Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Luzerka brez lastnega stanovanja

Luzerka brez lastnega stanovanja

Tisti, ki ste samski, imate vsi lastniška stanovanja?

Jaz sem samska, živim v najemu pa jih dobim velikokrat pod nos, da je to pa zanikrno življenje, ker sem v najemu, ker stanovanje ni dovolj veliko, udobno. Da bi morala že davno si kupit stanovanje.

Tisti, ki ste samski, vam je vsem uspelo kupiti lastna stanovanja, brez pomoči drugih? Meni še ni uspelo. Me pa boli, ko od domačih slišim take izjave.

Že bivanje v stanovanju smatrajo za nekaj slabšega, če si pa v najemu pa sploh luzersko.

Zaboli me pa, ker se že sama počutim luzerko, ker nikakor ne najdem službe, kjer bi bila nekako bolj spodobna plača, predvsem pa boljše delo. Ja, in bi si rada kupila stanovanje. Samo mi še ne znese.

 

pač ja. TI moraš bit v stanju.

piše tudi…

…ženite jih i ako su siromašne…

Saj imaš stanovanje. Pač ni lastniško, ampak imaš stanovanje. Imaš dom. In ne nisi luzerka. Luzerji so ti tvoji ljudje ki nimajo nobenega spoštovanja do tebe. Oni so si vse sami s svojimi rokami ustvarili? Naj ti dajo potem kakšen nasvet.

V glavnem ne poslušaj tega. Pa najdi si boljše ljudi. Ker to zaničevanje ni ljubezen. In imaš posledice ker si očitno odraščala v tem. Ker dovoliš ljudem da te sodijo. Te hranijo? Plačujejo tvoje račune? Plačujejo tvojo najemnino? Hodijo namesto tebe v službo? Ne? No potem nimajo nobene pravice se vtikat v to kje živiš, kako živiš….postavi meje! Nisi otrok. Si odrasla ženska ki skrbi zase. Omeji stike na minimum in si najdi raje družbo ki bo s tabo zato ker si jim všeč, družbo ki bo vesela zate ko ti bo šlo dobro in te držala za roko ko ti bo šlo slabo. Temu se posveti. Stanovanje pa tudi enkrat bo, tako kot boljša služba. Verjetno takrat ko boš končno dojela koliko si vredna in imela samozavest seči po tem kar hočeš. Vso srečo.

Odgovor na objavo uporabnika
obkroži se z boljšimi ljudmi, 16.06.2021 ob 14:08

Saj imaš stanovanje. Pač ni lastniško, ampak imaš stanovanje. Imaš dom. In ne nisi luzerka. Luzerji so ti tvoji ljudje ki nimajo nobenega spoštovanja do tebe. Oni so si vse sami s svojimi rokami ustvarili? Naj ti dajo potem kakšen nasvet.

V glavnem ne poslušaj tega. Pa najdi si boljše ljudi. Ker to zaničevanje ni ljubezen. In imaš posledice ker si očitno odraščala v tem. Ker dovoliš ljudem da te sodijo. Te hranijo? Plačujejo tvoje račune? Plačujejo tvojo najemnino? Hodijo namesto tebe v službo? Ne? No potem nimajo nobene pravice se vtikat v to kje živiš, kako živiš….postavi meje! Nisi otrok. Si odrasla ženska ki skrbi zase. Omeji stike na minimum in si najdi raje družbo ki bo s tabo zato ker si jim všeč, družbo ki bo vesela zate ko ti bo šlo dobro in te držala za roko ko ti bo šlo slabo. Temu se posveti. Stanovanje pa tudi enkrat bo, tako kot boljša služba. Verjetno takrat ko boš končno dojela koliko si vredna in imela samozavest seči po tem kar hočeš. Vso srečo.

Staršev ne moremo zamenjat. So taki kot pač so.

Kar se pa sorodnikov tiče, tudi podobno razmišljajo. Pa kar se znancev tiče tudi.

Ampak kot sem že omenila, največji problem je, ker se sama sebi počutim luzerka. Če se sama pri sebi ne bi počutila luzerka, me take pripombe niti malo ne bi zadele. Saj se ljudje še v marsikaj obregajo, ampak mi dol visi, kar pač ne zadenejo v kako bolečo točko.

Tu pri stanovanju pa ja, direkt v bolečo točko. To pa dregnejo točno tja, kar me najbolj boli: imam zanič službo, zanič plačo, slabe delovne pogoje. Pa to ni tako zadnjih pet let, ampak že leta in leta. Pa pošiljam nešteto vlog pa nobenega uspeha. Stanovanje pa ja, ena slaba luknja za malo denarja.

