Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Long Covid, posledice po preboleli koroni

Long Covid, posledice po preboleli koroni

S tem se pa strinjam. Ampak, kdaj če ne v zadnjem letu so najhujši psihološki pritiski in stresni trenutki po vojni, če ne v zadnjem letu?
[/quote]

Ojoj, tukaj je pa zelo različno od posameznika do posameznika. Pritisk je ogromen na tiste, ki zaradi ukrepov ekonomsko propadajo. Meni osebno sploh ni hudega, delam od doma, kar je precej enostavneje, se nimam kaj pritoževat po pravici povedano. Avtorica je pa sama (celo večkrat) povedala, da ni imela nekih dodatnih pritiskov.

Res je. Delim pogled in se strinjsm s povedanjm.
Prav tako z zanimanjem prebiram izkusnje tisith, ki ste ga preboleli; zelim, da slej kot prej povsem ozdravite.
V okolici zboleli mlajsi nimajo nikakrsnih tezav po ozdravitvi, navkljub razlicnim potekom (daljse močno kasljanje, vrocina, popolna oslabelost), medtem ko oseba, 60-letna, po prebolelem obdobju še čuti šibkost pri rekreaciji.
Zdrava mera pameti, pa bo, saj ziveti je vseeno treba; s trepetanjem pred zunanjim svetom se ne bo dobro izslo, mentalno vsekakor ne …

Prazne bolnice, polne psihiatrije – se bojim ….

Prosim, če nehaš, ker imamo doma očeta in vemo kakšen je bil po pljučnicah in po prebolelem menigitisu pred leti in pa danes po 6 tedenskem zdravljenju Covida v bolnišnici. Ni primerjave, ker pri vseh drugih boleznih je prišel domov po tednu in največ 10 dni je trajalo zdravljenje po menigitisu. Lahko pridete na kavo in si ga ogledate v živo kakšen revež je sedaj.
[/quote]

Nič ne bom nehala. Tvoj oče je pač pri meningitisu in pri pljučnici imel SREČO, pri konori je pa nima. Ali pa v bistvu sploh nima korene, temveč gripo, a ne. Saj tko ne vemo v resnici kaj je.
Glede na to koliko je KAO obolelih za korono, je procent tistih, ki imajo kakšne zaplete tako majhen, da ni omembe vreden. Če bi bil, bi že mahali s temi podatki okoli.

Samo zloben človek drugemu privošči bolezen.
Jaz je nikomur ne privoščim.
Bolezni so vedno bile in vedno bodo.
A ni hujše bolezni od človeške zlobe, ki stoji za vsemi temi lažnimi informacijami in ukrepi.
[/quote]
Oprosti res imas tezave,ohladi se….samo zloben clovek vidi v zapisanem nekaj zlobnega….tocno si preberi …….
V zivljenju sem ze videla in dozivela toliko bolecine,da je drugim ne privoscim……in ja…bolezen je bila in bolezen bo vedno….nekoc ena,dve,….zdaj na tisoce….


Oprosti res imas tezave,ohladi se….samo zloben clovek vidi v zapisanem nekaj zlobnega….tocno si preberi …….
V zivljenju sem ze videla in dozivela toliko bolecine,da je drugim ne privoscim……in ja…bolezen je bila in bolezen bo vedno….nekoc ena,dve,….zdaj na tisoce….
[/quote]

Dvigi, ne ukvarjaj se z njim. Redko kateri nick na forumu premore toliko zlobe kot on, v kombinaciji z nizkim IQ. Saj vidiš, da zna samo par besed vrteti v krog, in da komentira v vsaki temi o corona virusu. Očitno je na smrt prestrašen in reagira kot žival – z agresijo.

Tebi pa vse dobro!


Oprosti res imas tezave,ohladi se….samo zloben clovek vidi v zapisanem nekaj zlobnega….tocno si preberi …….
V zivljenju sem ze videla in dozivela toliko bolecine,da je drugim ne privoscim……in ja…bolezen je bila in bolezen bo vedno….nekoc ena,dve,….zdaj na tisoce….
[/quote]

Sem si prebral točno in točno predvidel tvojo zlobo.
Ti se raje nauči brati za sabo.

