Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačehovski odnos države do mladih družin

Mačehovski odnos države do mladih družin

Zdaj mi je tudi jasno, zakaj se ljudje navidezno ločujejo. Če daš ven iz enačbe moževih 2000 evrov in ostane samo tvojih 1000, ki se razdeli na štiri dele, dobiš ven znesek, ki bi ti verjetno pričaral nasmeh na usta. Za nagrado, ker si poštena, dobiš pa na glavo vedro gnojnice.
Če bi bila ločena, bi se ti avto povrnil v dveh letih. Jaz tudi nisem mogla, ampak kot pravim, zdaj mi je jasno, zakaj ljudje to počnejo.

Točno tako. Mi pošteni, ki plačujemo vse kot je treba, pa naj…

In hvala vsem ostalim za lepe besede, včasih malo potožiš, pa je takoj boljše. Saj bomo.
Me je ravno včeraj sin 4 leta vprašal, če bomo imeli še punčko!
Pa sem rekla, da ne, da ne moremo, potem me je pa vprašal, kako dojenčki ratajo. Najprej zadrega, potem sem mu pa odgovorila, da se morata imeti mami in oči zelo rada in si oba želeti dojenčka, potem pa nastane čudež :o)
drugega se nisem spomnila.
Mogoče pa rata čudež in zadanemo na lotu, potem vas pa povabim na kosilo v novo hišo ;O)

Jeees. Lepo si mu razložila. Upam, da pridemo na kosilo. Ne obupaj. Pravijo, da če v vesolje pošiljaš poz. sporočila, se ti taka vrnejo. Pa pa in veliko sončka.

Te še kako razumem, mi plačujemo vrtca 210 eur, imamo 1 otroka in 2000 eur dohodka + seveda vsi ostali stroški, vkjučno s kreditom za stanovanje in avto…ter polno plačilo vseh tečajev za otroka, ko sve to sešteješ, žalostno ugotoviš, da je naša država več kot mačehovska do mladih družin, po drugi strani pa pretirano radodarna do lažnih samohranilk in tistih z nekoliko nižjo plačo saj imajo vrtec gratis, šolske potrebščine gratis, smučarski tećaj gratis, plavalni tečaj gratis, subvencija na stanovanje, avte pa vsi po vrsti boljše kot mi, ki pošteno delamo in polno plačujemo pa saj jim v končni fazi tudi več ostane…
ok, tudi jaz sem morala malo potožiti, sem nanreč ful razkurjena, ker sem danes dobila zopet za 1o eur višjo položnico za vrtec, sin pa je manjkal kar 14 dni.

Sedaj pa sem jaz razkurjena. Moja mama je samohranilka sama palčuje vse kredite za stanovanje, položnice, popravila za avto (ta je že iz pantiveka ker ni denarja za novega). Pa hrana in vse ostalo. Preživnina in otroški minimalen.

Sedaj pa sem jaz razkurjena. Moja mama je samohranilka sama palčuje vse kredite za stanovanje, položnice, popravila za avto (ta je že iz pantiveka ker ni denarja za novega). Pa hrana in vse ostalo. Preživnina in otroški minimalen.

Kdo pa je tebi rekel da imej otroke, če jamraš???? Zdaj pa si me doesedno v jok spravila. ma nisi vredna da….. Kaj potem ker nima partnerja naj nima otrok? Kaj pa je ona vedela kako bo? In ima službo. Koliko ljudi ima takšno plačo kot ona pa še več otrok. Sram te bodi zaradi tega. Koliko denarja pa potem rabiš da lhko imaš otroka in ti neišče ne bo rekel, zakaj pa ga imaš če nimaš denarja. Sram te bodi v dno duše zaradi tega. saj ne jamram samo napišem. Pa poglej ostale poste kjer imajo večje plače pa “jamrajo”.

Meni gre tudi na jetra to stalno jamranje. Imata pač velike plače in temu primerno položnico za vrtec. Krediti so vajina osebna stvar in ne stvar države.Mene pa stane vrtec za enega otroka 242 EUR. In kaj naj zdaj? Jokam al kaj?
Sem vesela da otroka imam, se zavedam dejstva da otrok pač stane in tako je. Drugače ga ne bi imela.