Če bi bila jaz s tem zadovoljna, me pripombe niti malo ne bi prizadele. Tako pa boli, ker dregajo v rano. V bistvu gre za to, da je moje celotno življenje neuspešno. Ne gre samo za stanovanje, gre se zato, da mi je grozno, ker se čutim nespobno, ker v cele življenju nisem še nič ustvarila. Iz dneva v dan hodim v službo, ki je ne maram, konec meseca pa dobim mizerno plačilo.

Hja, obkroži se z boljšimi ljudmi, to je pa še bolj boleče. Namigujejo tudi v to smer, to pa še toliko bolj boli. Ker nimam nobenih prijateljev, za vse sama, nobena za čvek, pogovor.

Tako, da to pa še bolj boli kot samo stanovanje.

Ne tak mislit. V Europi in Ameriki, Kanadi…lastnistvo ze zdavnaj ni vec in. Sploh pa se ne oziraj na druge. V Slo bodo vedno imeli kaj povedat. Zivi svoje zivljenje kakor TI hoces! Srecno

Nekaj si zgrešila v življenju. Vsaki sposobni Slovenki kupijo starši stanovanje, samo sinčki so pri mamah.

Nej tako kot so ti že napisali, ta slaba samopodoba je posledica zaničevanja v tvojem okolju. Jasno jih ne moreš izločit, ampak lahko pa jasno poveš da so žaljivi.

Če želiš drugačno življenje moraš nekaj spremenit. Odvisno kje živiš, ampak si kdaj razmišljala o prostovoljnem delu? Tam marsikoga spoznaš. Pa da o tem da so ljudje vedno prijetno presenečeni ko to omeniš na CV in štejejo to v plus sploh ne govorim. Razni hobiji, kaj te zanima? Spoznavanje novih ljudi, nikoli ne veš kakšno priložnost ti lahko ponudijo. Dodatno izobraževanje. Očitno tvoj CV ni ravno za pohvalit če v toliko letih ni nobene spremembe. Imaš ogromno zastojn izobraževanj na netu, dobro izgledajo na CV. Nihče noče 35+ let starega človeka, ki se od fakultete naprej ni čisto nič novega naučil. Mogoče se začneš učiti nov jezik oz. izboljšati če že znaš kaj. Isto lahko začneš prek neta in kasneje narediš tečaj za višje stopnje. Mogoče stopiš v stik z bivšimi sošolci in povprašaš če vejo za kakšno delovno mesto oz. poznajo koga ki ve. Povej ljudem okoli sebe da bi rada menjala službo. Ugotovi kaj bi rada delala in premisli kaj bi delodajalci želeli od zaposlenega na takem delovnem mestu. Potem pa pridobi znanja za to. Najbolj pomembno pa da spoznaš kakšne nove ljudi res. Ker večina dobrih služb se dobi po priporočilih, kar je logično. Za vse to ne rabiš veliko denarja. Samo voljo. Brez sprememb boš čez 10 let točno tam kjer si sedaj. Tega pa nočeš a ne?

Ja, toliko odličnih, dobro plačanih služb je vsepovsod na voljo, ampak narod raje vztraja na svojih bednih minimalcih, ker se jim ne da prošenj pisat.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 16.06.2021 ob 15:04

Ja, toliko odličnih, dobro plačanih služb je vsepovsod na voljo, ampak narod raje vztraja na svojih bednih minimalcih, ker se jim ne da prošenj pisat.

Dobre službe se pri takih letih ne najde s pisanjem prošenj. To je za začetnike mogoče. Ne pa za ljudi z 15 let  + delovne dobe v eni bedni službi. Tak s prošnjami ne bo nič dosegel. Kdo te bo dal na neko visoko delovno mesto brez priporočila če te noben v tej branži sploh ne pozna? Nehajte živeti v pravljicah.

Narodu se ne dal vplivnih vez in priporočil iskat, to je. Če smo že tako skorumpirana družba, bi si vsak lahko kupil službo v javni upravi, ampak raje zagonijo denar po oštarijah, ženske pa za čevlje in torbice.

Odgovor na objavo uporabnika
najemnica, 16.06.2021 ob 13:31

Tisti, ki ste samski, imate vsi lastniška stanovanja?

Jaz sem samska, živim v najemu pa jih dobim velikokrat pod nos, da je to pa zanikrno življenje, ker sem v najemu, ker stanovanje ni dovolj veliko, udobno. Da bi morala že davno si kupit stanovanje.

Tisti, ki ste samski, vam je vsem uspelo kupiti lastna stanovanja, brez pomoči drugih? Meni še ni uspelo. Me pa boli, ko od domačih slišim take izjave.

Že bivanje v stanovanju smatrajo za nekaj slabšega, če si pa v najemu pa sploh luzersko.

Zaboli me pa, ker se že sama počutim luzerko, ker nikakor ne najdem službe, kjer bi bila nekako bolj spodobna plača, predvsem pa boljše delo. Ja, in bi si rada kupila stanovanje. Samo mi še ne znese.

