Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločevanje smeti – POZOR

Ločevanje smeti – POZOR


Pa tudi, če se gre za običajen plačilni nalog, imaš oravico do zahtevka za sodno varstvo. V tem primeru pa odloči sodišče.


Pa tudi, če se gre za običajen plačilni nalog, imaš oravico do zahtevka za sodno varstvo. V tem primeru pa odloči sodišče.[/quote]

To je itak samo formalnost in v takih primerih ne pomeni nič. Sodišče bo v takem primeru vedno odločilo v prid komunali. Razen seveda, če boš imel dokaz črno na belem, da tistega, kar je bilo v tvojem kontejnerju nisi mogel ti vreči not oz. je vrgel nekdo drug (dokazi!!!). Skratka, ti boš moral dokazovati, to ti hočem povedat. In če ne boš imel dobrega dokaza, nimaš šans.

Mešane smeti odpeljejo mogoče na 3 tedne, a ločene se pa čudežno same znajdejo na deponiji ali kjrkoli že? Obnašate se, kot da smeti ne obstajajo in vidite samo tisto, kar imate doma v kanti.

Vsako plastenko in pločevinko na hrvaškem dobiš nazaj plačano če je prineseš nazaj v štacuno!
A vidte kaki cigoti pa nas vodijo??? Ti ubistvu ko kupis sok plačaš plastenko zraven in jo vržeš v smeti! V smeti denar mečemo in še ločujemo jim zastojn in še skubijo nas! A to smo si želeli pred osamosvojitvijo???? Dej no sramota svetovna kaj nam delajo.


Pa tudi, če se gre za običajen plačilni nalog, imaš oravico do zahtevka za sodno varstvo. V tem primeru pa odloči sodišče.[/quote]

To je itak samo formalnost in v takih primerih ne pomeni nič. Sodišče bo v takem primeru vedno odločilo v prid komunali. Razen seveda, če boš imel dokaz črno na belem, da tistega, kar je bilo v tvojem kontejnerju nisi mogel ti vreči not oz. je vrgel nekdo drug (dokazi!!!). Skratka, ti boš moral dokazovati, to ti hočem povedat. In če ne boš imel dobrega dokaza, nimaš šans.[/quote]
Si mogoče plačana s strani komunale ali kogarkoli že, da ljudi že vnaprej pripravljaš, da bodo lepo pridno plačevali vse, kar si mafija zmisli ?

To je itak samo formalnost in v takih primerih ne pomeni nič. Sodišče bo v takem primeru vedno odločilo v prid komunali. Razen seveda, če boš imel dokaz črno na belem, da tistega, kar je bilo v tvojem kontejnerju nisi mogel ti vreči not oz. je vrgel nekdo drug (dokazi!!!). Skratka, ti boš moral dokazovati, to ti hočem povedat. In če ne boš imel dobrega dokaza, nimaš šans.[/quote]
Si mogoče plačana s strani komunale ali kogarkoli že, da ljudi že vnaprej pripravljaš, da bodo lepo pridno plačevali vse, kar si mafija zmisli ?[/quote]

Hahaha, piz.dim nanje tako kot ti in ostali. Ampak dejstva so dejstva, globe so zaenkrat zapisali samo pravnim osebam, fizičnim so dali samo opomine, tako kot ena zgoraj piše. In žal bo tako, kot pravim. Eno leto so pisali bolj ali manj opomine, zdaj bodo pa oglobili tudi fizične osebe. Glede blokov, odgovornost bo nosil upravnik bloka, da bodo smeti prav urejene. Kako bo on dosegel, da bodo to upoštevali vsi stanovalci, mi sicer ni jasno. Bo zraven stal in gledal, kdo kam daje kaj???

“Smeti pod ključ?

