Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ločitev

ločitev

eno so stroški bivanja

kaj pa šola, oblačila, izvenšolske dejavnosti…. jih bo plačeval? vprašanje
s preživnino se določi, da to plačuje pač mati in oče potem plačuje pol

konec koncev… bo šel vsak mesec v trgovino in nabavil hrano za otroke? moj mož gre v trgovino, kupi paket mleka, pa mogoče še banane, to je pa tudi vse, kar on ve, da rabimo

Meni je nekako logično, da ce ostajata na skupnem naslovu, da imata tudi skupno skrbništvo. Kar bi meni predstavljalo, da si delita skrb za otroka ves čas, ne po dodeljenih dnevih, pa tudi, da plačujeta stroške za otroka oba. Če se uspeta sama dogovoriti o sorazmernem deležu glede na prihodke, toliko boljše. Podpišeta dogovor o strinjanju, pridobita mnenje csd in ob ločitvi predložita na razpravi. Težje kot se to dogovorit, bo nedvomno v še skupni nepremičnini gledat prihajajoče nove potencialne kandidate za očima in mačeho.
Poslušaj najprej, kaj mož sploh ponuja. Z malo razuma je lahko tak dogovor boljši kot sodno klanje.

Verjetno gre za fiktivno ločitev in bi ustrezalo, če ne bi bilo treba plačevati preživnine, da bi bili še manjši dohodki na glavo. V tem primeru se vama bolj splača določiti čim nižjo preživnino. V primeru skupnega skrbništva verjetno upoštevajo še naprej obe plači, tako da z ločitvijo potem nič ne profitirata.
Je pa treba vse skupaj speljat uradno. Ker nista poročena, vama ni treba deliti premoženja, samo skrbništvo, preživnino in stike uredita na sodišču, na UE pa ločeno gospodinjstvo.
Nizka preživnina bo žal ostala, tudi če se bosta nekega dne ločila zares. Zelo težko jo je zvišati, ko enkrat privoliš v neko višino.


obsojanje, sicer prijazno, me je zelo zabolelo. Goljufanje države mi bi sicer ustrezalo, ker kar ona počne nam. žal, ne gre za to.
vseeno hvala. verjetno bo treba res po tej poti.
lp

Če si pametna, vzemi svojega odvetnika, zahtevaj pa čimveč, ker ti bodo oni že tako ali tako vse oklestili!
Govorim iz izkušenj, saj bi me bivši kljub dokazani ljubici najrajši brez vsega postavil z otročičkom na cesto.
Tako pa je sedaj na cesti moj bivši in njegova priležnica!


spet ti bolnik, ki se predstavljaš kot da pišeš v imenu tvoje Maje in opisuješ vajin primer…
in tvoje bolne ideje,da se ven vlečeš… glej pozabil si napisati da drug in tretji otrok nista tvoja, ampak jih ima madame z drugimi in jih je preselila v tvojo hišo (ups. hišo tvojih staršev) torej tvoja zgodbica o izvenzakonski skupnosti in vsem nadaljem o cufanju za bajto ki sploh ni od nobenega od vaju ne pije ravno vode ane.
je pa res,da ste z načinom odnosov in oprosti izrazu (s.kurbanosti) in “pritepenosti” otrok najbolj zblojena seveda navzven zaigrana familija ever. Po mojem ne samo v slo ampak tudi širše.
če gospa ni imela kam z enim otrokom, pa ne bi še dveh štepala ane z drugimi loverji, ker zdaj ima še manj možnosti za iti kam s tisto njeno socialko… ki btw. jo ima že od vedno. Torej o kakšnih kreditih ti sanjaš skupnih,daj ne laži no.
Eno samo samolaganje in pretvarjanje te je non stop tu gor pa teme o tem koliko stane otrok, pa vsake tolk cajta tema o ločitvi, ki si jo izmišljuješ že vsakih 10 let… saj nehaj se pretvarjati. Čudno pa da ima madame za fuzbal treninge najmlajšega od kar naenkrat. Pa tako revna ,da za preživet nima ane.
kar nakladaj še izmišljotine. saj sem ti povedala,dalj boš to počel, bolj boš sam v dreku. pač tvoja izbira za tako življenje zblojeno, samo ne jamraj in ne delaj žrtve. pa potem, ko te bo zdravje štrafalo, tudi ne jamraj da ni dnarja, pa tudi madam potem ne bo mogla jamrat, ko ne bo več od kje vzet. Do takrat si pa veselo laži in se pretvarjaj, vključno z njo, ki deluje na tvoj klic.
Tolk sam ko boš naslednjič pisal tu gor zgodbice, kako da te drži na trdo -, očitno ne, če prileti na klic, za vse kar si ti izmisliš za tvoje pretvarjanje in izpade ljubosumja.
vidiš sam se zapletaš v svojih lažeh. Se je za vprašati kakšni bodo otroc pr taki zblojeni familiji s takimi odnosi. Pa ne se na druge partnerje spravljati, kar vidva oba sama bosta vse tri zafurala, ja tudi ti vse tri, ker se greš to igro in gradiš take odnose (čeprav nista tvoja biološka) živita pa s tabo in ti jima daješ zgled takega bolnika zlaganca enako kot una tvoja. res bi bilo za vprašati strokovnjake, če obstaja še kje taka familija kot ste vi. Resno dvomim, ne v slo, pa tudi širše ne.