Gripo sem ze veckrat prebolela,proti covidu je nic….tebi in tebi podobnim zelim,da ga prebolite v taki obliki,kot sem ga jaz…3tedne v groznih bolecinah in krcih po telesu,obcutek,da v notranjosti gorim,vrocina,grozne bolecine v glavi,pljucih,bruhanje,vrtoglavica,zeja,brez okusa vonja,srbenje celotnega telesa,oslabelost,…..
Trenutno v glavi kaos…./b]

Res ne vem, kaj ti ni jasno, Robi. Vztrajno in povsod zanikaš, da je koronavirus nevaren in se (res zelo milo rečeno) norčuješ iz ukrepov, iz ljudi, ki jih upoštevajo, itd. In potem naj bi bili ljudje, ki so grdo nasrkali, blazno uvidevni do tebe? Želimo ti pač, da se boš na lastni koži prepričal, ali so ukrepi itd. potrebni, to je vse. Si pač nejeverni Tomaž, tako kot objestni pubertetniki, ki morajo vse izkusiti na lastni koži, da verjamejo.

Skratka če povem na zelo prijazen način: želimo ti, da razširiš svoje znanje in vedenje, pri tem pa je pri tebi očitna možna metoda osebno izkustvena. V znanju je moč 🙂

Bral sem veliko o tem. Ja, če si ga prebolela brerz okusa in vonja, potem je to pustilo neke posledic tudi na nevrološkem sistemu. Tisto glede srca je pa tako. Že slabo leto je jasno, da pride do nkih trajnih poškodb raznih notranjih organov in potem ljudje s tistim pač živijo. Bomo videli do kdaj.

Sem si prebral točno in točno predvidel tvojo zlobo.
Ti se raje nauči brati za sabo.

Gripo sem ze veckrat prebolela,proti covidu je nic….tebi in tebi podobnim zelim,da ga prebolite v taki obliki,kot sem ga jaz…3tedne v groznih bolecinah in krcih po telesu,obcutek,da v notranjosti gorim,vrocina,grozne bolecine v glavi,pljucih,bruhanje,vrtoglavica,zeja,brez okusa vonja,srbenje celotnega telesa,oslabelost,…..
Trenutno v glavi kaos….

[/quote]

Res ne vem, kaj ti ni jasno, Robi. Vztrajno in povsod zanikaš, da je koronavirus nevaren in se (res zelo milo rečeno) norčuješ iz ukrepov, iz ljudi, ki jih upoštevajo, itd. In potem naj bi bili ljudje, ki so grdo nasrkali, blazno uvidevni do tebe? Želimo ti pač, da se boš na lastni koži prepričal, ali so ukrepi itd. potrebni, to je vse. Si pač nejeverni Tomaž, tako kot objestni pubertetniki, ki morajo vse izkusiti na lastni koži, da verjamejo.

Skratka če povem na zelo prijazen način: želimo ti, da razširiš svoje znanje in vedenje, pri tem pa je pri tebi očitna možna metoda osebno izkustvena. V znanju je moč 🙂

Res ne vem, kaj ti ni jasno, Robi. Vztrajno in povsod zanikaš, da je koronavirus nevaren in se (res zelo milo rečeno) norčuješ iz ukrepov, iz ljudi, ki jih upoštevajo, itd. In potem naj bi bili ljudje, ki so grdo nasrkali, blazno uvidevni do tebe? Želimo ti pač, da se boš na lastni koži prepričal, ali so ukrepi itd. potrebni, to je vse. Si pač nejeverni Tomaž, tako kot objestni pubertetniki, ki morajo vse izkusiti na lastni koži, da verjamejo.

Skratka če povem na zelo prijazen način: želimo ti, da razširiš svoje znanje in vedenje, pri tem pa je pri tebi očitna možna metoda osebno izkustvena. V znanju je moč 🙂
[/quote]

Resno, kaj vam ljudje ni jasno, da so ljudje s takimi mukami že preden so si izmislili covid, prebolevali gripi podobne bolezni. Prevarali so vas politika skupaj z mediji, ki vsak dan o tem pišejo. Samo zato, ker o nečem vsak dan pišeš, še ne naredi nečesa bolj nevarnega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Resno, kaj vam ljudje ni jasno, da so ljudje s takimi mukami že preden so si izmislili covid, prebolevali gripi podobne bolezni. Prevarali so vas politika skupaj z mediji, ki vsak dan o tem pišejo. Samo zato, ker o nečem vsak dan pišeš, še ne naredi nečesa bolj nevarnega.
[/quote]

Komu ni jasno, da so ljudje imeli bolezni s takimi mukami že pred covidom? Meni je to popolnoma jasno, tudi konkretno Dvigi ali kdo drug v tej temi ni nič takega napisal. Tebi in Robiju ni jasno, da si covida ni izmislili, kot pišeš tudi v tem postu, in da je tudi lahko nevaren (in ne bolj nevaren, kot si ti napisal, da se nam zdi).