Poleg pravnih oseb so sivo polje odpadkov tudi stanovanjski bloki, še ugotavlja Zadelova. Tudi to naj bi popravila nova določila, ki upravnikom večstanovanjskih stavb nalagajo tudi odgovornost za odpadke oziroma skrb za urejenost zbirnega mesta. Občinskega svetnika Miroslava Kluna (Lista Miroslava Kluna) pa je zanimalo, kdo bo odgovarjal v primeru, da bo neznanec svoje odpadke nemarno odložil v zabojnik pridnega gospodinjstva. Da bi se takim kukavicam izoognili, je predlagal nakup ključavnic. Tako Zadelova kot Mihelj sta dejala, da do takih primerov sicer lahko pride, a so prej izjema kot pravilo. Vsaka ključavnica pa stane 30 evrov, dodaja Mihelj.

[Ostali zapisi]

Koliko bodo znašale globe? (v €)
Pravna oseba, ki nima pogodbe za ravnanje z odpadki, odpadkov ne zbira ločeno, preveč napolni zabojnik … = 1460
Fizična oseba, ki organizira prireditve, in ne poskrbi za čiščenje = 400
Fizična oseba, ki nima pogodbe za ravnanje z odpadki, ne odlaga odpadkov v zabojnike, preveč napolni zabojnik = 200
Fizična oseba, ki odpadkov ne zbira ločeno = 100″

Jaz papirja že zdavnaj ne mečem v kante. Zlagam in ga raje nesem v vrtec. Marš, bom še papir dajala, da bodo služili na njemu. Dejansko dobijo dohodkov položnico + papir, ni šans. Zdaj pa naj še ddv dvignejo. Sem blizu meje in bom šla pač po nakup v Avstrijo, pa naj imajo korist tam. Me že tako obirajo do kosti vsepovsod, bom pač skrbela, da bodo dobili vedno manj.No, ddv nima veze zdaj tukaj, pa vseeno.

ja sej vrtec pa pol namest tebe pokasira pa že tako skubijo starše. v peč skurt pa je.

Točno tako!! Zgoraj sem malo narobe vpisala besedilo (med citat), ampak tole je skrajšano in točno tako je!! Sramotite se s temi smetmi, namest da bi delali na tem, da dobimo nazaj svoje pravice, predvsem pravico do dostojnega življenja z redno plačo!! Pa dejte nehat no, a ne vidite, da je to le (dobro uspeli) poskus države, da se ukvarjate z vsem drugim razen s tem, kakšni luzerji vodijo našo državo?? Ker, ko se bomo začeli ukvarjati s tem, ne bodo dolgo na oblasti. Seveda se to ne bo nikoli zgodilo, saj ste uboge ovčice!!! Grozno!
Raje delate kot budale na pol zastonj in lezete v rit svojim šefom, namest bi vsi skupaj stopili in naredili konec temu izkoriščanju in životarjenju? Pa kaj je z vami, ljudje? Večina se vas po cele dneve ukvarja s kuhanjem, ločevanjem smeti, gledanju televizije, razni sveti na kanalu a, čemur potem v celoti verjamete, kar slišite na tv-ju ali pa preberete v novicah, fb-ju… Dejmo se zbudit!

Točno tako!! Zgoraj sem malo narobe vpisala besedilo (med citat), ampak tole je skrajšano in točno tako je!! Sramotite se s temi smetmi, namest da bi delali na tem, da dobimo nazaj svoje pravice, predvsem pravico do dostojnega življenja z redno plačo!! Pa dejte nehat no, a ne vidite, da je to le (dobro uspeli) poskus države, da se ukvarjate z vsem drugim razen s tem, kakšni luzerji vodijo našo državo?? Ker, ko se bomo začeli ukvarjati s tem, ne bodo dolgo na oblasti. Seveda se to ne bo nikoli zgodilo, saj ste uboge ovčice!!! Grozno!
Raje delate kot budale na pol zastonj in lezete v rit svojim šefom, namest bi vsi skupaj stopili in naredili konec temu izkoriščanju in životarjenju? Pa kaj je z vami, ljudje? Večina se vas po cele dneve ukvarja s kuhanjem, ločevanjem smeti, gledanju televizije, razni sveti na kanalu a, čemur potem v celoti verjamete, kar slišite na tv-ju ali pa preberete v novicah, fb-ju… Dejmo se zbudit![/quote]