spet ti bolnik, ki se predstavljaš kot da pišeš v imenu tvoje Maje in opisuješ vajin primer…
in tvoje bolne ideje,da se ven vlečeš… glej pozabil si napisati da drug in tretji otrok nista tvoja, ampak jih ima madame z drugimi in jih je preselila v tvojo hišo (ups. hišo tvojih staršev) torej tvoja zgodbica o izvenzakonski skupnosti in vsem nadaljem o cufanju za bajto ki sploh ni od nobenega od vaju ne pije ravno vode ane.
je pa res,da ste z načinom odnosov in oprosti izrazu (s.kurbanosti) in “pritepenosti” otrok najbolj zblojena seveda navzven zaigrana familija ever. Po mojem ne samo v slo ampak tudi širše.
če gospa ni imela kam z enim otrokom, pa ne bi še dveh štepala ane z drugimi loverji, ker zdaj ima še manj možnosti za iti kam s tisto njeno socialko… ki btw. jo ima že od vedno. Torej o kakšnih kreditih ti sanjaš skupnih,daj ne laži no.
Eno samo samolaganje in pretvarjanje te je non stop tu gor pa teme o tem koliko stane otrok, pa vsake tolk cajta tema o ločitvi, ki si jo izmišljuješ že vsakih 10 let… saj nehaj se pretvarjati. Čudno pa da ima madame za fuzbal treninge najmlajšega od kar naenkrat. Pa tako revna ,da za preživet nima ane.
kar nakladaj še izmišljotine. saj sem ti povedala,dalj boš to počel, bolj boš sam v dreku. pač tvoja izbira za tako življenje zblojeno, samo ne jamraj in ne delaj žrtve. pa potem, ko te bo zdravje štrafalo, tudi ne jamraj da ni dnarja, pa tudi madam potem ne bo mogla jamrat, ko ne bo več od kje vzet. Do takrat si pa veselo laži in se pretvarjaj, vključno z njo, ki deluje na tvoj klic.
Tolk sam ko boš naslednjič pisal tu gor zgodbice, kako da te drži na trdo -, očitno ne, če prileti na klic, za vse kar si ti izmisliš za tvoje pretvarjanje in izpade ljubosumja.
vidiš sam se zapletaš v svojih lažeh. Se je za vprašati kakšni bodo otroc pr taki zblojeni familiji s takimi odnosi. Pa ne se na druge partnerje spravljati, kar vidva oba sama bosta vse tri zafurala, ja tudi ti vse tri, ker se greš to igro in gradiš take odnose (čeprav nista tvoja biološka) živita pa s tabo in ti jima daješ zgled takega bolnika zlaganca enako kot una tvoja. res bi bilo za vprašati strokovnjake, če obstaja še kje taka familija kot ste vi. Resno dvomim, ne v slo, pa tudi širše ne.
[/quote]

In spet ti s svojimi nebuloznimi in shizofreničnimi napadi. Ni še petek, nazaj pejt.