Glede mačehovskega odnosa države, pa samo tole. Sprehodite se malo po evropskih državah, pa boste hitro pricvilile nazaj. Nimate pojma kaj mačehovski odnos pomeni. Pozanimajte se kakšni so vrtci v tujini, kaj nudijo, za kakšno ceno in s katerim letom ga lahko vpišeš. Pofirbcajte še za porodniško in bolniške ipd… Pa za otroške dodatke in dodatke za velike družine, da o novem zakonu ki začne veljati septembra sploh ne govorim.Poglejte delovni čas v službah, …ah pa kaj bi naštevala.

Sama sem srečna v SLO, mislim da nudi kar veliko. Verjamem, da je tudi precej ljudi na socialnem robu, katerim je definitivno treba priskočit na pomoč. Tako država kot mi.
Ampak jamranje takšnih kot si ti, pa mi gre na bruhanje. “Imam kredit za avto, imam kredit za hišo, … ja bog ti pomagej… kupite stanovanje v starejšem bloku, malo izven večjih mest, pa boste takoj zmanjšali kredit. Kupite avto z zneskom ki ste ga plačali kot polog za vaš novi avto, pa ne bo kredita.
Res no, dej zamisli se malo.[/quote]

Točno tako!!! Presneti snobi, ki hočejo več kot zmorejo!

Res ogabno kaj se tu piše. Zakaj pa imaš ti otroke? Res moraš imeti nekaj v glavi narobe, da tole napišeš. Pa tudi ti ne imej otrok in ne jamraj.

Sedaj pa sem jaz razkurjena. Moja mama je samohranilka sama palčuje vse kredite za stanovanje, položnice, popravila za avto (ta je že iz pantiveka ker ni denarja za novega). Pa hrana in vse ostalo. Preživnina in otroški minimalen.

Se strinjam z mamo 3 razgrajačev. Sama sem mama dveh razgrajačev, vrtec plačujemo 450 evrov na mesec, stanovanjskega kredita 1000 evrov za 40 kvadratov izven Ljubljane, za račune 250 evrov, za življenje nam ostane slabih 300 evrov (če tamala nista nič bolna, drugače je dohodka manj). Nikoli nisem jamrala, samo me močno skrbi kako bomo prišli do večjega stanovanja, tako pa iz meseca v mesec preživimo tako, da se odpovedujemo dopustom in raznim dodatnim dejavnostim. Zadnjič mi je bilo zelo hudo, ko me je tamal vprašal, zakaj imamo mi tako majhno stanovanje, ko imajo vsi ostali večja stanovanja.

Pri cenah vrtca me moti to, da niso poenotene, da ne upoštevajo vse občine stanovanjskega kredita in zavidam ljubljančanom še dodatni občinski popust.

Glede zastonj vrtca za drugega otroka, pa močno dvomim, da bo zakon sprejet.

LP

iSSABELA KOGA TO SPRAŠUJEš? MENI TU NI VEČ NIČ JASNO, JIH NE IMEJ, JIH IMEJ.. PRVO SI KUPI VILO IN LUMIZINO PA JIH LAHKO IMAŠ ALI KAJ?

Sedaj pa sem jaz razkurjena. Moja mama je samohranilka sama palčuje vse kredite za stanovanje, položnice, popravila za avto (ta je že iz pantiveka ker ni denarja za novega). Pa hrana in vse ostalo. Preživnina in otroški minimalen.

Saj nikogar ne žalim. AAmpak kako bi tebi bilo če bi ti nekdo rekel zakaj imaš otroke če jamraš? Če pa ji rečem da jo naj bo sram pa to ni žaljenje. KOliko družin z večjim dohodkom jamra kako jim gre, pa še naj njim reče zakaj pa imajo toliko trok. Torej ga naj nikoli nima če ima tako majhno plačo?

Ja pa tudi jaz delam. Ampak mi bolezen ne dopušča tega vedno.

Z odločitvijo za več otrok prevzamemo nase tudi obveznosti, ki so seveda tudi finančne. Mi smo npr., če želimo iti v boljši hotel prisiljeni najeti dve sobi, kar ceno dvigne v nebo. Ampak tako je, še vedno v Sloveniji dobimo lepe zneske za otroške dodatke, za veliko družino, olajšave pri dohodnini… Ne smemo pa pričakovati, da nam bo otroke živela država.
Še vedno pa zagovarjam stališče, da starši brez ali z enim otrokom, premalo prispevajo v skupno blagajno, v primerjavi s starši z več otroci.