Kakšne probleme imaš pa ti? Kaj naj nehamo? Saj lahko ne govorimo o smeteh, ampak ko bodo začele kazni deževati, bo pa kaj? Tudi tišina?? Ravno o tem se je treba menit in se zbunit, da nam ne bodo res na glave stresali teh kazni, ki jih bo potem treba plačat. A ti pa praviš, da naj bomo o tem tiho??? Se ne ukvarjamo s temi položnicami, ki jih bomo dobili, ampak z Janšo? A to praviš?

Tudi jaz iščem način, kako bi zaklenila kanto. Zaenkrat so delane tako, da ne vidim variante, razen če zavrtam eno luknjo nekam.

Odlaganje preostanka odpadkov je postalo tako drago, da bi mastno plačevali, če ne bi ločevali. Torej v bistvu z ločevanjem plačate račun. Vsi imamo možnost smeti vozit na tehtanje in dobimo to potem plačano – komur se ljubi, naj to pač počne, komur se ne, naj odlaga v kante in mu bodo odpeljali brezplačno.

Nehite kokodakat o nekih svojih pravicah in iskat opravičila , sortirajte odpadke pa je , z zakonom je določeno sortiranje odpadkov in ni mi jasno tole razburjanje , ste čist navadni lenuhi in preprosto pevedano se vam ne ljubi sortiranje , najlažje je vse skup zmetat na kup, komunala naj se pa hebe s tem kupom , tudi 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne plačujemo od dejanskih stroškov odvoza , a vi kokodajsarji mislite , da je odvoz ves strošek al kaj ?? priprava deponije stane milijone € ravno tako vzdrževanje in kasneje saniranje .
Ni mi jasno zakaj ne parkirate kar vsevprek, saj plačujete cestnino pri registraciji , aja z zakonom je določeno kje se lahko parkira in koliko se plača to parkiranje čeprav smo že plačali pri registraciji , ampak to vam je normalno in kazen za napačno parkiranje vam je normalna pa je krepko večja od kom. prispevka , tudi avtocesto je treba plačat preko vinjete !! zakaj že ??? aja z zakonom so nam to odredili, brez vinjete je kazen kar visoka .
Še preniske kazni so za neločevanje odpadkov , 500€ + takojšne ločevanje vseh smeti v kontejnerju bi naložil kršitelju, pa da ga vidim, ko mu kanto okol obrnem in pred vsemi sosedi sortira smeti .

Jaz bi te pa rada videla, kako bi plačala teh 500€, ko bi pred tabo obrnili tvoj smetnjak, v katerega je nekdo vrgel par plastenk, čeprav ne spadajo tja. Pa da te vidim, kako vsakič plačaš 500€.

Daj ne seri, kretenka! Jaz ločujem, ampak ne mislim pa plačevat, če v naš kontejner (5 družin nas je, ki vanj mečemo – stanovanjske hiše) nekdo vrže nekaj, kar tja ne spada. In ne mislim ga stražit noč in dan, da smo si na jasnem. Ključavnica se pa ne da pričvrstiti gor. Pa tudi če se bo dala, a bom jaz kriva, če sosed zmeče not kaj pa vem kaj? A bo zdaj šlo, boš razumela, zakaj bentimo?

kakšne pa so ceste po državi?????? A potem najbolje da še ceste sami krpamo kljub temu da plačamo dajatev??????? Dej osel dojemi da plačujemo nekaj kar jim sami ločujemo in potem mii bo še po dvorišču hodil brskat?????? Ti bi nabijal kazni pa diktaturo uvedel pa buzeriral ljudi??? Komunala naj zaposli brezposelne ne pa da se šef bogati na naš račun pa tisti ki so jim to omogočli- ELITE!!!! Veš me ne čudi če vodni viri pridejo pod “privatnike” sej snaga je že tak lep primer! Najbrš si sam pri koritu in ti denarja nikoli ne manjka.

