Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ magmag Vodeb in Brščić diskvalificirala Preglovo slikarstvo

magmag Vodeb in Brščić diskvalificirala Preglovo slikarstvo

Levičarski slikar Arjan pregl je doživel hladen tuš, v oddaji faktor sta ga mag mag Vodeb in bernard Brščić ćisto dikvalifirala. Brščić je bil nejgov sošolc in je povedal, da že tedaj Pregl ni znal slikati, Vodeb je pa sam amaterski risar in je tudi podal svoje polstrokovno ne ravno laskavo mnenje o Preglovi umetnosti.

 

Skratka Pregl naj bi bil ‘mazač’, njegovi izdelki pa ‘packarije’.

 

Sta bila pa njegov oče, mladinski pisatelj in stric ‘živini’ v komunizmu, morda od tu to, da je on se povzpel kakor slikar?

Odgovor na objavo uporabnika
Kustos znani, 28.05.2021 ob 10:31

Levičarski slikar Arjan pregl je doživel hladen tuš, v oddaji faktor sta ga mag mag Vodeb in bernard Brščić ćisto dikvalifirala. Brščić je bil nejgov sošolc in je povedal, da že tedaj Pregl ni znal slikati, Vodeb je pa sam amaterski risar in je tudi podal svoje polstrokovno ne ravno laskavo mnenje o Preglovi umetnosti.

 

Skratka Pregl naj bi bil ‘mazač’, njegovi izdelki pa ‘packarije’.

 

Sta bila pa njegov oče, mladinski pisatelj in stric ‘živini’ v komunizmu, morda od tu to, da je on se povzpel kakor slikar?

Mogoče (verjetno) pa sta ona dva taka šalabajzerja, da nima ni jasno.

 

Mimogrede, Pregl zdaj ni v tem izboru, ki so ga naredili Slovenci, za njegovo sliko so že pred precej leti ocenili v Bruslju, da bi jo bilo smiselno kupiti in so jo.

Verjetno so tam večji strokovnjaki, ki delajo izbore kot pa sta ta, na katera se ti sklicuješ.

Hm, meni je pa Vodeb prav smešen, ko je tako ponosen na svoje ‘portrete’, ki so podobni tistim kičastim portretom amaterskih slikarjev, ki portretirajo turiste na morju, ampak tehnično veliko slabši. Nisem prepričan, če bi možakar naredil preizkus nadarjenosti za prvi letnik likovne gimnazije.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Jejhata, 28.05.2021 ob 11:33

Hm, meni je pa Vodeb prav smešen, ko je tako ponosen na svoje ‘portrete’, ki so podobni tistim kičastim portretom amaterskih slikarjev, ki portretirajo turiste na morju, ampak tehnično veliko slabši. Nisem prepričan, če bi možakar naredil preizkus nadarjenosti za prvi letnik likovne gimnazije.

 

Če ga je naredil Arjan Pregl težko da ga ne bi praktično vsak ki ima vsaj minimum talenta za slikanje.

 

Poguglaj Preglov ‘portret dedka’ – gre za olje na platnu, njegovo zgodnje delo. Gre za vrhunski, tehnično zahteven portret. Sicer dvomim, da boš to sposoben videti, zaznati – glede na to, da niti vejic ne znaš postavljati.

Resno imaš ta dva za kredibilna osebka? Eden je glasen, ampak realno se obrača kot veter piha, prej je govoril da je Mesec zakon, zdaj pa je Janša najboljši. Drugi pa naklada Slovenija, ne Albanija, na koncu pa vodilnemu šiptarju leze v rit…

Tadva res nista kompetentna, kar zadeva slikarstvo. Še bolj pa je res, da A. Pregl ni ravno nek slikar. Še te otroške domislice, ki se jih gre, je zlahka nabral po netu. Par minut potrebuješ in najdeš na stotine podobnih.

Vsi s Simonitijem vred  so adijo.  Minister je cel vik in krik  zagnal, ker mu je nekdo rekel, da je med deli v Bruslju tudi slika Arjana Pregla. Potem pa kot mali otrok začel, da  bodo oni samo to razstavili, kar je koroška galerija pripravila, desničarji pa kot papige ponavljali to.

