Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek low fat jogurt, bio kosmički, sušeno sadje, sladke kavice, tortica, pasirano sadje….. oh ne živim bio in sem debela

low fat jogurt, bio kosmički, sušeno sadje, sladke kavice, tortica, pasirano sadje….. oh ne živim bio in sem debela

Ženska, preden trosiš neumnosti še naprej, vzemi kdaj v roke škatlo mleka, jogurt in še kak drug mlečni izdelek. Preberi deklaracijo. Ne boš verjela, ampak v mleku je kar nekaj OH, izvirajo pa večinoma iz laktoze,ki je sladkor. Seveda pa ima tudi dosti beljakovin. Samo še otroci vedo, da je v mleku prisoten naravni sladkor. Torej, če še vedno ne verjameš, hitro preberi deklaracijo na mleku. Boš videla, da so notri tudi OH. Saj bo šlo.
Seveda, nikjer nisem napisala, da zelenjava nima vlaknin. Veliko jih ima. Ima pa tudi OH. Če vsaj malce prebereš, sem napisala, da imajo tudi OH, nisem pa napisala, da nimajo vlaknin. Torej? Saj počasi boš razumela.
Res je, stročnice imajo veliko beljakovin, vendar pa tudi OH.
Vem, da sem ti napisala veliko stvari, da težko razumeš, ampak počasi bo šlo.
Če ne drugače pa povprašaj otroke, otroci to poznajo.

OH so osnova naše prehrane, ja možgani ne delajo brez OHjev, a ene mone bi hrano brez OH.
Pa od kje vam take neumnosti?
Kako sploh lahko pišete kaj tako neumnega?

Znanka je z Atkinsonovo metodo res shujšala, ampak po dieti je pristali v bolnici, zaradi hudi težav z ledvicami. Potem se je pa seveda spet zredila.
Zdaj pa je zdravo prehrano, mešano, pazi pri maščobah, pazi da ne je preveč rdečega mesa, da je veliko kvalitetnih OH in je vitka ženekaj let.
Brez, da bi pristala v bolnici kot po Atkinsonovi dieti.

Kako že po enem mesecu veš, da imaš bolj redno in milo menstruacijo? Menzes variira od ciklusa do ciklusa.

Sicer je pa zdravih načinov prehranjevanja verjetno ravno toliko kot nezdravih, in največja neumnost je razlagati, da je en sam pravilen, vsi drugi pa napačni. Ljudje imamo različne metabolizme in smo občutljivi na različne stvari. Jebenti, še ista vrsta raka pri nekaterih ljudeh drugače reagira na določena zdravila kot pri drugih; razlog je genetika, ki je pri raku v ospredju trenutnih raziskav, pri debelosti in diabetesu pa najbrž še bo.

Jah, nekateri smo shujšali tudi 15 kg v 6ih mesecih brez težav in jojo efekta z mešanjem zelenjave in samo določenega sadja v mikserju.
Zraven pa: kislo zelje, ( kuhano, ne surovo), polnjena paprika, ričet brez mesa in klobas, pa belo meso in bele ribe ( neocvrto seveda). Pa kar je najpomembneje: nobenega kruha, nobenih pekovskih izdelkov, nobene industrijsko predporpravljene diskontarske hrane, nobenih testenin iz žit, samo riževe in tiste iz fižola mungo. Pa prava 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čokolada in vanilijev sladoled ( prelit tudi z bučnim oljem). Pa oljčno in avokadovo olje pri kuhi in za solate.Nobenih gaziranih in sladkih pijač, razen občasno zluftan Donat. Pa suhe slive kot vir železa.

In veš kaj – paše kak zelenjavni napitek iz mikserja zjutraj, v katerem je laneno seme, avokado, peteršilj, zelena, rdeča pesa, pa pol pomaranče 🙂 nič tako pretresljivo “trendy” in čisto malo naravnih sladkorjev. Je pa res, če kupuješ te smutije zunaj v teh barih ( ALa Špar), takoj nabiješ dnevno dozo z enim napitkom, sploh s ssadnjem, ki vsebuje veliko naravno prisotnih sladkorjev – banane, grozde, melone, mandarine, mango,…)

Maščobe in cukri v krvi pri meni kot pri mladem nezapacanem človeku. In nobene lakote 🙂

je pa res, da se držim pregovora: zajtrkuj kot kralj, obeduj kot gospod in večerjaj kot siromak… In to še kako deluje, če se držiš. Pri meni ni šans, da jem kuhane večerje, ker želodec melje na polno potem večino noči in se nima časa spočit, zjutraj si pa samo še bolj lačen potem. Glavni obrok: ovsena kaša kuhana na vodi brez cukra, s ščepcem soli, noter žlico lanenega semena ali cca 3 suhe slive, pa cimet povrhu, potem pa še naprimer losos 2 rezini, pa pol skodelice svežih kumaric brez lupine, ali stebelena zelena, kuhani 4 beljaki jajc,

Ali pa omleta iz beljakov na ocvirkih, noer mlada špinača ali čebula ( navadna ali mlada), na žlički avokadovega olja, brez kruha, zraven sok iz rdeče pese ( doma narejen iz gomoljev pese).