kakšne pa so ceste po državi?????? A potem najbolje da še ceste sami krpamo kljub temu da plačamo dajatev??????? Dej osel dojemi da plačujemo nekaj kar jim sami ločujemo in potem mii bo še po dvorišču hodil brskat?????? Ti bi nabijal kazni pa diktaturo uvedel pa buzeriral ljudi??? Komunala naj zaposli brezposelne ne pa da se šef bogati na naš račun pa tisti ki so jim to omogočli- ELITE!!!! Veš me ne čudi če vodni viri pridejo pod “privatnike” sej snaga je že tak lep primer! Najbrš si sam pri koritu in ti denarja nikoli ne manjka.[/quote]
Pri koritu nisem 🙁
Denarja mi res ne manjka 🙂
Smeti redno sortiram v za to določene kante in še vedno mislim, da bi bila 500€ primerna kazen 🙂

Jaz bi te pa rada videla, kako bi plačala teh 500€, ko bi pred tabo obrnili tvoj smetnjak, v katerega je nekdo vrgel par plastenk, čeprav ne spadajo tja. Pa da te vidim, kako vsakič plačaš 500€.

Daj ne seri, kretenka! Jaz ločujem, ampak ne mislim pa plačevat, če v naš kontejner (5 družin nas je, ki vanj mečemo – stanovanjske hiše) nekdo vrže nekaj, kar tja ne spada. In ne mislim ga stražit noč in dan, da smo si na jasnem. Ključavnica se pa ne da pričvrstiti gor. Pa tudi če se bo dala, a bom jaz kriva, če sosed zmeče not kaj pa vem kaj? A bo zdaj šlo, boš razumela, zakaj bentimo?[/quote]
Če vas je 5 se zmente , če se ne morte zment je 500€ ravno prav , za vsako družino seveda , pa da te pol vidim pametnjakovička , še spala bi pri kantah in pazila kaj se meče , tale kolektivna odgovornost je super izgovor za lenuhe tvojega kova .

To sem že jaz zadnjič izpostavljala.

Imamo skupne smetnjake. Sosedov sploh poznam ne. Tudi, če bi bili kontejnerji zaklenjeni, bi bilo ključev več, in jaz res ne mislim špilat udbe in se ukvarjat s sosedovimi smetmi.

Edino, kar zame pride v poštev, je to, da me inšpektor pričaka pri kontejnerjih in pregleda mojo vrečko, preden jo vržem v smeti. Če mu paše brskat, naj si da duška, kakšnih hudih lapsusov pri meni ne bo našel.

Ne pristajam pa na nikakršno kolektivno odgovornost in ne mislim plačevat za sosedove piksne v kanti za navadne odpadke.

A kante naj bi zaklepali? Kaj pa, če jo na dan odvoza pozabiš odklenit? In nikogar ni doma? Še na to bomo mislili?
Jaz tudi ločujem odpadke. Včasih pa se vseeno zgodi, da kaj vržem v splošne. Recimo lupino od lubenice, jogurtov lonček, ki so ga imeli otroci za barvanje z vodenkami, plastično vrečko v kateri je bil meso…..

A zato mi privoščite par 100 evrov kazni?? Hvala lepa! Samo enkrat naj plačam – potem bom nosila smeti v naravo, v smetnjake pred trgovinami, v kontejnerje ob pokopališču….
Se bom že znašla po svoje!


In prepričana sem, da si jih tudi do sedaj nosila v naravo vsaj tiste , ki ne gredo v kontejner , ni čudno, da imamo toliko smeti po gozdovih in travnikih , zaradi lenuhov tvoje sorte, ki se jim hebe kakšna bo narava , važno, da si se ti znebila nesnage .