Resno, kaj vam ljudje ni jasno, da so ljudje s takimi mukami že preden so si izmislili covid, prebolevali gripi podobne bolezni. Prevarali so vas politika skupaj z mediji, ki vsak dan o tem pišejo. Samo zato, ker o nečem vsak dan pišeš, še ne naredi nečesa bolj nevarnega.
[/quote]

Če poznaš ENEGA SAMEGA zdravnika iz Ljubljane jih vprašaj kako abnormalno dosti otrok z naprednimi poškodbami notranjih organov so dobili letos.

Če poznaš ENEGA SAMEGA zdravnika iz Ljubljane jih vprašaj kako abnormalno dosti otrok z naprednimi poškodbami notranjih organov so dobili letos.
[/quote]

Ja strašno mora biti, en cel članek so o tem napisali v 10 mesecih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vse, kar si naštela, je (lahko) posledica psihe, čisto vse.
[/quote]
A tega, da virus “preskenira” celo človekovo telo in če najde stanje, za katerega niti ti sam ne veš ( ker uradno si ša ja čil in zdrav”, pa nazadnje si bil naprimer na UZV notranjih organov pred 7mimi leti ali pa šenikoli) in je vrus tisti “trigger” pa ne zmoreš dojet ?
Daj že razumi, da ta CoVid19 popoloma zjebe imunski sistem, ker namerno pozvroči intenzivni odziv imunskega sistema- zdaj je pa od človekovega telesa, torej njegovega “aparata” odvisno, kje, če je kaj in kaj je, je tista kritična točka preboja- in to nikakor ni posledica stresa, žal.Bistvo tega virusa pa je, da povroča zagotovo posledice na dolgi rok v človekovem telesu. IN tisti, ki prebole brez simptomov, ga lahko fejt “najebe in bo najebal” v prihodnosti, pa čeprav misli, da je “stresno gripco” prebolel :).

Boš rekel, da je vaskulitis po prvotnih tipičnih znakih izbruha in preboleni korona virozi naprimer posledica stresa? A zza remisijo si že slišal kdaj? Lahko gre tale virozica, ki je prebolena, samo v remisijo, “fazo mirovanja, se potuhne v telesu” – tega še niso potrdili, to še raziskujejo – tako, kot so v remisiji lahko npr. avtoimune bolezni po par mesecev, let….Potem pa jovo na novo. Zato, c’mon grow up, bi bil že čas…..


A tega, da virus “preskenira” celo človekovo telo in če najde stanje, za katerega niti ti sam ne veš ( ker uradno si ša ja čil in zdrav”, pa nazadnje si bil naprimer na UZV notranjih organov pred 7mimi leti ali pa šenikoli) in je vrus tisti “trigger” pa ne zmoreš dojet ?
Daj že razumi, da ta CoVid19 popoloma zjebe imunski sistem, ker namerno pozvroči intenzivni odziv imunskega sistema- zdaj je pa od človekovega telesa, torej njegovega “aparata” odvisno, kje, če je kaj in kaj je, je tista kritična točka preboja- in to nikakor ni posledica stresa, žal.Bistvo tega virusa pa je, da povroča zagotovo posledice na dolgi rok v človekovem telesu. IN tisti, ki prebole brez simptomov, ga lahko fejt “najebe in bo najebal” v prihodnosti, pa čeprav misli, da je “stresno gripco” prebolel :).

Boš rekel, da je vaskulitis po prvotnih tipičnih znakih izbruha in preboleni korona virozi naprimer posledica stresa? A zza remisijo si že slišal kdaj? Lahko gre tale virozica, ki je prebolena, samo v remisijo, “fazo mirovanja, se potuhne v telesu” – tega še niso potrdili, to še raziskujejo – tako, kot so v remisiji lahko npr. avtoimune bolezni po par mesecev, let….Potem pa jovo na novo. Zato, c’mon grow up, bi bil že čas…..
[/quote]

Ja vidim po enem letu še komaj kdo normalno hodi, pa pol slovencev je že pokopanih. Se bom potrudil razumeti, brez skrbi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja vidim po enem letu še komaj kdo normalno hodi, pa pol slovencev je že pokopanih. Se bom potrudil razumeti, brez skrbi.
[/quote]

Mogoče se bo pa virus potrudil namesto tebe zate.

    Tudi jaz se zelo čudno počutim po preboleli koroni. V nekaj dneh se me lotijo občutki, ki bi lahko bili podobni depresiji, nato čez nekaj ur kaos v glavi podoben paničnim napadom, nato bluzenje možganov po svoje, nisem v redu, sploh se ne morem zbrati, besedo tudi kakšno pozabim, kakšno ime mi ne pade na pamet, pa nekakšna apatična utrujenost je prisotna. Oči me pečejo non stop. Včeraj sem bila že čisto OK, sem bila tako vesela, eko, danes spet isti drek, kot zadnja 2 mesca. Pa nisem imela problemov s psiho, nikoli….in doživela že veliko res hudih reči, hujših kot pa je Kovid, ki bi me tudi lahko “dotolkel”, vedno sem se pobrala in ni bil hudič, tud sedaj se bom!