spet ti bolnik, ki se predstavljaš kot da pišeš v imenu tvoje Maje in opisuješ vajin primer…
in tvoje bolne ideje,da se ven vlečeš… glej pozabil si napisati da drug in tretji otrok nista tvoja, ampak jih ima madame z drugimi in jih je preselila v tvojo hišo (ups. hišo tvojih staršev) torej tvoja zgodbica o izvenzakonski skupnosti in vsem nadaljem o cufanju za bajto ki sploh ni od nobenega od vaju ne pije ravno vode ane.
je pa res,da ste z načinom odnosov in oprosti izrazu (s.kurbanosti) in “pritepenosti” otrok najbolj zblojena seveda navzven zaigrana familija ever. Po mojem ne samo v slo ampak tudi širše.
če gospa ni imela kam z enim otrokom, pa ne bi še dveh štepala ane z drugimi loverji, ker zdaj ima še manj možnosti za iti kam s tisto njeno socialko… ki btw. jo ima že od vedno. Torej o kakšnih kreditih ti sanjaš skupnih,daj ne laži no.
Eno samo samolaganje in pretvarjanje te je non stop tu gor pa teme o tem koliko stane otrok, pa vsake tolk cajta tema o ločitvi, ki si jo izmišljuješ že vsakih 10 let… saj nehaj se pretvarjati. Čudno pa da ima madame za fuzbal treninge najmlajšega od kar naenkrat. Pa tako revna ,da za preživet nima ane.
kar nakladaj še izmišljotine. saj sem ti povedala,dalj boš to počel, bolj boš sam v dreku. pač tvoja izbira za tako življenje zblojeno, samo ne jamraj in ne delaj žrtve. pa potem, ko te bo zdravje štrafalo, tudi ne jamraj da ni dnarja, pa tudi madam potem ne bo mogla jamrat, ko ne bo več od kje vzet. Do takrat si pa veselo laži in se pretvarjaj, vključno z njo, ki deluje na tvoj klic.
Tolk sam ko boš naslednjič pisal tu gor zgodbice, kako da te drži na trdo -, očitno ne, če prileti na klic, za vse kar si ti izmisliš za tvoje pretvarjanje in izpade ljubosumja.
vidiš sam se zapletaš v svojih lažeh. Se je za vprašati kakšni bodo otroc pr taki zblojeni familiji s takimi odnosi. Pa ne se na druge partnerje spravljati, kar vidva oba sama bosta vse tri zafurala, ja tudi ti vse tri, ker se greš to igro in gradiš take odnose (čeprav nista tvoja biološka) živita pa s tabo in ti jima daješ zgled takega bolnika zlaganca enako kot una tvoja. res bi bilo za vprašati strokovnjake, če obstaja še kje taka familija kot ste vi. Resno dvomim, ne v slo, pa tudi širše ne.
[/quote]
Ojoj- si dala iz sebe. Žal na napačen post.

Ampak… se vedno mi ni jasno. Kako vraga mislita vidva pred komerkoli utemeljevati, da ob tem ko:
– zivita na istem naslovu v isti hisi
– zivita skupaj z vajinimi otroci
– placujeta kredit za (skupno) hiso
ne gre (vec) domnevati, da zivita v zunajzakonski zvezi. Mislim… kdo vaju bo jemal resno?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mislim, da lahko etažirata hišo, kar pomeni, da postane več stanovanjska. To jima je ceneje, kot da se eden odseli in drugega izplačuje. Prijavita vsak svoje gospodinjstvo, ko so etaže urejene.


obsojanje, sicer prijazno, me je zelo zabolelo. Goljufanje države mi bi sicer ustrezalo, ker kar ona počne nam. žal, ne gre za to.
vseeno hvala. verjetno bo treba res po tej poti.
lp
[/quote]

ah bejž no, kaj neki ti počne država? Nimaš otroških dodatkov, napol zastonj vrtca, brezplačnega zdravstva za tri otroke? Šolala si se najmanj 12 let, najbrž vsaj 16, vse brezplačno, ravno tako tačas zdravstvo. Sedaj nekaj let delaš, vmes si bila 3x na porodniški, otroke ti v glavnem finacirajo drugi? In sedaj boš javkala, kaj je tebi država naredila, samo zato, ker si ti pač trikrat nastavila enemu kurbirju?
Če si v šoku, ker te je tip postavil na hladno, še ni treba svinjati po drugih, ki te hranijo.
Sicer pa po pameti. Če bosta šla zares narazen, potem je dobro, da čimprej uredita tudi formalnosti. ne pristajaj na prazne dogovore, ker utegneš potegniti ta kratko.
Najbolje res iti do odvetnika, ki naj ti predstavi vse možnosti (prevzem kredita, izplačilo, prodajo,…).