Ej, oprosti, ampak sploh te ne razumem. Prav ti si napisala, naj imam manj otrok.
Praviš, naj ne bluzim, če ne vem, kako je. Pa še kako vem, kako je biti brez denarja in se bati naslednjega dneva. Sem dala skozi in nobenemu ne privoščim.
Tole glede otrok me je zabolelo, pa vidim, da še sama ne veš, kaj bi rada povedala.

Oprosti, AMPAK TO SI NAPISALA TI! A ti pa misliš, da ne bi mogla mamice treh spraviti v jok v svojo pripombo, kaj pa ima toliko otrok, če potem jamra?? Samo ogledalo sem ti nastavila. Ko to nekdo reče tebi, pa ni prijetno, ne? Koliko si pa stara, da se ne zavedaš, da besede bolijo?

Glede otroških dodatkov se ne morem strinjati s tabo, jaz dobim za enega otroka 16 eur, kolegica z isto plačo kot jaz, le da njen mož dela v Avstriji in zasluži vsaj 300 – 400 eur več kot moj,(za 2 otroka) pa dobi letno 3ooo eur otroškega dodatka, jaz za naš vrtec plačujem 210 eur mesečno, ona za Avstrijskega 70, pa naj še kdo reče, da naša država ni mačehovska.

Jezna na kvadrat, lep angleški pregovor pravi: People who live in glass houses, shouldn’t throw stones.

Če ti prevedem: Ljudje, ki živijo v steklenih hišah, ne bi smeli metati kamnov.

Premisli, velja zate.

Mama3 razgrajačev, smo razumeli, si pač malo pojamrala, jutri bo že bolje. Je pa težko priti do lastnega stanovanja dandanes, to je res. Seveda če nimaš pomoči raznih mam in očetov, tet in stricev.

pa sej kar dobro zaslužita. midva skupaj 2000 eur, trije otroci, samo 1 v vrtcu, osala dva v šoli, kredit za stanovanje, pa nam kar gre, otroci kljub noro visokim položnicam niso za nič prikrajšani
aja, pa tudi živimo v lj.

ej babe ste pa kače,reala:država nam pobere kar nam lahko..
da bolj malo..
ja vrtci so predragi,to je reala
in samo ena naj mi še reče,da sem jaz žleht,dejte sebe mal pogledat babe zmešane..

ženska jamra da je vrtec predrag-in tud je in ne da želi vsak mesec 1000e denarja od države,stanovanje in po možnosti brezplačen dopust na havajih..
kot sem zasledila z možem sama prehranjujeta družino..

Kje pise, da bi pa drzava morala podpirati mlade druzine?

Jaz se sicer strinjam, da je vrtec absolutno predrag. In da bi morali biti dohodki bistveno visji. In drzava bi tudi čahko bolje poskrbela za danasnje drzavljane, ki na svet spravljajo bodoce drzavljane ipd.

Ampak s tvojim proracunom je vse ok. Namesto najemnine bi pa lahko placevala kredit za stanovanje, namesto za hiso v kateri se ne morete ziveti. Morda je res nakup hise malo drazji od nakupa stanovanja, je pa vzdrzevanje hise bistveno drazje.

Kak dan nazaj so bejbe na MON-u rekle, naj PP proda hiso in zivi v stanovanju, ce ne more hise dokoncati. Kaj podobnega bi lahko rekle tudi tebi, ampak smo le malo bolj prijazne, ker ti si nasa, PP je pa “zvezdnik” in nam nedosegljiv.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Če pa mi je ona rekla: zakaj te pa ima mama če ne zmore stroškov. Kaj pa je ona takrat vedela kaj bo oče naredil in kakšen bo čez leta! Kaj naj bi me potem vstran dala ali kaj. Razjezilo me je samo tisto ko je napisala o samohranilkah, kako jim država pomaga. Če pa nam nišče ne pomaga. Ne more pisat kako pomaga mama samohranilkam če to ni res. In mama črvčka tega nisi napisala ti in nisem imela tebe v mislih. Le moti da nekateri mislijo koli dobim zdaj štipendije in otroških pa nevem kaj še vse in da izkoriščamo državo če to ni reS.

New Report

Close