Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Luzerka brez lastnega stanovanja

Luzerka brez lastnega stanovanja

V tej temi vidim tole, da je očitno nekaj ljudi nezadovoljnih sam s sabo (ne mislim nate najemnica). Eni pišejo da si luzerka ker pri teh letih nisi še poročila in nimaš otrok…pa halo, kje to piše da mora imeti? Da MORA imeti? Od kdaj je to cilj? To nikoli ni bil in nikoli ne bo cilj življenja, je samo odločitev…družbena odločitev.

najemnica, razumem da te to boli, marsikoga. Cene stanovanj gredo gor. Ampak, nikjer ne piše da moraš imeti lastno stanovanje. Kot vidim je večji problem od stanovanja tvoja služba s katero nisi zadovolna niti ti ni v interesu. Poskusi kaj v tej smeri, ne obupaj in pošiljaj naprej prošnje, pojdi na izobraževanja, poskusi kaj novega itd. Nisi luzerka, si pa na točki ko lahko spremeniš kaj (ja, vem, lahko je reči). Bo ša čas naredil svoje. Mogoče pa spoznaš tipa ki bo imel stanovanje in bo zadeva rešena. Ali pa oba v najemu. Slovenci smo za časom, vse mora biti naše in samo naše, v tujini pa prakticirajo na veliko najemnine.

Poskušaj imeti glavo gor in delat na novi službi da te malo dvigne, potem pa naprej!

Primitivno razmisljanje zahojenih kmetavzev,vezanih na zemljo in oranje.V sodobnem svetu se stanovanja najema in zivi.Midva sva se zgarala ob bajti,tako sva jo zasovrazila,da je ostala v lasti otrok,midva pa v podnajem v naravo.Koncno sva se znebila kreditov za streho,vodovod itd.Podnajem mora drzava bolje pravno urediti.Pa se nekaj,sluzbo vzames koder jo dobis,stan ne mores seliti.Pogumno naprej.

Kaksen zakompleksan idiot.

Tale ki pise da si luzer ce nimas otrok. Vecji luzer si ti s takim zaostalim razmisljanjem.

Odgovor na objavo uporabnika
najemnica, 16.06.2021 ob 19:06

Odgovor na objavo uporabnika
Bobu bob, 16.06.2021 ob 17:49

Odgovor na objavo uporabnika
Bromi0, 16.06.2021 ob 14:18

Ne tak mislit. V Europi in Ameriki, Kanadi…lastnistvo ze zdavnaj ni vec in. Sploh pa se ne oziraj na druge. V Slo bodo vedno imeli kaj povedat. Zivi svoje zivljenje kakor TI hoces! Srecno

Napačna razlaga. Lastništvo je še vedno povsod in za tiste, ki jim to ustreza.

Lastništvo ali najem? Oboje ima pluse in minuse. Ni za vsakega primeren najem. Na dolgi rok je lastništvo boljša opcija za tiste, ki ne znajo, ne želijo ali ne zmorejo delati z denarjem dodaten denar. Najemnina gre v nič, pri lastni nepremičnini ostane nepremičnina. Ko si delovno aktiven imaš višje prihodke, ko se upokojiš se prihodki drastično znižajo. Bo pokojnina dovolj visoka za pokrivanje najemnine in ostalih stroškov? Vprašajte večino upokojencev, ki imajo svoje stanovanje/hišo ali bi zmogli s svojo pokojnino pokrivati najemnino plus ostale stroške?

 

 

Res je. Slovenska penzija je tako zanič, da lahko crkuješ, če nimaš svojega stanovanja.

Se strinjam. Ko bono v penziji in v bistvu dobivali pol tega, kar dobimo zdaj, bo poleg stroškov stanovanja težko dobiti denar še za najemnino. Tudi zaradi tega ni slabo, če je človek lastnik svojega stanovanja, ne le najemnik.

 

Ja res je. AMPAK! Ce si najemnik nekje v puconcih teh tezav ne bos imel. V ljubljani za ta denar lahko glih garazo najames.