Moja metoda, ki je delovala: za zajtrk maščobe, beljakovine, pa nobenega kruha ali pekovskega peciva, tudi čez dan ne, pa čaj ali črna kava brez mleka – lahko samo pljunek smetane za kavo not.

Potreba po sladkem: kepica ali dve vanilijevega sladoleda ali rebro črne čokolade, po možnosti s fruktozo, ne navadnim cukrom.

NIkoli kuhana večerja – kak smuti iz zelenjave, dodan tudi navadni jogurt ali kefir ( za beljakovine in mlečnokislinske bakterije za črevesno floro), pa spet beljaki trdokuhanega jajca.

In jasno, telovadba. In seveda: ni boljšega, kot za zajtrk za predjed” tudi ovseni kosmički skuhani na vodi v kašo s cimetom 🙂

glavn obrok mora bit zajtrk, največ hranil zjutraj, da telo to tekom dneva predela in porabi – ne pa kufetki in rogljički, toastki, bureki in podobno.[/quote]

Smutiji sploh hrana niso, samo modna muha. Kaj manjka osnovnim živilom? A si dojenček, da ne znaš gristi? Veš, da človek mora gristi, da možgani dobijo signal o sitosti?

Recimo v enem smutiju zmiksamo 3 pomaranče, 2 banani pa še kake orešček, zelenjavo. V minuti vse to popijemo.

Če bi pa to jedli: a res lahko toliko pojeste naenkrat? Verjetno ne. Spijete pa lahko.

Smutiji so idealni za zrediti se. Boljši kot sokovi, ki so res tekoči sladkor. V smutiji vlaknine sicer niso odstranjene so pa čisto razbite in vse skupaj je spet tekočina, ki prehaja direkt v organizem.

Ženska, preden trosiš neumnosti še naprej, vzemi kdaj v roke škatlo mleka, jogurt in še kak drug mlečni izdelek. Preberi deklaracijo. Ne boš verjela, ampak v mleku je kar nekaj OH, izvirajo pa večinoma iz laktoze,ki je sladkor. Seveda pa ima tudi dosti beljakovin. Samo še otroci vedo, da je v mleku prisoten naravni sladkor. Torej, če še vedno ne verjameš, hitro preberi deklaracijo na mleku. Boš videla, da so notri tudi OH. Saj bo šlo.
Seveda, nikjer nisem napisala, da zelenjava nima vlaknin. Veliko jih ima. Ima pa tudi OH. Če vsaj malce prebereš, sem napisala, da imajo tudi OH, nisem pa napisala, da nimajo vlaknin. Torej? Saj počasi boš razumela.
Res je, stročnice imajo veliko beljakovin, vendar pa tudi OH.
Vem, da sem ti napisala veliko stvari, da težko razumeš, ampak počasi bo šlo.
Če ne drugače pa povprašaj otroke, otroci to poznajo.[/quote]

Tvoj način, pogled na prehrano je zelo enostranski. KAj vse vsebuje določena hrana si pa le poglej. Za tvoje dobre.

Jaz si kar preberem. Zato ne pišem neumnosti kot jih pišeš ti. Meni je povsem jasno, da OH so v mleku, žitu, zelenjavi, sadju. Tebi pa svetujem, da se seznaniš s tem. Je precej smešno, da odrasla oseba ne ve takih osnov.

Ženskice, ki ne veste, da so v mleku sladkorji in trdite, da tam ni OHjev?
Dajte mi potem razložit zakaj eni ne smejo mleka, ker je notri laktoza, ker je ne presnavljajo?
A ni laktoza sladkor? Osnovnošolska kemija pravi, da je sladkor.
Sladkorji so pa ogljikovi hidrati kajne?

Pa se ti ne zdi, da je precejšnja razlika med porcijo mleka 250 ml, v kateri je 12 g laktoze, in porcijo kuhanega riža (80g surovega), v katerem je je praktično 80 g škroba, ki se pretvori v glukozo?

