Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Magna si po svoje razlaga SLO zakonodajo – delavcem ne bodo plačali malice in prevoza

Magna si po svoje razlaga SLO zakonodajo – delavcem ne bodo plačali malice in prevoza

Jp, kar vsem enako, v povprečju ali kako sveta tumpasta Barca?

Saj po naših firmah je marsikje povprečje neto plače po dva jurja in več, delavec pa dobiva razliko do minimalne plače. O delovnem času in pogojih magne škoda izgubljat besed, tipična sužnjelastniška firma. In zakaj se sveta Barca tako zavzema za podporo suženjstvu, ko pa sama nič ne dela in dobi na suho plačo? Namreč, če pogledam računovodkinjo v naši firmi nima niti približno časa 5 minut viset na starševskem čveku, si mora delo nosit celo domov, da sfolga. Pa sveta barca s 24 urnim driskanjem in vsiljivostjo na monu, kot da brez nje ne gre?
[/quote]

Kaj nisi ti zadnjič brbljal, da delaš v ju? Se mi kar zdi, da računovodkinja v ju nosi delo domov, ja.

:))))))))))

Treba je vzeti v obzir celo zgodbo.
Magna je od države dobila toliko dotacij, da lahko rečemo, da bodo delavce dve leti plačevali kar naši davkoplačevalci. 😉
…in je Magni še tega denarja žal pa bi se radi pogajali o načinu izplačevanja.
[/quote]

Ja, hitro si namisli nekaj tretjega, ko se izkaže, da ne znaš brat.

Kaj nisi ti zadnjič brbljal, da delaš v ju? Se mi kar zdi, da računovodkinja v ju nosi delo domov, ja.
[/quote]O še kako nosi domov delo in ni edina tako zagnana. Računovodkinja, ki je dneve in noči na starševskem čveku, mora bit pa res od vraga in vso lenobo in nesposobnost kompenzirat z v rit lezenjem in hinavščino. A ni tako Barca pod multinikom?

Iscejo delavce za delo na traku. Za delo na traku je placa toliko. Ne iscejo vodje izmene, ki ima drugacno placo in ne cistilke za 4 ure, ki ima spet drugacno placo. Delo prvega na traku je podobno delu petega in delu zadnjega, zato so tudi place enake. Vozaci doplacajo se razliko dohodnine v Sloveniji, preseljeni v Avstrijo pa ne.

V slovenskem obratu bodo place seveda po slovenski zakonodaji. Saj ne bo to prva tuja firma, ki bo imela obrat v Sloveniji. Tudi v Revozu place (in razmere) niso niti podobne tistim v Franciji, pa tudi npr Sparove trgovke se ne morejo primerjati po drzavah in se marsikdo ne.

Linkani clanek ima 5 preprostih stavkov, pa taka drama iz tega. :)))

Jp, kar vsem enako, v povprečju ali kako sveta tumpasta Barca?

Saj po naših firmah je marsikje povprečje neto plače po dva jurja in več, delavec pa dobiva razliko do minimalne plače. O delovnem času in pogojih magne škoda izgubljat besed, tipična sužnjelastniška firma. In zakaj se sveta Barca tako zavzema za podporo suženjstvu, ko pa sama nič ne dela in dobi na suho plačo? Namreč, če pogledam računovodkinjo v naši firmi nima niti približno časa 5 minut viset na starševskem čveku, si mora delo nosit celo domov, da sfolga. Pa sveta barca s 24 urnim driskanjem in vsiljivostjo na monu, kot da brez nje ne gre?
[/quote]

tale vaša računovodkinja že ve zakaj “nosi delo” domov:-)))
ali pa je totalno nesposobna.

O še kako nosi domov delo in ni edina tako zagnana. Računovodkinja, ki je dneve in noči na starševskem čveku, mora bit pa res od vraga in vso lenobo in nesposobnost kompenzirat z v rit lezenjem in hinavščino. A ni tako Barca pod multinikom?
[/quote]

Tokrat se strinjam s tabo. Tudi meni se je že postavilo to vprašanje.
Poleg tega v marsikaterem odgovoru kiksa, tako, da je treba še dodatno preverit kaj piše.

Cakaj, da zazenejo tovarno v Hocah in bodo Slovenceljne iz Gradca nagnali delat v lakirnico za bistveno manjso placo. :)))
Eni optimisti pa se kar mislijo, da nodo place v Hocah take kot so v Gradcu… :)))))
[/quote]

na žalost tvoje faušljive irit, je Slovencev v magni gor tolk, da niti slučajno ne bodo šli vsi v Hoče. Ti boš pa še vedno samo socialc.

Ja, hitro si namisli nekaj tretjega, ko se izkaže, da ne znaš brat.
[/quote]

Itak…
Pač rad zagovarjaš tiste, ki ti z nasmeškom potegnejo denar iz žepa…

To, da se stroški prehrane in prevoza izplačujejo ločeno in tako niso upoštevani pri pokojninski osnovi (ali pa pri najemu kreditov), pomeni, da bomo vsi na koncu imeli nižje pokojnine.

