Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek luskavica in CBD

luskavica in CBD

Ali konopljini izdelki pomagajo pri artritisu?
[/quote]

Seveda pomagajo. Je bilo veliko raziskav narejenih.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Kaj svetujete pri luskavici in psoriatičnem artritisu? Kapljice, smolo? Koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kako se jemlje?
[/quote]

Uporablja se mazilo, ki hitro pride do vnete kože, poleg pa jemanje konopljinih kapsul. 4x dnevno. So pa tudi druge rastline uporabne, pri teh težavah. Se je pa potrebno prvo dobro pogovoriti, da se določi individualno najboljšo terapijo za težavo. Potem se tega človeka spremlja in po potrebi se terapija korigira.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Meni ne, pa kadim travo te 30 let. Morda nimam tako ekstremne kot moj brat, ki ima podobno kot „ invalidnost sklepov „ in „Molči Monči“. Kadim jo pa izključno zato da se ne psihiram tako zelo, ker je zoprna avtoimunska bolest.

Hvala!

Kajenje konoplje ne pomaga veliko pri luskavici. Pomaga da lažja zdržiš, če jo imaš.
Pomaga mazilo, ker je koncentrirano na vnetem delu telesa in pomagajo kapsule, ker kanabinoidi zavirajo vetje. Recimo, da pokadiš konopljo, je koncentracija kanabinoidov v telesu največja prve pol ure, potem hitro pada, pri kapsulah je koncentracija kanabinoidov ko zaužiješ kapsulo velika 4 do 5 ur potem pa pada. Tu je razlog, da je kajenje za psihične probleme, ker v hipu pomaga ni pa za konkretno zdravljenje drugih bolezni.
Lep dan naprej.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Sarkazem je znak inteligence.

Ne morem verjet, da meni nekdo privošči nekaj dobrega v življenju. In to nekdo, ki ga sploh ne poznam.

a luskavica prizadane tudi spolovila (penis)? Ali gre samo na sklepe.

Luskavica je lahko kjerkoli na koži, tudi spolovilo. Artritis pa prizadene sklepe.

Hvala. Sem nisem vedel.

jaz sem si luskovico 95 procentov pozdravila z konopljino kremo. Imam se kdaj “slabse dneve” vendar je res skoraj neopazno

Recimo da ti verjamem.

Se nekaj me zanima. A je za bolnike z to imunsko boleznijo značilno, da so malček leni. Kot bi rekli Dalmatinca – lini.

Ne, zjutraj vstanemo in se stuširamo, potem si s kremo namazemo luske, počakamo, da se le-ta vpije ( vmes popijemo kozarec vode ali limonade, kave, čaja, nekateri morda pozajtrkujejo), nato sledi mazanje celega telesa s posebnim losijonom, ki mimogrede stane okoli 30€, pol litra, ki zdrzi priblizno en teden. Nato gremo v službo, kjer delamo enako kot vsi drugi. Po službi počnemo stvari kot vsi običajni ljudje, gospodinjstvo, nakupi, ukvarjanje z otroki….Zvečer športamo, če se da, za vikende pa obvezno hribi ali plavanje ( seveda v rekah in ne preveč obljudenih jezerih ali morjih, ker se večini ljudem gnusimo). Preden gremo spat se ponovi jutranja rutina.
Leni?
Mislim, da smo še bolj športno aktivni (zaradi sklepov) in čisti ( tuširanje mimimalno 2x dnevno), kot večina ljudi, ki se jim gnusimo.
Še kaj?

Ne, zjutraj vstanemo in se stuširamo, potem si s kremo namazemo luske, počakamo, da se le-ta vpije ( vmes popijemo kozarec vode ali limonade, kave, čaja, nekateri morda pozajtrkujejo), nato sledi mazanje celega telesa s posebnim losijonom, ki mimogrede stane okoli 30€, pol litra, ki zdrzi priblizno en teden. Nato gremo v službo, kjer delamo enako kot vsi drugi. Po službi počnemo stvari kot vsi običajni ljudje, gospodinjstvo, nakupi, ukvarjanje z otroki….Zvečer športamo, če se da, za vikende pa obvezno hribi ali plavanje ( seveda v rekah in ne preveč obljudenih jezerih ali morjih, ker se večini ljudem gnusimo). Preden gremo spat se ponovi jutranja rutina.
Leni?
Mislim, da smo še bolj športno aktivni (zaradi sklepov) in čisti ( tuširanje mimimalno 2x dnevno), kot večina ljudi, ki se jim gnusimo.
Še kaj?
[/quote]
Higiena je ok, pretiravanje z umivanjem pa ne, če se uporabljajo mila, geli. Samo z vodo je pa ok.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Hvala najlepše.

Tisti ki se 14 X na teden tusirate? Uporabljate navadna mila ali kakšna posebna. Npr. Chilly milo.

Uporabljam navadno tekočo vodo (večinoma) in neko trdo milo namenjeno psoriatični koži. Redko kaj drugega. Chilly zadev ne poznam.

ma večkrat vidim reklamo na tv za Chilly tekoče intimno milo za občutljivo kožo.

New Report

Close