Mislim, da lahko etažirata hišo, kar pomeni, da postane več stanovanjska. To jima je ceneje, kot da se eden odseli in drugega izplačuje. Prijavita vsak svoje gospodinjstvo, ko so etaže urejene.
[/quote]

Igzekli. Zelo dobra, prakticna resitev. Mislim, da je v njunem primeru najprej treba tu zaceti, da bi bile sploh izpolnjeni vsaj osnovni pogoji za “statusne spremembe”.

Kaj bo eden drugemu placeval prezivnimi, drug prejsnjemu pa najemnino, ali kako sta si to zamislila?!?

Ko clovek pride na sodisce in rece: ziviva na istem naslovu v isti hisi, za katero sva oba zakreditirana do grla, skupaj z nama zivijo tudi najinimi otroci… ampak veste… midva ne ziviva v izvenzakonski skupnosti. Prej sva, zdaj sva pa prekinila… ju bodo vprasali po zdravju. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

1.: Glede premoženja. Če razumem prav, oba plačujeta kredit, predvidoma vsak 1/2. Sklepam, da sta tudi v zemljiški knjigi vpisana vsak do 1/2 celote. V tem primeru, če bo zadeva po razhodu ostala takšna kot je sedaj, je zadeva glede tega že urejena. Sta solastnika nepremičnine. Kasneje lahko naredita fizično delitev, denimo z etažiranjem in se vpišeta vsak kot lastnik svojega dela (stanovanja) vsak od solastnikov pa lahko kadarkoli (če sporazum ne bo možen) vloži predlog za delitev solastnine in o delitvi odloči sodišče.

Če je lastnik le eden pa obvezno k notarju urediti delitev premoženja. Če to sporazumno ni mogoče, bo treba vložiti tožbo na sodišče in dokazati, da je zunajzakonska zveza obstajala, da se je ustvarilo skupno premoženje in kaj to premoženje je.

2.: Glede otrok. Urediti je potrebno preživljanje. Da živita na skupnem naslovu ni pomembno. Zveze ni več in zato je potrebno preživljanje urediti, čeprav bivata oz. bosta bivala na istem naslovu (kot cimra, če je možno narediti dvoji ločeni stanovanji pa kot soseda (kot denimo v bloku)).

Dogovoriti se morata (lahko tudi s pomočjo CSD-ja) kakšno bo skrbništvo (lahko je tudi skupno), kakšni bodo stiki in kakšna bo preživnina. Preživnina se določi v vsakem primeru. Tudi če je skupno skrbništvo in se ji ne moreš odpovedati, četudi bi želela. Ko sta dogovorjena, na sodišče pošljeta predlog za izdajo sklepa ( naredita ga tule https://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530 ). Sodišče, v kolikor je vajin dogovor v korist otrok izda sklep, v katerem določi skrbništvo, preživnino in stike.

Igzekli. Zelo dobra, prakticna resitev. Mislim, da je v njunem primeru najprej treba tu zaceti, da bi bile sploh izpolnjeni vsaj osnovni pogoji za “statusne spremembe”.

Kaj bo eden drugemu placeval prezivnimi, drug prejsnjemu pa najemnino, ali kako sta si to zamislila?!?