Odgovor na objavo uporabnika
Zdej pa tak, 17.06.2021 ob 23:11

V tej temi vidim tole, da je očitno nekaj ljudi nezadovoljnih sam s sabo (ne mislim nate najemnica). Eni pišejo da si luzerka ker pri teh letih nisi še poročila in nimaš otrok…pa halo, kje to piše da mora imeti? Da MORA imeti? Od kdaj je to cilj? To nikoli ni bil in nikoli ne bo cilj življenja, je samo odločitev…družbena odločitev.

najemnica, razumem da te to boli, marsikoga. Cene stanovanj gredo gor. Ampak, nikjer ne piše da moraš imeti lastno stanovanje. Kot vidim je večji problem od stanovanja tvoja služba s katero nisi zadovolna niti ti ni v interesu. Poskusi kaj v tej smeri, ne obupaj in pošiljaj naprej prošnje, pojdi na izobraževanja, poskusi kaj novega itd. Nisi luzerka, si pa na točki ko lahko spremeniš kaj (ja, vem, lahko je reči). Bo ša čas naredil svoje. Mogoče pa spoznaš tipa ki bo imel stanovanje in bo zadeva rešena. Ali pa oba v najemu. Slovenci smo za časom, vse mora biti naše in samo naše, v tujini pa prakticirajo na veliko najemnine.

Poskušaj imeti glavo gor in delat na novi službi da te malo dvigne, potem pa naprej!

Eh, bebcev, ki  me smatrajo za luzerko, ker sem samska, brez otrok, takih ne šmirglam. Mi dol visi. To ni moj problem, je njijhov.

Ko pa letijo pripombe na stanovanja (ko kdo omeni stanovanje, jaz slišim bolj v stilu: zanič službo imaš, nič nisi dosegla v karieri, brezveze si študirala in tako naprej).

Tako, da ja, če bi bila jaz v službi zadovoljna, s kariero, vsem tem in če bi bila v najemu, me take pripombe ne bi zmotile. Tako, da res je, ni glavna težava stanovanje, ampak vse tisto zadaj. Predvsem služba.

Razne tečaje, dodatna izobraževanja, usposabljanja, vse to prakticiram, uspe mi pa nikakor. Včasih sem že čisto na tleh. Sploh pa, ko večkrat ugotovim, da raje vzamejo nekoga mlajšega, brez izkušenj kot mene. Res ne vem ali gre dejansko vse preko vez ali kaj.

Da ne omenjam razpisov, ko sploh nobenega ne iščejo, vseeno te povabijo na razgovor, da zapravš čas, denar za njihove igrice. Imeli so pa že prej kandidata. Prav besna sem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ena solo, 18.06.2021 ob 06:31

Se strinjam. Ko bono v penziji in v bistvu dobivali pol tega, kar dobimo zdaj, bo poleg stroškov stanovanja težko dobiti denar še za najemnino. Tudi zaradi tega ni slabo, če je človek lastnik svojega stanovanja, ne le najemnik.

 

Ja, meni se nekako zdi, da je stanovanje pač neka varovalka, da ne boš na stara leta klošar pod mostom.

Saj nihče ne ve kako bo, ko bomo stari. Eni so do smrti dokaj zdravi, skrbijo sami zase in potem enkrat infarkt in konec. So pa taki, ki leta životarijo to pa ne samo, da je hudo mučno, je tudi drago.

Odgovor na objavo uporabnika
Matilda Tika, 18.06.2021 ob 02:08

Primitivno razmisljanje zahojenih kmetavzev,vezanih na zemljo in oranje.V sodobnem svetu se stanovanja najema in zivi.Midva sva se zgarala ob bajti,tako sva jo zasovrazila,da je ostala v lasti otrok,midva pa v podnajem v naravo.Koncno sva se znebila kreditov za streho,vodovod itd.Podnajem mora drzava bolje pravno urediti.Pa se nekaj,sluzbo vzames koder jo dobis,stan ne mores seliti.Pogumno naprej.

Ja, najemniški trg je v Slo katastrofa. Če bi našla ok službo, sem se pripravljena seliti skoraj kamorkoli po Slo. In, ko so kaki zanimivi razpisi, jaz optimistično verjamem, da bom uspela pa čekiram kako je s stanovanji v tistem kraju oz okolici. Katastrofa. Prej sploh nisem vedela, da je tako težko dobiti najemniško stanovanje pa da so cene take. Ko sem pa takole malce počekirala pa adijo pamet.