 

Jaz tudi sovražim te nagnusne fore, sram naj jih bo – kredita za stanovanje ne dobiš brez redne službe (že 15let jih ni) in 10% našparanega. Če si sam in ne podeduješ ne dobiš niti kredita! Najhuje ni to, da je družina tako brezbrižna, ampak tako žleht, ker vedo, da ob njihovi “garant” službi v dvoje ne bi mogli kar “kupit” stanovanja. Poleg drugih stvari kot je velikost ali menjava službe!

Ne sekiraj se, da nimaš lastnega stanovanja, naj sami iz nič potegnejo stanovanje. Najemnine so drage, kredita pa ne dobiš “kar tako”.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 16.06.2021 ob 15:32

Jaz tudi sovražim te nagnusne fore, sram naj jih bo – kredita za stanovanje ne dobiš brez redne službe (že 15let jih ni) in 10% našparanega. Če si sam in ne podeduješ ne dobiš niti kredita! Najhuje ni to, da je družina tako brezbrižna, ampak tako žleht, ker vedo, da ob njihovi “garant” službi v dvoje ne bi mogli kar “kupit” stanovanja. Poleg drugih stvari kot je velikost ali menjava službe!

Ne sekiraj se, da nimaš lastnega stanovanja, naj sami iz nič potegnejo stanovanje. Najemnine so drage, kredita pa ne dobiš “kar tako”.

 

nočem bit nesramen ampak take bi pa najraje pljunil v faco. prav mastiča. in še našakiral bi ga v faco. takega ki pravi kako kako kako male plače.

kolk ste stari? 40?

dej poglej si od leta 2000 graf npr za zlato. poglej si graf za srebro

poglej si graf za bitkojn… poglej si grafe za druge kriptovalute

pa halo…?

šta si radio? sad su drugi krivi.

Pusti svoj mail ce bi rada odlicen zasluzek.

Če bi bili ljudje pametni, bi vsi lahko od kovin in kriptovalut dobro živeli, nikomur ne bi bilo treba delat. Osem milijard ljudi bi od kripte živelo, ne pa se ubijalo s službami za par dolarjev na dan.

Zakaj se sikiras kaj drugi govorijo ali mislijo o tebi.? Ti kdo od njih placuje najemnino in stroske.? Verjetno ne, zato njihovo mnenje ne steje nic. Stelo bo ko ti bojo dali kaj zraven, do takrat pa kud koji mili moji.

Odgovor na objavo uporabnika
Bromi0, 16.06.2021 ob 14:18

Ne tak mislit. V Europi in Ameriki, Kanadi…lastnistvo ze zdavnaj ni vec in. Sploh pa se ne oziraj na druge. V Slo bodo vedno imeli kaj povedat. Zivi svoje zivljenje kakor TI hoces! Srecno

Napačna razlaga. Lastništvo je še vedno povsod in za tiste, ki jim to ustreza.

Lastništvo ali najem? Oboje ima pluse in minuse. Ni za vsakega primeren najem. Na dolgi rok je lastništvo boljša opcija za tiste, ki ne znajo, ne želijo ali ne zmorejo delati z denarjem dodaten denar. Najemnina gre v nič, pri lastni nepremičnini ostane nepremičnina. Ko si delovno aktiven imaš višje prihodke, ko se upokojiš se prihodki drastično znižajo. Bo pokojnina dovolj visoka za pokrivanje najemnine in ostalih stroškov? Vprašajte večino upokojencev, ki imajo svoje stanovanje/hišo ali bi zmogli s svojo pokojnino pokrivati najemnino plus ostale stroške?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
spremeni nekaj, 16.06.2021 ob 15:01

Nej tako kot so ti že napisali, ta slaba samopodoba je posledica zaničevanja v tvojem okolju. Jasno jih ne moreš izločit, ampak lahko pa jasno poveš da so žaljivi.

Če želiš drugačno življenje moraš nekaj spremenit. Odvisno kje živiš, ampak si kdaj razmišljala o prostovoljnem delu? Tam marsikoga spoznaš. Pa da o tem da so ljudje vedno prijetno presenečeni ko to omeniš na CV in štejejo to v plus sploh ne govorim. Razni hobiji, kaj te zanima? Spoznavanje novih ljudi, nikoli ne veš kakšno priložnost ti lahko ponudijo. Dodatno izobraževanje. Očitno tvoj CV ni ravno za pohvalit če v toliko letih ni nobene spremembe. Imaš ogromno zastojn izobraževanj na netu, dobro izgledajo na CV. Nihče noče 35+ let starega človeka, ki se od fakultete naprej ni čisto nič novega naučil. Mogoče se začneš učiti nov jezik oz. izboljšati če že znaš kaj. Isto lahko začneš prek neta in kasneje narediš tečaj za višje stopnje. Mogoče stopiš v stik z bivšimi sošolci in povprašaš če vejo za kakšno delovno mesto oz. poznajo koga ki ve. Povej ljudem okoli sebe da bi rada menjala službo. Ugotovi kaj bi rada delala in premisli kaj bi delodajalci želeli od zaposlenega na takem delovnem mestu. Potem pa pridobi znanja za to. Najbolj pomembno pa da spoznaš kakšne nove ljudi res. Ker večina dobrih služb se dobi po priporočilih, kar je logično. Za vse to ne rabiš veliko denarja. Samo voljo. Brez sprememb boš čez 10 let točno tam kjer si sedaj. Tega pa nočeš a ne?