Ko clovek pride na sodisce in rece: ziviva na istem naslovu v isti hisi, za katero sva oba zakreditirana do grla, skupaj z nama zivijo tudi najinimi otroci… ampak veste… midva ne ziviva v izvenzakonski skupnosti. Prej sva, zdaj sva pa prekinila… ju bodo vprasali po zdravju. :-)))
[/quote]

Ne, ne boju ju vprašali po zdravju.Saj vsi vemo, da na vrat na nos ne moreta urediti stanovanjskega vprašanja.Preživnina bo določena,vprašanje pa je če bo izplačana, dokler živita skupaj…V “vojni” je vse sorte…

Ne, ne boju ju vprašali po zdravju.Saj vsi vemo, da na vrat na nos ne moreta urediti stanovanjskega vprašanja.Preživnina bo določena,vprašanje pa je če bo izplačana, dokler živita skupaj…V “vojni” je vse sorte…
[/quote]

Mnja… OK, morda res ne, se strinjam. Ampak se vedno pa nista resna. Vztrajam! :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mnja… OK, morda res ne, se strinjam. Ampak se vedno pa nista resna. Vztrajam! :-)))
[/quote]

Resna? Kaj pa naj?
Kaj naj bi naredila jaz, ki sem bila v hiši s tremi otroki, on pa z ljubico naokrog? In nekaj časa tudi nisem še imela rešenega stanovanjskega vprašanja!
Tam sem živela še leto in pol po ločitvi, dokler se ni odprla možnost , da sem se s tremi otroki odselila…

…v bistvu si je že uredil svojo kuhinjo in spalnico iz kabineta…
Če sem prav razumela, ker je žal hiša njegova, skupaj živiva 20 let, krediti so za za obnovo hiše…Grem jaz na JU in si vpišem svoje gospodinjstvo, potem pa na CSD.
Hvala vsem. Zdaj mi je že malo jasno po kateri poti zakorakam.
Me pa skrbi, če se mi bodo res smejali in me neupoštevali, ker nisva poročena. Otroci so stari dva 9 in najmanjši 7.

Saj ni treba, da plačuje preživnino. Predlagaj mu, da vzame vse tri otroke k sebi in boš preživnino plačevala ti, ki boš v zameno svobodna in počela, kar boš hotela (in s komer boš hotela). Verjemi, da se mu bo naenkrat preživnina zdela dobra ideja. 🙂

Pa v bistvu tudi jaz to sprasujem. Oz. malo drugace: kaj se bo s to njuno “locitvijo” dejansko spremenilo (pa s tem ne mislim izkljucno pravno-formalno)?

V grobem se ve, da je treba urediti (1) delitev premozenja in (2) urediti skrb za otroke in ostalo, kar tu zraven spada (prezivnina, stiki,…)

Iz zapisa OP zgleda vse skupaj malo “tovarisijsko”. Bomo se naprej kolegi, pa se bomo nekaj zmen’li. Zato sem tudi ze takoj morda malce brutalno vprasal.

Imata nepremicnino, zakreditirina do grla, verjetno torej ne ravno v stanju eden drugega izplacati. Kako mislita to resevati? Ce gre eden ven, bo se naprej placeval kredit za polovico nepremicnine v kateri zivi drugi s svojo novo druzino? Jim bo zaracunaval najemnino za “svojo polovico”? Itd. Kupi dokaj komliciranih zapletov in nikakrsne “vizije”. Oni bi ziveli skupaj in se fajn imeli, pa bili loceni, karkoli ze to v tem primeru pomeni.

OK. Sem zoprn in tecen, ampak… Meni pac ni jasno, kaj sploh zelita doseci. In ker mi je ravno dolgcas, malo sodelujem. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Naj te ne skrbi. Vse boš počasi uredila, kot je treba. Korak po korak. Sploh pa, zakaj urejaš ti? Kdo je hotel ločitev? On? Potem naj on skače in ureja stvari. Ti samo zaščiti sebe in otroke. Na CSD se pojdi pogovorit zaradi preživnine. Za hišo pa naj on ureja. Ne vem, kaj je z vami ženskami, da se vi z otroci umikate? On ima ljubico, on se ločuje, ti pa urejaš in plačuješ odvetnike? Zakaj že? Da bo končano čimprej in bo on svoboden? Reci, da nimaš kam it in da želiš za vajine otroke dovolj sredstev. On pa naj ureja dalje. Prihrani si denar in živce. Počakaj, da on začne migat in ti on predlaga. Do takrat pa naj vsak teden napolni hladilnik.

