Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LUKEC IN NJEGOV ŠKOREC

LUKEC IN NJEGOV ŠKOREC

Lukec in njegov škorec imamo za domače branje.

No obnova je malo zapletena ampak se že znajdem.Nisem prebrala cele,ker je zadosti če vem samo obnovo.No ni tako težko ampak se moraš potruditi.Kmalu bomo v šoli razpravljali o Lukcu in njegovem škorcu.Obnovo si lahko preberete tam zgoraj kjer jo je objavila že ena avtorica.
Hvala lep pozdrav miiii in veliko sreče pri iskanju.

Knjiga Lukec in njegov škorec: http://www.rutars.net/sr_01_stefan_rutar/sr_2400_kultzadeve/sr_2424_fbevknabor/sr_242406_lukinnskor/fbv_06_009.htm

Hallo jaz grem v slovensko gimnazo za domačo vajo sem morala nabisati kratko obnovo od pglavje 1 do srede 9.10.2013 in ker ne tako dobro razumem bi brosila za bomoč

Lp laura………

rada bi izvedela

Kakšna je šola?
Kako je predstavljena lukčeva učiteljica?
Ali Lukec učiteljico razume?

koliko časa sta potovala

koliko poglav ima lukec in njegov skorec?

2010

Knjigo hitro prebereš. Sedaj,ko tukaj pišeš in sprašuješ, bi jo že skoraj prebrala.

Tema je sicer že zelo stara. Ja pa bila ta knjiga ena mojih najljubših knjig. Spomnim se, da sem jokala, ko sem jo brala.
Lukec je navihan, neubogljivi deček, ki živi sam z mamo. Ima škorca Klepca. Oče je že prej šel v Ameriko. Z mamo se odpravita v Ameriko, Lukec nese škorca s seboj. Na poti v Ameriko, na morju mu umre mama. Lukec se mora znajti kot ve in zna. Na koncu prispe h očetu in se zgodba kolikor toliko srečno konča.
Moram pa knjigo spet prebrati.

imam eno vprašanje.Kdo je ilustriral knjigo???

žvijo škorcu je bilo ime klepec

Odgovor na objavo uporabnika
Matejak , 29.11.2006 ob 06:37

Zdravo!

Prosim za pomoč. MOj ta mali piše jutri test iz domačega branja in ker je dobrega srca je posodil knjigo sošolki že cel mesec nazaj in ker mu je ni vrnila ne morema obnoviti zgodbe po knjigi. Ali mi lahko pomagate???
Zanima me predvsem naslednje:
1. Koliko je bil Lukec star?
2. Kako je bilo ime škorcu?
3. Kaj pomembnega se je na poti v Ameriko dogajalo?

Prooosim za pomoč.

Hvala in lep dan,Mateja

Star je bil 6

Ime je bilo lila

Bil je tornado in ladja je razpadala ampak lukcov oče ga je postavil na kos ladje preden je potonil da bi ga lahko ladja videla in ga rešila

 

New Report

Close