Jim predlagam, da si malo boljše pogledajo, kakšen je nabor umetnikov, ki ga je za Bruselj pripravila koroška galerija.  Je v tem naboru več levičarskih umetnikov kot v stalni bruseljski zbirki.  Ironično, največji desničarji, z “disidentom” Jemcem vred, so ravno v stalni bruseljski zbirki!

Malo se je Simoniti zaletel. Kot vedno. Ali pa pregloboko pogledal…

Edino, v čemer so “strokovni”, je žaljenje in podcenjevanje. Njihovi predpražniki pa gnijejo pod debelimi plastmi umazanije.

 

p.s. “It took me four years to paint like Raphael, but a lifetime to paint like a child.” (Pablo Picasso)

Odgovor na objavo uporabnika
strokovni trio B-V-S, 14.07.2021 ob 10:33

Edino, v čemer so “strokovni”, je žaljenje in podcenjevanje. Njihovi predpražniki pa gnijejo pod debelimi plastmi umazanije.

 

p.s. “It took me four years to paint like Raphael, but a lifetime to paint like a child.” (Pablo Picasso)

Ja, Picasso je bil pač genij, Arjan Pregl je pa tretjerazredni slovenski slikar. Samo toliko glede tvojega citata.

Odgovor na objavo uporabnika
ena mama667, 14.07.2021 ob 23:22

Ja, Picasso je bil pač genij, Arjan Pregl je pa tretjerazredni slovenski slikar. Samo toliko glede tvojega citata.

O lej, še ena strokovnjakinja 🙂

če ima mlajšega brata ali sestro ali pa že male otroke….to so risali oni, popleskal in popackal pa je mogoče sam.

Katastrofa . In to naj bi ibla umetnost??:):):)

Sicer so moji Dali, Monet , Sisley  in  Klimt . Da ne bi kdo rekel, da ne vem,o čem govorim :):)

Vodeb je tak samopromotor in se ima za najboljšega pri vsemu, čudno se mi zdi, da se ne hvali, da je poliglot. Ne rečem, ne riše slabo imam smisel, ni to pa neki wow. Sem bila na njegovi  terapiji pred leti, glede na to da takrat nisem imela veliko denarja, on mi je računal 30 evrov, potem govori-tistim, ki nimajo keša ne računam, ker jim rešujem lajf, japajade. Hahahaha.

Jok brate, po mojem Vodeb vsakomur raču na  tudi dijakom ter dijakinjam, tako se samo hvali.

Odgovor na objavo uporabnika
Łukasz Pedalski245, 10.07.2021 ob 17:07

Resno imaš ta dva za kredibilna osebka? Eden je glasen, ampak realno se obrača kot veter piha, prej je govoril da je Mesec zakon, zdaj pa je Janša najboljši. Drugi pa naklada Slovenija, ne Albanija, na koncu pa vodilnemu šiptarju leze v rit…

Vodeb vsakomur, ki je v politiki leze v rit, ker se tudi noče opredeliti ali je lev ali desen, potem to tako diplomatsko ter prefirgano odgovori.  Če bi bil res nepristranski, bi prvo naredil psihoanalizo naših politikantov. Zakaj to ne upa, dovolj pove o njemu. To sem se zmeraj spraševala, vsakogar zna psihoanalizirati po Freudu, edino politikov ne upa, sploh Janšata and company. Tukaj se drži zelo nazaj, le zakaj?

Odgovor na objavo uporabnika
sailormoon77, 05.08.2021 ob 16:55

Vodeb vsakomur, ki je v politiki leze v rit, ker se tudi noče opredeliti ali je lev ali desen, potem to tako diplomatsko ter prefirgano odgovori.  Če bi bil res nepristranski, bi prvo naredil psihoanalizo naših politikantov. Zakaj to ne upa, dovolj pove o njemu. To sem se zmeraj spraševala, vsakogar zna psihoanalizirati po Freudu, edino politikov ne upa, sploh Janšata and company. Tukaj se drži zelo nazaj, le zakaj?

zato ker je Vodeb enak kot Janša, ne levi ne desni, vseeno mu je, ker sta oba avtokarata. Za oba je baba baba, najboljša je slaba, baba je za šporgetom in za pucat, pa prat. Vodeb je brez veze! Če bi bil on res dober, bi vedel, da ne sme babo dajat v nič, da je to slabo za samopodobo itd…

New Report

Close