Če bi bilo po moje, bi sledil avstrijskemu modelu, nič več plačevanja po strani, višja bruto plača in naj delavec prosto razpolaga z denarjem. Seveda pa to v Sloveniji ni možno, ker so obremenitve dela tako velike, da bi večino tako izplačanega denarja ponovno dobila država.

na žalost tvoje faušljive irit, je Slovencev v magni gor tolk, da niti slučajno ne bodo šli vsi v Hoče. Ti boš pa še vedno samo socialc.
[/quote]

Tvoje domneve o meni so na sreco napacne. 😉 Tako o zavisti kot o sociali. Dam pa vsak mesec skoraj pol place, da potem lahko eni molzejo socialo in svirajo kur*u, to pa ja. Potem si pa se upajo pi*diti, kako je slabo.
In kdor misli, da vsaj dela delavcev ne bodo naterali iz graske Magne v Hoce pac zivi v utvarah. 😉 Place bodo pa slovenske, ne avstrijske. In enako velja za 13. in 14. placo. ;))

In ti nad tem uživaš, ker?

In kje si razbral, da uzivam? Svaka cast, ce si to razbral. 😉
Je pa res, da so nasi politikanti javnosti predstavili to lakirnico kot zlato jamo, pa je oz. bo vse prej kot to.

Sicer pa se mi sploh ne da tule s tabo prerekati. Lep dan se naprej… 😉

Tvoje domneve o meni so na sreco napacne. 😉 Tako o zavisti kot o sociali. Dam pa vsak mesec skoraj pol place, da potem lahko eni molzejo socialo in svirajo kur*u, to pa ja. Potem si pa se upajo pi*diti, kako je slabo.
In kdor misli, da vsaj dela delavcev ne bodo naterali iz graske Magne v Hoce pac zivi v utvarah. 😉 Place bodo pa slovenske, ne avstrijske. In enako velja za 13. in 14. placo. ;))
[/quote]

To, da se stroški prehrane in prevoza izplačujejo ločeno in tako niso upoštevani pri pokojninski osnovi (ali pa pri najemu kreditov), pomeni, da bomo vsi na koncu imeli nižje pokojnine.

Če bi bilo po moje, bi sledil avstrijskemu modelu, nič več plačevanja po strani, višja bruto plača in naj delavec prosto razpolaga z denarjem. Seveda pa to v Sloveniji ni možno, ker so obremenitve dela tako velike, da bi večino tako izplačanega denarja ponovno dobila država.
[/quote]

In ti mislis, da bi jim uspelo vkljuciti prevoz, prehrano in tudi regres v nacin obracunavanja plac? Mislis, da delodajalci ne bo dobesedno znoreli? Tako kot grozijo s katastrofami in odpuscanji, ko se minimalna placa dvigne za 5€? Ali pa ko kake dodatke uzvzamejo iz minimalne place?

Jaz bi raje imel avstrijsko plačo kot slovensko, pa četudi po avstrijskih zakonih.

Luka

Itak…
Pač rad zagovarjaš tiste, ki ti z nasmeškom potegnejo denar iz žepa…
[/quote]

Zagovarjam za začetek pogovor z ljudmi, ki znajo brat, potem se lahko naprej pogovarjamo, kdo koga zagovarja.

Zagovarjam za začetek pogovor z ljudmi, ki znajo brat, potem se lahko naprej pogovarjamo, kdo koga zagovarja.
[/quote]Bedak….ravno zaradi večinske mase tako zarukanih ljudi kot se kažeš, smo tam kjer smo in ni rešitve več po mirni poti.

Bedak….ravno zaradi večinske mase tako zarukanih ljudi kot se kažeš, smo tam kjer smo in ni rešitve več po mirni poti.
[/quote]

Lej ga, še en nepismen, ki maha po luftu, pa mu ni jasno kdo, kaj in zakaj. :)))

Samo da se jamra. Jaz ti tu ne morem pomagat.

Podjetje Magna Steyr išče delavce za svoj obrat v Gradcu v Avstriji!

Zagovarjam za začetek pogovor z ljudmi, ki znajo brat, potem se lahko naprej pogovarjamo, kdo koga zagovarja.
[/quote]

Saj te razumem. Članek ne govori o tem, pač pa o avstrijskem načinu plačevanja prisluženega v Avstriji. S tem, kar sem pisal nima neposredne zveze, še vedno pa imam svoje mnenje o naložbi in načinu njene izvedbe pri nas….

Saj te razumem. Članek ne govori o tem, pač pa o avstrijskem načinu plačevanja prisluženega v Avstriji. S tem, kar sem pisal nima neposredne zveze, še vedno pa imam svoje mnenje o naložbi in načinu njene izvedbe pri nas….
[/quote]
kako to, da vas moti subvencija magni, subvencije jaskawi, renaultu in podobnim pa ne?


kako to, da vas moti subvencija magni, subvencije jaskawi, renaultu in podobnim pa ne?
[/quote]

Ker takrat, ko je treba dati subvencijo domačemu podjetniku ravnajo povsem drugače. 😉

Ker takrat, ko je treba dati subvencijo domačemu podjetniku ravnajo povsem drugače. 😉
[/quote]
jaskawa je domači podjetnik?


jaskawa je domači podjetnik?
[/quote]

O Jaskawi ni bilo govora v tej temi. Govorim o čisto drugih primerih… Pipistrel?

O Jaskawi ni bilo govora v tej temi. Govorim o čisto drugih primerih… Pipistrel?
[/quote]
o jaskawi ni bilo govora v nobeni temi. ta subvencija nikogar ne moti, ker je dovolj blizu ljubljane.

New Report

Close