Tudi jaz tako, avtorica.

Že 14 mesecev je po covidu in se ne poberem. Pa ni samo stres in leta.

Čeprav marsikdo misli, da je to.

corona virus lahko pusti dolgorocne posledice, to je povsem res. Vendar to ni le od sedaj, poznano je bilo ze prej vendar ni bilo prave volje najti poti iz zacaranega kroga. Prej ni bilo imena, sedaj pa je je … podaljsan kovid.

Dr. Joseph Mercola ima lepo opisano analizo, PDF je mozno dobiti, Trewating Long – Haul Syndrome.

Je precej dolgo, je v anglescini, vendar deepl bi prevedel precej blizu. Vsaj mislim da bi.

Zal ne vem, kako bi tukajle pripopal PDF dokument.

Jaz isto, eno leto in pol po Covidu. Glavoboli, megla v glavi, izguba spomina…ne spomnim se besed, čisto enostavnih, včasih prav jecljam, imam prvo črko, besede pa ne…Vzami p,p,p,…prtiček. 🙂 Otrok se mi smeje vsakič in dokončuje moje besede. Tudi bolj utrujena na splošno kot pred corono.

P.s.: Najnovejše raziskave pravijo, da 7% ljudi ima nevrološke posledice. Za 40 % povečan rizik za kapjo in še druge težave…Depresija npr. se je zelo povečala pri prebolelih. In izguba spomina. Povečan rizik za Alzheimer boleznijo. Itd. In nihče nima še zdravila oz. terapij. Bo pa, upajmo. Upanje umre zadnje.:) Pravijo pa: spanje urediti, hrano urediti, veliko na soncu.

Odgovor na objavo uporabnika
Pokoroni, 22.01.2021 ob 20:55

A ima kdo tukaj dolgotrajne posledice po koroni, oziroma kot rečejo v tujini long Covid?
Sama opažam motnje v spominu, predvsem pozabljam imena znancev, mešam besede. Občasna megla v glavi nenavadni glavoboli, težave s koncentracijo in nespečnostjo, ter utrujenost. Pojavile so se mi tudi srčne aritmije oziroma palpitacje. Vse preglede sem že opravila in ni nekih blaznih odstopanj, ki bi pri mojem osebnem zdravniku vzbudile zaskrbljenost. Sama pa se počutim res grozno, prej polna energije, športnica, stara nekaj čez 30… Zdaj pa že 4 mesece, le senca same sebe! V tujih člankih in forumih sem zasledila izraz long covit, ter ogroooomno ljudi s podobnimi če ne celo enakimi težavami… Zanima pa me, če se tudi pri nas že kdo srečuje s tem?

Imela sem korono 2 krat , prvič okrog božiča 2020 , sedaj drugič v začetku avgusta , menicse pojavljajo neke občasne omotice ne da bi se mi vrtelo omotičnost ali megla v glavi posebej če sem utrujena zelo …imam nizki pritisk zdravnica pravi da od tega ne vem če je povezano z korono.

Pa glava me dostikrat boli ne tako da moraš vzet tableto pač pa tako da nekaj čutiš.

Sem prebolela covid in pustil mi je bronhialno preodzivnost. Prebolela sem ga v lažji obliki. Kot virozo. Mislim, da ni tako nedolžen, kot si eni mislite. Na žalost.

 

 

Ta tema je stara 1 leto.

Cepljeni imajo veliko težav, ki se zdaj pripisujejo long kovidu. Vse je krivo, samo larifari zvarek ne, kajne?
V Avstriji zdaj v regularni bolnici dobiš ivermektin. Long kovida praktično nimajo več. Tudi rehabilitacije so bistveno bolj uspešne pri njih.

Odgovor na objavo uporabnika
buhpumagi, 29.09.2022 ob 13:28

Ta tema je stara 1 leto.

Cepljeni imajo veliko težav, ki se zdaj pripisujejo long kovidu. Vse je krivo, samo larifari zvarek ne, kajne?
V Avstriji zdaj v regularni bolnici dobiš ivermektin. Long kovida praktično nimajo več. Tudi rehabilitacije so bistveno bolj uspešne pri njih.

Zakaj lažeš?

https://science.orf.at/stories/3212323/

https://www.vienna.at/salzburger-stirbt-nach-einnahme-von-ivermectin/7229776

https://www.wienerzeitung.at/themen/sars-cov-2/2162400-Long-Covid-als-Autoimmunerkrankung.html

 

New Report

Close