Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lučka….

Lučka….

Oprostite moji dragi gmajnarčki, še malo moram prižgati lučko, ker ne najdem mojih copatk!

zajček

Aha, tukaj so. Je že dobro !

Nočko!
zajček

Dobro jutro, zajček! Ojla, kaj si pa tako dolgo norel
sinoči? Da se nisi še penil, heh, heh, heh!
Injekcija – heh, beri: želo (ha, ha) je prijela, danes
je z menoj veliko bolje! In zato sem dobro razpoložena,
in zato sem spet čisto rahlo celo nasmejana. In zato
razmišljam o vseh vrednotah, ki jih človek ima, ali pa jih nima. In zato bi dejala, draga Muca, nikar ! Ne ženi si k srcu reči, ki jih premorejo samo ljudje, ki nimajo dati ničesar drugega, kot slabo! Četudi pravi moj prijatelj Z.Modrej:

“Vedno skušajmo dajati in to tako del tega, kar imamo, kot tudi tisto, česar nimamo. Kadar človek želi dati tisto, česar nima, bo s tem pridobil tudi zase (spodbudo, zaupanje, pogum).”

Ti daješ, muca, svoj smeh, svoje veselje, svojo radost za dar, ki ti je dan – življenje, ti skušaš dajati tudi tisto, česar nimaš. Ne vem, česa nimaš, a iz tvojega optimizma, iz tvojega veselja nad vsem, kar imaš, ni občutiti velikega pomanjkanja.

Čutiti pa je veliko pomanjkanje ravno pri teh, ki jih opisuješ. Veliko pomanjkanje, ki ga žal ne more nadoknatiti ne bogata in čudovita knjiga, ne vrsta prijateljev in znancev, ne PC, preko katerega si lahko nekaj, kar v resnici nisi. Tega pomanjkanja človek ne more ne kupiti, ne nikjer vzeti, niti ga ni možno tako zlahka pridobiti. Za pridobitev tega bi moral “popraviti delček sebe”, česar pa žal, ni sposoben vsakdo. In tisti človek, ki daje vedeti, kako močno pomanjkanje nečesa nosi v sebi, se nam lahko le smili. Kajti ni revež, ki prosi na cesti vbogajme, ni revež, ki išče streho nad glavo, ni revež, ki si ne more privoščiti kruha in salame! Je žal tak revež, ki mu niti bel kruh, nti komfortno stanovanje, niti denar ne moreta dati – človečnosti. In tak človek ne bo nikoli dobil tega, kar imaš ti, muca, tak človek bo večno živel v – pomankanja, nasprotno od tebe, ki skušaš in se trudiš živeti v – pridobivanju.

Še enkrat – vsem gmajnarjem en lep jutranji ptičji koncert – en blag vonj cvetoče narcise in forsitije, lep pogled na zelenilo, ki nas je začelo počasi obdajati –
skratka – eno lepo in bogato jutro!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He, he, heheheh, seveda je zajček še malo ” penil ” zvečer, pol pa se je pobral spat !!
Jap, ptičji koncert je sedaj za mano, so kar orenk brenkali na mojem vrtu .
Muci, si lepo napisala in preudarno. Ona vse razume, je fejst mačka !
Samo copatke, mi je zvečer odnesla. Pa sem jih morala iskat.
Ježku pa tole, če se takoj ne napopa tuki z besedo ali dvema, svojim dragim prijateljem, bom res začela spet ” penit ” !!

Vsem cmoka, pa lupčka
zajček

Madonca… nisem ježek, pa vendarle ne morem mimo, da vam ne navržem en lušten jutranji pozdrav, pa zaželim eno fantastično jutro in še bolj nor dan. Včeraj zcečer sem jo res na brzino shodil, pač mati narava in pomlad zahtevata svoje in se je bilo potrebno naspati ( po dolgem času), danes sem pa čil in zdrav in veselo neumen spet z vami.

Torej, še enkrat, lepo dobro jutro in naj vam dan prinese vse kar si samom VI želite!