Oprosti. Ne me jemati dobesedno. Namenoma pretiravam. Nihce se ti ne bo smejal. Tudi jaz se ti ne. Le “zbadam”, da si malo uredis misli. Nic drugega. Brez strahu. Nihce se nima pravice posmehovati. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

no pa saj je kar se da skromen. Če je hiša njegova, potem morda res nima smisla, da gresta uradno narazen. Ti samo nehaj plačevati za stroške hiše (elektrika, ogrevanje, telekomunikacije, komunala), saj bodo v primeru neplačevanje bremenili njega.
Ravno tako naj plačuje položnice za otroke, ti pa boš poskrbela za hrano in obleke.
Če se mu kaj zgodi, ti še vedno deduješ po njem.

Nič se ti ne bodo smejali.Se ti nimajo za kaj!
Tu so trije otroci.Tu je družina!
Edino,kar ti polagam na srce – bodi z otroki in posvečaj se jim! Kljub težavam ne smeš pozabiti nanje.Ukvarjaj se z njimi kolikor le moreš.

Saj veš kako je, ko si mlad in neizkušen.Pa naiven, tako kot sem bila recimo jaz.Potem se poročiš, imaš družino in otroke, nazadnje pa odkriješ, da imaš moža lažnivca in babjeka.
Ker se stvar ne preneha, imaš kmalu dovolj in spokaš.Tko je to.
Naslednjič paziš in si zelo previden.Najdeš takšnega, ki je kot noč pa dan proti bivšemu.
Zdaj sem pa srečna.
Je bila pa dovolj huda šola življenja.Biti sam s tremi šoloobveznimi otroki in bivši, ki skoraj pozabi , da ima nekje otroke, to ni hec.


[/quote]

Pol si bivšega zelo slabo poznala, ali si mogla bit slepo zaljubljena v njega par let…., saj bi morala imet nek notranji občutek, kakšn bo ta možakar do vajnih otrok in, da takšnemu tipo trikrat zaupaš ni glih ok.
Evo, pri avtorici tega posta je pa možakar skrben ampk tu pa tam gre rad malo mimo grede, no, če je tak, je čist ok., hehe, saj skrbi za svoej otroke. V tvojem primeru je nekako razumljivo, da si se ločila, če ni imel odgovornosti do svojih, otrok, takšnega bi treba orng oskubit, ni debate.

BTDT,
je tako, pol pa spomini, kako je bilo lepo.

V skupno premoženje spada vse, kar sta v času zveze ustvarila z delom. Sem motri se ne šteje premoženje, ki ga je kdo dobil kot darilo, ga podedoval ali imel od prej.

Torej. Če razumem prav, je nepremičnina vpisana na njegovo ime in ni del skupnega premoženja, ker jo je dobi, podedoval, kupil pred zvezo, kupil s denarjem, ki ga je zaslužil pred zvezo, ena od teh variant. …

Kar sta v času zveze zaslužila z delom, sta tako vložila v nepremičnino. Bodisi sta privarčevala in vložila, bodisi vzela kredit in odplačala. Ta del, ta vložek je vajino skupno premoženje. Kar sta oba vložila, se jemlje skupaj kot celota in se načeloma deli na pol, razen če bi kdo od vaju dokazal, da je prispeval nadproporcionalno več.

Če se bosta dogovorila kako in koliko bo kdo koga izplačal, prevzel kredite, če ti mogoče prizna lastniški delež, itd, potem super. Če se ne bosta, je možnost, da bodisi pozabiš na svoj vložek, bodisi vložiš tožbo na sodišče. Za voljo otrok in vajinega sobivanja predlagam dogovor.

Glede tega, da bi bivala na istem naslovu. Ne skrbi. Na sodiščih in na CSD-ju vidijo 1000x hujše stvari od tega. Nihče se ne bo smejal. Ni pa optimalno zaradi vaju. Glede na to, da je zveza razpadla, je zadaj za to nek razlog, ki pa sedaj, ko bosta zgolj “cimra” ne bo izginil. Tako da če že so-bivanje, naredita tako, da bosta imela dejansko tudi ločeni stanovanji, kolikor je to le mogoče.

New Report

Close