In prepričana sem, da si jih tudi do sedaj nosila v naravo vsaj tiste , ki ne gredo v kontejner , ni čudno, da imamo toliko smeti po gozdovih in travnikih , zaradi lenuhov tvoje sorte, ki se jim hebe kakšna bo narava , važno, da si se ti znebila nesnage .[/quote]

Narobe si prepričana, sedi cvek!

Zakaj v Vrhniki nimajo tega problema. Komunala ima svojega zaposlenega, ki ima vse pristojnosti inšpektorata. In hodi po Vrhniki kontrolirat zabojnike. Dvakrat opozoril z obvestilom, tretjič da globo in pika. Vrhnika je bila med prvimi, ki je začela z ločevanjem. Pa lep dan še naprej.

kaj pa če imam kanto (ločene smeti) in grem na dopust za dvatedna, med tem časom pa mi nekdo vrže nekaj v smetnjak in nato sem jaz kaznovan…???ali naj potem kanto skrijem? :)) zaprem v hišo? 🙂

me prav zanima kok je sploh zakonito to kar počne snaga. zmanjševanje odvozov, ločevanje odpadkov in nato še višanje računov. če bi kdo sprožil spor na sodišču… me prav zanima kako bi sodišče odločilo. upravičeno ali ne?

sicer pa sam ne ločujem smeti, plačam več kot preveč za odvoz smeti. mislim, da so dovolj plačani, da si kar sami ločijo smeti in počnejo z njimi kar želijo.

PSIHOPAT ZAJEBAN !!

Ja, in Svica zmaga, kar se locenvanja odpadkov tice-ker tako strogega in “po svicarsko” rezima za odvoz in locevanjne nimajo nikjer drugje po Evropi.

Tako da-Slovenci ne bunite se zaradi nadzora locevanja odpadkov, se bolj strogo bi moralo bit. v Svici imajo npr 3 velikosti vreck za mesane odpadke(vsaka po razlicni ceni), pobirajo samo 1x tedensk, ce zamudis, spravis do naslednjega tedna in jasno placasas vec.Bioloske kompostirajo sami doma-ni odvoza bioloskih, papir pa je dolocen na posebnih mestih, na kilazo na gospodinjstvo. Plastiko, konzerve ipd. locujejo tako, da nosijo na prodajna mesta. hja, slovencheki, ne bunite se no.

Tale pa zmaga glede izvirnosti podtikanja kukavicjih jajc:

http://oopsmile.com/what-will-be-if-you-throw-trash-to-sewerage/?utm_source=Facebook&utm_medium=Direct+link&utm_term=Funny+pic&utm_content=what-will-be-if-you-throw-trash-to-sewerage{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&utm_campaign=Facebook{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C+what-will-be-if-you-throw-trash-to-sewerage{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C+Best+Funny+Videos

Je pa veliko starostnikov, ki pocnejo to, da odlagajo smeti kar v kosare pred nakupovalnimi centri ( Lidl, Hofer, Spar)- pride mimo in flikne not vreco s smetni, zadnjic videno, ko se je en stari kr s kolesom pripeljal do Spara in zmetal not v kosaro za smeti celoten tedenski “pridelek”, vkljucno z bio odpadki-olupki sadja in zelenjave-mislec, da ga nihce ne vidi. Takim bi moral kazn nabit na mestu, ker sotaki tudi tisti, ki se pripeljejo do kontejnerjev naselij in zmecejo v tuje kontejnerje, doma pa svojga oraznega pred hiso.

Starostniki so generacija, ki ji ni bilo v mladih letih do sedaj potrebno locevat in so tudi zavestno prepricani, da njim pa ze ne bo nihce dirigiral, kako in kaj morajo. Vecino, ki jih tudi vidim, da to pocnejo, so zal starostniki. vasi dedi, babice, mame , ocetje, ko ste vi po sluzbah, pa to pocnejo v dopoldanskem casu.
ni vec dalec, ko boste nastimal vaske straze pred kontejnerji, da boste polovili take, hehehehe…

New Report

Close