Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačke so mi posrale cel vrt!!

Mačke so mi posrale cel vrt!!

…in po celem vrtu odlagal svojega (daljšega, debelejšega, smrdljivejšega) od mačke :-PPPPPP[/quote]

Psi ne serjejo po vrtu, po navadi si najdejo svoj kotiček na zelenici in potrebo opravljajo tam.[/quote]
Ne ne serjejo; njihov drek pa vsaj 100x manj smrdi od mačjega.

v eno plastenko si nalij mrzle vode in čakaj … ko pride maček, ga samo pošpricaj z vodo … več krat boš morala ponoviti in se bo navadil, da tu dežuje

Jaz sem čakala s cevjo za zalivanje vrta. Dva od šestih mačk že lep čas ne hodita na vrt. Za ostale 4 nimam več živcev za čakanje.

Pri nas imajo vsi sosedje mačke, pa ne samo po eno. Ne vem zakaj tako rade hodijo na moj vrt. Avtorica čisto te razumem, kajti tudi sama sem zato besna kot ris. Nekdo piše, da se naj postavi ograja okoli vrta, mi smo jo, ampak mački pridejo vseeno. Nekoč sem nekaj delala na vrtu in nisem slišala mačke, ki mi je prišla za hrbet. Ko sem se obrnila, sem jo videla, kako serje na pravkar prekopano gredico. Od jeze sem nanjo zavpila, na drugi strani žive meje pa so bili njeni lastniki in me začudeno gledali kaj se derem. Ko sem jim rekla, da se je posrala in to poleg mene, so me samo čudno gledali, kot da njihova mucka ne more narediti kaj takšnega.
Sedaj imam majhnega kužka, ki ne prenese mačk, sosedje pa ne njegovega lajanja.

Jaz bi probala tole. Nabavila bi nekaj teh manjših gobic za pomivat posodo, dobiš jih v vsaki trgovini. Te gobice bi namočila v močen mehčalec, ki ful diši, nič razredčen z vodo. Bolj slabo ozete gobice bi razporedila po vrtu ali pa tam, kjer je najbolj kriza. Lahko med gredicami, tako, da so povsod. In mislim, da boš imela mir.
Doma imamo manjšega psa. Večinoma spi na moji postelji v svoji košari. Velikokrat se najrajši zlekne tesno k meni in ga včasih sploh ne morem poslat na svoje mesto, razen zgrda. Ko pa res hočem imeti mir in biti na postelji bolj komot grem do kopalnice in se našpricam s sprejem ali kolonjsko. Zelo rada imam en določen vonj od Oldspajza. Ali pa kar koli drugega srednjemocnega. Takrat bo moj kuža povohal “teren”, sprej ga bo vznemiril, začel bo kihat in se odmaknil čisto stran od mene. Zato upam, da bo delovalo tudi na mačkah, ko bodo pogruntale, da na tvojem vrtu ful “smrdi” tja že iz navade ne bodo zahajale več.

Avtorica, ko preštiham gredo, jo takoj pokrijem z vrteksom. Ko je solata že velika, sem si nabavila mrežo, da z njo pokrijem solato. Tudi tako mačke ne morejo kopat luknje in v njo srat. Ali pa takoj ko prekopljem, gredo zalijem, da je vse mokro. To so metode pri meni, ki delujejo.

LOOOL tale pa zmaga!

Kako humano uredit zadevo? Povej![/quote]

Malo nazaj preberi. Saj so ti eni normalni lepo napisali.

Joj,tvoj kuža pa ne serje pri sosedih?? Prosim te. Ne nakladaj.

Že spet si odprla novo temo. Tebi je pa res dolgčas.
Moj nasvet: kupi si puško in si nameri v anus. Težava rešena.
Enako velja za vse sovražnike živali. Lahko si tudi odpihnite kaj druga, ne bo škode.

Večkrat povabi kolege s psom.

Berem to temo in moram rečt, da mate pa ene čudne mačke to doma (v avtoričinem primeru sosed), pri nas vedno zakoplje svoj iztrebek


Pa dobro, delaš problem, kjer ga ne bi bilo potrebno imeti. Torej kupi 7-8 lesenih količkov, ali pa isto število betonskega železa palic dolžine 1-1,5 m jih zabij v tla, okrog ovij zeleno mrežo, višine cca. 1m , ki jo dobiš v vsaki kmetijski trgovini in problem bo rešen. Še malo mrežo privežeš na količke oz. železne palice in verjemi, tvoj problem bo rešen. Zagotavljam ti, da ta zadeva pri nas deluje že več kot pet let. Pa še s sosedom bosta v dobrih odnosih, razen če ni posredi kaj drugega.[/quote]

Me zanima, če bo kdo upošteval nasvet. Ker je bolj lušno se jezit, pa koga grdo gledat ali škodovati, kot iskati humane rešitve ter jih realizirati, če se najdejo.

Pri nas preskočijo vse ograje, mreže, ovire. Smo nastavili že naprave, ki žvižgajo, piskajo, bliskajo, oddajajo vibracije. Vedno jih napodimo, torej se nas bojijo – če se srečamo zbežijo (tudi na cesti), se plazijo prestrašeno okrog vogalov, a še vedno prihajajo. Pasjih dlak in iztrebkov ne želim po vrtu, ker bi šla z dežja pod kap.

Seveda zakopljejo, bi bilo bolje, če ne bi, bi vsaj vedela kje so, tako pa dobivam presenečenja.

Sočutje.

New Report

Close