Pa, ko še kje berem kaj vse si lastniki namislijo…

Aja, jaz sicer imam najemniško stanovanje, ampak ok cena, ok lastnik (neka firma). Ampak, ko sem zdaj tole čekirala kako je kje drugje, hja, adijo pamet. Drugega ne morem reči.

Odgovor na objavo uporabnika
najemnica, 16.06.2021 ob 13:31

Tisti, ki ste samski, imate vsi lastniška stanovanja?

Jaz sem samska, živim v najemu pa jih dobim velikokrat pod nos, da je to pa zanikrno življenje, ker sem v najemu, ker stanovanje ni dovolj veliko, udobno. Da bi morala že davno si kupit stanovanje.

Tisti, ki ste samski, vam je vsem uspelo kupiti lastna stanovanja, brez pomoči drugih? Meni še ni uspelo. Me pa boli, ko od domačih slišim take izjave.

Že bivanje v stanovanju smatrajo za nekaj slabšega, če si pa v najemu pa sploh luzersko.

Zaboli me pa, ker se že sama počutim luzerko, ker nikakor ne najdem službe, kjer bi bila nekako bolj spodobna plača, predvsem pa boljše delo. Ja, in bi si rada kupila stanovanje. Samo mi še ne znese.

 

Imam kolegico, ki nima eno leto delovne dobe, ima čez 50 let, pa je pred desetletjem imela privarčevano za enosobno stanovanje v mariboru. Pa od staršev ni dobila kaj dosti, le 10.000 dediščine po babici.

Kje je volja, tam je pot.

Odgovor na objavo uporabnika
7uo, 18.06.2021 ob 09:25

Imam kolegico, ki nima eno leto delovne dobe, ima čez 50 let, pa je pred desetletjem imela privarčevano za enosobno stanovanje v mariboru. Pa od staršev ni dobila kaj dosti, le 10.000 dediščine po babici.

Kje je volja, tam je pot.

Nima eno leto delovne dobe pa ima za stanovanje?

Kje pa je dobila denar? Pri 50ih pa samo delo na črno ali kako? Ali je zadela na Lotu :)?

Za žensko je najbolj bistveno da se poroči in ima otroke v svojih 20-ih. Dokler se še rojevajo zdravi in ne defektni.

Za hišo pa že mož poskrbi ali jo zgradi če je pravi moški. Žal pa feministične slovenske ženske vedno pogosteje vzgojiju ali feminizirane bezjajčne mamine sinkote ali pa sploh pedre.

In tu je jedro problema zakaj se mlade punce težko poročijo. In zakaj jih veliko ostane samskih zagrenjenih feministk. Seveda bez otrok.

In tu je tudi jedro problema zakaj ne bo penzij.

Daj prosim piši slovensko, “zguba” in ne “luzerka”. Ali pa vsaj v kašnem drugem južnoslovanskem jeziku, ki je soroden našemu; bosanšćini ali srbščini.

Kokoši – jas vas Slovence zlo dobr razumem in vem da tudi vi mene. Sploh pa so to vse skupaj samo različni dialekti. Ker mi smo zgolj različna plemena enega istega naroda!

Nisem nobena zguba ampak sem uspešen instruktor vožnje. Ljudje me maju radi ker vse lepo pozdravljam pa se jim nasmejim in sem zgovoren. Pa tut s puncami strankami se v veliki večini dobr razumem. Ker jim prisluhnem in sem dobr poslušalec pa tudi nasmejat jih znam iz srca. Z nekaterimi se potem lupčkamo pa tudi kaj še bolj intimnega se učasih zgodi. U Slovenije je fajn zato ker so te vaše sestre in hčerke pravi cukrčki zato je do njih kar nekako kruto da vas je toliko Slovencev pedrov in feminiziranih bezjajčnih maminih sinčkov.

Žal imam intuiciju da tude tebe nekam na toplo vleče. Pa daj človek pojdi se zdravit da ne boš v sramotu celi familiji. Pa da boš potem zdrav in pošten človek in da bodo tvoji starši normalno vnuke dobili!