Leta in leta sem delal kot prostovljka, več kot 20 let. Glede službe pa mi to, žal, ni nikoli prav prišlo. Hobije seveda imam, vendar bolj take solo, nedružabne.

Na kup raznih izobraževanj, tečajev sem že šla. Vse vnesla v CV, pri iskanju službe pa mi pomaga toliko, da mi napišejo v odgovor, da imam čudovit CV, ampak, da ne iščejo nikogar ali pa, da so se za koga drugega odločili.

Odgovor na objavo uporabnika
Bobu bob, 16.06.2021 ob 17:49

Napačna razlaga. Lastništvo je še vedno povsod in za tiste, ki jim to ustreza.

Lastništvo ali najem? Oboje ima pluse in minuse. Ni za vsakega primeren najem. Na dolgi rok je lastništvo boljša opcija za tiste, ki ne znajo, ne želijo ali ne zmorejo delati z denarjem dodaten denar. Najemnina gre v nič, pri lastni nepremičnini ostane nepremičnina. Ko si delovno aktiven imaš višje prihodke, ko se upokojiš se prihodki drastično znižajo. Bo pokojnina dovolj visoka za pokrivanje najemnine in ostalih stroškov? Vprašajte večino upokojencev, ki imajo svoje stanovanje/hišo ali bi zmogli s svojo pokojnino pokrivati najemnino plus ostale stroške?

 

 

Res je. Slovenska penzija je tako zanič, da lahko crkuješ, če nimaš svojega stanovanja.

To so zlobni ljudje! Ponavadi so ti, ki ti najbolj naprej mečejo, sami prišli do nepremičnine po najlažji poti  npr z dedovanjem ali pa je bil kak Jazbinšek vmes. Še kakšni dve leti nazaj si komot dobil kredit. Sedaj če si samski in nimas plače nad jurja, lahko pozabis na kaksno lastno stanovanje ☹ Čimbolj omeji stike z njimi in ne povej jim vsega. Sploh pa ne kaksnih uspehov. Vedno bodo nekaj nasli na tebi in ti metali to naprej. Vedno ko se bodo spravili nate, jih vprasaj, ce ti lahko pomagajo poiskat kaksno sluzbo oz imajo kaksne dobre veze, kjer bos zasluzila toliko, da si bos privoscila nakup stanovanja. Zelim ti, da uspes najti sluzbo, ki si jo zelis in bos zadovoljna s placilom.

V Sloveniji je to, v tujini ljudje nočejo imeti svoje lastnine, saj se veliko selijo. Majhen človek se pa mora potrditi z imetjem, ker kot osebnost brez imetja ni nič in tudi sam sebe ne ceni. Živim v tujini že 10 let, zato lahko to trdim. Majhni so takšni ljudje.

Luzerka si ker se pri teh letih še nisi poročila in nimaš otrok!

Pa kaj si že postala zagrenjena feministka in boduča suha veja?

Al se boš “dovolj zrelu” počutila šele konec 30-ih: ko je velika šansa da rodiš defektnega otroka s kakšnim avtizmom al pa s downovim sindromom?

    Nikakor nisi luzerka. Glavno, da si dobra oseba. Joj, ne nikakor, to pa res ni kriterij. Vse dobro.

Odgovor na objavo uporabnika
Vukašin, 17.06.2021 ob 17:38

Luzerka si ker se pri teh letih še nisi poročila in nimaš otrok!

Pa kaj si že postala zagrenjena feministka in boduča suha veja?

Al se boš “dovolj zrelu” počutila šele konec 30-ih: ko je velika šansa da rodiš defektnega otroka s kakšnim avtizmom al pa s downovim sindromom?

Dokler ne spravi na svet nekaj tebi podobnega je vse ok.

Hvala za spodobudne besede.

V bistvu me žere služba, ker res nikamor ne prilezem. Sem menjala, prišla na slabše.

Kar se pa stanovanja tiče pa pri nas so tako bedne penzije, če nimaš neke nepremičnine, v penziji crkuješ.

New Report

Close