Pa se ti ne zdi, da je precejšnja razlika med porcijo mleka 250 ml, v kateri je 12 g laktoze, in porcijo kuhanega riža (80g surovega), v katerem je je praktično 80 g škroba, ki se pretvori v glukozo?[/quote]

Seveda je razlika. Mogoče kdo trdi, da je ni?
Me pa veseli, da veš, da je v mleku sladkor. Čestitke k osnovnošolskem znanju, ki ga velik del mon ne premore :).

Jah, nekateri smo shujšali tudi 15 kg v 6ih mesecih brez težav in jojo efekta z mešanjem zelenjave in samo določenega sadja v mikserju.
Zraven pa: kislo zelje, ( kuhano, ne surovo), polnjena paprika, ričet brez mesa in klobas, pa belo meso in bele ribe ( neocvrto seveda). Pa kar je najpomembneje: nobenega kruha, nobenih pekovskih izdelkov, nobene industrijsko predporpravljene diskontarske hrane, nobenih testenin iz žit, samo riževe in tiste iz fižola mungo. Pa prava 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čokolada in vanilijev sladoled ( prelit tudi z bučnim oljem). Pa oljčno in avokadovo olje pri kuhi in za solate.Nobenih gaziranih in sladkih pijač, razen občasno zluftan Donat. Pa suhe slive kot vir železa.

In veš kaj – paše kak zelenjavni napitek iz mikserja zjutraj, v katerem je laneno seme, avokado, peteršilj, zelena, rdeča pesa, pa pol pomaranče 🙂 nič tako pretresljivo “trendy” in čisto malo naravnih sladkorjev. Je pa res, če kupuješ te smutije zunaj v teh barih ( ALa Špar), takoj nabiješ dnevno dozo z enim napitkom, sploh s ssadnjem, ki vsebuje veliko naravno prisotnih sladkorjev – banane, grozde, melone, mandarine, mango,…)

Maščobe in cukri v krvi pri meni kot pri mladem nezapacanem človeku. In nobene lakote 🙂

je pa res, da se držim pregovora: zajtrkuj kot kralj, obeduj kot gospod in večerjaj kot siromak… In to še kako deluje, če se držiš. Pri meni ni šans, da jem kuhane večerje, ker želodec melje na polno potem večino noči in se nima časa spočit, zjutraj si pa samo še bolj lačen potem. Glavni obrok: ovsena kaša kuhana na vodi brez cukra, s ščepcem soli, noter žlico lanenega semena ali cca 3 suhe slive, pa cimet povrhu, potem pa še naprimer losos 2 rezini, pa pol skodelice svežih kumaric brez lupine, ali stebelena zelena, kuhani 4 beljaki jajc,

Ali pa omleta iz beljakov na ocvirkih, noer mlada špinača ali čebula ( navadna ali mlada), na žlički avokadovega olja, brez kruha, zraven sok iz rdeče pese ( doma narejen iz gomoljev pese).

Moja metoda, ki je delovala: za zajtrk maščobe, beljakovine, pa nobenega kruha ali pekovskega peciva, tudi čez dan ne, pa čaj ali črna kava brez mleka – lahko samo pljunek smetane za kavo not.

Potreba po sladkem: kepica ali dve vanilijevega sladoleda ali rebro črne čokolade, po možnosti s fruktozo, ne navadnim cukrom.

NIkoli kuhana večerja – kak smuti iz zelenjave, dodan tudi navadni jogurt ali kefir ( za beljakovine in mlečnokislinske bakterije za črevesno floro), pa spet beljaki trdokuhanega jajca.

In jasno, telovadba. In seveda: ni boljšega, kot za zajtrk za predjed” tudi ovseni kosmički skuhani na vodi v kašo s cimetom 🙂

glavn obrok mora bit zajtrk, največ hranil zjutraj, da telo to tekom dneva predela in porabi – ne pa kufetki in rogljički, toastki, bureki in podobno.[/quote]

Smutiji sploh hrana niso, samo modna muha. Kaj manjka osnovnim živilom? A si dojenček, da ne znaš gristi? Veš, da človek mora gristi, da možgani dobijo signal o sitosti?[/quote]

Preprost odgovor licemercem in provokatorjem, kot si ti: po grlu gre vsak okus dol, če je zmiksan 😛

Smutiji sploh hrana niso, samo modna muha. Kaj manjka osnovnim živilom? A si dojenček, da ne znaš gristi? Veš, da človek mora gristi, da možgani dobijo signal o sitosti?[/quote]

Preprost odgovor licemercem in provokatorjem, kot si ti: po grlu gre vsak okus dol, če je zmiksan :P[/quote]

Pa še to: kje piše, da so tekli samo smutiji po grlu? Beri ženše, beri, podrobneje – tudi grizenje je opisano z določeno hrano….