Ojla! Midva z ženo sva 20 let poročena in 20 let sma v podnajemniških stanovanjih! Začela sma z garsonjero in zdaj sma v 2 sobnem stanovanju z nizkimi stroški in nizko najemnino! Tako sma se odločila da ne boma jemala kredita katerega se odplačevanje zavleče v starost in si suženj banki! Res pa je tudi da višek denarja varčujema za hude čase in ko boma v penziji!! Vedno izbirama opremljeno ali delno opremljena stanovanja lastnike ki razumejo otroke in kakšno domačo žival (mali kuža ali mačka) plačama najemnino in stroške vse ostale stroške za vzdrževanje stanovanj pa ni najin problem! Tako da mislim da nisi edina luzerka hihihi! Pa tudi v tujini je več najema kot lastništva tak da ne se sekirat! Lp

Odgovor na objavo uporabnika
najemnica, 17.06.2021 ob 22:04

Hvala za spodobudne besede.

V bistvu me žere služba, ker res nikamor ne prilezem. Sem menjala, prišla na slabše.

Kar se pa stanovanja tiče pa pri nas so tako bedne penzije, če nimaš neke nepremičnine, v penziji crkuješ.

V penziji crkujeješ z svojo nepremičnino ali brez nje! Je vseeno! Poznam dosti starostnikov ki životarijo sami v svojih velikih hišah in stanovanjih nočejo v dom in nepremičnine propadajo!

Koga briga, kaj si mislijo? Si vsaj na svojem, ne tako kot eni, ko so pod mamino kiklo in jim vse v rit stišijo, tudi ko so 40 let in še več. Zasebnost, lasten mir, to je več kot karkoli drugega. Boš že kupila svojo nepremičnino ko bo čas, mogoče pa boš kupila s partnerjem, ko ga boš imela.

Odgovor na objavo uporabnika
Vukašin, 18.06.2021 ob 12:29

Kokoši – jas vas Slovence zlo dobr razumem in vem da tudi vi mene. Sploh pa so to vse skupaj samo različni dialekti. Ker mi smo zgolj različna plemena enega istega naroda!

Nisem nobena zguba ampak sem uspešen instruktor vožnje. Ljudje me maju radi ker vse lepo pozdravljam pa se jim nasmejim in sem zgovoren. Pa tut s puncami strankami se v veliki večini dobr razumem. Ker jim prisluhnem in sem dobr poslušalec pa tudi nasmejat jih znam iz srca. Z nekaterimi se potem lupčkamo pa tudi kaj še bolj intimnega se učasih zgodi. U Slovenije je fajn zato ker so te vaše sestre in hčerke pravi cukrčki zato je do njih kar nekako kruto da vas je toliko Slovencev pedrov in feminiziranih bezjajčnih maminih sinčkov.

Žal imam intuiciju da tude tebe nekam na toplo vleče. Pa daj človek pojdi se zdravit da ne boš v sramotu celi familiji. Pa da boš potem zdrav in pošten človek in da bodo tvoji starši normalno vnuke dobili!

SOMEBODY, ja sej to jaz vedno govorim, da so to samo različni dialekti. Zato pa sem napisu avtorici teme, da nej ne uporablja amerikanizmov kot je ta v naslovu teme; “luzerka”. Ampak da naj napiše slovensko “zguba” ali pa vsaj po bosansko, srbsko.

Dobr lepo, lepo. Ti se lupčkaš z slovenkami, jaz pa z bosanci in srbi (pa še kj več), zmoti me edino njihova hinavščina na koncu, ko rečejo; “Pa da ne boš komu povedu”.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Najemnika, 18.06.2021 ob 13:07

V penziji crkujeješ z svojo nepremičnino ali brez nje! Je vseeno! Poznam dosti starostnikov ki životarijo sami v svojih velikih hišah in stanovanjih nočejo v dom in nepremičnine propadajo!

 

Moj oče ima svoje stanovanje in penzijo cca 500 EUR. Ko so plačani računi in ostali stroški mu ostane 80-150 EUR, odvisno od meseca, izrednih stroškov. Živi skromno, lačen ni, ima svoj mir itd. Ko bo prišel čas za v dom bo šel, je že vpisan v čakalno vrsto. Če ne bi imel svojega stanovanja bi životaril, ker ne bi imel za najemnino, ki je takoj cca 400 EUR. Torej v njegovem primeru je primerno tako kot je. Ni za vsakega primerna opcija najemnina.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 18.06.2021 ob 11:28

Daj prosim piši slovensko, “zguba” in ne “luzerka”. Ali pa vsaj v kašnem drugem južnoslovanskem jeziku, ki je soroden našemu; bosanšćini ali srbščini.