Jani, ki je danes nekaj pesniško razpoložen

specjal cmok za … ma za vse :)))) da ne bo fovšije :))

Hu, lepo, da si tu. Zelo lepo ! Kaj pa se to pravi, da ne bi pozdravil svojih prijateljev, a ne? Pa še cmoke si vsi, pošteno zaslužimo. Zato cmoka tebi nazaj, pa lepo jutro…..

zajček

A se bomo spet šli tisto igrco “faks helizim”?
A se je spomniš, zajček? A veš, kako gre!
Mariči

Ej, ti tukile povem:
Prijatelj pravi drugemu prijatelji: “Ti, a se greva malce faks helizim?”
“Ja, sej ne znam. Kako pa to gre?”
“Čist preprost …. jaz bom tvojo ženo n……….., ti se boš pa penu zraven!”

No, a se gremo faks helizim. Me ti bomo ježka pulile, ti se boš pa penla zravn?
M.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jah pol sem jest zvisu… ker se jest ne bom ne pulu za ježka… niti se ne bom penil….. ma ja.. mogoče bi se lahk penil zato… ker bom zvisu hehehehehee

Jani ma peno na zalogi… za posebne priložnosti

No, pa se je spet začel :))))))
Ježka, ne DAM !!
ja, spet bom penila, izgleda, ubogi zajček. Pa saj bo menda prišel, kaj pa vem!

He, he, Jani :))))))))))))))))))))))))))
glej, tudi tebe imamo rade !!

Uuuuuuuuuu 🙂 Zajček….. to pa paše… slišat kej tacga :))))

Jani ma vas tud vse rad :))))

Če je pa res !!

Le kaj nam bo prinesel današnji dan ? Da bi vsaj v gmajni lepo sijalo sonce, pa gmajnarčki bili dobre volje, pa čeprav ni trenutno nobenih gobuic in kostanja . :)))))))))

Tu biti.. je posebno veselje…. zato sploh ni … da bi se ne oglasil tukaj :))))) Sploh pa ko je zajček tukaj hehehehe :)))

Lep dan… zajček pa vsi ostali…. aja pa čebelici tud.. da ne bo spet… žela razpošiljala na okoli :)))

Uf, Jani, paše, paše. :)))))))))))))))))))
ja, pametno, na čebelico se res ne sme pzabit tudi:))))

lp, zajček

aja, ker ona me čuva, veš !

Long live čebelica :)))))))

Jani

Ja,
z ljubeznijo do zajčka !

knedl, knedl, :))))))
pa še en lamber rožic zanjo !

Hja, zajček, že res da nam lahko danes v tejli gmajnici spet nabija sonce, samo kaj nam nuca… k pa spet samo midva sonce drživa visoko na nebu. Kaj misliš… bi kar sredi dneva ugasnila lučko, pa greva na en kofe?

Jani bi full rabu kofe :)))

Močno si me ganila s prelepim postom.Na skor so mi začele solzice po licu polzeti.Kaj naj rečem ni lepšega takole zjutraj prebrati n dan in celo živlenje je lepše ob takšnih lepih besedah…………………..Prižgala si mi lučko v nov lep dan!Hvala..Pa še nekaj zelo je pomembno,ko sem tole pisala je bilo zunaj mračnp turobno-oblačno vreme..zdejle sije sonček…to pa vse pove..**********************************lep dan vsem..

P.s. MOjmu zajčku gre pa še posebna zahvala Lubije uh ***************************tolk jih še je…uh***********

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Kaj vem če ziher?A ziher jani..te mamo radee a?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Viš ga vraga. Sem napisal, poslal… pa ni nikjer…. tole pa so zlobni duhovi naše gmajnice… :)) No upam, da bo tokrat boljše 🙂

Hja, zajček…. naj sonce še tako nabija… sva spet sama…. ki drživa tale naš sonček prižgan…. A čva midva tole lučko sredi dneva ugasniti in iti na en kofetek?

Jani full rabi en kofetek :)))

O kakšna godlja.. 5 postov višje je… ma sem sfalu… mapak drži pa kot pribito :))))) hehehehe

Jani se včasih mal zmoti :))

heheheheh glavno da drži,pa naj bo orenk pribito….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Hja… muca 🙂 nobenga ne silim hehehehehehe :)))))

Ampak, Jani ma vas kljub temu rad :))))

Mah me še preveč dober razumeš..ti ti čaki se…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

New Report

Close