Res je , smutijo niso hrana, so taki redilni napitki. Bodite pametni in sadje in zelenjavo pojejte, ne spijte.
Razen tisti, ki seveda nimate težav s težo in lahko pojeste in spijete vse, kar vam srce poželi pa ste še vedno vitki.

Ampak razumeti, da nekateri celo ne pojemo vsega kar vidimo je pa težko? Misliš, da tisti, ki spije konkreten obrok smutija neustavljivo “lomasti” še po “navadnem” obroku? Zakaj to misliš?

Ampak razumeti, da nekateri celo ne pojemo vsega kar vidimo je pa težko? Misliš, da tisti, ki spije konkreten obrok smutija neustavljivo “lomasti” še po “navadnem” obroku? Zakaj to misliš?[/quote]

Zakaj pa bi rabila še kaj dodatnega, saj imaš pa že v smutiju vsega ogromno? Predvsem sladkorja. Fajn v tekoči obliki, da gre hitro v kri.

Fora je v sladkorju in rafiniranih živilih. Ker si izločila sladkor in belo moko in rafinirano olje, se je posledično spremenilo občutje. Saj te stvari povzročajo zakisanost telesa. Ampak sedaj si šla v drugo skrajnost- preveč mastne zadeve povzročajo druge težave. Zato ne pretiravaj s tem. In ostani pri odsotnosti cukra in bele moke!

Ahh, dejno bit paaametna-smuti iz: vode, zelene, cetrt avokada (zgosti, namesto banane), zlicke lanenih semen, pol skodelice gomolja rdece pese, scepa cimeta ima pa reeees toliko kalorij.

V mojih smutijih ni banan, grozda, manga, suhih sliv in sadja z visokim odstotkom fruktoze. Nikoli!

Tole okoli sladkorja je meni smešno.
Prehranjujemo se dokaj zdravo, pač gledam, da je raznovrstno in hranljivo, pa čim manj umetno.

Me božičnii prazniki, ko se je žrlo sto na uro in to v glavnem sladkarije, sem jaz shujšala 2kg, sin 3kg, no, mož je pa normalen in se je zredil.
Zadnjih 10 dni pojem 2-3 krofe na dan in se počutim popolnoma nabasano, sem danes prav rekla, da sama sreča, da je končno konec krofov. Pa stopim na vago in imam spet 2kg manj.

Ne pravim, da avtorica laže, ampak meni osebno je tole smešno, ker jaz očitno na cukru hujšam 🙂

Če misliš, da se tile krofi tako hitro odrazijo na teži, samo kažeš, da pojma nimaš, kako telo sploh deluje. Dejansko se rediš nazaj, samo veš še ne. Telo je v pomanjkanju, zato se bašeš. Klasični jojo.

Če misliš, da se tile krofi tako hitro odrazijo na teži, samo kažeš, da pojma nimaš, kako telo sploh deluje. Dejansko se rediš nazaj, samo veš še ne. Telo je v pomanjkanju, zato se bašeš. Klasični jojo.[/quote]

No, kdaj potem lahko pričakujem nazaj kile od Božiča? Bodo prišle do Velike noči, ker takrat se bom verjetno spet na polno basala s sladkarijami.

Če misliš, da se tile krofi tako hitro odrazijo na teži, samo kažeš, da pojma nimaš, kako telo sploh deluje. Dejansko se rediš nazaj, samo veš še ne. Telo je v pomanjkanju, zato se bašeš. Klasični jojo.[/quote]

No, kdaj potem lahko pričakujem nazaj kile od Božiča? Bodo prišle do Velike noči, ker takrat se bom verjetno spet na polno basala s sladkarijami.[/quote]

Lej , očitno imaš 200 kil in si se basala tako kot tisti morbidno debeli Američani, da je tako prenažiranje za tvoje telo olajšanje. Kaj naj ti drugega rečem? Ker to je za vsakega normalega človeka prenažiranje. Mene bi razgnalo. Ali pa nakladaš in provociraš.

No, kdaj potem lahko pričakujem nazaj kile od Božiča? Bodo prišle do Velike noči, ker takrat se bom verjetno spet na polno basala s sladkarijami.[/quote]

Lej , očitno imaš 200 kil in si se basala tako kot tisti morbidno debeli Američani, da je tako prenažiranje za tvoje telo olajšanje. Kaj naj ti drugega rečem? Ker to je za vsakega normalega človeka prenažiranje. Mene bi razgnalo. Ali pa nakladaš in provociraš.[/quote]

Haha, no, ko ni več kaj za pametovat, imam pa 200kg.

New Report

Close