Oprosti, mi smo se učili angleško, nemško v šoli. Srbsko, bosansko pa ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Bobu bob, 18.06.2021 ob 15:54

 

Moj oče ima svoje stanovanje in penzijo cca 500 EUR. Ko so plačani računi in ostali stroški mu ostane 80-150 EUR, odvisno od meseca, izrednih stroškov. Živi skromno, lačen ni, ima svoj mir itd. Ko bo prišel čas za v dom bo šel, je že vpisan v čakalno vrsto. Če ne bi imel svojega stanovanja bi životaril, ker ne bi imel za najemnino, ki je takoj cca 400 EUR. Torej v njegovem primeru je primerno tako kot je. Ni za vsakega primerna opcija najemnina.

Ja, se povsem strinjam. Tako, da meni se zdi nujno, da nekako poskrbiš za svojo starost. Tako kot recimo tvoj oče.

Odgovor na objavo uporabnika
queen of hell, 18.06.2021 ob 13:33

Koga briga, kaj si mislijo? Si vsaj na svojem, ne tako kot eni, ko so pod mamino kiklo in jim vse v rit stišijo, tudi ko so 40 let in še več. Zasebnost, lasten mir, to je več kot karkoli drugega. Boš že kupila svojo nepremičnino ko bo čas, mogoče pa boš kupila s partnerjem, ko ga boš imela.

To, da bi v dvoje kupila, ne bo šlo. Sem že davno obupala nad tem, da bi bila kdaj v vezi :).

Ampak saj ne gre toliko kaj drugi rečejo. Gre bolj za to kaj jaz pri sebi čutim. Kaj mene boli, skrbi.

Če mene ne bi skrbelo, če ne bi sama zase mislila, da sem luzerka. Jaz sem nezadovoljna sama s sabo, kar se službe, kariere, stanovanja tiče… zato pa boli, če kdo samo malce omeni kaj v to smer.

Ja, tudi to je res.

Jaz drugače razmišljam nekako tako. Da bi pač nekoč kupila stanovanje. Na stara leta pa odvisno kako bo z zdravjem. Mogoče prodaja stanovanja pa selitev v kako stanovanje ‘pod nazdorom’ (pač te variante, ki, upam, da se bodo razširile: da ni kot dom, je pa nekako pod oskrbo, malce kontrole, za starejše),. Če bo pa zdravje šlo k vragu pa itak ni druge kot dom. Tu pa spet rabiš denar, najbolje prodati nepremičnino. Ker penzija itak ne bo dovolj velika za oskrbo.

Pač to so razmišljanja in nekako v to smer bi se rada pripravila. Vem pa ne kaj bo, lahko me jutri infarkt in umrem.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 18.06.2021 ob 14:15

SOMEBODY, ja sej to jaz vedno govorim, da so to samo različni dialekti. Zato pa sem napisu avtorici teme, da nej ne uporablja amerikanizmov kot je ta v naslovu teme; “luzerka”. Ampak da naj napiše slovensko “zguba” ali pa vsaj po bosansko, srbsko.

Dobr lepo, lepo. Ti se lupčkaš z slovenkami, jaz pa z bosanci in srbi (pa še kj več), zmoti me edino njihova hinavščina na koncu, ko rečejo; “Pa da ne boš komu povedu”.

 

Zadnjic si nekaj sral kao ja ko pa en peeder pusi 5 al kolikim juznjakom je pa ok… In zdej isto. Sej sem ti rekel za zaprtimi vrati delajte kar hocete. Na ulici ne.

Vidis kako je rekel “da nebis nobenmu povedu”

Vidis da noben od njih ni sel na ulico govorit “tako treba, tako je prav, to je normalno, fafo nam ga je, z moskim smo bili itd” sram bi jih bilo da kdo zve zato so rekli ne govorit.

Ko ti bodo naslednjič težili, jih lepo vprašaj , če ti dajo vsaj polovico zraven. Starejše generacije nad 60 nimajo pojma, kako je danes samskemu kupiti stanovanje.

Meni je oče dolgo težil zaradi novega avta. Ko sem mu rekla, da če bo on plačeval kredit, ga grem v veseljem kupit. In potem je končno vse potihnilo…

Je pa res. Malo razmisli, kaj želiš. Razišči možnosti za nakup.

New Report

Close