri: kupuj v tej smeri) izdelke, ki takšnih smeti ne puščajo.

Namig: tvoja babica je naokoli hodila s cekarjem in steklenico, v katera je dala to, kar so ji zavili v cajtng papir. Temu se reče povratna embalaža, in hvala Bogu se zdaj spet vrača![/quote]

Ja ma njena babica tudi ni delala vsaki dan do 17.00. In je imela cajt, da je s cekarjem okrog hodila. Mi pa ga žal nimamo. Trgovci bi morali dat manj embalaže na izdelek.

Pa če ne veste, embalirajo zato, da imajo več zaslužka.


Zahtevaj, da dajo. Kliči šefa, piši pritožno knjigo, piši ministru. Samo ne javkaj, ko se končno eden spomni nekaj pametnega, namreč kompostirati gospodinjske odpadke.[/quote]

Za koji kur** bom pa jaz rabla kompost v stanovanju?
Te smeti smrdijo. Tdui embalaža smrdi (plastika). Prej sem vsaki drugi dan nosila dol v kontejner. Zdej bom pa čakal, da se mi vreča napolni? Ne! Zdaj bom pa na pol prazne vreče dol nosila, pa bo še bolj ekološko, ko bom planet zasvinjala z najlonskimi vrečami! Zelo eko, ni kaj!

Živim v garsonjeri. Prej sem eno vrečko smeti nesla enkrat, dvakrat na teden in je bilo vse OK. Sedaj imam 3 kante, ki mi zasedejo precej prostora. 3 kante se pač polnijo bolj počasi kot ena sama. Konzerve moram prati, da se ne usmradijo. Bio odpadkov imam malo, ampak ker se hitro usmradijo, moram napol prazne in drage bio razgradljive vrečke voziti z avtom v bio koš.

Hvala lepa.[/quote]

Prej si imela mešane smeti (z biološkimi smetmi vred, neopranimi konzervami itd.) po en teden v stanovanju in ti to ni smrdelo?

Ločene smeti pa ti smrdijo?

Imaš prostor pod kuhinjskim koritom? Postavi tja tri manjše škatle, v vsako dan manjšo vrečko in nato smeti odnašaj na nekaj dni.

Saj se res ne čudim, da je potrebno pri nas vse uzakoniti in nato pošiljati trume inšpektorjev naokoli, da to kdorkoli upošteva, če pa je okoli takšne malenkosti kot je ločevanje odpadkov cela komplikacija.

Da bi pa to ljudje v večini počeli sami od sebe, iz občutka kančka odgovornost, no, tu se bomo pa očitno še načakali.


Seveda jih kompostirajo. Že če jih odlagajo posebej, je za naravo bolje, kot če gnijejo skupaj s starimi hladilniki. Kdo je rekel, da jih kurijo? Kurijo plin iz njih, ne pa odpadke same.[/quote]

Ne, jih ne kompostirajo. Kompost pomeni naravno gnojilo, teh odpadkov pa ne uporabijo za gnojilo. Samo to sem povedala. Ja, itak pa, da je boljše odlagati jih posebej. Mi to delamo že nekaj let in me čudi, kako da je zdaj kar naenkrat tak problem iz tega.

Tudi sam mislim, da bi pri izvoru morali nekaj spremeniti.
Torej v tovarnah, v glavah lastnikov in direktorjev.

Doma zgleda ločujejo v službi pa štancajo smeti in so kao napredni in osveščeni.
Zadnji cajt je da kej nardimo v tej Sloveniji pametnega, vsaj prvi korak.
In če je to ločevanje pa naj bo.
Boljše to kot nič.

Tudi če bi hotel skočiti v enem koraku 20m daleč ne gre. In tako negre tudi v slovenski družbi.
Najprej naredimo en korak, ki bo zagotovo peljal nas slovenzlne na neko novo pot. Kok enga smetovja pa si kupimo pa kaj nardimo razen da vse skup šuknemo v kanto ko nam ne nuca. Ja trudimo se ne, da bi bilo malo drugače.

No pa se potrudimo, pa ločujmo smeti, pa manj jih kopujmo pa se bo neki spremenilo.
Sam z teorijo in govorjenjem se ni še nič spremenilo.
Dejansko gradimo gore iz smeti, živimo med smetmi.
Kaka napredna družba…

hehe
Jaz ločujem naravo varujem 😛
indi

Mi pa živce ven vlečejo organski sokovi in to razpadanje. Pa čakam na kak storming idej kak to rešit.

New Report

Close